Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Niso mi všeč Hrvati in njihovo morje

Niso mi všeč Hrvati in njihovo morje

Pa kdo vam je kriv, da ravno v Tunizijo rinete?

In zdaj boš na podlagi ene slabe izkušnje zaključila, da nikjer na svetu razen na Hrvaškem ni lepih plaž? Zelo zrelo, moram reči. Obstaja še kaj drugega, poleg Dalmacije in Djerbe.

Pa nimam sicer čisto nič proti hrvaškim plažam, so mi zelo všeč.

Plaže sanjske? Ja sigurno, sploh ker gre za isto – Jadransko morje. :)) Še dobro, da ne napišeš, da je v Neumu plaža sanjska, in to samo zato, ker spada pod BIH.[/quote]
tudi mi smo že bili v črni gori in je res sanjsko. Ti antilopa pa si vrjetno bila samo na hrvaškem in nimaš pojma kaj govoriš. Z družino smo prepotovali španijo, Italijo, ciper, Tunizija, Egipt in nam je bilo v črni gori najbolj všeč, tako, da dam vijolici čisto prav, kar pravi za črno goro

Kakšno sovraštvo in nestrpnost! Da te ni sram! Od vedno hodim na morje Hrvaško, ima čudovite plaže, ljudje so pa prijazni (skorajda nimam izkušnje z neprijaznostjo, če pa bi jo imela, pa vem, da neprijaznih ljudi ni nič več kot kjerkoli drugje), pa tudi cenovno dostopno. In tako bo tudi ostalo – vsako leto bom odšla na Hrvaško vsaj za 7, če ne 10 dni ali več.

Hrvati so čisto ok in res se trudijo.

Meni osebno je morje tudi lepo na Hrvaškem, me pa motijo cene. To je edina slaba stvar, ki jo lahko trenutno omenim. Če primerjam recimo hotele-cena polpenziona v nekem malo lepšem hotelu doli je dražja kot recimo na Cipru(tam smo bili zdaj 2 leti zapored)…pa je bila ponudba na Cipru (2 različna hotela in mesti) taka, da glava peče 🙂 Sem gledala za Dubrovnik nek hotel, ki je bil (vsaj po slikah sodeč) primerljiv s hotelom v katerem smo bivali na Cipru, pa je bilo za 120€ dražje na osebo. Pa naj omenim, da je pri Cipru bilo vključeno tudi letalo. Do Dubrovnika bi pa morala z avtom ali pa doplačilo letalo… Tudi za Šibenik sem gledala nek primerliv hotel, pa je bilo 80€ dražje od Cipra…Pač…cene so divje 🙂 In če si pol lahko privoščiš to, greš raje nekam z letalom, ko je malo dlje, pa še kaj novega spoznaš. Hrvaška nam je navsezadnje vseeno bliže in recimo da bolj dostopna.
Drugače pa nima nekih hudih slabih izkušenj s hrvaško obalo (razen 1x me je zmotilo, ko si je tamala (7 let) zaželela kečap pri pomfriju in je bil natakar freh in se je delal, da ne ve kaj je to kečap!!!, češ da je to umak od rajčice!!!) 😀 😀 😀

Mi je prav žal, ampak tudi ta tema se vrti znotraj eni okvirov. Očitno ste tisti, ki ste prišli malo naprej od Hrvaške, našli sam Tunizijo al pa Grčijo. No, sveta je še malo več. In nihče mi ne bo govoru, da so na Hrvaškem najlepše plaže na svetu. Sam sem bil letos na Maldivih. S takšno naravo in morjem se ne more primerjat nobena Hrvaška, niti Tunizija, navsezadnje niti Grčija. Mi na kraj pameti ne pade, da bi šel na morje še kdaj na Hrvaško. Nikol nisem razumel ljudi, ki parkirajo svojo prikolico za en mesec v Umagu al pa Vrsarju. Jok brate, ne hvala. Na svetu je ogromno rajskih krajev, ki pa so “žal” izven Evrope.

Ti pa nisi videla prav dosti hrvaškega morja.
Ampak “všeč-ne všeč” je stvar vsakega posameznika. Meni osebno pa je daleč najlepše ravno hrvaško morje.

npr. mene nihče niti v sanjah več ne spravi v kakšno Tunizijo ali Egipt, žareča mivka, po kateri komaj hodiš, če sploh lahko, gate polne mivke, najbolj ogaben mi je pa občutek, ko si namazan s kremo za sončenje ali moker, pa ni šanse, da se ti pesek ne zalepi povsod, vsiljivi Arabci, dolga obala, povsod samo hotelski kompleksi, pa pesek, pesek, pesek, morje za plavanje obup, vročina, nobenega zelenja na plaži, samo marele, predno prideš v morju do kolen, te že mine.
Bali spet mivka, morski tokovi, pa rdeče in zelene zastavice, Tajska spet ta hudičev pesek, Kalifornija, isto, pa še valovi, ki te vržejo ob tla, Florida spet mivka, Karibi isti podn, mivka, obala za pogledat sicer krasna, s palmami, morje tirkizno, sonce te opeče v trenutku, malce neprijetno, ko vidiš cel roj morskih psov, mehiška obala spet sama mivka, na vzhodni vsaj mirno morje, zahodna pa itak podn, valovi, tokovi, te potegne na odprto morje en, dva, tri.
Grški otoki, veliko mivke, so pa tudi drugačne plaže s kamenčki, kamnite, vendar povsod, kjer sem bila, je pihalo kot hudič. Mi je Hrvaška bolj všeč. No, Turčija bi še šlo, ampak tam, kjer sem bila jaz, v tiste hotele all inclusive iz katalogov pa ne bi nikoli šla.
Tako, sem naštela malo držav in različnih morij, bilo jih je še precej več, od Skandinavije do Italije in pošrek in mislim, da imam toliko vpogleda, da lahko rečem, da je hrvaško morje za moj okus eno najlepših na svetu.

He he, jaz hočem biti pa ravno v mestu in ne nekje bolj odročno :)))

Eh, saj to sploh ni tema o hrvaških plažah, ampak gre le za izražanje nacionalne nestrpnosti. Tako da nima smisla.

Eh, saj to sploh ni tema o hrvaških plažah, ampak gre le za izražanje nacionalne nestrpnosti. Tako da nima smisla.[/quote]

Ali pa….?
Jaz že leta hodim na hrvaško morje in res ne bi mogla potrditi tega, da so neprijazni, da sem imela kakršnekoli slabe izkušnje. Je pa res, da niso kot Arabci, ki so vsiljivi, ne razumejo besede NE in se jih zlepa ne znebiš. npr. mene to odbija do skrajnosti, če ne grem na potovanje ampak na dopust, da se izležavam, ne prenesem, da me na vsakem koraku nekdo gnjavi, osvaja, vpije za mano, nekaj prodaja, ponuja, cuka za rokav, to je hujše od nočne more.
Take gnjavaže na Hrvaškem nikoli ne boš deležen, ne vem no, morda avtorica take stvari potrebuje, pa sanja o Tuniziji in Tunizijcih.

Plaže sanjske? Ja sigurno, sploh ker gre za isto – Jadransko morje. :)) Še dobro, da ne napišeš, da je v Neumu plaža sanjska, in to samo zato, ker spada pod BIH.[/quote]
tudi mi smo že bili v črni gori in je res sanjsko. Ti antilopa pa si vrjetno bila samo na hrvaškem in nimaš pojma kaj govoriš. Z družino smo prepotovali španijo, Italijo, ciper, Tunizija, Egipt in nam je bilo v črni gori najbolj všeč, tako, da dam vijolici čisto prav, kar pravi za črno goro[/quote]
4 leta nazaj smo bili v Budvi. Mesta in znamenitosri (Kotor, Budva, Njegoši) krasno, hrana super, ampak… redukcije vode od 7 zvečer do 7 zjutraj???
Brez tekoče vode v hotelu 12 ur, brez tuša, WC-ja, umivanje rok…
Ne hvala.

Odgovor na objavo uporabnika
lucinda*, 08.08.2014 ob 23:27

Same skale in ježi pa neprijazni do Slovencev, nimajo pa lepih peščenih plaž kot v Tuniziji, kjer sem preživela čudovit dopust leta 2011. Sem raje doma na vrtu kot da bi šla na Hrvaško na morje. Pač razmišljam s svojo glavo, nisem kot večina Slovencev, ki nosi evre Hrvatom.

 

Stara tema, se pa začenja predsezonsko povpraševanje ….vsak naj si po svoje privošči kot mu paše ali Hrvaško, Tunizijo, Turčijo, Maldive, Izolo ali domači bazen…samo ne biti fouš nobenemu, raje opišite dobre dopustniške dogodivščine.

Odgovor na objavo uporabnika
sovraštvo je verjetno obojestransko, 11.03.2022 ob 15:42

 

 

New Report

Close