Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek niso ritke je pa gostilna

niso ritke je pa gostilna


Jaz nisem noben sovražnik ljudi niti psov. Le razlikujem psa od človeka. In za razliko od vas pasjejebcev vem kdo sodi v gostilno in kdo ne. Vem tudi kdo sodi v stanovanje in kdo ne. V stanovanjih bivamo ljudje, v pesjakih pa psi. Ti pač tega še ne veš.

No, če sem nenormalna zato, ker imam psa v stanovanju, potem pa tudi prav.
Sicer pa s svojim pisanjem samo dokazuješ, kdo je dejansko na kateri stopnji, ja.


No, saj sem vedel da se razumeva.

Za vse, ki ne veste kam kdo spada in kaj je normalno.
Ljudje sodimo v stanovanja, pes sodi v pesjak, riba v ribnik, konj v konjušnico, kure v kokošnjak itd…..Vi pasjeljubci ste pa vse pomešali in ste izgubili kompas, ki vam kaže normalnost.

Kako so se nekateri “našpičili” proti psom (in seveda njihovim lastnikom). Kje ima lastnik psa je njegova zadeva (seveda dokler ne ovira ostalih ljudi). V pesjaku, hiši, zaradi mene tudi na postelji.
Tudi jaz nimam izkušenj z psi v lokalih. Morda kje kako domače ščene. Komur to ne odgovarja, se bo takega kraja v bodoče pač izogibal, nekomu drugemu pa to pač ugaja in se bo kljub temu (ali celo zato) vračal. Lastnik (upravitelj) že ve, ali se mu splača ali ne.


Jaz nisem noben sovražnik ljudi niti psov. Le razlikujem psa od človeka. In za razliko od vas pasjejebcev vem kdo sodi v gostilno in kdo ne. Vem tudi kdo sodi v stanovanje in kdo ne. V stanovanjih bivamo ljudje, v pesjakih pa psi. Ti pač tega še ne veš.[/quote]

Verjemi, da bi večina ljudi, raje imela psa poleg sebe v stanovanju ali v gostilni kot tebe.
Pasjejebci? Imaš tako prakso ali kako?
Pa radovedna sem v katere gositlne hodiš, da imajo toliko psov v gostilni?
Kdor sovraži pse in lastnike psov, sovraži sam sebe in tudi vse druge ljudi. Kdor ne mara živali, je zloben tudi do otrok. Večkrat videno.
Pa nimam psa.

psa v gostilni še res nikoli nisem videla. tudi svojega tja še nisem peljala, niti nisem vedela da je dovoljen vstop. sem jih videla ob lokalni slaščičani, ki ima zadaj tudi velik travnik, ker so na enem delu igrala, na drugem pa stoli in mize (na travi se pravi a ne) in tam so lahko tudi psi (ne ob igralih ampak ob mizah). in edino tam in nikjer drugje je v vseh 8ih letih odkar imam psa bil tudi moj. kdor vodi pse po gostilnah….hja nič boljši od staršev z pamži ki tiščijo tace v tuje krožnike. no moj pes se prosto ne sprehaja ker je na povodcu. kar za otroke ne morem reči. pa bi nekateri očitno morali biti, ker se njihovim presranim staršom ne ljubi pizde dvignit. in so že prišli do mize kjer smo sedeli mi in metali kamenčke v mojega psa. pes je ležal pod mizo kje smo sedeli. ne mati ne oče otroku nista rekla nič. zato sem rekla sama frocu naj spoka preden jaz vržem kamen vanj. no potem so se starši čudežno zganili (naenkrat niso bili več slepi in gluhi) nakar je moj mož prepotentnega debila od očeta vprašal če želi še on kakšno okoli kepe ali bo obvladal sebe in otroka. očitno je razumel in je bil potem mir. aja otrok je bil star okol 8-10 let. če bi bil 2-3 leta seveda tudi jaz ne bi odragirala na tak način. pa tudi če bi ga lastni starši opozorili in premakni gnile pizde ne bi odreagirala na tak način. tako pa kar je treba ni težko. in če jih vi ne znate vzgojit jih bom jaz. vaši pamži v javnosti kjer niso sami ne bodo počeli kar se jim zahoče. in če se obregnejo ob mojega psa in mečejo vanj kamne bodite samo veseli da ne dobijo kakšnega nazaj v betico, takoj za njimi še pa vi velemehni presranci. moj pes ni šel na igrala ker so namenjena otrokom. mi je čisto normalno da ge ne pustim blizu ker so namenjena otrokom. ne vem zakaj je sprejemljivo da je pamž prišel k naši mizi metat kamne v mojega psa? eto, to me zmoti, ko jaz dam mir okolici, pa se ta ne zna obnašat. če bi se znali ne bi imeli problemov a ne. tako si pa kupite bonton pa tudi vseh “sovražnikov” vaših mini sončkov čudežno ne bo več.

Čisto takole izven pretiravanja, kot smo brali zgoraj;
Nekatere gostilne/ restavracije dovolijo pse, a le na terasah ali vrtovih. Pa še to bolj pri kakšnih odmaknjenih mizah in psi morajo biti privezani in ob/ pod mizo. Popolnoma nikjer in nikoli nisem videla, da bi se kakšen pes sprehajal po oštariji, razen na kakšnem kmečkem turizmu, kjer ni nič nenavadnega, če okoli miz hodijo domači psi, mačke ali pa celo kokoši.
Tako da kar nehajte zlivat žolč in pretiravat ali pa napišite, v kateri oštariji dovolijo, da se psi prosto slinijo okoli miz.

Enkrat sem doživela, sicer v neki zglednejši gostilni v Ljubljani, da ko sva s partnerjem čakala na natakarja, je super mamica pri sosednji mizi kar na stolu (!) previjala dojenčka. Takrat sva se vstala in zamenjala gostilno. Katastrofa, kaj si eni starši vse privoščijo. In pa tudi sem že kdaj doživela, da je katera dojila za mizo v restavraciji. Res se mi ne zdi okusno, no.

Da tudi jaz opažam to predvsem v Lj. restavracijah, kjer drugje pa ne. Bi rekel, da zato, ker je v Lj. več priseljencev, ki izhajajo iz različnih kultur, kjer to ni nič nenavadnega.

Pri Narobetu v Trzinu so psi dobrodošli tudi v notranjih prostorih. Ce lastnik dovoli, so po navadi tudi lepo postrezeni.

Ocka

Niti enkrat še nisem videla psa, ki bi se prosto šetal po gostilni.
Sem pa doživela, da mi je sonce pobralo hrano s krožnika.[/quote]
Jaz pa za razliko od tebe še nisem doživel, da bi mi sosedov otrok iz krožnika hrano spizdu. Skoraj v vseh gostilnah še posebej pa obobalnih gostilniških terasah pa se najde kakšen pasjejebec, ki sabo privleče svojega psa in z njim nadleguje goste.
Večkrat sem že natakarje opozoril, da me moti pes brezbrižnega in nesramnega gosta, pa mi je natakar odgovoril, da se pač noče zameriti tem pasjim gostom, ker drugače bo njegova gostilna prazna. Vi pa nikjer še niste videli psa v gostilni? Ne verjamem vam. Pač lažete.[/quote]

Tebe bi v tujini pobralo od hudega, ker tam pse pustijo sedeti na klopi oz. stolu. Pa se nihče ne vtakne v to.
Res še nisem doživela, da bi se pes sprehajal naokrog med mizami. Jaz grem velikokrat s psom na pijačo, leži ob mojih nogah in da mir. Se preveč bojim zanj, da bi ga pustila izpred oči.

Otroci me ne motijo, tudi če opletajo med mizami, samo da ne kričijo pretirano. Veliko bolj me motijo nekateri odrasli osebki, ki ne znajo kontrolirati jakosti svojega glasu in mora pol gostilne poslušati njihove dolgočasne prigode. Ampak kaj pa lahko rečeš takšnemu? Marsikdo tudi po telefonu ne nadzira svojega glasu in govori preveč naglas.

V nekaterih lokalih dovolijo tudi znotraj imeti pse, ampak jaz grem le izjemoma notri s psom, ker vem, da se ne počuti preveč dobro. Če ni nikjer vidne nalepke, da so psi dobrodošli, vprašam. Zaenkrat niso še nikjer rekli, da ne smem vstopiti s psom. Kot rečeno, to prakticiram le redko, ampak izkušnje so izključno pozitivne. Tudi nihče od gostov se ni še nikoli vtaknil v to, da je pes v lokalu.

V gostilnah me moti neprijazna postrežba in pomanjkljiva higiena. Da je hrana užitna, se mi zdi seveda samoumevno.

Pa obvezna je seveda tudi dobrovoljna družba. S takim, kot je “en normalen gost”, ne bi hotela spiti niti kozarca vode. Pa ti moraš non stop nekaj žnarati, kdo te sploh prenaša? Si te kar predstavljam: v avtu nihče drug razen tebe ne zna voziti, v gostilni si ti edini normalen gost, vsi drugi so nadležni, v trgovini ni nobena blagajničarka dovolj hitra, v vrtcu so vsi ostali otroci, razen tvojega tečni, v šoli so zaradi tebe roditeljski sestanki dolgi dve uri namesto tričetrt ure …. Boga tvoja žena, če jo po nekem čudnem ključu imaš.

včasih se zgodi, da pomivalc ne pomije kakšne šminke s kozarca. In če je gužva in hitro prelagaš kozarce, sploh te, kamor vodo za h kavi točiš, spregledaš.
Herpes je pa prej od preobčutljivosti na ta agresivna čistila, ki so v pomivalcih, kot pa od slabo pomite posode.

ps.
če meni ob odpiranju/menjavanju čistila za gostilniške pomivalce, kapljica čistila na roko pade, mam tam ranjeno do krvi. Tak, da so res agresivna čistila. In pijem vedno na slamico,.


Žeže, ampak tile sončki po navadi ne hodijo za sosednjo mizo k drugim gostom vrtat svojega noska. Pes pa hodi po vsej gostilni okol sosednjih miz, še posebej jih pasjejebci radi pustijo, da se psi prosto gibljejo po gostilniški terasi. Na morju maš tega kolkar hočeš. Lastnik psa pusti, da njegov pes hodi okol drugih gostov in jim med nogami in pod mizo išče in pobira morebitne ostanke hrane od prejšnjih gostov.
Pasjeljubci so navadna nevzgojena drhal. Ne čisto vsi, ampak velika velika večina njih/vas. Jasno da boste rekli, da vi niste tisti. Že v naprej poznam vaš izgovor.[/quote]

Še nisem videla psa v restavraciji, res ne, prav tako se še noben otrok ni približal moji mizi, in tudi moja otroka se nista približala nobeni mizi, običajno jemo v lokalih kjer je tudi igralni kotiček, da se mogoče tam malo pozabavata, ampak zadnje čase lepo presedita do konca pri mizi, res pa je, da ponavadi ne izberem mize kje v bližini tega igralnega kotička, ker predvidevam, da pa je tam lahko moteče.[/quote]

O, jst pa sem – eneha prou prijaznega, domačega, je maskota gostilne – pa je odlična restavracija, tipska, ni friteza futer, domača, s pravimi vonji po pravi domači hrani brez adititvov, doma narejena pašta, ni preseratorska gostilna. Mene pes ne moti, dokler ne skače po mizah in vleče dol hrano s krožnikov, ker je to znak razvajenega, nevzgojenega psa in njegovega lastnika, pa sem pasjeljubec. Vem pa, da po kuhinji delajo sami nekadilci, da so čisti pri pripravi hrane in da spoštujejo standarde prepdpisane pri pripravi hrane za druge, torej v gostinstvu.

mene je gostilni najbolj zmoti kaj takega, ko vidiš osornost natakarja, pa ko mu hrana ( npr, kos mesa) zleti na tla, pa pobere in da na krožnik in postreže gostu. Videno v eni zimed gostiln, ko greš na wc mimo kuhinje 😛

Mene ne vidijo pa v taki gostilni, kjer ti dajo vedeti da so tujci ( naprimer italijani, avstrijci) bolj zaželeni, kot domač, slovenski gost – kot da je slovenski gost manjvreden -da ga natakar pusti čakati lačnega za mizo, ker mora postrežt tujcu, da bo ja zadfovoljen. Kaj moj denar ni enako vreden, kot od tujca!?!?! Ritolizniško, ni kaj.

New Report

Close