Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nizek pritisk, pomoč

Nizek pritisk, pomoč

ja je mal nizek spodnji, evo drgač si pa tukaj lahko preveriš:
https://mymedicalscore.com/blood-pressure/118-68/
[/quote]
Jaz to vem. Ne rabiš se afnat, imaš lestvice lepo v slovenščini, kjer je opredeljena tudi satrost, kajti ni enako primeno za vse starosti, veš?

[img]https://www.arspharmae.com/pic/page/krvni-tlat-lestvica.png[/img]

[img]https://www.vpd.si/f/img/Image/Nusa/RMX.png[/img]

Ja sej to vem ja, sorry link sem mislil da naj ona pogleda.

to je zate nizek pritisk???? to je perfektno
[/quote]
Uf, jaz sem pri 118/66 kot rožica, samo kaj, ko sem ponavadi nekje okoli 90/60…

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Ma, jaz sem vesel, zadnja dva tedna po 30 letih nizkega tlaka, se mi je ta dvignil in spodnji sploh ne pade več izpod 105, je nekako konstanten 105, 106, zgornji pa niha do 170 in pade celo pod 110, tako da se oba pritiska skoraj izenačita. Fajn to, iz ene skrajnosti v drugo, glava pa tokrat ne tišči in ne boli zgoraj in spredaj, ampak zadaj.😁 Zdaj bom začel pa tekcat z monkljami, ker sem se v karanteni malo polenil in tudi zredil za par kil.😁


Uf, jaz sem pri 118/66 kot rožica, samo kaj, ko sem ponavadi nekje okoli 90/60…
[/quote]

Ja sej zato sem rekel da je perfekten 🙂 problem je če pade res fajn nizko kot to 90/60

Jaz že večino življenja furam 90/60 in povprečen utrip v mirovanju 50-54.
Priznam, da je občasno moteče, ker se mi vrti, ampak še na medicini dela mi je zdravnica rekla, da ni panike in da je to veliko boljše, kot če bi imela previsokega, da sem zato verjetno “bolj na počasi”. Ampak v bistvu sem hiperaktivna in me resno skrbi kaj bi šele bilo, če bi imela “normalen pritisk”.


Ja, tudi jaz ne ustrezam temu stereotipu… 🙂

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Ja sej zato sem rekel da je perfekten 🙂 problem je če pade res fajn nizko kot to 90/60
[/quote]
Sem poštekala, ja. 🙂

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Kaj naj pa jaz rečem 90/50

Meni ga je pri zdravniku izmerila 90/60, je pa res, da sem se slabo počutila samo tik pred dežjem in nevihto, sicer pa ne.
Potem sem pri 45 začela malo intenzivneje športat in zdaj imam precej višji pritisk, povečala se mi je pljučna kapaciteta, okrepilo srce. Redko redko mi pritisk pade tako, da to občutim.
Uživaj hrano, ki se ji morajo ljudje z visokim pritiskom izogibati, ne jej hrane, ki niža pritisk (iz glave se spomnim samo koruze). Redno gibanje.

To je super pritisk. Zgornji je idealen, spodnji pa nižji ampak še v mejah normale. Šele pod 60 je nizek. Sicer je pa tako, da nizek tlak NI NEVAREN, zlasti če je to tvoj normalni tlak. Nevarno bi bilo, če ti bi povzročal omedlevico ali vrtoglavico (ker lahko padeš) ali pa če se ti tlak naenkrat zniža (je lahko simptom kakšne bolezni. Zeleni čaj in česen sta zdrava in NE POVZROČATA nizkega tlaka, temveč lahko pomagata pri zniževanju previsokega. Nikakor pa ne znizata normalnega tlaka ali česarkoli podobnega. Jaz imam celo življenje zgornji tlak 90 do 115, spodnjega pa 50 do 70… In se počutim dobro. Zdravnik pravi, da je vse super, če se počutim ok. Z rednim gibanjem si ga res uravnavas, kot je že nekdo pred mano napisal.


Pa setven koledar mora obvezno zraven pisat.😁
[/quote]

Najmanj:)
So pa to osnove, po katerih te dohtar vpraša. In če imaš zapisano, lažje vidiš kaj in kako.


Ne kvasi, vsaj tabele znaš menda brat, če si sicer tumasto in nabijaš o česnu in zelenem čaju? Ali tudi tabele ne gredo? Ja, pretiravnje z enim in drugim povzroči resne zdravstvene težave.

Najmanj:)
So pa to osnove, po katerih te dohtar vpraša. In če imaš zapisano, lažje vidiš kaj in kako.
[/quote]
Zato mene dobra dva tedna nekaj baše s tem tlakom, ker nisem upošteval setvenega koledarja.😁


Ne kvasi, vsaj tabele znaš menda brat, če si sicer tumasto in nabijaš o česnu in zelenem čaju? Ali tudi tabele ne gredo? Ja, pretiravnje z enim in drugim povzroči resne zdravstvene težave.
[/quote]

Ti si pa strokovnjak za vse. Samooklicani zdravnik, psiholog, seksolog. Kaj še? No, imam medicinsko izobrazbo in ti lahko zagotovim, da avtorica nima nizkega pritiska. Spodnji je nižji, nikakor pa ne nizek.

Ti si pa strokovnjak za vse. Samooklicani zdravnik, psiholog, seksolog. Kaj še? No, imam medicinsko izobrazbo in ti lahko zagotovim, da avtorica nima nizkega pritiska. Spodnji je nižji, nikakor pa ne nizek.
[/quote]Ne, samo brat znam za razliko od tebe, pa celo tabelo sem ti prilepil in ne gre nikakor.😁

New Report

Close