Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nobena ni dovolj dobra zanj

Nobena ni dovolj dobra zanj

Ko sem ga spoznala, sva bila na faksu. Prej ni imel resne punce, vse zveze so trajale nekaj mesecev. Ko sva se na začetku pogovarjala o tem, je velikokrat poudaril eno njeno negativno slabost in rekel, da zaradi tega jo je pusti oz. se ni videl z njo v prihodnosti. Npr. zelo lepa punca, zelo pametna (študentka biokemije), urejena, a ker je rekla, da ona že ne bo delala doma na kmetiji, ga je to tako zmotilo, v smislu, da je ona lena za delo in take punce on že ne bo imel. Kaj je videl takrat na meni, da me je predstavil svoji družini, še sedaj ne vem. Povprečen izgled, povprečen faks, povprečen finančni status, skratka, v ničemer ne izstopam. A vendar se je poročil z menoj in ustvarila sva si družino. Z leti sem vedno bolj opažala, kako me samo kritizira, verjetno je to počel že od zaćetka, a jaz še opazila nisem ali pa on tega še ni tako poudarjal. Čeprav sem hodila v službo, skrbela za otroka, nisem hodila nikamor s prijateljicami, nisem zapravljala za frizerja itd… je imel vedno probleme. Zakaj sem to tako skuhala, zakaj sem otroku kupila to in ono, če sem šla s sestro na pijačo, ker je imela rojstni dan, je bilo to zanj lajnanje. Seveda sem ga zapustila. Zdaj se sprašujem, je možno, da bo nekoč našel žensko, ki bo po njegovih merilih? Sem bila samo napačna izbira, ali takšen pač je? Je pa zelo navezan na mater, ona je perfektna, vse kar ona naredi in reče je sveto.

 

ma daj,prav,da si ga zapustila.On takšne ne bo našel,ker je niti ne išče.zaradi otrok ostanita v dobrem odnosu,Ti pojdi naprej.

 

Who cares, to je zdaj njegov problem, naj ne bo tvoj.

 

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
ni pomoči, dokler sam ne bo uvidel.
Kaj mati počne, o tem ni za izgubljati besed.
Srečno in čestitam, da ste uspeli oditi!

Vem, da to ni več moj problem, ampak se vseskozi sprašujem, ali sem naredila premalo. Da bi zaradi otroka bolj vztrajala. Sprašujem se, če bi bilo kaj drugače, če bi bila bolj po njegovih standardih, ali bi on vedno nekaj našel, da bi me kritiziral?

Ja, vedno bi nekaj našel. Ne muči se s temi vprašanji. Šla si stran. Bravo. Hrani se s čim drugim.

Mah, bolje, da odideš, drugače samo sebi in otrokom jamo koplješ.

A ti si ze nasla idealnega moskega? Ali si se kar sama.

Jaz mislim., da se takšni moški nikoli ne spremenijo.

Po pa nč.

Ne bo je nasel. Nikoli. Ker je pod vplivom mame. Zanjo nobena ni dobra. Najbrz mu indirektno pere mozgane on pa ji vrjame. Hvala bogu,da si sla in si dala moznost,da si uredis zivljenje. Z njim si ga ne bos mogla. Ne ti, niti nobena druga. Mamin sincek za vecno. Samo se huje bi bilo.

Odšla si, torej to pusti za sabo. Dobri odnosi zaradi otrok in to je to.

In ne, nikoli in nikdar ne bo ženske, ki bi bila dovolj dobra zanj. Nobena ne bo naredila dovolj. Nobena ne bo naredila bolj prav in vse prav. Verjemi, tudi ti bi se lahko trudila še bolj, bi delala še bolj, bi bila ves čas doma, skenslala vse prijateljice in družino … vedno, ampak vedno bi našel nekaj, s čimer ne bi bil zadovoljen, ti bi se pa sekirala in razmišljala, kako mu še lahko ustrežeš, da bo mir pri hiši. In ob tem bi popolnoma pozabila nase in čez nekaj let bi se vprašala, kdo sploh si. Če.

Zato … brez obžalovanja … glej samo naprej …

Odgovor na objavo uporabnika
Maminsinko, 23.11.2021 ob 21:35

Ko sem ga spoznala, sva bila na faksu. Prej ni imel resne punce, vse zveze so trajale nekaj mesecev. Ko sva se na začetku pogovarjala o tem, je velikokrat poudaril eno njeno negativno slabost in rekel, da zaradi tega jo je pusti oz. se ni videl z njo v prihodnosti. Npr. zelo lepa punca, zelo pametna (študentka biokemije), urejena, a ker je rekla, da ona že ne bo delala doma na kmetiji, ga je to tako zmotilo, v smislu, da je ona lena za delo in take punce on že ne bo imel. Kaj je videl takrat na meni, da me je predstavil svoji družini, še sedaj ne vem. Povprečen izgled, povprečen faks, povprečen finančni status, skratka, v ničemer ne izstopam. A vendar se je poročil z menoj in ustvarila sva si družino. Z leti sem vedno bolj opažala, kako me samo kritizira, verjetno je to počel že od zaćetka, a jaz še opazila nisem ali pa on tega še ni tako poudarjal. Čeprav sem hodila v službo, skrbela za otroka, nisem hodila nikamor s prijateljicami, nisem zapravljala za frizerja itd… je imel vedno probleme. Zakaj sem to tako skuhala, zakaj sem otroku kupila to in ono, če sem šla s sestro na pijačo, ker je imela rojstni dan, je bilo to zanj lajnanje. Seveda sem ga zapustila. Zdaj se sprašujem, je možno, da bo nekoč našel žensko, ki bo po njegovih merilih? Sem bila samo napačna izbira, ali takšen pač je? Je pa zelo navezan na mater, ona je perfektna, vse kar ona naredi in reče je sveto.

 

Problem je v polarizaciji. Če je mama v njegovih očeh samo perfektna, potem mora nekam odlagat tudi, kar ni tako perfektno na njej, a iz določenih razlogov ne pove celovite slike, če jo že mora. Tako je vedno. Dokler nekdo ne sprejme realnosti življenja, bo vedno moral imeti grešnega kozla zraven, na katerega bo stresal svoj gnev. Realnost pa je, da znaš živeti brez nepotrebnega kritizerstva. Če juha ni dovolj slana, si jo osoliš in ne da s svojim nerganjem pokvariš kosilo celi družini.

New Report

Close