Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Noč ima svojo moč – demenca

Noč ima svojo moč – demenca

Potem smo te čisto narobe razumeli. Jaz sem mislila, da ima stric demenco, ne da bi ga radi kar dali v dom. Ker če ima demenco in bo za njo zdravljen, bo lahko ostal točno tam, kjer je in ne bo več “problematičen”. Vsaj nekaj časa ne. Zdaj po svoje razumem tudi zdravnico, ker vidi samo, da se ga hočete znebiti. Jaz v opisu strica res ne vidim nič takega, da bi moral kar v dom ali bognedaj kakšen zavod. Vsaj ne še. On rabi strokovno obravnavo, preiskave, morebitno zdravljenje, ne ocene, v kakšno institucijo naj ga vtaknejo. V bolnišnici se ga seveda ne bodo branili, saj od tega živijo. In če bodo rekli, da naj ostane doma? Kaj ste dosegli? Mislim, da ste se tega čisto napačno lotili.
[/quote]

P.S. In tudi če v bolnišnici napišejo v izvidu, da stric ni primeren za samostojno življenje, nima to z zdravnico nič več. Potem lahko kvečjemu vključite CSD in mu sami začnete iskati mesto. Ampak enak izvid lahko dobite veliko hitreje od nevrologa, če bo demenca potrjena.

Govorila sem z zdravnikom direkt, poslušal je vse in sam povedal, da je za njih, da se ga obravnava, pridobi oceno(za kam sodi – domov, v dom/zavod) ter podajo mnenje osebni zdravnici. Le da ga mora zdravnica napotit.
[/quote]

Ce si sam ne zeli v dom, ga ne boste spravili tja. Sele z odvzemom opravilne sposobnosti lahko to dosezete.

Se na nekaj bi vas rada opozorila. Pri nas se je na koncu izkazalo, da mu je izginili neverjetno veliko denarja. Imel pa je en kup neuporabne sare, ki so mu jo ocitno prodali na vratih. Razne vrecke, kitajska plastika… Ker ni imel nobenega obcutka o vrednosti denarja vec, so ga verjetno obirali na polno. Seveda ni nikomur povedal, se mi zdi, da se jih je tudi bal.
Na te “prodajalce” so nas opozorili sosedje.

Zelim vam, da se stvari cimprej premaknejo. Boste morali biti pa res zelo vztrajni.

Nobenih linkov ni bilo, samo izmišljuješ si, ker nič ne najdeš. Na netu se najdejo samo podatki po poskusih na miših in študije z mogoče parimi ljudmi. Čisto nič otipljivega.
[/quote]

V nebroj drugih temah. Se ponavljajo redno, na dva do tri tedne. Nič težkega za najti.

V nebroj drugih temah. Se ponavljajo redno, na dva do tri tedne. Nič težkega za najti.
[/quote]

Aja, govoriš o prodajalcih, ki ponujajo CBD za vse bolezni od A do Ž. To me pa res ne zanima. Če pa se bo pojavilo kaj relevantnega za Alzheimerjevo, pa le prilepi. Z zanimanjem spremljam, kaj bo iz tega. Raziskujejo pa vpliv dodajanja CBD in THC. Sam CBD ne naredi nič, tako da to lahko nehaš ponujat, ker razvoj ne gre v tej smeri.
Me pa veseli, da so vam prodajalcem pristrigli peruti in se očitno bolj glasno ne upate več oglašat. Še linkat ne upate več. Nikakor pa se po nobenih priporočilih pacientom z Alzheimerjevo ne daje samega THC-ja. Tako da tista s sosedom, ki uživa THC, je bila res lovska in škodljiva.

Hvala za tvoj odgovor in konkret opis primera. Meni v potrditev, kar sama brez znanja razmišljam.
Naši zdravniki v njegovem primeru ne vem kaj čakajo, kaj tuhtajo ali se morda norčujejo iz ljudi in sorodnikov(s tem ko ne postavijo diagnoze ter prave poti).
Tako, da kot jo on otežuje s problemi, jo zdravniki tudi, ker niso v tem primeru resni.
Zabeležili so si, da nikoli več ne pridejo reševalci na dom. (tako so povedali, čeprav so prvič prišli)
Mislim kaj naj bi? Ko je ležal brez odziva na tleh, a da ga gledam in pustim tako??
Vse sem naredila da bi se odzval in ko ni bilo več možnosti sem jih poklicala.
Pokazala sem jim tudi slike, posnetke…ter dežurnega na domu vprašala ali je morda šlo za epi napad, ali ima demenco ipd. Kaj je vzrok tem padcem, pa da se niti ne spominja.
Odgovoril mi je, da ne ve, da bo pa na opazovanju v bolnici nekaj dni. Potem so ga po nekaj urah opazovanja, preiskavah pripeljali nazaj domov.
Padel je pa kar konkretno ker ima “modro oko”, imel je kri na obrazu, kolenih,…
Tako da zame ni nedolžno, glede očesa – to je udarec v glavo, obraz. Očitno za njih ni.
Moj odgovor je bil, da je žalostno vse skupaj glede obravnave primera, saj ga nevrolog v bolnici ni pregledal- ampak samo internist in da mu bom kupila čelado za glavo za doma, zaradi padcev.
Doktorja se doma ne morem it, nimam znanja ne možnosti. :))

Njegova zdravnica je bolj “leva”, tej v bolnici nič boljši od nje…
[/quote]

Žal bolj slabe izkušnje z zdravniki imamo tudi mi. Do njene osebne zdravnice sva šla z ženo. Zdravnica si je pogledala mogoče 15 sekund videa, ko sem taščo posnel, kako izgledajo napadi (Bdw ona tudi pogosto takrat izgubi ravnotežje, pade. Ponavadi nekaj nerazumljivega govori. Kasneje se o napadu čisto nič ne spomni). V glavnem zdravnica najprej itak ni mogla verjeti. Da je nekaj zelo narobe ji je bilo jasno, saj so bili krvni izvidi porazni. Da ima take napade, pa seveda ne. Kako le, če je tašča na pregledih vedno bila lepo tiho. Govorili smo tudi, da je enkrat se zmedla v križišču med vožnjo vozila. Na srečo ji je žena takrat lahko pomagala. Zdravnica je omenila, da bi ji pač odvzeli izpit. No izpit še vedno ima, in seveda samo upamo, da se ne bo kaj hudega zgodilo. Na srečo zelo redko sede za volan.

Dogaja se pa tem vse sorte. Babica je tudi proti koncu posttajala dementna. Enkrat jo je zeblo in je v cisterno za olje zmetala papir da bo bolj toplo. Z tem je vse zamašila.
Deluje smešno dokler ne pomisliš.. kaj če bi notri začela metat vžigalice?

Aja, govoriš o prodajalcih, ki ponujajo CBD za vse bolezni od A do Ž. To me pa res ne zanima. Če pa se bo pojavilo kaj relevantnega za Alzheimerjevo, pa le prilepi. Z zanimanjem spremljam, kaj bo iz tega. Raziskujejo pa vpliv dodajanja CBD in THC. Sam CBD ne naredi nič, tako da to lahko nehaš ponujat, ker razvoj ne gre v tej smeri.
Me pa veseli, da so vam prodajalcem pristrigli peruti in se očitno bolj glasno ne upate več oglašat. Še linkat ne upate več. Nikakor pa se po nobenih priporočilih pacientom z Alzheimerjevo ne daje samega THC-ja. Tako da tista s sosedom, ki uživa THC, je bila res lovska in škodljiva.
[/quote]

Ne, ni govora o prodajalcih. Samo spremljam znanstvene raziskave.
Te jasno povedo, da CBD brez ustreznih THC in v zadostnih količinah, ne delujejo, skupaj pa.
Še boljši rezultati so izvedeni s DMSO. Ne le pri demenci.
Kogar zanima, bo že sam našel.

Žal bolj slabe izkušnje z zdravniki imamo tudi mi. Do njene osebne zdravnice sva šla z ženo. Zdravnica si je pogledala mogoče 15 sekund videa, ko sem taščo posnel, kako izgledajo napadi (Bdw ona tudi pogosto takrat izgubi ravnotežje, pade. Ponavadi nekaj nerazumljivega govori. Kasneje se o napadu čisto nič ne spomni). V glavnem zdravnica najprej itak ni mogla verjeti. Da je nekaj zelo narobe ji je bilo jasno, saj so bili krvni izvidi porazni. Da ima take napade, pa seveda ne. Kako le, če je tašča na pregledih vedno bila lepo tiho. Govorili smo tudi, da je enkrat se zmedla v križišču med vožnjo vozila. Na srečo ji je žena takrat lahko pomagala. Zdravnica je omenila, da bi ji pač odvzeli izpit. No izpit še vedno ima, in seveda samo upamo, da se ne bo kaj hudega zgodilo. Na srečo zelo redko sede za volan.

Dogaja se pa tem vse sorte. Babica je tudi proti koncu posttajala dementna. Enkrat jo je zeblo in je v cisterno za olje zmetala papir da bo bolj toplo. Z tem je vse zamašila.
Deluje smešno dokler ne pomisliš.. kaj če bi notri začela metat vžigalice?
[/quote]

Povej mi prosim ali ji je nevrolog postavil takoj to diagnozo(ko ste povedali za napade, padce) in katera zdravila prejema?

Pri nas je problem, da teh padcev nisem videla, vedno se ga najde potolčenega, ali pa da obleži. To se zgodi ponoči ali ko koga ni doma, ko je kdo z njim nikoli.
Edino kamera oz tak posnetek lahko reši ta vozel dogajanja.

Naš(sumim) je lani skoraj bajto zažgal, mislim tako je bilo vse skupaj scenirano, da nisi mu mogel dokazat, a na vse je odgovarjal da to ne bi nikoli storil in da on nima nič s tem.
En prostor smo rešili, drugače bi zagorelo po električni napeljavi vse. Kriminalist je meni težil in ga je samo to zanimalo, zakaj ne spim z njim v sobi(v spalnici je zagorelo) in ga čuvam.
Namesto da bi se ukvarjal s čim drugim, misli, da mu bom žena in spala z njim v isti postelji al kaj?? Bolano in to je sporočil na csd. Naj opravlja svoje delo, če ne naj se pobere iz hiše, sem mu zabrusila, pa se je pobral in nekaj grozil s prijavami…
Če bi bil otrok mali, potem lahko spiš v isti sobi ali postelji. No če bi to bila teta, bi še spala v isti sobi, ne pa v postelji z njo.

Za epileptični so ji takoj dali neke tablete. Žal ne vem katere, vem pa da so bile ‘konjske’. Mislim da sive barve. Tudi škatlica siva. Sedaj ima itak druge, ker se je število napadov povečalo, pa pomagajo. Za demenco pa kolikor vem še nima diagnoze. Čeprav po bolnicah kar nekaj hodi, tudi na Nevrološki je bila enkrat skoraj cel teden.

Ne živimo pa več v isti hiše.. enostavno ni šlo.

Moreš se zavedat, da dementni se svojega dejanja med ‘napadom’ enostavno ne zaveda. Tašča mi dolgo ni verjela, da pada po tleh. Šele potem sem se spomnil jo posnet, in ko sem ji posnetek predvajal(ko je bila spet zavedna) je bila samo tiho in brez komentarja.

Nevem zakaj, ampak ljudje ko jim poveš, da nekdo ima demenco, kar teško verjamejo saj pred seboj takrat vidijo osebo brez težav. Dokler ne vidijo dementnega kako bluzi kar ne verjamejo. To še dvakrat bolj velja za CSD, zdravnike in ostale javne uslužbence, na katere se mogoče obrneš (ker če že zvlečeš strica v pisarne, se bo zelo verjetno tam normalno obnašal. Teško , da ga bo ravno takrat začelo ‘metat’).

No, je pa treba povedati, da padanje zaradi napada ni ravno značilno za demenco. Epileptični napadi z demenco nimajo nič. Moja izkušnja je, ko imaš enkrat črno na belem od nevrologa, da gre za demenco, o tem nihče več ne dvomi. Če tvoji tašči niso dali diagnoze, zakaj si tako prepričan, da gre za demenco? Mogoče gre za kakšno drugo nevrološko stanje. Moja mama je dobila diagnozo črno na belem po enem obisku in pogovoru. Ker dementen človek, kakorkoli se za laika normalno obnaša, se za nevrologa sigurno ne. Je že v tej temi napisano, kako potekajo pogovori in diagnostika. Dementni bolniki znajo biti zelo zviti in se naučijo bolezen skrivat (vem, kako se to sliši, ampak je res), samo pred nevrologom pa res ne. Ampak padala ni pa nikoli. In kolikor berem čtiva o dementnih bolnikih, to ni tipično. Padejo že, padejo, in se tudi poškodujejo, ampak ne na tak način. Da ne vedo zase.

Ne, ni govora o prodajalcih. Samo spremljam znanstvene raziskave.
Te jasno povedo, da CBD brez ustreznih THC in v zadostnih količinah, ne delujejo, skupaj pa.
Še boljši rezultati so izvedeni s DMSO. Ne le pri demenci.
Kogar zanima, bo že sam našel.
[/quote]

Za vse, ki jih zanima naj si pogledajo filmček The Scientist in boste našli tudi zdravstvene raziskave. Pomaga pa le polni spekter kanabinoidov in dovolj visok odstotek. In še to, nihče ni nikomur pristrigel peruti, ker je smola iz industrijske konoplje legalna v Sloveniji.

No, je pa treba povedati, da padanje zaradi napada ni ravno značilno za demenco. Epileptični napadi z demenco nimajo nič. Moja izkušnja je, ko imaš enkrat črno na belem od nevrologa, da gre za demenco, o tem nihče več ne dvomi. Če tvoji tašči niso dali diagnoze, zakaj si tako prepričan, da gre za demenco? Mogoče gre za kakšno drugo nevrološko stanje. Moja mama je dobila diagnozo črno na belem po enem obisku in pogovoru. Ker dementen človek, kakorkoli se za laika normalno obnaša, se za nevrologa sigurno ne. Je že v tej temi napisano, kako potekajo pogovori in diagnostika. Dementni bolniki znajo biti zelo zviti in se naučijo bolezen skrivat (vem, kako se to sliši, ampak je res), samo pred nevrologom pa res ne. Ampak padala ni pa nikoli. In kolikor berem čtiva o dementnih bolnikih, to ni tipično. Padejo že, padejo, in se tudi poškodujejo, ampak ne na tak način. Da ne vedo zase.
[/quote]

Nisem zdravnik. To, da je demenca je čisto moja laično ugibanje. Seveda, lahko je čisto nekaj drugega. Mogoče blaga epilepsija? Simptomi so pač podobni kot demenca: izguba spomina. Prisotna je še pogosto težava z motoriko, celo pri zadrževanju blata/vode. Težave so zaenkrat občasne. Mogoče nekajkrat mesečno.
Pri babici, ki je imela diagnozo demence se je to z leti razširilo na skoraj 24ur dnevno. Je pa zgledalo zelo podobno. Čeprav kot tašča se pa res ni opotekala in padala po tleh (vsaj da bi jaz vedel, ne).

Nisem zdravnik. To, da je demenca je čisto moja laično ugibanje. Seveda, lahko je čisto nekaj drugega. Mogoče blaga epilepsija? Simptomi so pač podobni kot demenca: izguba spomina. Prisotna je še pogosto težava z motoriko, celo pri zadrževanju blata/vode. Težave so zaenkrat občasne. Mogoče nekajkrat mesečno.
Pri babici, ki je imela diagnozo demence se je to z leti razširilo na skoraj 24ur dnevno. Je pa zgledalo zelo podobno. Čeprav kot tašča se pa res ni opotekala in padala po tleh (vsaj da bi jaz vedel, ne).
[/quote]

Nezmožnost zadrževanja blata in vode in je zelo napredovala faza demence. Potem bi imela tudi hude težave z govorom in prepoznavanjem ljudi. Demenca je nekako skupek vseh simptomov. Meni se tole ne zdi tipičen potek. Bi bilo še marsikaj prej. In tudi ne samo parkrat na mesec, ampak vsakodnevno. Mogoče lahko pa vaši tašči še pomagajo, če je kaj drugega. Napadi sigurno potekajo bolj tipično za epilepsijo.

Za vse, ki jih zanima naj si pogledajo filmček The Scientist in boste našli tudi zdravstvene raziskave. Pomaga pa le polni spekter kanabinoidov in dovolj visok odstotek. In še to, nihče ni nikomur pristrigel peruti, ker je smola iz industrijske konoplje legalna v Sloveniji.
[/quote]

Ja, Pitra, nihče ni nikomur pristrigel peruti?
Je izvedena dvojna slepa študija v primeru Alzheimerjevih dementnih, s tem polnim spektrom konopljine smole, čeprav imajo v praksi! ravno z njimi tako odlične rezultate?
In kateri od zdravnikov geriatrov, psihiatrov ali nevrologov, sploh pa druži skih zdravnikov jo piše na recept?
Kar dotični film tudi hoče povedati, ter javnost osvestiti.

Nezmožnost zadrževanja blata in vode in je zelo napredovala faza demence. Potem bi imela tudi hude težave z govorom in prepoznavanjem ljudi. Demenca je nekako skupek vseh simptomov. Meni se tole ne zdi tipičen potek. Bi bilo še marsikaj prej. In tudi ne samo parkrat na mesec, ampak vsakodnevno. Mogoče lahko pa vaši tašči še pomagajo, če je kaj drugega. Napadi sigurno potekajo bolj tipično za epilepsijo.
[/quote]

To, da ji je ‘ušlo’ je bilo na srečo samo parkrat. Se je pa že zgodilo. Nerazumljiv in nerazločen govor je pa kar pogost. Ponavadi kar nekaj govori v 3 krasne, kar je teško povezati (evo primer: skoraj pade, jo vprašam kaj se je zgodilo, pa začne razlagat, da je bila na obisku pri prijatelju. V resnici pa cel dan doma).
Ko se začne čudno obnašati sem jo ponavadi začel kaj spraševati. Npr. Katerega smo. dan, datum, leto. Ponavadi ne zna odgovorit.
Enkrat se NIKAKOR 5 minut ni spomnila mojega imena. Pa 10+ let smo že živeli skupaj.

Tudi jaz imam dementnega očeta. Pa mi povekte kako naj svojem možu dopovem da oče ni hudoben ampak le dementen. Živimo skupaj jaz pa skačem kot žogica marogica od enega do drugega in mirim situacijo, ker se mi zdi da se bomo vsak čas spokregali vse povprek

Tudi jaz imam dementnega očeta. Pa mi povekte kako naj svojem možu dopovem da oče ni hudoben ampak le dementen. Živimo skupaj jaz pa skačem kot žogica marogica od enega do drugega in mirim situacijo, ker se mi zdi da se bomo vsak čas spokregali vse povprek

Društvo Spominčica. To je njegovo, njihovo poslanstvo in še veliko več. Kar kontaktirajte jih, vam bodo prijazno pomagali.

Samo ozaveščanje. Branje, obiskovanje predavanj. Ob dnevu Alzheimerjeve bolezni imate sigurno tudi v vašem kraju kaj. Tudi moj oče se je težko sprijaznil, da mama noče njemu nagajat, ko dela stvari narobe. In se je kregal z njo in jo prepričeval, zakaj je narobe. Koliko ene izgubljene energije. Koliko izgubljenih let. In s tem se bolezen samo poslabšuje, ker je pacient v stiski. In potem res postane hudoben, ker je prepričan, da ima on prav, vsi ostali pa mu samo nagajate. Zato je najslabše se kregat z njim. Mislim, da je ravno Društvo spominčica izdalo knjigo – priročnik o Alzheimerjevi bolezni in kako ravnati s pacienti, da se izpadi zmanjšajo na minimum. Tako se vam lahko res samo zmeša, ker bo čedalje slabše.
Tvoj mož mora predvsem dojeti, da to ni več njegov oče, ampak bolnik, s katerim je treba ustrezno ravnati. Tako kot če bi imel raka.

Ja, Pitra, nihče ni nikomur pristrigel peruti?
Je izvedena dvojna slepa študija v primeru Alzheimerjevih dementnih, s tem polnim spektrom konopljine smole, čeprav imajo v praksi! ravno z njimi tako odlične rezultate?
In kateri od zdravnikov geriatrov, psihiatrov ali nevrologov, sploh pa druži skih zdravnikov jo piše na recept?
Kar dotični film tudi hoče povedati, ter javnost osvestiti.
[/quote]
Pitra, v tvojem rodu pa najmanj v petih generacijah ni še nihče zbolel ali umrl, kajne? Saj jih vendar zdraviš s tvojim cbd-jem in to najbrž brezplačno. Izpad dohodka pa ustvarjaš z marketingom na MONu, je tako?
Že stokrat rečeno: smola z visokim odstotkom cbd ne ZDRAVI, pač pa LAJŠA na način, da otopi bolečinski center v možganih. Bolnik je na robu zavesti, ne odziva se na dražljaje, je kot zombi. Je pa res, da zato tudi bolečin ne čuti. In to ti še kako dobro veš.


Pitra, v tvojem rodu pa najmanj v petih generacijah ni še nihče zbolel ali umrl, kajne? Saj jih vendar zdraviš s tvojim cbd-jem in to najbrž brezplačno. Izpad dohodka pa ustvarjaš z marketingom na MONu, je tako?
Že stokrat rečeno: smola z visokim odstotkom cbd ne ZDRAVI, pač pa LAJŠA na način, da otopi bolečinski center v možganih. Bolnik je na robu zavesti, ne odziva se na dražljaje, je kot zombi. Je pa res, da zato tudi bolečin ne čuti. In to ti še kako dobro veš.
[/quote]

Poglej si film, ki ga je Pitra omenila. Ravno smola vrača te ljudi z alzheimerjem iz onostranstva v tostranstvo.
Znanstveniki, ki že leta uspešno tem ljudem o ogočajo ravno s konopljino smolo vrnitev izgubljenih možganov, pa svetu povedo, čemu se to naravno zdravilo ne pojavi kot registrirano.
Poišči posnetek in poglej.

Pitra je želela le povedati, da je smola v Slovenini legalna. V Avstriji tudi.
Legalna taka, da nič ne koristi.
Ker ni pravilno izdelana in ne vsebuje vsega, kar bi morala.
To je napravil farmacevtski lobi z napimi političnimi počepi in počepuljami.
Tako, da ni res, da se nič ne da storiti in da smola ni učinkovita. Pa smola sploh ni edino sredstvo, ki pomaga dementnim. Naravno in učinkovito. Ter raziskano.
Torej, za zdravnike neuporabno, ker so le preprodajalci farmacevtskega lobija.

Poglej si film, ki ga je Pitra omenila. Ravno smola vrača te ljudi z alzheimerjem iz onostranstva v tostranstvo.
Znanstveniki, ki že leta uspešno tem ljudem o ogočajo ravno s konopljino smolo vrnitev izgubljenih možganov, pa svetu povedo, čemu se to naravno zdravilo ne pojavi kot registrirano.
Poišči posnetek in poglej.

Pitra je želela le povedati, da je smola v Slovenini legalna. V Avstriji tudi.
Legalna taka, da nič ne koristi.
Ker ni pravilno izdelana in ne vsebuje vsega, kar bi morala.
To je napravil farmacevtski lobi z napimi političnimi počepi in počepuljami.
Tako, da ni res, da se nič ne da storiti in da smola ni učinkovita. Pa smola sploh ni edino sredstvo, ki pomaga dementnim. Naravno in učinkovito. Ter raziskano.
Torej, za zdravnike neuporabno, ker so le preprodajalci farmacevtskega lobija.
[/quote]

Pa še to, pri vdakdanjem delu z dementnimi, tudi Alzheimerjevimi, ki so pod strašnimi sedativi protibolečinskih, pomirjeval, antipsihotikih, kar jih pa res žene v otopelost, letargijo, neorienziranost, psihoze, jih k sebi spravi že navadni čaj šentjanževke.
Tako, da ne zavajat, kaj stori smola, ker je pri nas in v Avstriji ti ljudje nikoli ne vidijo, kaj šele, da bi jo uživali.
Farmacija je menda ne bo propagirala, če od nje nima koristi, izgubila bi pa dolgoletne stalne odjemalce.
Pa tudi družinski zdravniki se v tej smeri ne želijo posebej izobraževati, tako tu, kot tam. Ti ljudje so zanimivi le zaradi dobička. In prav ničesar drugega.

Poglej si film, ki ga je Pitra omenila. Ravno smola vrača te ljudi z alzheimerjem iz onostranstva v tostranstvo.
Znanstveniki, ki že leta uspešno tem ljudem o ogočajo ravno s konopljino smolo vrnitev izgubljenih možganov, pa svetu povedo, čemu se to naravno zdravilo ne pojavi kot registrirano.
Poišči posnetek in poglej.

Pitra je želela le povedati, da je smola v Slovenini legalna. V Avstriji tudi.
Legalna taka, da nič ne koristi.
Ker ni pravilno izdelana in ne vsebuje vsega, kar bi morala.
To je napravil farmacevtski lobi z napimi političnimi počepi in počepuljami.
Tako, da ni res, da se nič ne da storiti in da smola ni učinkovita. Pa smola sploh ni edino sredstvo, ki pomaga dementnim. Naravno in učinkovito. Ter raziskano.
Torej, za zdravnike neuporabno, ker so le preprodajalci farmacevtskega lobija.
[/quote]

Kako pa pojasnjuješ, da se pri nas dobi CBD na recept? Če zdravniki nimajo pojma?

Pa še to, pri vdakdanjem delu z dementnimi, tudi Alzheimerjevimi, ki so pod strašnimi sedativi protibolečinskih, pomirjeval, antipsihotikih, kar jih pa res žene v otopelost, letargijo, neorienziranost, psihoze, jih k sebi spravi že navadni čaj šentjanževke.
Tako, da ne zavajat, kaj stori smola, ker je pri nas in v Avstriji ti ljudje nikoli ne vidijo, kaj šele, da bi jo uživali.
Farmacija je menda ne bo propagirala, če od nje nima koristi, izgubila bi pa dolgoletne stalne odjemalce.
Pa tudi družinski zdravniki se v tej smeri ne želijo posebej izobraževati, tako tu, kot tam. Ti ljudje so zanimivi le zaradi dobička. In prav ničesar drugega.
[/quote]

Zdaj pa vem, da lažeš. Šentjanževka je bilo prvo, kar smo probali. Ni ni bilo nobenega vidnega efekta. Če imaš ti kakšen stik z dementnimi, sem jaz papež.

Zdaj pa vem, da lažeš. Šentjanževka je bilo prvo, kar smo probali. Ni ni bilo nobenega vidnega efekta. Če imaš ti kakšen stik z dementnimi, sem jaz papež.
[/quote]

Kakšno in v kakšni količini na dan?
Ter kaj so vam zdravniki predpisali na recept glede konoplje?

Kako vedve nakladata! Pogledala filmček in Alzheimerjevi je namenjeno točno pet stavkov. Gre za človeka, ki konstantno poudarja pomeni raziskav in da prihajajo ZDRAVILA s CBD, v nobenem primeru pa ne svetuje, da mi karkoli sami dajemo bolnikom, trapi! Vse je v kontekstu tega, da je potrebnih še veliko raziskav in študij, edina študija, ki pa jo je opravil on, pa je bila na miših! Zato nehajta, ker vaju bom prijavila na policijo. Ker grdo lažeta in zavajata. Mimogrede samo navrže, da je parim pacientom pomagalo, niti z besedo pa, da svetuje komurkoli dodajanje česarkoli!

New Report

Close