Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Noče nositi modrca

Noče nositi modrca

Sem ravno dobro iz sestanka z razredničarko in šolsko psihologinjo naše petnajstletnice. Sem jezna, žalostna, razočarana, najbolj od vsega pa mi je nerodno.

V šolo naj bi hodila izivalno oblečena, predvsem pa brez modrca. Je malo bolj dondica, prsa imamo  v družini vse velika, na velika prsa pa gravitacija ne deluje in vse skupaj naj bi delovalo precej neokusno in poceni, vsaj tako se je izrazila psihologinja. Razredničarka mi zelo previdno pove, da zelo rada iziva fante, oni se pa iz nje norčujejo, ona si naj bi vse skupaj narobe predstavljala, ne razume, da gre za zasmehovanje in da jim ni všeč. Meni pa cel čas hodi po glavi, da je govora o velikih dojkah brez modrca. Če bi bilo govora o malih brez modrca verjetno tega sestanka ne bi bilo. Dvojna merila?

Sama hčerko vidim kot precej otročjo za njena leta. Zato ne vem, če lahko razredničarki kar vse verjamem, groza pa mi je začeti pogovor s hčerko, ker ne vem kaj je sploh približno res. Tema je občutljiva, hčerka tudi in če začnem pogovor, ne smem storiti nobene napake, torej ne sme se slišati kot, da dvomim, ne sme se slišati kot obtožba. Najbolje se mi zdi, da ji izdam ultimat, da brez modrca ne sme iz hiše sicer bodo temu primerni ukrepi, ker si še enega takega sestanka z razredničarko res ne želim, kaj šele, da hčerka dobi kakšen vzgojni ukrep. Mene sicer to, da hčerka ne nosi modrca ni nič takega. Če so lahko stare ženske brez njih, ne vem zakaj ne bi bila mlada punca.  Kaj mislite?

Enostavno ji ukaži, da naj nosi modrc. Saj si njena mama, a ne?

Hm … ne sme se slišati kot obtožba, a izdala bi ji ultimat.

Sicer pa mi je zgodba precej čudna – o modrcih se pogovarjaš in s psihologinjo in razredničarko?

Zanimivo je tudi, da gravitacija na velike prsi ne deluje :p

Odgovor na objavo uporabnika
h. jobert, 26.10.2022 ob 21:59

Hm … ne sme se slišati kot obtožba, a izdala bi ji ultimat.

Sicer pa mi je zgodba precej čudna – o modrcih se pogovarjaš in s psihologinjo in razredničarko?

Ja, klicana sem bila v šolo, ker hčerka kljub prigovarjanju razredničarke hodi v šolo neprimerno oblečena, pol prosojne majice ali bele s prevelikimi dekolteji. Jaz jo žal zjutraj ne vidim, ker grem od doma veliko pred njo, domov pa pride precej pred mano. 

Odgovor na objavo uporabnika
to je še bolj zanimivo, 26.10.2022 ob 22:04

Zanimivo je tudi, da gravitacija na velike prsi ne deluje :p

A so napumpane s Helijem al kako? 😀

Povej ji, da gravitacija deluje tudi na njene prsi.

Pa da se bo bolje počutila, če bo imela modrc, lahko gresta skupaj nakupovat. Lahko cipkastega, lahko športni top, karkoli ji bo všeč.

 

Verjetno veš, da dober modrc pomaga k dobremu počutju.

S punco se pogovori, saj si njena mama. Nekaj dni vzemi dopust ali koristi ure in punco kontroliraj, kako je oblečena! Otroci so bolj važni kot še taka kariera! Če boš nekaj ur manjkala v službi, ne bo konec sveta! Delo boš naredila popoldan ali pa naslednji dan! Menda hčerka ne bo hodila v šolo kot prodajalka ljubezni, toliko avtoritete upam, da imaš. Pojdita skupaj v trgovino in naj si sama izbere modrček.

Če ima punca velike prsi in hodi okrog brez modrca in v prozornih majčkah, verjamem, da se ji posmehujejo! To moraš preprečiti!

    Hahaha, a ti veš, kaj je gravitacija?

In kdo ji kupuje prozorne majice in majice z dekolteji?

Brezvezne izmišljene zgodbice, ker tiste, ki hodijo izzivalno naokrog, se doma matere ne sekirajo, kako so oblečene, verjetno same nič drugače ali pa se vidita le za 5 min dnevno.

Meni je vse sumljivo. In kako ti pišeš o tem in kaj naj bi ti v šoli rekli. V šoli se definitivno niso pravilno lotili tega problema, ker še zdaj ne vem, kaj je njihov problem – ali to, da še punca ‘nespodobno’ oblači, ali to, da baje ne spregleda norčevanja.  V vsakem primeru so nastopili sodniško, obsojajoče. Psihologinja se pa po poklicnem kodeksu sploh ne bi smela tako izražati o dijaku. Ne s temi besedami in niti najmanj tako ogorčeno.  Če ima kdo tu problem, to ni okolica, kot trdijo v šoli, ampak hčerka sama – zaradi okolice, vred z učitelji in tkim. psihologi.

Ti, avtorica, pa čez cel svoj post nakladaš, kako uvideven starš da si, na koncu pa od vsega tvojega napihovanja ostane le to, da hčerki brez vsakega pojasnjevanja prepoves in zapoves tvoje prepovedi in zahteve.  S to situacijo se ti sploh ne boš ukvarjala, vse boš pometla pod preprogo, ker se ti enostavno ne da ukvarjat s problematično hčerko.  Saj probleme dejansko ima, ne glede na to, kaj so ti rekli in kaj je resnica. Da bi pa ti sama dobila jasnejšo sliko, kaj za boga se s tvojo hčerko dogaja, za to pa ti nimaš živcev.  Torej si priznala, da si pač mati, ki ni sposobna vzgajati, le rojevati. Skratka – ne laži si, kako ljubiš svojo hčerko, ker je to le laž, ki si jo boš tako dolgo ponavljala, da boš še sebe prepričala v resnico te laži.  To je tvoja specializacija.  In to veš.  Zdaj veš, da nisi edina.

    Pa veselo izmikanje resnici s puhlim leporečenjem še naprej.

Odgovor na objavo uporabnika
LonaPolona, 26.10.2022 ob 21:41

Sem ravno dobro iz sestanka z razredničarko in šolsko psihologinjo naše petnajstletnice. Sem jezna, žalostna, razočarana, najbolj od vsega pa mi je nerodno.

V šolo naj bi hodila izivalno oblečena, predvsem pa brez modrca. Je malo bolj dondica, prsa imamo  v družini vse velika, na velika prsa pa gravitacija ne deluje in vse skupaj naj bi delovalo precej neokusno in poceni, vsaj tako se je izrazila psihologinja. Razredničarka mi zelo previdno pove, da zelo rada iziva fante, oni se pa iz nje norčujejo, ona si naj bi vse skupaj narobe predstavljala, ne razume, da gre za zasmehovanje in da jim ni všeč. Meni pa cel čas hodi po glavi, da je govora o velikih dojkah brez modrca. Če bi bilo govora o malih brez modrca verjetno tega sestanka ne bi bilo. Dvojna merila?

Sama hčerko vidim kot precej otročjo za njena leta. Zato ne vem, če lahko razredničarki kar vse verjamem, groza pa mi je začeti pogovor s hčerko, ker ne vem kaj je sploh približno res. Tema je občutljiva, hčerka tudi in če začnem pogovor, ne smem storiti nobene napake, torej ne sme se slišati kot, da dvomim, ne sme se slišati kot obtožba. Najbolje se mi zdi, da ji izdam ultimat, da brez modrca ne sme iz hiše sicer bodo temu primerni ukrepi, ker si še enega takega sestanka z razredničarko res ne želim, kaj šele, da hčerka dobi kakšen vzgojni ukrep. Mene sicer to, da hčerka ne nosi modrca ni nič takega. Če so lahko stare ženske brez njih, ne vem zakaj ne bi bila mlada punca.  Kaj mislite?

Povej ji,če ne bo nosila modrca,ji bodo dojki še bolj dol viseli in ne bo več estetsko,nazadnje bo zaradi tega izgubila samozavest,kaj pa bo pol….sploh ne omenjam več…

Pa ne pametujem to za brezveze,ker mi smo imeli podoben primer,saj moja pastorka od kar so ji začele dojki rasti,no ko so sta bile bolj veliki,sploh ni nosila modrca,tu pa tam,ni pa se oblačila izivalno v šoli…ko je prešla v prav puberteto,se je začela zapirat v sobo,sovražila vse okoli,tudi šolo…svoji mami ni nikoli zaupala kaj je narobe,njen oče jo itak ne zanima…pol je meni povedala,da ima dojki različno dolgi,pokazala mi je skozi majico,saj jih je vedno skrivala z bolj ohlapnimi majicami,pač ima tak stil oblačenja,se nismo temu posvetili…in sem ji takoj rekel,če nosi modrce…tako,da svoji hčerki dopovej,da mora obvezno nositi,da bo imela obe dojki isti…hočem ti s tem dobro,saj sem pastorko komaj spravil,da je postala glede tega bolj zamozavestna,zdaj je ok…

Lp.

Odgovor na objavo uporabnika
LonaPolona, 26.10.2022 ob 22:06

Ja, klicana sem bila v šolo, ker hčerka kljub prigovarjanju razredničarke hodi v šolo neprimerno oblečena, pol prosojne majice ali bele s prevelikimi dekolteji. Jaz jo žal zjutraj ne vidim, ker grem od doma veliko pred njo, domov pa pride precej pred mano. 

Kje pa dobi prosojne majice? Kdo kupi?

Predvidevam, da tvoja hci ni nek fenomen, ki se je eno jutro zbudila z ogromnimi prsmi, ampak so ji verjetno postopoma rastle.

Kako to, da ji nikdar nisi kupila modrca in jo poducila o nosenju le tega?

Kolikor vidim, najstnice nosijo modrce takoj, ko se jim kolickaj poznajo prsi, ne poznam nobene, ki ga ne bi nosila.

 

Komentirate tako, kot da ne sprevidite, da je modrc le simptom nečesa popolnoma nematerijalnega.

Punce, ki ne nosijo modrček – in ogromno jih je, vse več, ki se le zaradi družbene norme ne podrejajo vedno pretesnem modrcu – sploh niso nujno izzivalno oblečene in zaradi ohlapnosti sodobnih oblačil to sploh ni očitno. Pri hčerki avtorice gre za vse kaj drugega, o čemer ona ne piše, če pa piše, pa tako zaobide bistvo problema, da ste ji večinoma nasedli, kaj je težišče problema s hčerko.

Tole sicer zveni po provokaciji, vsaj spet glede na stil pisanja, ampak  lahko je nekje tudi kaj podobnega… Če bi tole res držalo, bi se vsekakor morala pogovorit s hčerko, ker komunikacije očitno pri vas sploh ni, in zgleda na tak način lahko kliče po pozornosti, ki jo ne dobi doma. Skratka, pogovor, pogovor… Za to pa imamo ljudje usta in dar govora.  Iskrenega pogovora kot kaže ti še ne obvladaš, a prav to je lahko priložnost, da pričneš pogovor s hčerko, da ne bodo kasneje še težji problemi.

Odgovor na objavo uporabnika
iskrenost580, 27.10.2022 ob 12:46

Tole sicer zveni po provokaciji, vsaj spet glede na stil pisanja, ampak  lahko je nekje tudi kaj podobnega… Če bi tole res držalo, bi se vsekakor morala pogovorit s hčerko, ker komunikacije očitno pri vas sploh ni, in zgleda na tak način lahko kliče po pozornosti, ki jo ne dobi doma. Skratka, pogovor, pogovor… Za to pa imamo ljudje usta in dar govora.  Iskrenega pogovora kot kaže ti še ne obvladaš, a prav to je lahko priložnost, da pričneš pogovor s hčerko, da ne bodo kasneje še težji problemi.

Tako nekako …ja …

Ampak iskren pogovor pomeni soočanje z neprijetnimi vsebinami. Za to pa je treba imeti sočutje.  Da namreč že nekoga tujega poslušaš, kako je prišel navzkriž z okolico je zelo težko, saj pričakuje, da boš na njegovi strani, ti pa želiš ostati nevtralen, obenem pa se mu nočeš zameriti. No, to je potem stvar tvoje odločitve, kako boš to izpeljal, saj se lahko soočenju s takimi ljudmi enostavno izogneš.  Ko pa gre za tvojo lastno hčerko, tvojo kri, pa si človek ne more privoščiti tega umika! Zato je treba pa biti zelo zbran in moralno neoporečen  – da lahko vzgajaš. Torej mora biti tvoje sočutje brezmejno in tudi sam se moraš razgaliti, predvsem v tem, da otroku ‘priznas’, da si tudi ti tisti, ki ima probleme. Moraš biti sposoben posuti se s pepelom pred otrokom. Tega pa ljudje večinoma niso zmožni, najmanj pa avtorica.

Ko sem bila sama najstnica sem skrivala vse moje obline,prevelike majice,srajce,vse čez rit.Doma so tudi težili,da naj si oblečem ,kar mi bo prav.Nasveta nimam.Razložiš nekako,da je to preveč izzivalno za fante,bodi humoristicna,obrni vse bolj na humor.

pri nam so to vse delale ker so pri določenem profesorjo potem dobile boljšo oceno!! za nagrado je ta učitelj danes ravnatelj!! morda mate vi tudi na šoli kakšnega takega učitelja 😉

Ja neka čudna mama 🙂 Vse v familiji imajo velika vimena, ampak ne vejo kaj je gravitacija. To je da zemlja privlači težke predmete bol kot lahke, torej velike joške visijo. In če osnovnošolka, z velikimi visečimi joški, v prozorni majčki, skaklja okrod se ji fantje seveda norčujejo…kaj pa naj. Druge imajo male brsteče in stoječe prsi. Ve se da se velike dojke v letu ali dveh obesijo…zelo. Tvoja punca bo hitro srečala nekoga, ki mu bo to všeč in se lahko naredi, da boš kmalu babi 🙂 in če bo vnukinja??

namrn tega zapisa- posta je bil da se boste malo razpisali…reklame pa to, res nasedete na vsako provokacijo. V tej zgodbi je polno nesmislov, mama tega ne bi nikoli napisala, še tako slabo, to je pisal moški, ki ima samo 20% mozga!

Jaz bi naredila takole. Tudi sem. Ker sem imela podobne težave. Tkole: glej danes greva v šoping. Kupila, ti bom en lepo modrček po tvoji izbiri. Lahko tudi športen, kakršen hočeš. To je za tvoje dobro, da te ne bo bolelo. To boli, ko miga sem 8n tja in zgleda neokusno. Reci: želim, da ti dobro ozgledaš. Ne jo kregat. Lahko je ravno zato izivalna, ker je preotročja in ne razume za kaj se gre. Če reče, za kaj ostale ne rabijo modrca. To je tudi moja hči mene vprašala. Ja ker nimajo oprsja. Ti ga pa imaš in se moraš na to prilagodit.

Meni je pa zgodba domača. Moji hčeri tudi nista razumeli, za kaj onidve nujno rabita modrc ostala dekleta pa ne. Veliko punc pri tej starosti in tudi celo življenje je ploh in modrca ne potrebujejo. Dojet je treba, da smo pač različni. Za kaj ga kolegica ne rabi. To je menemoja hči spraševala in ko so tekli, joj prejoj boli.

Ne razumem vašega stavka o tem, da je otročja, obleka ki jo omenjate me bolj spominja na nočne dame v filmih, tiste ki ob cesti stojijo. Malo se zamislite

New Report

Close