Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Razmišljam, da ga izkoristim (če se že ponuja)

Razmišljam, da ga izkoristim (če se že ponuja)

Mož je umrl nanadoma. Sama sem ostala z otroki in kopico papirologije, ki sem jo morala urediti. Ko sem bil na njegovem računalniku, sem ugotovila, da je bil na več spletnih straneh za zmenke. Na vseh teh straneh se je pojavljala ena ta ista ženska. Izgledala je čudovito. Potem sem šla pregledovati fotografije v njegovem telefonu. Še več nje z otrokom, predvidevam, da njenim. Moj mož je približno leto dni pred smrtjo začel službeno veliko potovati, kar pa mi ni vzbudilo nobenih sumov, ker je prevzel novo delovno mesto.

Potem sem začela brati eno od e-poštnih sporočil, ki sta si jih izmenjala s to omenjeno žensko. Vem, da gre za njo, ker ima profilno sliko. Potem sem se ustavila.

Vzela sem si nekaj dni časa za razmisliti in se odločila, da izbrišem vsa njuna sporočila in fotografije.

S tem moškim sem imel dolg zakon in nisem hotela misliti nanj in na to žensko. Ne da bi zanikala, samo zdelo mi je da to ni bilo del najinega zakona, ki je bil lep. Mislim, da osredotočanje nanjo ni potrebno. Rad bi ohranila spomnil na naju skupaj brez tretje osebe.

Ne obžalujem, da sem izbrisala sporočila, ampak moja velika zaupnica v meni seje seme dvoma, kaj bom naredila, če se pojavi na zapuščini. Če bi prebral sporočila, bi si zapomnila vse, vse njune besede in tako bi moža zasovražila. V zakonu nikoli, ampak res nikoli nisem začutila, da je karkoli narobe. Mož je bil do mene vedno enak, vedno spoštljiv.

Otrokom ne mislim povedati. Tudi, če imajo slučajno pol brata ali sestro je zanje bolje da ohranijo očeta v lepem spominu. Moja zaupnica misli, da so otroci dovolj stari in imajo pravico vedeti. Sem v hudem precepu!

 

Dejansko zdaj ne moreš čisto nič. Če ne bo preteklost hodila za tabo, je najbolje pustiti kot je.

Odgovor na objavo uporabnika
TAmaRE, 29.05.2022 ob 16:23

Mož je umrl nanadoma. Sama sem ostala z otroki in kopico papirologije, ki sem jo morala urediti. Ko sem bil na njegovem računalniku, sem ugotovila, da je bil na več spletnih straneh za zmenke. Na vseh teh straneh se je pojavljala ena ta ista ženska. Izgledala je čudovito. Potem sem šla pregledovati fotografije v njegovem telefonu. Še več nje z otrokom, predvidevam, da njenim. Moj mož je približno leto dni pred smrtjo začel službeno veliko potovati, kar pa mi ni vzbudilo nobenih sumov, ker je prevzel novo delovno mesto.

Potem sem začela brati eno od e-poštnih sporočil, ki sta si jih izmenjala s to omenjeno žensko. Vem, da gre za njo, ker ima profilno sliko. Potem sem se ustavila.

Vzela sem si nekaj dni časa za razmisliti in se odločila, da izbrišem vsa njuna sporočila in fotografije.

S tem moškim sem imel dolg zakon in nisem hotela misliti nanj in na to žensko. Ne da bi zanikala, samo zdelo mi je da to ni bilo del najinega zakona, ki je bil lep. Mislim, da osredotočanje nanjo ni potrebno. Rad bi ohranila spomnil na naju skupaj brez tretje osebe.

Ne obžalujem, da sem izbrisala sporočila, ampak moja velika zaupnica v meni seje seme dvoma, kaj bom naredila, če se pojavi na zapuščini. Če bi prebral sporočila, bi si zapomnila vse, vse njune besede in tako bi moža zasovražila. V zakonu nikoli, ampak res nikoli nisem začutila, da je karkoli narobe. Mož je bil do mene vedno enak, vedno spoštljiv.

Otrokom ne mislim povedati. Tudi, če imajo slučajno pol brata ali sestro je zanje bolje da ohranijo očeta v lepem spominu. Moja zaupnica misli, da so otroci dovolj stari in imajo pravico vedeti. Sem v hudem precepu!

 

Pusti preteklost. A si blesava?

Ne bi izbrisala nicesar. Vsaj zaenkrat ne. Verjetno tudi ne bi brala. Pustila bi casu, da prinese svoje, ce bi se mi pozneje bralo, bi prebrala, ce ne, pa izbrisala.

 

Otroci pa imajo pravico vedet, ce imajo kakega polbrata ali polsestro. To je moralno. Konec koncev, lahko se jim krizajo poti.

Ne brskaj in ne išči. Pusti stvari take, kot so. Te popolnoma podpiram v tem.

 

No vidite vi slovenčki, pol se pa ene čudite, moj pa že ne vara…kaj vse se dogaja, ker vsi vse slepo verjamemo….pol pa ugotoviš, da ima nekje še več bratov in sester…

 

seveda da je bil skozi isti.ker ni imel morale tud iobčutka krivde ni mel.le ti si zivela v pravljici.

VARAL TE JE ZENSKA,VARAL.

kakšen popolen zakon sanjaš?

Svaka ti čast, če si zmožna kar tako vse skupaj zignorirati in vse skupaj potlečiti v en kot kjer te novo pridobljene info ne bodo motile. Jaz bi zadevi želela priti do dna, ker sicer ne bi imela miru.

Ignoriras

Zato ker si povedala

Kaj ce se pojavi na zapuscini.

E tega te je strah. Raj ne ves kot bi ti kdo vzel del premozenja

Zdravo.

Povem svoj primer. Brat je storil samomor in je seveda kriminalist vrnil telefon. V njem je bilo polno smsov različnih ljudi. Čeprav ni pustil “poslovilnega pisma” me vsebina njegovih smsov in zadnjih kontaktov ni zanimala. Kakor me ni zanimalo s kom je imel zadnjim opravek, enostavno je to potrebno pustiti tam, kjer se je končalo. Telefon smo uničili in zavrgli.

Če pa imaš pomisleke še glede potomca je pa takole: če obstaja se bo pojavil na zapuščini, če ne pa nikoli. Pusti tako, to je bilo moževo življenje in ga ohrani v spominu kot je bilo.

Simpl.

 

sedaj je odvisno, koliko je bil mož ploden. Ker če boš izplačevala njegove postranske otroke, boš bolj težko pozabila. Malo zateži sodišču, da čimprej razpiše obravnavo, da boš videla, kako vesela vdova boš lahko.

Če je pač imel ljubico jbg, sama veš, če si ga spolno zadovoljila ali ne? Pozabi na vse skupaj. Imel je potrebo, se olajšal in se vedno vračal k tebi, skrbel za vašo družino in te spoštoval. Pač imel je še en hobi, kot bi to bil tenis, golf, šah, karkoli. Nobena ljubica ne bo prišla za zapuščino. Vse bo tvoje in tvojih otrok, ne skrbi. Ljubica bo kvečjemu prišla na pogreb, če že ni bil. Vem, da obstajajo tipi z dvojnimi življenji, ampak, če je bil doma vzoren mož ne verjamem, da je fural dve svoji družini. Ta druga je pač bila ljubica z otrokom od prej, po moje. Pozabi in odpusti, saj ti ničemur ne služi, ne tebi, ne otrokom….nikomur!

    Tkole. Za otroke ne skrbi, njim ne bo hudo, če izvejo za 3 osebo. Imajo pravico vedeti za polbrate in polsestre. Tebe je varal ne njih. Če se pojavi na zapuščinski, ji boš pač morala izplačat delež. Nato boš svobodna in si boš z lahkoto našla novega moškega. Ti si odgovorna za sebe. Otroci za sebe. Svoj del življenja ste odživeli skupaj. Moja mama je po smrti očeta tudi vse živo fantazirala. Meni kot otroku je bilo vseeno. Očeta pač ni bilo več. Sem se pa vseeno pozanimala in večino je bila plod domišljije moje mame. Ni bilo pol bratov in polsester. Po mohe samo za to, da sama pred sabo ni imela slabe vesti, ker je imela nekoga drugega. Nama z bratom je bilo to še bolje, vsaj ni bila tečna in je nama ni bilo treba prenašat

Lahko, da on tebe ni zadovoljil v postelji. On je umru ne ti? Včasih un ki vara fantazira, da drugi vara. Ali ti njega nisi. Obojestransko sigurno. Za kaj je pa umru, kaj mu je bilo. Ljudje, ki veliko sexajo ne umrejo, kar tako. Moha mama je fantazirala, kako jo fotr vara. Sam, če bi jo res ne bi umru, ker je umru, ker se mu je vse skupaj zamašilo. Moj fotr ga je umel utaknjenega v računalnik namesto v žensko. Evo, glavni razlog smrti. Drgač pa rak na crevesju.

Počakaj na zapuščinsko in boš videla kaj bo. Ni druge

Odgovor na objavo uporabnika
Strokovnjak, 30.05.2022 ob 15:15

Če je pač imel ljubico jbg, sama veš, če si ga spolno zadovoljila ali ne? Pozabi na vse skupaj. Imel je potrebo, se olajšal in se vedno vračal k tebi, skrbel za vašo družino in te spoštoval. Pač imel je še en hobi, kot bi to bil tenis, golf, šah, karkoli. Nobena ljubica ne bo prišla za zapuščino. Vse bo tvoje in tvojih otrok, ne skrbi. Ljubica bo kvečjemu prišla na pogreb, če že ni bil. Vem, da obstajajo tipi z dvojnimi življenji, ampak, če je bil doma vzoren mož ne verjamem, da je fural dve svoji družini. Ta druga je pač bila ljubica z otrokom od prej, po moje. Pozabi in odpusti, saj ti ničemur ne služi, ne tebi, ne otrokom….nikomur!

Omg, Strokovnjak. Spoštoval jo je? To mu je bil hobi? Vzoren mož je bil? Oprosti, ampak varanje je očiten znak, da je ni spoštoval in da ni bil vzoren mož, ampak navaden strahopetec, ki je zaradi materialnih ali drugih ugodnosti ostajal z ženo, ki je ni ljubil, in jo zavajal. To je vsa resnica in čimprej jo bo vdova sprejela, hitreje bo zadeve predelala in šla naprej.

O mrtvih vse dobro…

Jaz sicer priznam, da bi želela priti zadevi do dna, morda ker bi upala, da bi potem lažje žalovala.

Jaz bi pustila, ne bi še brisala. Kaj pa če je otrok od njega  – in te ona začne potem izsiljevat za kakšno preživnino, premoženje?

Očitno je bil žrebče tale tvoj mož. A ga je kap ali pa infarkt?

tole te bo pa še prišlo strašit.. take zadeve se ne sme pometat pod preprogo niti se ne sme otrokom lagat o tem, kak svetnik je fotr bil. Z resnico se je treba soočit, ker resnica vedno pride na dan.

Odgovor na objavo uporabnika
ni prav da te je varal koneckoncev, 30.05.2022 ob 16:51

Jaz bi pustila, ne bi še brisala. Kaj pa če je otrok od njega  – in te ona začne potem izsiljevat za kakšno preživnino, premoženje?

Očitno je bil žrebče tale tvoj mož. A ga je kap ali pa infarkt?

Kakšno preživnino? Od mrtvega človeka??? Kvečjemu lahko dobi otrok, če je njegov, sorazmerni delež pokojnine, ki pa pripada vsem otrokom, ne samo temu. Premoženje se pa deli, kot se deli, ali oporočno ali zakonito, če je res njegov otrok.

Spoštovani,

Najprej iskreno sožalje ob izgubi moža in vašega sopotnika ter očeta vajinih otrok.

Verjamem,da vam ni lahko po njegovi smrti še to,da ste odkrili njegovo nezvestobo ,čeprav ste za časa njegovega življenja čutili drugače.Seveda lahko le sami spremenite stvari tako,da najprej sprejmete afero katero je imel saj tega ne morete spremenit.Če vas zanima ali je imel mož po strani še kakšnega otroka stopite v kontakt z pravnim strokovnjakom kako ravnat v tem pogledu ali pa izbrskate kontakt o dotični osebi ter se odkrito pogovorite z njo.Verjamem,da ste v precepu ali povedat otrokom in kakšen namen stoji za tem kar bi jim želeli sporočit ? Moje mnenje je ,da ste odkriti ne zato,da bi želeli prikazat očeta svojih otrok kot slabega človeka ali ,da ste napravili vi karkoli narobe,ampak zato,ker vam bo lažje kot pa držat v sebi skrivnost iz razloga,da otroci ne bi bili razočarani ali jezni .Predelajte to in odpustite ter živite naprej.Ni vam potrebno bit jezna zagrenjena ali razočarana saj vemo,da to vodi v različna bolezenska stanja .Vi ste napravili najbolje po vaših močeh to šteje imate mirno vest kar je najboljše .

L.p.

Jaz pa tega ne bi zdržala. Takoj bi začela z raziskovanjem in zadevam prišla do dna.

Kdo je bil mož/oče v resnici.

Tako je vse skrito nekoč pride na dan. Če ne iskreno, pa z Alzheimerjevo ali ob smrti.

Sooči se s tem, saj obdržati iluzijo moža, ki ni obstajal ni normalno.

Ne morem verjeti , kako bi lahko vse pokopala in verjela v iluzije. Z resnico se moraš soočiti , predelati in odditi naprej.
Zakaj si zaprla dol. Dejansko se tiče tudi tebe. Ne razumem kako ne veš oz čutiš, da nekaj ni ok v zakonu. Predlagam ti, da se pogovoriš.
kar je bilo je bilo.. ampak jaz bi zelela vedeti vse.
briga me za zpuscinsko. Zanimalo pa bi me koliko časa je imel partner razmerje.
Kako lahko ene to kar spregledate , vsaka v čast. Glede na to v prebranem , da nič ne veš. Kako potem sploh sklepaš, da bi bil otrok njegov. Najverjetneje niti ni.
ajaa tebe samo skrbi kako bi delila , kako pa te je nekdo varal in igral dvojno življenje je pa vseeno. Omg .
katastrofa kam gre ta svet.

Odgovor na objavo uporabnika
Hmmn, 30.05.2022 ob 15:39

Omg, Strokovnjak. Spoštoval jo je? To mu je bil hobi? Vzoren mož je bil? Oprosti, ampak varanje je očiten znak, da je ni spoštoval in da ni bil vzoren mož, ampak navaden strahopetec, ki je zaradi materialnih ali drugih ugodnosti ostajal z ženo, ki je ni ljubil, in jo zavajal. To je vsa resnica in čimprej jo bo vdova sprejela, hitreje bo zadeve predelala in šla naprej.

Vsak vidimo kako razmišljajo moški, ne vsi, hvala Bogu, verjetno pa precej njih. Meni je rosna predvsem ta: Ti veš kako si ga zadovoljila. Aja …  A mož ji je pa izkazoval dovolj pozornosti in ljubezni čez dan in ji pomagal pri delu, da je bila zvečer spočita zanga? A v postelji se ji je dovolj posvetil? Če si ženska ne želi spolnosti z moškim, je v veliki meri kriv kar moški sam.

New Report

Close