Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nosečnica – kajenje

Nosečnica – kajenje


A zato ker zrak ni čist, je po tvoje ok,da se še pa bolj zastrupljamo, ker itak ne bo razlike.
Oprosti ne razumem te logike razmišljanja, jaz imam tako,da kar lahko sama odgovorno naredim, da čimbolj zmanjšam vsa tveganja nezdravega življenja, se bom potrudila.
Ker po vaši logiki če 5 čikov na dan ne naredi nobene škode, potem jih tudi cela škatla ne, sploh če še zraven upoštevamo nečist zrak, ja pa zakaj bi se sploh klaj trudili po vaše, dejmo se čist zapohat, ker itak ne bo nobene razlike.
Meni butasta logika res in je ne razumem.
Ko je najbolj onesnažen zrak se svetuje zadrževanje kritičnim skupinam v notranjih zaprtih prostorih – med temi so tudi nosečnice in otroci. vsaj kolikor jaz spremljam opozorila.
[/quote]

Jao ženska, a sm kje napisala da je ok čikat? Nism. Dej če že komentiraš, vsaj preber kar napišm.
Sicer pa kot sm že napisala, sm sam omenla kar sm že večkrat slišala (imam okol sebe tud kr neki dohtrjev), kar sm že večkrat vidla in to je to.
Kaj pa drugi delajo pač al čikajo al ne, me pa niti mal ne zanima. Vsak zase najbolj ve kaj dela in kaj je prav kaj ne.
In vrjem mi, da zna bit stres tud full nevarn.

Jao ženska, a sm kje napisala da je ok čikat? Nism. Dej če že komentiraš, vsaj preber kar napišm.
Sicer pa kot sm že napisala, sm sam omenla kar sm že večkrat slišala (imam okol sebe tud kr neki dohtrjev), kar sm že večkrat vidla in to je to.
Kaj pa drugi delajo pač al čikajo al ne, me pa niti mal ne zanima. Vsak zase najbolj ve kaj dela in kaj je prav kaj ne.
In vrjem mi, da zna bit stres tud full nevarn.
[/quote]
sem vse prebrala zelo dobro. repliciram tvoj vidik razmišljanja in pojasnjevanja, ki je malodane čude in sem ga zgoraj razložila.
dejstvo je da je najbolj zdravo in odgovorno, da tveganja na katere lahko vplivamo zmanjšamo, ne pa da se prepričujemo, saj tudi zrak ni čist in podobne… to so jalovi in neodgovorni izgovori.
Tudi stres je negatioven vpliv ja, samo prepričevati se da zaradi stresa se ne bomo izognili drugim neodgovornim ravnanjem, je pa tudi neodgovorno.
Kot bi se alkoholik prepričeval,da ne bo nehal piti, ker je to zanj stresno, in stres negativno vpliva. Potem bo pa umrl zaradi ciroze jetr, ker ne bo nehal biti.
verejmi, da ima nadaljevanje pitja precej večji negativni vpliv, kot pa odtegnitveni stres, ki bi ga doživljalo telo zgolj nekaj časa, ob prenehanju.

Jaz sem kadila škatlo na dan že skoraj deset let. Ko sem izvedela, da sem noseča, sem takoj prenehala. In ga nisem več prižgala. Nobenega stresa ni bilo, ampak čudovit občutek svobode in da delam nekaj zelo koristnega za otroka in tudi zase. Kaj se ne da, prav zlahka se da, če imaš vsaj malo vesti. Tista, ki “ne more” nehat, preprosto noče in je zato zelo sebična. Nič drugače.


Pa daj se na realna tla postavi! Nekatere mame že od nekdaj kadijo iz generacije v generacijo, to nima veze z neplodnostjo določenih oseb. Vzroke boš morala iskati drugje. In če je dejstvo, da so najbolj zatežene neplodnice, ni to nobena žalitev, ampak d e j s t v o s katerim morate ve živeti, zato ne vsiljujte svojih prepričanj nosečnicam.
[/quote]

A na to, kako zateženi ste kadilci, pa nisi še nikoli pomislila? En kanček introspekcije ne bi bil odveč.

Ko sem šla, še ne dolgo nazaj, na pregled v porodnišnico, je pred vhodom stala nosečnica v šlafroku in kadila.. Mimo so hodili tudi zdravniki, babice, sestre.. Noben ni nič rekel..

kaj naj si mislimo? ja, da nima rada svojega otroka!
mene potem prepričujejo, da so tudi kadile in imajo rade svojega otroka 🙂

Evo ravno noseca, prej kadilka 10 let, ce ne vec. Ko sem izvedela, da sem noseca 6.teden, sem kadila se kak teden po tem. Potem sem nehala, razen obcasno kak dim. Odlocila sem se cez noc oz to sploh ni bila odlocitev ampak najbolj naravno dejanje in nimam nobenega posttravmatskega sindroma. Ce ne drugega, sem ugotovila, da so ciki razvada in da so bili le grda navada, ker ocitno jih ne potrebujem. Hura zame!! Btw moj foter je tudi nehal kaditi cez noc in nikoli vec zacel in to po 30 letih! Ocitno se da.


sem vse prebrala zelo dobro. repliciram tvoj vidik razmišljanja in pojasnjevanja, ki je malodane čude in sem ga zgoraj razložila.
dejstvo je da je najbolj zdravo in odgovorno, da tveganja na katere lahko vplivamo zmanjšamo, ne pa da se prepričujemo, saj tudi zrak ni čist in podobne… to so jalovi in neodgovorni izgovori.
Tudi stres je negatioven vpliv ja, samo prepričevati se da zaradi stresa se ne bomo izognili drugim neodgovornim ravnanjem, je pa tudi neodgovorno.
Kot bi se alkoholik prepričeval,da ne bo nehal piti, ker je to zanj stresno, in stres negativno vpliva. Potem bo pa umrl zaradi ciroze jetr, ker ne bo nehal biti.
verejmi, da ima nadaljevanje pitja precej večji negativni vpliv, kot pa odtegnitveni stres, ki bi ga doživljalo telo zgolj nekaj časa, ob prenehanju.
[/quote]

Tud alkohol je zdrav, npr kozarc vina na dan, kozarc piva, kozarček žganja 😉

Wau kako je ena v temi pametna, da bi pa rodila pa ni sposobna! Strokovnjakinja v neplodnosti pametuje o čikih kadilskim nosečnicam, ki potem rodijo zdrave popolne otročke, kljub čikom. Požri se ženska zagrenjena!


si mislim kdo si ti. Sploh ne verjamem,da si žensk.
Od tebe kaj drugega kot žaljivih napadov na najbolj nizki ravni, kjer najbolj prizadanejo, nisem pričakovala. ker to redno počneš že več let. In ja če kaj sem se naučila, da se tebi ne sme nič povedati in zaupati, ker si oseba, ki ob čisto prvi priliki, ki jo najdeš uradiš na najbolj nizkoten način in izrabiš, kar ti je bilo povedano, za namen da človeka prizadaneš. tak si se pokazal v zadnjih letih. In to dokazuješ vsa zadnja leta, te zadnje dneve pa sploh.
In ti povem:
Mogoče Še nisem rodila, ampak ko bom, vsekakor pa imam več ljubezni in spoštljivosti kot jo premoreš ti in to že sedaj ko še nisem starš. Roditi pa vsekakor sem sposobna, samo zanosila še nisem in bom in bom imela svojega otroka najraje z vso odgovornostjo na tem svetu, česar ti nisi bil in nikoli ne boš sposoben. kakšen si kot starš si se pa tako že dokazal. zato pa iz lastne slabe vesti tako udraihaš tukaj. Koliko se mi skozi tvoje konstantne napade dozdeva kdo si ti, pa si mislim,da ti nikoli ne boš sposoben roditi, res ne. Začikati pa ja, rauhati sem te pa že videla in še kaj hujšega.

No tudi jaz vem tvoje najbolj boleče točke, ne želi si doživet, da te nekdo piči točno tam, to kar ti meni konstantno namenoma počenjaš.
In taka oseba kot si te nihče ne želi imeni blizu, ker če pozna človek tebe, sovražnika očitno ne rabi. Zdaj pa nadaljuj s svojimi najbolj nizkotnimi napadi, žali me zaradi tega ker še nisem mama, čeprav si to že zelo dolgo želim in še nisem ne po svoji krivdi, veš po čiogavi, in zato se v tej negativnosti počutiš tako vsemogočni. Si ponosen ko nekoga spravljaš ob njegovo največjo željo in potem ga poiščeš še na forumu in anionimano napadašin zbadaš in žališ, zato,da ga ja še čimbolj boli. No hvala, si se dogazal v vsej svoji mogo negativnosti in zlobe, ki jo premoreš.

zdaj pa izvoli dokazuj se še z njo, ljubezni, sočutja in spoštljivosti itak ne premoreš.
Iz tvojega pisanja je jasno,da te gladko malo briga kako škodljiva so tvoja dejanja za okolico, ti samo greš kot buldožer čez vse, samo da dosežeš svoje cilje.
zdaj se pa izživljaj še naprej.
Najbrtž si tudi iz svoje starševske neizmerne ljubezni svojo hči z veseljem posadil v skupno kuhinjo, kjer mamica tvoja , babica njena pridno in vestno kadi, da tako tebi ljubljenemu sinčku in ljubi vnukinji zagotavlja sveži zrak in skrbi za čimboljše zdravje vas vseh.

No, jaz sem otrok kadilke in imam že vse življenje težave s pljuči. Saj sem zrasla lepa in pametna, nisem pa tako zdrava, kot bi lahko bila.

Zdravniki se ne vtikujejo ne v debeluhe, ne v kadilce in alkoholike, ker bi potem cele dneve lahko samo pridigali namesto zdravili. Si pač mislijo svoje. Kdor se zaveda problema, ga skuša rešit, komur je pa vseeno, bo pa veselo žrl, kadil in pil še naprej, pa če se zdravnik na trepalnice meče. Sploh se pa ginekologom da prenašat drame zaradi tehtanja. Pač če ne bo mogel narediti UZ zaradi špeha, bo tvegala nosečnica, ne on.

Ve se, da kajenje zviša možnost za razcep ustnice in dlesni. Ena od kadilk, ki jo poznam, ima sina s hudo obliko tega. Imel je že več operacij, a še vedno govori tako, da ga težko razumeš. Ona ne verjame v povezavo med sinovimi težavami in njenim kajenjem.

Zakaj se ne spremlja razvoja otrok kadillk, pivk in uživalk drugih nevarnih substanc do konca devetletke? Mislim, da je taka študija nujno potrebna. Kdo ve koliko problematičnih otrok z vedenjskimi motnjami, ADHD in úcnimi težavami, ima v resnici FASD ali posledice kajenja in uživanja substanc v maternici, potem se pa krivi sistem in učitelje, samo pravega vzroka se ne poišče.

No, jaz sem otrok kadilke in imam že vse življenje težave s pljuči. Saj sem zrasla lepa in pametna, nisem pa tako zdrava, kot bi lahko bila.

Zdravniki se ne vtikujejo ne v debeluhe, ne v kadilce in alkoholike, ker bi potem cele dneve lahko samo pridigali namesto zdravili. Si pač mislijo svoje. Kdor se zaveda problema, ga skuša rešit, komur je pa vseeno, bo pa veselo žrl, kadil in pil še naprej, pa če se zdravnik na trepalnice meče. Sploh se pa ginekologom da prenašat drame zaradi tehtanja. Pač če ne bo mogel narediti UZ zaradi špeha, bo tvegala nosečnica, ne on.
[/quote]

Naj še dodam, da ima eden od otrok astmo, prav tako težave z dihali od rojstva. Verjetno po meni, mene je pa “zastrupila” lastna mama. Drugače nihče v širšem sorodstvu nima težav z dihali, razen seveda moje mame, ki si je lastnoročno nakopala KOPB.
Fletna bolezen, ko ne moreš ornk dihat. Verjetno jo bo počasi doletela tudi kisikova bomba. Luškan modni dodatek, bo vsaj več v enem prostoru in se manj gibala naokrog. No, se imate kadilci še česa veseliti v življenju očitno. Za raka imate razmeroma malo možnosti, za KOPB pa veliko!

In kako naj ena strastna kadilka neha takoj?
[/quote]

Jaz sem bila strastna kadilka 39 let ( ne 40 ;)…) . Prenehala sem eno popoldne. Brez problemov. Vedno se mi je zdela fraza-vse je v glavi- za lase privlečena. Pa je res vse v glavi;). Sedaj je že dobri dve leti od zadnje cigarete.
Ko sem bila noseča (pred 35 leti) sem kadila, manj kot sicer, a sem. Kadila pa nisem , ko dokler sem dojila. Ko sem enkrat videla otroka (bil je popolnoma zdrav kljub kajenju), enostavno nisem prižgala.


no potem, če imaš tako mnenje, spij zraven še tri kozarčkov na dan, ker zaradi pet kozarčkov na dan, ne bo konec otroka in ne tebe, p a še kak šus ali pa travco popohaj, ker itak zaradi enega ne bo konec ne otroka in ne tebe.
da sem jaz tvoj otrok, bi ti to zamerila in očitala.
Do njega imaš dolžnost in te z vso pravico lahko obsoja zanemarjanja.
ni on kriv, če ti ne moreš nehati kaditi. Si morala na to prej misliti, predno si začela.
[/quote]
Tebe bo pobralo od nasvetov. Tvoj otroc so sigurno tresavcki.

Jaz sem bila strastna kadilka 39 let ( ne 40 ;)…) . Prenehala sem eno popoldne. Brez problemov. Vedno se mi je zdela fraza-vse je v glavi- za lase privlečena. Pa je res vse v glavi;). Sedaj je že dobri dve leti od zadnje cigarete.
Ko sem bila noseča (pred 35 leti) sem kadila, manj kot sicer, a sem. Kadila pa nisem , ko dokler sem dojila. Ko sem enkrat videla otroka (bil je popolnoma zdrav kljub kajenju), enostavno nisem prižgala.
[/quote]

Lej ne vem. Jaz sm tud takrat ćdz noč nehala, anpak tud nism bila ne vem kakšna kadilka. 1let kadila, pa še to ne čist redno. Ko pa sm, pa tud nism ne vem kolk full čikov pokadila.
Ene pa vidm, da so prav živčni, če nimajo čika al pa zaloge čikov. Za take vrjamem da je težko. Joj, ko se sam spomnm, ko sm parkrat šla npr na onkološki, pa jih tam v parku z vsemi tistimi cevkami, brez las vidš kako čikajo tam. Pa pred porodnišnico jih lahk tud vidš.
Lej, eni očitno nimajo tolk moči da bi nehal. Ne vem.


Če malo okoli sebe pogledaš, bo to kar držalo.

kaj naj si mislimo? ja, da nima rada svojega otroka!
mene potem prepričujejo, da so tudi kadile in imajo rade svojega otroka 🙂
[/quote]

ne, nimajo ga rade!

Lej ne vem. Jaz sm tud takrat ćdz noč nehala, anpak tud nism bila ne vem kakšna kadilka. 1let kadila, pa še to ne čist redno. Ko pa sm, pa tud nism ne vem kolk full čikov pokadila.
Ene pa vidm, da so prav živčni, če nimajo čika al pa zaloge čikov. Za take vrjamem da je težko. Joj, ko se sam spomnm, ko sm parkrat šla npr na onkološki, pa jih tam v parku z vsemi tistimi cevkami, brez las vidš kako čikajo tam. Pa pred porodnišnico jih lahk tud vidš.
Lej, eni očitno nimajo tolk moči da bi nehal. Ne vem.
[/quote]

Ja, eni težko nehajo, nimajo moči.
Ne vem, jaz prej nikoli nisem niti poskusila, saj sem kadila dobro škatlo dnevno in se mi je zdelo, da ne bo šlo. Potem je pa šlo. Enostavno zgodilo se je.

Meni je moja dohtarca svetovala, da naj neham, če pa ne morem, naj pa število čikov spravim na minimum. Tako sem med nosečnostjo pokadila 5-8 čikov na dan, odvisno od dneva, prej pa slabo škatlico.

Zanimivo, kako takoj napadejo tele mamice kadilke ane, važn, da so one noseče pa da so dosegle, da jih zdej drugi “cenijo” ker bodo (spet) postale mami. Ja drage moje se bo treba mal zamislt kako tretiramo take zadeve, men se zdi, da so vedno neka dvojna merila. Če še nima ženska otrok ali jih ne želi je nekaj “zelo hudo narobe” z njo, take skrajnosti pa se tolerirajo. Na zdravje!

zame je kajenje nesprejemljivo pri komerkoli … čik ali igla … ista stvar…

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Kolikor mi je znano, stres full vpliva na naše zdravje.
Pa da ne bo pomote, ne pravm da čiki pa ne.
Sicer pa kolk je sam žensk ki so med nosečnostjo kadile, pa je z otrokom vse ok. Seveda so pa tud drugačni primeri. Lej, sej se vsaka zaveda rizika. Lahk bo ok, lahk ne bo. Čeprav je lahk vse ok in ni vse ok tud če si nekadilka.
[/quote]

To je vse samo še več izgovorov.

S kajenjem med nosečnostjo otroku pač škodiš. Kolikšen je obseg te škode in koliko se to navzven vidi, je odvisno. Dejstvo pa je, da ima otrok bistveno slabše pogoje za razvoj v maternici, če mama kadi. Tako da to, da je z otrokom vse ok, čeprav ženska med nosečnostjo kadi, ni res. Je pa možno, da škoda ni tako očitno opazna, kot je npr. zajčja ustnica.

Seveda je možno, da tudi v primeru, da nosečnica ne kadi, z otrokom ni vse ok. Določene stvari lahko preprečiš, drugih žal ne moreš. Ampak to na noben način ne opravičuje načrtnega povzročanja škode s kajenjem, ker se škodljivi vplivi med seboj ne izničujejo. Torej ne drži, da bo otroku kadilke škodovalo kajenje, otroku nekadilke pa onesnažen luft, nezdrava hrana ali kaj podobnega. Otroku kadilke bo škodovalo kajenje in še vse ostalo zraven.

S tem, da se vsaka zaveda rizika, se pa ne strinjam. Večina tistih, ki kadijo, se ga ne. Najbolj se to vidi po tem, da po porodu ne kadijo v prisotnosti novorojenčka in pazijo, da ga ne izpostavljajo dimu. Takrat se zavedajo škodljivosti in rizika. Prej pa kao ni bilo važno.

New Report

Close