Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nosečnica pretekla maraton 21 km

Nosečnica pretekla maraton 21 km

Njena 10 letnica brez tezav odtece 10km. Za nasmehom. V drugi nosecnosti je pretekla Kraski poslmaraton. Srednji sine je imel 6 mesecev, ko ga je ocka v vozicku vozil pred seboj,mami je tekla zraven in ga na trasi maratona v Grciji nekajkrat podojila.

Ocitno bo sla na tretji porod kar v supergah ;). Pa iz porodnisnice domiv tudi 😉

Zares upam, da bo z otrokom vse v redu, kajti ne predstavljam si živeti z zavedanjem, da si zaradi 5 min slave uničil življenje celi družini.
Zame osebno je bil ta tek neumna, egoistična poteza, katere namen je biti dvigniti biznis možu. Ki sem ga, mimogrede, prej cenila, zdaj se mi je pa totalno zasral.

PS, tekla sem na 21 km.

Še enkrat, lepo prosim ne obsojajte, če ne poznate ljudi in še bolj, ne pretiravajte!

Gospa je tekla počasi, saj ni šprintala ali pa kakorkoli norela po poti….

… jaz sem med nosečnostjo res bolj na detece mislila in premalo nase, to je res. Ampak resnično ne razumem… ne tegam, da si fit, to mi je jasno, sem bila taka – ne suha, ampak fit in sem zmogla vse. Še danes vidim ginekologinjo, ki mi je vsakič rekla, da naj ne bom tako poskočna, ko sem tudi na koncu nosečnosti z lahkoto skočila dol z moze, ampak … nikoli mi ni na misle prišlo, da bi skakljala. Sem slišala, da naj se ne bi tudi po nekaj mesecev ne skakljalo po porodu in v resnici, ko sem poskusila samo malo, sem takoj odnehala. Zelo slab občutek. Tako da … res nismo vsi narejeni po istem kopitu ampak pretiravanje je pa le pretiravanje.

Naši zdravniki so totalni prestrašenci. Če njih vprašaš, bi bilo najbolje, da nobena ženska sploh ne bi rodila. Za vsak slučaj, da ne bi bilo kaj narobe.
Malo poguglaj po tujih straneh – na vseh maratonih so nosečnice, ne na polmaratonih, na maratonih, pa tudi na daljših razdaljah, kot je 42 km. Ampak skušajo imeti low profile ravno zaradi enega kupa enih brezveznih predsodkov.

Njena 10 letnica brez tezav odtece 10km. Za nasmehom. V drugi nosecnosti je pretekla Kraski poslmaraton. Srednji sine je imel 6 mesecev, ko ga je ocka v vozicku vozil pred seboj,mami je tekla zraven in ga na trasi maratona v Grciji nekajkrat podojila.

Ocitno bo sla na tretji porod kar v supergah ;). Pa iz porodnisnice domiv tudi ;)[/quote]

Njihova cela družina redno, pogosto in veliko teče in povsod hodijo skupaj…..SInko (mislim da je zdej star ene 2 leti) pa je vedno zraven v vozičku, saj ga peljejo zraven, skoz, tudi na tekme!

Zakaj se potem ne spravite recimo na ženske, ki tečejo maratone po 80 letu starosti, saj je po vaše to strašno nevarno..

Pa še enkrat, vsak ve zase kaj mu paše in kaj ne!

Da se ne bomo kar tako na pamet prerekali o posledicah teka v visoki nosečnosti prilagam povezavo do strokovne literature na tem področju: http://scholar.google.com/scholar?q=running+during+pregnancy&btnG=&hl=sl&as_sdt=0{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2C5&as_vis=1

#naši zdravniki: raje imam prestrašenega kot preveč pogumnega zdravnika!

Vem, in v tem tuliš z največjo večino. Slovenci naravnost orgazmiramo, ko smo prestrašeni ob najmanjši sapici. Vse je panika, samo da se lahko pobahamo pred sosedi, kako smo ubogi. Ni fensi biti zdrav, biti moraš čim bolj bolančkan.

Ne gre za to, da je dobro, da smo prestrašeni mi. Mišljeno je bilo, da je bolje imeti zdravnika, ki je bolj previden kot pa pogumen. Razmisli o tem, zagotovo se boš strinjal/a.

Njena 10 letnica brez tezav odtece 10km. Za nasmehom. V drugi nosecnosti je pretekla Kraski poslmaraton. Srednji sine je imel 6 mesecev, ko ga je ocka v vozicku vozil pred seboj,mami je tekla zraven in ga na trasi maratona v Grciji nekajkrat podojila.

Ocitno bo sla na tretji porod kar v supergah ;). Pa iz porodnisnice domiv tudi ;)[/quote]

Njihova cela družina redno, pogosto in veliko teče in povsod hodijo skupaj…..SInko (mislim da je zdej star ene 2 leti) pa je vedno zraven v vozičku, saj ga peljejo zraven, skoz, tudi na tekme!

Zakaj se potem ne spravite recimo na ženske, ki tečejo maratone po 80 letu starosti, saj je po vaše to strašno nevarno..

Pa še enkrat, vsak ve zase kaj mu paše in kaj ne![/quote]

Predvidevam da zato, ker s tekom ogrožajo samo sebe. Ko pa nosiš otroka, pa nisi več odgovoren samo zase, pač pa tudi zanj.

Kje si pa to pobrala? Nekoč so ženske mogoče res delale do poroda, ki jih je velikokrat presenetil sredi dela na polju, nikakor pa potem niso šle naprej delat, kaj bluziš kar nekaj. Lepo so počivale, ker so se držali prepričanja (ki niti ni tako zgrešeno), da ima mati po porodu 6 tednov smrt pod posteljo, kar pomeni, da sta prvih 6 tednov njeno zdravje in telo še posebej občutljiva in je zato treba biti previden. Če so rodile v zimskem času, si tudi 2 meseca niso umile las, ker si jih niso imele kje na hitro posušiti in so se bale prehlada ali celo česa hujšega. Tudi poleti po porodu niso hodile ven razgaljene v poletnih majčkah z naramnicami, ampak so se pokrile.

Drugače pa njeno telo, njena stvar, sem pa sama tudi bolj mnenja, da ji ne bi prav nič škodilo, če bi maraton prihranila za kdaj drugič in da je samo malce željna pozornosti. Kakor hoče, vsekakor pa ji želim vse dobro in zdravega otročka.

Kje si pa to pobrala? Nekoč so ženske mogoče res delale do poroda, ki jih je velikokrat presenetil sredi dela na polju, nikakor pa potem niso šle naprej delat, kaj bluziš kar nekaj. Lepo so počivale, ker so se držali prepričanja (ki niti ni tako zgrešeno), da ima mati po porodu 6 tednov smrt pod posteljo, kar pomeni, da sta prvih 6 tednov njeno zdravje in telo še posebej občutljiva in je zato treba biti previden. Če so rodile v zimskem času, si tudi 2 meseca niso umile las, ker si jih niso imele kje na hitro posušiti in so se bale prehlada ali celo česa hujšega. Tudi poleti po porodu niso hodile ven razgaljene v poletnih majčkah z naramnicami, ampak so se pokrile.

Drugače pa njeno telo, njena stvar, sem pa sama tudi bolj mnenja, da ji ne bi prav nič škodilo, če bi maraton prihranila za kdaj drugič in da je samo malce željna pozornosti. Kakor hoče, vsekakor pa ji želim vse dobro in zdravega otročka.[/quote]

Se popolnoma strinjam s tem.

Njihova cela družina redno, pogosto in veliko teče in povsod hodijo skupaj…..SInko (mislim da je zdej star ene 2 leti) pa je vedno zraven v vozičku, saj ga peljejo zraven, skoz, tudi na tekme!

Zakaj se potem ne spravite recimo na ženske, ki tečejo maratone po 80 letu starosti, saj je po vaše to strašno nevarno..

Pa še enkrat, vsak ve zase kaj mu paše in kaj ne![/quote]

Predvidevam da zato, ker s tekom ogrožajo samo sebe. Ko pa nosiš otroka, pa nisi več odgovoren samo zase, pač pa tudi zanj.[/quote]

Me razsvetliš prosim, s čem pa nosečnica ogroža otroka? Še enkrat, gospa je tekla povsem umirjeno, počasi in ni ogrožala svoje detece. Ne vem od kod vam take, kaj pa mislite da so včasih vse ženske doma čičale in na toplem čakale, da pride otroček? Ne rečem, če bi tekmovala, norela, dirkala, lovila čas in podobno, ampak če se počuti odlično in je v formi in skoz teče, ne vidim razloga, da na dan poroda ne bi tekla, s tem še celo lahko bolj pospeši porod….

Prepričana sem, da je danes tam bilo precej žensk, ki so resno ogrožale svoje zdravje, ko so nepripravljene stopile na štart. Poleg mene je nekaj časa tekla ena ženska, ki je bila vsa v enem krču, krilila z rokami, v obraz je bila škrlatno vijoličasto rdeča, lase je imela čisto mokre in tolkla je po asfaltu z vso močjo…. verjemite, da taka ženska definitivno 3x bolj ogroža svoje zdravje kot je ta gospa nosečnica ogrožala. Otrok je pa itak na varnem….

Predvidevam da zato, ker s tekom ogrožajo samo sebe. Ko pa nosiš otroka, pa nisi več odgovoren samo zase, pač pa tudi zanj.[/quote]

Me razsvetliš prosim, s čem pa nosečnica ogroža otroka? Še enkrat, gospa je tekla povsem umirjeno, počasi in ni ogrožala svoje detece. Ne vem od kod vam take, kaj pa mislite da so včasih vse ženske doma čičale in na toplem čakale, da pride otroček? Ne rečem, če bi tekmovala, norela, dirkala, lovila čas in podobno, ampak če se počuti odlično in je v formi in skoz teče, ne vidim razloga, da na dan poroda ne bi tekla, s tem še celo lahko bolj pospeši porod….

Prepričana sem, da je danes tam bilo precej žensk, ki so resno ogrožale svoje zdravje, ko so nepripravljene stopile na štart. Poleg mene je nekaj časa tekla ena ženska, ki je bila vsa v enem krču, krilila z rokami, v obraz je bila škrlatno vijoličasto rdeča, lase je imela čisto mokre in tolkla je po asfaltu z vso močjo…. verjemite, da taka ženska definitivno 3x bolj ogroža svoje zdravje kot je ta gospa nosečnica ogrožala. Otrok je pa itak na varnem….[/quote]

Glej, imava vsak svoje mnenje. Jaz tvojega spoštujem ,se pa z njim ne strinjam.
Če je gospa tekla počasi, umirjeno, ne vem zakaj ta ekshibicionízem- morda res, kot je nekdo zgoraj omenil-za promocijo moževe dejavnosti. Sicer ne vidim smisla iti na maraton in po trasi hoditi…

Se pa strinjam s teboj, da je kaka nepripravljena tekačica ogrožala svoje zdravje. poudarek je, seveda, na SVOJE 🙂

Ma, zenska pac ni cisto gladka, ravno tako ne njen moz. Ocitno je vse podrejeno promociji sebe in drasgega mozeka. Ko jih sljivi – ce dela bedarije(kar tek na 21 km v visoki nosecnosti vsekakor je), jih pa naj, samo ne povelicujte jih. Mimogrede- nisem bila nobena razvajena nosecnica, imam pa toliko pameti, da vem, da je bilo moje telo vseeno spremenjeno in vsega pac ne mores pocet enako naprej.

Ko boste nehale nosečnost povzdigovat v višave, hkrati pa jo enačit s smrtonosnimi boleznimi, bo vse bolj jasno…

Naši zdravniki so totalni prestrašenci. Če njih vprašaš, bi bilo najbolje, da nobena ženska sploh ne bi rodila. Za vsak slučaj, da ne bi bilo kaj narobe.
Malo poguglaj po tujih straneh – na vseh maratonih so nosečnice, ne na polmaratonih, na maratonih, pa tudi na daljših razdaljah, kot je 42 km. Ampak skušajo imeti low profile ravno zaradi enega kupa enih brezveznih predsodkov.[/quote]

Ni mi treba googlat, ker moj zdravnik ni vas zdravnik, je kar sodoben zdravnik, nisem v Sloveniji, pac pa tam, kjer je baje sodoben svet.
Te zenske seveda ne poznam osebno, kot pisete starsa samo sportata in tudi otroke v sport vkljucujejo. Meni je to vseeno sebicno, ni dvoma, da je sport zdrav, samo ta dva pretiravata in se otroke tlacita v ta zos.


Kaj bi rada povedala? Da je pretect polmaraton ob koncu nosecnosti nekaj cisto naravnega? Malo morgen! Se tek (tako dolg) je dalec od naravnega celo v nenosecem stanju, kar ti pove vsak ortoped. No, pa dohtarji tu nic ne stejejoo, saj res 🙂 Da je ta zenska hudo zejna pozornosti, je pa tudi jasno – kdo normalen pa objavlja svoje posnetke na youtubu?!?:-) Da pa v to svoje pretiravanje vpletata tudi svoje otroke – ja, jima bodo hvalezni, ko bodo stari in imeli sesute sklepe. Ker je sport tako zdrav, a ne?:-)
Seveda tudi jaz obozujem sport, samo cutim pa tudi posledice, pa nisem tak ekstremist, kot tale primerek.

New Report

Close