Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nosečnica se hoče znebit vseh živali!

Nosečnica se hoče znebit vseh živali!

in

“A so to mogoče tvoje živali? Ne, a ne? Ne vem, kaj se potem razburjaš.”

Za tale dva posta vaju je pa lahko pošteno SRAM!!!!

Jezna upam, da se v korist vseh tole srečno konča!

lp


Mačke prenašajo neko zadevo, sicer ni nevarna, na plodu pa lahko pusti usodne posledice. Tako, da razumem, da se je želela zavarovat. Način kako to narediš, je nekaj drugega. Jaz sem imela podoben problem, te bolezni še nisem imela in od takrat, ko sem zvedela za test, pač mačke niso imele vstopa v stanovanje (so tako ali tako skozi zunaj, prej so včasih prišle v kuhinjo), pa zelenjavo z vrta sem spirala še večkrat kot prej. Poznam primer znanke, ki je morala na splav, ker se je v nosečnosti okužila s to bakterijo ali kaj že je.

Jaz ne poznam človeka, ki bi mu kaj bilo zaradi živali. in zaradi te bakterije zgoraj lahko gre testirat živali in pozdravit. bolano se mi zdi tole. zunaj med ljudmi se lahko okuži veliko več bolezni kot pa od tistih mačk. zarukanost je da da vstran zaradi tega živali. naj jih da cepit pa bo. saj so pa ja živa bitja. potem je res najbolje da gre v sterilno sobo in počaka do konca nosečnosti. ker veliko večja možnost je da se okuži od sočloveka ali kje zunaj. Ko jo je nabavljala bi mislila nato, kaj bo takrat. Ker ni človeško da se je okrižaš.

saj obstajajo veterinarji.

No Zapravljivka je strokovno napisala.

Pejte se kregat na živalski forum, ker ste iste ko vegetarijanci. Sam ve imate prav, ostali so pa idioti. Napadalne ste preveč, se da vse lepše povedat, pa se tako tudi bolje prime. Zmerjat ljudi z idioti je pa nesprejemljivo,zato nismo na onem forumu. Skulirajte se, pa prilepte post o tem o čemer se je govorilo, da mačke na nosečnico lahko, poudarek na lahko, prenesejo eno bolezen. Ne vem točno kaj, pa če ste toliko izobražene pa to nalepte. Dokazi govorijo sami, brez vas. Taki napadi na drugače misleče so že marsikdaj popolnoma usekali mimo, kot sedajle. Torej fakti, ne pa sam govoriti.

Jaz sem bila rodila 4 krat. vsakič smo šli z muco in psiščko do veterinarja na pregled, če so kaj bolane. na živali gledam kot na bitja z vsemi čustvi in z njimi tudi tako ravnam. Zamo so moja družina in ne bom jih dala vstran v nobenem primetu.

ČE MISLI DA BO KAJ NAROBE NAJ GRE Z ŽIVALMI K VETERINARJU NA PREGLED IN NAJ JIH POZDAVIJO.


Lahko testiraš mačko, samo potem moraš imeti mačko zaprto v sterilni sobi, pa se ne okuži, ko gre ven.
Verjetnost je mala, ampak jaz ne bi tvegala in imela takrat mačk v stanovanju.

mačkica z živaljo se gre k veterinarju. kaj potem so živali nič vrede, so le za naše zadovolstvo in krajšanje prostega časa? ko pa je ne rabimo pa naj gre?

mačkica z živaljo se gre k veterinarju. kaj potem so živali nič vredne, so le za naše zadovolstvo in krajšanje prostega časa? ko pa je ne rabimo pa naj gre? če se že gremo neke odrasllosti je odraslo in zrelo poskberi za živali. saj niso one krive če smo jih vzeli k sebi. potem jih moramo obdražati do konca. pri veterinarjih imajo ogromno cepiv. če še kdo ne ve.
In v nakupovalnih centrih je ogromno bolezni.

Zanimivo je, da se v nosečnosti najpogosteje okužijo s toksoplazmozo nosečnice, ki mačka še od daleč niso videle. Res je, da mačke lahko z iztrebki prenašajo te povzročitelje, ampak so mačke kužne samo 3 tedne. Moraš imet pa res smolo, da se okužiš ravno v tem času in da si po stiku z mačjimi iztrebki ne umiješ rok. Dejansko pa je večina okužb s toksoplazmozo preko hrane in to največkrat ne dovolj umite zelenjave ali netermično obdelanega mesa – nevarni so razni biftki, paštete, sveži siri, pršut, suhomesnati izdelki…..

Ja tudi jaz obsojam tako oddajanje živali, pa to še ne pomeni, da imam živali raje kot ljudi. ampak če se odločiš za žival, se moraš zavedat, da je to živo bitje, ki bo pri tebi toliko in toliko let. In če nisi pripravljen zanjo skrbeti do njene smrti, potem raje kupi plišasto živalco. In vsi ti izgovori, ki jih imajo takšni ljudje, me niti malo ne prepričajo. Tudi sama imam psico in 2 mačka, pa mi niti pod razno ni prišlo na misel, da bi koga od njih oddala zato, ker sem noseča. Pa sem prav tako poslušala taščo in tasta, da bom mogla dati živali stran, ko pride dojenček. Pač eni ljudje res ne znajo vide3ti dlje od svojega nosa.

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/922750.png[/img][/url][url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/av487735.jpg[/img][/url]

hmmm … kaj si hotela povedat, beri tudi ostalo ne samo tisto kar ti odgovarja. Sem za živali, vendar zato nobenega ne zmerjam z idiotom,moti me vaša grda komunikacija. Takoj idioti, pa kar zraven paše. Sicer se pa mejte, na živalskem ste itak slika vseh slik.Zapik

ja, naprimer jaz sem imela po prvem pregledu krvi nekaj znakov okužbe, za katero se je izkazalo, da je že stara in prebolena…pa nikol nismo imeli živali v hiši.

Ginekologinja mi je rekla, da lahko dobim tudi iz solate;) Torej….brezveze dajati stran živali, ki so primerno oskrbovane.

Naša spvaščanka je tri mlade pse in šest mačk nesla v hosto in jih tam pustila. ker je misla da se bo okužila. Potem je kadila, pila in hodila na obiske vsepovsod. Tam je bilo 10000000000 več bakterij kot na teh živalih. te živali potem je našla ena druga vaščanka. Živa je bila še samo ena muca. z tisto žensko pa se ne bom nikoli več pogovarjala, lahko ji samo še pljunem. En drugi vaščan pa je vreg mlade mčake v vrečko, jo zavezal in v okolici odvrgel. Muce je potem našla njegova sestra, bila je jezna kot ris. ljudje živali mečejo vepovsod, kam jim je za brezveze. naj si vzame malo časa in jih pelje vsaj v azil če drugače ne gre. mi imamo tri zajce in tri mačke. pa jih nikoli nebi dala vstran. tudi živali imajo domotožje.

Problem je v tem,da so ljudje nevedni na žalost,žival je odgovornost in je nemoreš kar zavrečt in gotovo,če bi se ljudje preden se odločijo za živali tudi malo izobrazili kaj to nosi in katera so živalska obolenja,ki lahko vplivjo na vsakdan,nosečnico,otroka,starejšo osebo v hiši itd..bi bilo vse drugače,ampak ljudje imajo živali zarad svojih potreb in v takšni situaciji ,ki jo opisuje jezna pozablajo na svoje dolžnosti do teh živali.
Nekaj popolnoma drugega je bolana žival,zdrava žival pa je predvsem odgovornost in šele nato veselje in crklanje.Samo ponavadi je nekaterim pomembno samo veselje in crklanje,ko pa je treba biti odgovoren,pa dejmo mačka v zavetišče,pa naj se tam z njim ubadajo.Bedarija

Seveda imate prav. V popolnem svetu. V nepopolnem pa si v današnjem času človek s povprečnimi dohodki težko privošči veterinarski pregled in morebitno zdravljenje za štiri živali. Sploh če niso njegove, lastnik pa tega ne bi hotel plačat. Tarife so nenormalne. Če pa zraven pričakuješ še otroka in imaš že s tem enormne stroške, je pa jasno, da opcija preventive odpade. In ja, muc je lahko zdrav in se okuži naknadno. Nikoli ne veš. Nosečnica je pa ogrožena vso nosečnost. Ravno tako kot se mora paziti bolnih otrok, da se ne okuži z noricami, na primer, se mora paziti tudi bolnih mačk. S tem da imajo otroci starše, ki vedo, kdaj so otroci bolni, lastniki mačk pa ne morejo vedeti.

Verjetnost je seveda majhna, ampak ena znanka je bil pozitivna in je bila cela panika. Ni nujno, da se je okužila od mačke, ampak tako kot nosečnica verjetno ne bo jedla surovega mesa, tudi naj ne bi božala mačk.

Pa kmetije dajte za primer, ja. Kakšen je bil pa procent mrtvorojenih otrok ali otrok, ki so umrli kmalu po porodu?

mačkica, komu pa naj potoži muca ki nima kam in ji je hudo? a ona pa mora biti tiho. če bi lahko kaj povedala bi rekla še vse kaj hujšega, glede na to kaj se ji dogaja. saj živali so manj vredne, sem pozabila.

zapravljivka. otroci so takrat umirali zaradi veliko drugih stvari, ne zaradi tega. Je bila nareta raziskava. In če ni sposobna peljati žival k veterinarji je naj nima. saj žival se pelje tudi drugače k veterianrji ne samo da se vidi da se kaj ne okužiš. če nisi sposoben finanlno skrbet za nji je ne imej. kaj pa če drugače kaj zboli ali dobi kakšno poškodbo? kdo bo ji takrat pomagal? neumno je rečti da ni denarja za veterinarja in se je zato znebiti.

Zamo samo neizobraženi in neinteligenti ljudje dajo vstran živali. Z takimi ne želim imeti opravka in se jih izogibam. Res imam raje živali od večine ljudi. One se ne znajo pretvarjat. Dokazano je da so živali na stopni otroka. Bi dali tudi ptrka vstran? Trpia pa oba enako.

Mačka je samo prenašalec teh parazitov. Ti se pa ne okužiš direktno od mačke, ampak posredno. Npr. iz zemlje, če delaš zunaj in si ne umivaš rok. Kužen je mačji iztrebek, ne pa mačka!!! Če vzdržuješ higieno in si redno umivaš roke po stiku z živaljo, sploh ni problema!!!! Večja možnost okužbe s toxoplasmo je, če ješ biftek!!!

Tisti,ki ne marajo živali tega primera tako ne bodo nikoli razumeli. Žalostno!

Pa saj, če imaš mačko je velika verjetnost, da si že bil izpostavljen toksoplazmi. In če si bil že 1x v stiku s toksoplazmo, potem v nosečnosti ni potrebno skrbeti zaradi sveže okužbe.

Bila dvakrat noseča in na kraj pametni mi ni padlo, da bi dala stran našega starega psa in dve mački. Vsi so zdravi in me ni skrbelo, da bi se kaj nalezla od njih. Bolj me je skrbelo, da bi se nalezla kakšnega virusa, ko so bolni, smrkavi in z vročino ljudje hodili okoli mene.

Tisti, ki nima rad živali, tudi ljudi nima … posledično tudi svojih otrok. Tisti, ki odda žival, ker prihaja nov družinski član, ne dober starš in menim, da se bo otroka tudi hotel prej ali slej rešiti, ni važno na kakšen način.

Predvsem je v tejle temi veliko neizobraženih in neinteligentnih. Že najmanj petkrat je bilo napisano, da živali niso njene, pa ji še kar mečete pod nos odgovornost do ‘njenih’ živali. Zdaj pa ne vem, a ne znate brati …

Jaz sem bila kot nosečnica šokirana, koliko ljudi me je vprašalo: “Kaj boš pa zdaj s psom naredila?” Od takrat sem do teh ljudi rezervirana.

Jaz sem trdno prepričana, da kdor ima srce na pravem mestu, svoje domače živali nikoli ne bi nagnal.

Pa stroški za mačko in psa so dejansko zanemarljivi, razen če imaš kako dogo.

Jaz mislim tako – pa ti nisi normalna.Take izjave pisat.Ostale pa dajte že plašnice z oči, da vidite tudi okrog, ne samo naprej.

saj vedo da niso njene. z tem mislijo ono onosečnico. jaz onsojam takšne ljudi, in me skrbi za živa čeprav niso moje. Z ceste sem pobrala že veliko muc in psičkov. Nevem kaj so bili vsi njiho lastniki noseči ali ne. Nosečnost ni izgovor za to. Enkrat sem našla psa, ki je imel veriho zaraslo z vratom. Videla so se mu popolnoma vsa rebra. To nemoreš verjet kako so ljudje zlobni, kaj počnejo z živalmi.

New Report

Close