Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Notarski zapis

Notarski zapis

Z sedanjo partnerko sva skupaj že nekaj let,imava se namen poročiti.oba imava odrasle otroke(jaz 3,ona 2),nekateri so na svojem,nekateri v najemu.

Sam sem imel namen iz najema preseliti po poroki k njej,v hišo,ki sta jo zgradila z pokojnim možem.Tu se zatakne.Ona želi,da pri notarju pravno urediva zadeve.Ona hoče,da po njeni smrti podedujejo samo njeni otroci.Jaz imam do svoje smrti pravico bivanja v eni etaži in uporabo skupnih prostorov.S tem se ne strinjam.Kot da bi se me po svoji smrti želela znebiti

hja. pol pa se ne ženi z njo. če je tvoj namen, da po njeni smrti pobašeš bajto zase in za svoje otroke. si pa optimist, mimogrede, ponavadi ženske živijo dlje.

Najdi si boljšo..

Kaj si pa misli,da je?Svoje premoženje bi zaščitila za svoje otroke?Ti bi lahko samo do smrti bival tam?Tvoji otroci nebi nič dobili?Pa še brez najemnine bi bil???

Pffff….upam,da ti je rekla”podpiši ali pa briši”

Pametna ženska, malo takih.

Če prav razumem si ti v najemu torej svoje nepremičnine nimaš, je nisi ustvaril. Bi pa imel pol njene, ki jo je ustvarila z možem?

Lep plan

Odgovor na objavo uporabnika
Bebec, 24.04.2024 ob 10:11

Z sedanjo partnerko sva skupaj že nekaj let,imava se namen poročiti.oba imava odrasle otroke(jaz 3,ona 2),nekateri so na svojem,nekateri v najemu.

Sam sem imel namen iz najema preseliti po poroki k njej,v hišo,ki sta jo zgradila z pokojnim možem.Tu se zatakne.Ona želi,da pri notarju pravno urediva zadeve.Ona hoče,da po njeni smrti podedujejo samo njeni otroci.Jaz imam do svoje smrti pravico bivanja v eni etaži in uporabo skupnih prostorov.S tem se ne strinjam.Kot da bi se me po svoji smrti želela znebiti

Išči naprej eno, ki ne bo takoj pomislila na svoje otroke in ne bo ravnala z glavo.

Tale je pametna, pametnejša od tebe.

 

Gospa čisto pravilno razmišlja. Hiša je njena in od pokojnega moža s katerim ima otroke.

Ženska čisto ok razmišlja, takih primerov je precej. Sam si verjetno svojo nepremičnino (če si jo kdaj imel) pustil bivši oz. svojim otrokom, a ona pa hiše, ki jo je ustvarila s pok. možem ne bi smela zapustiti svojim otrokom? A ti ne predstavlja dovolj varnosti to, da ti želi pravno zagotoviti dosmrtno služnost stanovanja v njeni hiši?  Rešitev – če imata(š) denar, lahko kupita tudi dodatno nepremičnino, vikendico ali stanovanje, ki ga oddata sedaj v najem (ali imata za oddih) ter je napisano na tebe. Če slučajno ona prej umre, imaš svojo nepremičnino kamor se lahko preseliš in ne “le” služnost dosmrtnega bivanja v njeni hiši. Je pa tako, da če imaš v zem. knjigi vpisano služnost dosmrtnega stanovanja in rabo dolčenega dela hiše, ti tega ne more nihče vzeti (niti nov lastnik). Saj drugega pa ne rabiš, nihče ne bo nič odnesel s seboj; da bi pa računal na dedovanje po (bodoči) ženi, pa… hmm, kvečjemu če nameravaš veliko vlagat, ne vem no…

Odgovor na objavo uporabnika
Korošica670b, 24.04.2024 ob 10:56

Pametna ženska, malo takih.

Se strinjam. Imajo njeni otroci srečo, da imajo tako odgovorno mamo, ki jih zaradi nekega butca, ki ni ničesar vložil v njeno nepremičnino ne bo prikrajšala z njihove deleže.

Avtor, to je njeno posebno premoženje, ki ga bo prinesla v eventuelno vajino skupno novo zakonsko zvezo;  z notarsko pogodbo oz.  Pogodbo o ureditvi premožnjskopravnih razmerij, ki se deponira pri notarju, se to njeno njeno posebno premoženje dodatno zaščiti v primeru vajinega razhoda oz. razpada zakonske zveze, da ti ne bi mogel upravičevati svojega deleža, ki bi ti sicer po pravnih postopkih  tudi pripadal – pripadalale pa bi ti  v vsakem primeru upravičeno samo finančne investicije, kar bi ti finančno vlagal v njene nepremičnine  v času vajine nove zveze  oz. od začetka bivanja pod skupno streho- kar pa moraš seveda potem izkazovati z računi na tvoje ime, pa tvoje delo fizično na taki nepremičnini se tudi upošteva  v letih zakona, ipd. V primeru vajinega razhoda, lahko torej zahtevaš povrnitev samo stroškov investicij, kar bi ti eventuelno vlagal v to nepremičnino. Drugega ne, če se s tako notarsko pogodbo ona tudi dodatno zaščiti.

Sicer sem pa mnenja: če gre res za spoštovanje med dvema v taki starosti v neki novi zvezi in zrel odnost ( česar očitno pri vama še ni), si jaaz ne predstavljam v taki situaciji, da bi nekdo, ki bi bil z menoj in s katerim se odločim iti živet pod svojo streho ( saj se ni nujno poročit, tudi izvenzakonsko življenje je praktično isto v tem primeru) in morda poskrbel tudi za moje želje, kar je moj pogoj, da če  prej umrem kot on, zakaj mu torej ne bi privoščila  polovice nepremičnine v kateri sva skupaj zaživela na novo – pa čeprav je ta nepremičnina v celoti moja od začetka najine nove zveze. Ker se mi to ne zdi pošteno. Jasno izključno v primeru, da ti nisi t.i. gold digger oz. koristoljubec – saj to se pa hitro izkaže že, predno se preseliš pod skupno streho, se prepoznajo znaki, testiraš partnerja tudi na to, predno se odločiš it živet pod isto streho. Ker to niso heci.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Alaria, 24.04.2024 ob 15:16

Avtor, to je njeno posebno premoženje, ki ga bo prinesla v eventuelno vajino skupno novo zakonsko zvezo;  z notarsko pogodbo oz.  Pogodbo o ureditvi premožnjskopravnih razmerij, ki se deponira pri notarju, se to njeno njeno posebno premoženje dodatno zaščiti v primeru vajinega razhoda oz. razpada zakonske zveze, da ti ne bi mogel upravičevati svojega deleža, ki bi ti sicer po pravnih postopkih  tudi pripadal – pripadalale pa bi ti  v vsakem primeru upravičeno samo finančne investicije, kar bi ti finančno vlagal v njene nepremičnine  v času vajine nove zveze  oz. od začetka bivanja pod skupno streho- kar pa moraš seveda potem izkazovati z računi na tvoje ime, pa tvoje delo fizično na taki nepremičnini se tudi upošteva  v letih zakona, ipd. V primeru vajinega razhoda, lahko torej zahtevaš povrnitev samo stroškov investicij, kar bi ti eventuelno vlagal v to nepremičnino. Drugega ne, če se s tako notarsko pogodbo ona tudi dodatno zaščiti.

Sicer sem pa mnenja: če gre res za spoštovanje med dvema v taki starosti v neki novi zvezi in zrel odnost ( česar očitno pri vama še ni), si jaaz ne predstavljam v taki situaciji, da bi nekdo, ki bi bil z menoj in s katerim se odločim iti živet pod svojo streho ( saj se ni nujno poročit, tudi izvenzakonsko življenje je praktično isto v tem primeru) in morda poskrbel tudi za moje želje, kar je moj pogoj, da če  prej umrem kot on, zakaj mu torej ne bi privoščila  polovice nepremičnine v kateri sva skupaj zaživela na novo – pa čeprav je ta nepremičnina v celoti moja od začetka najine nove zveze. Ker se mi to ne zdi pošteno. Jasno izključno v primeru, da ti nisi t.i. gold digger oz. koristoljubec – saj to se pa hitro izkaže že, predno se preseliš pod skupno streho, se prepoznajo znaki, testiraš partnerja tudi na to, predno se odločiš it živet pod isto streho. Ker to niso heci.

 

partnerka ima otroke, hišo sta zgradila z njihovim očetom in zdaj bi ti polovico premoženja pustila nekomu, s katerim si preživela par let, namesto svojim otrokom. in bodo potem tvoji otroci morali njegove otroke izplačevat…

 

avtor je požrešen. v njegovem primeru mu ostane pravica do bivanja v hiši do smrti, kar je več kot pošteno. nihče se ga noče znebiti. on je tisti, ki bi se rad okoristil v situaciji

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Čebela_adela, 24.04.2024 ob 15:21

partnerka ima otroke, hišo sta zgradila z njihovim očetom in zdaj bi ti polovico premoženja pustila nekomu, s katerim si preživela par let, namesto svojim otrokom. in bodo potem tvoji otroci morali njegove otroke izplačevat…

 

avtor je požrešen. v njegovem primeru mu ostane pravica do bivanja v hiši do smrti, kar je več kot pošteno. nihče se ga noče znebiti. on je tisti, ki bi se rad okoristil v situaciji

 

 

Dopusti tudi drugačno razmišljanje – jaz od svojih otrok ne pričakunem, da mi bodo menjavali plenice in skrbeli zame, če in ko do tega pride, – pričakujem pa to od svojega partnerja, saj sem z njim v osebno čusteni intimni zvezi. Otroci so odrasli ptiči iz gnezda.

In ja, vso pravico, če so otroci preskrbljeni, imam v zahvalo, če prej škrpšnem, svojemu partnerju prepustil polovico  svojega premoženja-če se tako odločim in če je partner do mene spoštljiv, poten in se drži dogovora in ker ne gledam materialistično po slovensko na vse. S tem pa nimam nič manj raje svojih otrok.

Alaria ti to resno misliš?

Ku*** bi postavila pred lastne otroke…se sploh ne čudim,da ti ne bodo riti brisali na stara leta…

Avtor se naj zamisli nad situacijo in odkrito pove,da je upal,da bo pohopsal njen delež.Samo je ona prepametna

Odgovor na objavo uporabnika
XstyleNa, 24.04.2024 ob 17:03

Alaria ti to resno misliš?

Ku*** bi postavila pred lastne otroke…se sploh ne čudim,da ti ne bodo riti brisali na stara leta…

Avtor se naj zamisli nad situacijo in odkrito pove,da je upal,da bo pohopsal njen delež.Samo je ona prepametna

No, no- imaš naročeno navodilo, da moraš prpcarit in provocirat v temi, da bo šla na Facebook  za klikanje 🙂 ?

Moj zapis se glasi:.. če je partner do mene spoštljiv, pošten in se drži dogovora…… kje je torej  v omejen omenjen tvoj serviran K…. -če ti samo na K…. misliš, da je v zreli zvezi sistem pošten daj-daj kompenazija izključno  s poštenostjo, spotšovanjem, moralo, dobrim intimnim odnosom, ki jšpa je vse prej kot tvoj serviran K na prvem mestu.. S tem, ko pointaš na ta K….  izkazuješ samo svojo nizko IQ voltažo.  Jwe lahko je K.. veliko, nikakor pa ni prioriteta, ker zrela in pametna ćenska bo vse prej dala na prvo mesto kot njegov K, pa čeprav še vedno seksata. Zrela zveza in presoja pa ne temelji  ne izključno K., ki naj bi po tovjem zreli enski gledal iz oči, in materialu. Na spoštovanju, morali in na nekoristoljubju. Na skupnem dogovoru, kaj in kako in če, če se kaj zgodi -da posrkbita en za drugega. Očitno se imaš še veliko za naučit kar se partnerskega sobivanja tiče. Da ni prioriteta tvoj serviran K….

In pusti te plenice, če ti gredo toliko v nos za provokacijsko prcarjenje – naj bo takole: če škripnem prej kot on ,je dogovor, da  raztrese  moj pepel tja, po moji kamor si želim on in to upravičeno pričakujem od svojega intimnega partnerja, s katerim sva morda preživela 10, 15 kvalitetnih skupaj let 24/7  In za nahgrado mu komot dam pol svojega premoženja za vse. KAj to tebe torej žiulium – so fouš, ker ga  raje kar ti ne bi dobila ?

 

Preberi si kaj piše še 1x:  moji otroci so finančno preskrbljeni, ne rabijo še mojih nepremičnih v tem primeru.

 

 

Alaria-saj premoženje je tvoje in naredi z njim kar želiš.

Jaz vem,da v naslednjem razmerju(ko in če bo)zahtevam isto.Prvega partnerja sem izplačala,ker sva skupaj ustvarjala.Drugi me je po sodišču vlačil koliko je vložil a popušil do konca.Ker je pozabil,da je prišel v skoraj novo stanovanje,ki se je vsaki 2 leti samo belilo.Imam dovolj izkušenj,da ne palim več na lepe besede.Zato sem pa samska.Ker danes je moderno,da se moške preživlja očitno

Odgovor na objavo uporabnika
XstyleNa, 24.04.2024 ob 18:53

Alaria-saj premoženje je tvoje in naredi z njim kar želiš.

Jaz vem,da v naslednjem razmerju(ko in če bo)zahtevam isto.Prvega partnerja sem izplačala,ker sva skupaj ustvarjala.Drugi me je po sodišču vlačil koliko je vložil a popušil do konca.Ker je pozabil,da je prišel v skoraj novo stanovanje,ki se je vsaki 2 leti samo belilo.Imam dovolj izkušenj,da ne palim več na lepe besede.Zato sem pa samska.Ker danes je moderno,da se moške preživlja očitno

Ti v razmerjih očitno funkcioniraš na pogojevanju, zahtevah, materialnem kopičenju  prioritetno, jaz pa na marsičem drugem. In imam zagotovo manj skrbi, obremenjevanja v zvezah, lažje mi je, manj obremenjeno z materialnim, kot ti  predvsem s tem, kaj kako, kdo, koliko, čemu, zakaj da in zakaj ne.  Ljudje pa smo si različni in prav je tako.

Čaki, da bi njeno premoženje dedoval tvoji otroci? Zakaj že? Najdi svojo službo, boljšo, kot jo imaš, delaj nočne. In si kupi lastno stanovanje. Nehaj zažiraz, druge.

Res si bebec. Kar ukrade bi nekomu premoženje. 9na mora tebi plačat, da si tam. A to resno. Primarna moška energija je dajanje, ženska prejemanje. Ti bi moral, njej n er Li dat in ne obratno. Še najemnino, naj ti zaračuna, da si lahko sploh tam.

Bodi vesel, da bos sploh lahko bival v njeni hisi do smrti, ce se ji kaj zgodi, jaz ti tudi tega ne bi dovolila. Pravilno, da zasciti svoje otroke. Kaj si si pa ti ustvaril v zivljenju, ce si najemnik?

Kaj bi ti sploh rad?

Nimaš svoje nepremičnine, zdaj te pa moti, ker ti ona svojo želi le dati v uporabo do smrti, potem pa pripade njenim otrokom?

Če bi ti bil ženska, bi te imenovali “pleh pi*ka”.

pametna ženska kdo te si ti???

Odgovor na objavo uporabnika
Mislec171, 29.04.2024 ob 12:46

Kaj bi ti sploh rad?

Nimaš svoje nepremičnine, zdaj te pa moti, ker ti ona svojo želi le dati v uporabo do smrti, potem pa pripade njenim otrokom?

Če bi ti bil ženska, bi te imenovali “pleh pi*ka”.

Obstaja lep slovenski izraz: koristoljubec.

Drugače pa mednarodno: Gold Digger.

Joj, kakšna izkoriscevalka.  Daj zaj..bi jo in ji daj na roko ene 400.000 € iz cr ega fonda pred poroko se poroči z njo in potem skupaj kupita nepremičnino in boš dedovanju. Pokaži ji, kako se to dela, da si bo zapomnila za celo življenje.

Takšne misli treba v kali zatreti. Kaj šele bo kasneje.

Pametno in edino pravilno razmislja. Ce bi bila jaz ona, se niti ne bi porocila, sploh pa ne s takim kot si ti ki mislis da bos ti ali tvoji otroci dedovali nekaj kar nikoli ni bilo vaše. Hisa je njena in od otrok. Se tisti del da bos imel ti dovoljenje bivati v eni etazi je prevec. Saj si odrasel moski in ce ze bi lahko kupil svojo nepremicnino oz. uredil zase nekaj kar bos imel ti in tvoji otroci. To ni njen problem.
Upam da se bo spanetovala in da se ne bo porocila s tabo.

Ona ima zelo prav, kar je njeno podedujejo njeni otroci. Srečen bi lahko bil,  da ti bi dovolila še tvoje bivanje v hiši do smrti. Jaz bi enako storila, ker je to tudi zelo pošteno.

New Report

Close