Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Notre dame gori

Notre dame gori

Katedrala je simbol Evrope. Narajena zaradi prestiža, na bremenu tisočih, načeta od zoba časa.
In če smo priča njenemu koncu, je tudi konec z Evropo, kot jo poznamo.

Potem je pa Bog zdaj “nepravim” kristjanom sežgal cerkev – tistim, ki so delali težave in se grebli za denar. Kakšne besedne igrice se greste zdaj, me niti ne zanima. Bog se je tako odločil, skratka.
[/quote]

a sam bogec jo je vžgal? 🙂

Katedrala je simbol Evrope. Narajena zaradi prestiža, na bremenu tisočih, načeta od zoba časa.
In če smo priča njenemu koncu, je tudi konec z Evropo, kot jo poznamo.
[/quote]
s takšnimi komentarji


s takšnimi komentarji
[/quote]
Stvar perspektive.


Stvar perspektive.
[/quote]
kakšne perspektive – v časih gradnje pač res ja je bila prestižna Evropa ja.
LOL

Sicer pa če pustimo verski vidik ob strani (za goreče nevernike, da ne rečem sovražnike Kristjanov, ki se pasete tukaj gor in imate očitno alergijo na vse kar je povezano s krščanstvom) je arhitektura sama kot taka velika umetnost, ogromna vrednost kulturno zgodovinske in tudi umetniške dediščine, kar pa eni niste zmožni prepoznati in sprevideti in je za vas samo ena cerkvica, ki pač gori. S tem kažete svojo bebavost.

To je prava šlamparija. Če so delali na obnovi kakšna vroča dela, varjenje, kjer je največja možnost kasnejšega vžiga.. itd..bi morala biti obvezno požarna straža čez noč. Ampak očitno povsod šparajo.


kakšne perspektive – v časih gradnje pač res ja je bila prestižna Evropa ja.
LOL

Sicer pa če pustimo verski vidik ob strani (za goreče nevernike, da ne rečem sovražnike Kristjanov, ki se pasete tukaj gor in imate očitno alergijo na vse kar je povezano s krščanstvom) je arhitektura sama kot taka velika umetnost, ogromna vrednost kulturno zgodovinske in tudi umetniške dediščine, kar pa eni niste zmožni prepoznati in sprevideti in je za vas samo ena cerkvica, ki pač gori. S tem kažete svojo bebavost.
[/quote]

Ta forum je odličen pokazatelj, kako primitivni so Slovenci. Očitno se pod vplivom “modernosti” odmikamo od kulturnega izročila Evrope. Postajte DIVJAKI.

Ta forum je odličen pokazatelj, kako primitivni so Slovenci. Očitno se pod vplivom “modernosti” odmikamo od kulturnega izročila Evrope. Postajte DIVJAKI.
[/quote]
ne vem zakaj postajate…
jaz nisem ta. jaz se še kako zavedam, da je bogastvo naših prednikov ogromno in vsega občudovanja in skrbnega ravnanja in ohranjanja vredno.
Čist plastično preprosto če pogledamo samo na ravni arhitekture – vsak laik lahko pogleda – kaj so naši predniki gradili, kakšne cerkve, stolnice, kakšne zgradbe, kaj pa mi danes. Lahko se klanjamo zgodovini in vsemu kar so takrat naredili, mi teh znanj ali prakse danes nimamo kaže arhitektura, ki nastaja. Bi rekla da smo s to modernizacijo civilizacije tudi marsikaj izgubili.

Katedralo Notre Dame so gradili 250 let! Je ena najlepših gotskih katedral na svetu. Vsako leto jo je obiskalo okrog 13 milijonov turistov! To ni kar ena cerkvica tam nekje, ki je zagorela…

Na TV-ju sem slišala, da jo bodo Francozi obnovili. Pomagala bo organizacija UNESCO, saj je katedrala na seznamu svetovne kulturne dediščine. Nek francoski milijarder je obljubil, da bo prispeval 100 milijonov evrov za obnovo!


kakšne perspektive – v časih gradnje pač res ja je bila prestižna Evropa ja.
LOL

Sicer pa če pustimo verski vidik ob strani (za goreče nevernike, da ne rečem sovražnike Kristjanov, ki se pasete tukaj gor in imate očitno alergijo na vse kar je povezano s krščanstvom) je arhitektura sama kot taka velika umetnost, ogromna vrednost kulturno zgodovinske in tudi umetniške dediščine, kar pa eni niste zmožni prepoznati in sprevideti in je za vas samo ena cerkvica, ki pač gori. S tem kažete svojo bebavost.
[/quote]
Ne pripisuj mi svojih blodenj. Bedak, preberi si zgodovino katedrale, preden repliciraš. In drugo- če je ne bodo obnovili, bo to jasen pokazatelj, da je konec Evrope, ki jo poznamo in da se najde denar samo za trgovine profit in druge uvožene pizdarije.


Ne pripisuj mi svojih blodenj. Bedak, preberi si zgodovino katedrale, preden repliciraš. In drugo- če je ne bodo obnovili, bo to jasen pokazatelj, da je konec Evrope, ki jo poznamo in da se najde denar samo za trgovine profit in druge uvožene pizdarije.
[/quote]
očitno tebi ni jasna zgodovina, da govoriš, da je njena gradnja znak prestiža Evrope
Lol… in zdaj se z nekimi trgovinami in ostalimi nesmisli vlečeš tukaj ven… bolj pisariš bolj se vidi, da kozle streljaš…
ker obnavljali so jo že – pred požarom… in jo imajo namen tudi obnoviti sedaj po včerajšnji tragediji – so to rakoj jasno povedali… tako,da sploh nima smisla to tvoje pisanje če je ne bodo… in ve vem kakšne kozlarije… tvoj prvi post govori o povsem drugi stvari kot pisariš sedaj – in tudi tisto je kozlarija, ker ti očitno ni jasna zgodovina niti malo. Da z gradnjo katedrale povezuješ prestiž Evrope kot take, ki jo poznamo danes.

vse ostalo kar sem napisala naprej v poprejšnjih postih velja za ostale bedake, ki se izživljajo v temi. in so po nesmislih, ki jih streljajo enaki tebi.

Jim je že vseznalec Trump predlagal, a žal ni primerno, ker lahko poškodujejo sosednje zgradbe.


Ne pripisuj mi svojih blodenj. Bedak, preberi si zgodovino katedrale, preden repliciraš. In drugo- če je ne bodo obnovili, bo to jasen pokazatelj, da je konec Evrope, ki jo poznamo in da se najde denar samo za trgovine profit in druge uvožene pizdarije.
[/quote]

Saj krščanstvo je uvožena pizdarija. V praktično pol sveta uvožena. Tako da je tu zmeraj šlo za svetišče uvoženi pizdariji. Mogoče bo šlo v prihodnosti še vedno za svetišče isti uvoženi pizdariji, mogoče bo pa kakšna druga uvožena pizdarija zamenjala to uvoženo pizdarijo. V vsakem primeru bo uvožena pizdarija.


Ne pripisuj mi svojih blodenj. Bedak, preberi si zgodovino katedrale, preden repliciraš. In drugo- če je ne bodo obnovili, bo to jasen pokazatelj, da je konec Evrope, ki jo poznamo in da se najde denar samo za trgovine profit in druge uvožene pizdarije.
[/quote]

milijonarji že v vrsti stojijo za obnovo. so že ponudili 200 milijonov evrov.


Ne pripisuj mi svojih blodenj. Bedak, preberi si zgodovino katedrale, preden repliciraš. In drugo- če je ne bodo obnovili, bo to jasen pokazatelj, da je konec Evrope, ki jo poznamo in da se najde denar samo za trgovine profit in druge uvožene pizdarije.
[/quote]
Cerkev bodo obnovili, ker je to DOLŽNOST države, Republike Francije, ki MORA vzdrževati cerkeve, ki so kulturni spomeniki PRVEGA reda. kajti take cerkve po francoskih predpisih (če ne celo z ustavo) vzdržuje država!

Bo guči logo na vsaki klopci
Pol bojo pa čez 500 let tuhtal koji kurac to pomen

Važno, da jo spet postavijo. Verjetno bo to čez kakih 100 – 200 let, kot so jo gradili.

Važno, da jo spet postavijo. Verjetno bo to čez kakih 100 – 200 let, kot so jo gradili.
[/quote]

S to tehnologijo in $? V enem letu morjo bit fertig


očitno tebi ni jasna zgodovina, da govoriš, da je njena gradnja znak prestiža Evrope
Lol… in zdaj se z nekimi trgovinami in ostalimi nesmisli vlečeš tukaj ven… bolj pisariš bolj se vidi, da kozle streljaš…
ker obnavljali so jo že – pred požarom… in jo imajo namen tudi obnoviti sedaj po včerajšnji tragediji – so to rakoj jasno povedali… tako,da sploh nima smisla to tvoje pisanje če je ne bodo… in ve vem kakšne kozlarije… tvoj prvi post govori o povsem drugi stvari kot pisariš sedaj – in tudi tisto je kozlarija, ker ti očitno ni jasna zgodovina niti malo. Da z gradnjo katedrale povezuješ prestiž Evrope kot take, ki jo poznamo danes.

vse ostalo kar sem napisala naprej v poprejšnjih postih velja za ostale bedake, ki se izživljajo v temi. in so po nesmislih, ki jih streljajo enaki tebi.
[/quote]

Ma kakšen prestiž Evrope:-))) Prestiž škofa, ki si je delal spomenik.

Saj krščanstvo je uvožena pizdarija. V praktično pol sveta uvožena. Tako da je tu zmeraj šlo za svetišče uvoženi pizdariji. Mogoče bo šlo v prihodnosti še vedno za svetišče isti uvoženi pizdariji, mogoče bo pa kakšna druga uvožena pizdarija zamenjala to uvoženo pizdarijo. V vsakem primeru bo uvožena pizdarija.
[/quote]

Lej, če ti je všeč ali ne, katedrala je priča zgodovine zadnjih, koliko 1300 let in si že zato zasluži obstoj. Kar se obnove tiče, glej tudjmana, ki je v 90ih rekel, do bo zgradil novi dubrovnik, ki bo še lepši in starejši od originala… upam, da bodo francozi bolj pametni.

milijonarji že v vrsti stojijo za obnovo. so že ponudili 200 milijonov evrov.
[/quote]
Za ta denar še fabrike ne spraviš skupaj. No, kakšno pekarno mogoče.

Ma kakšen prestiž Evrope:-))) Prestiž škofa, ki si je delal spomenik.
[/quote]
lol ti si res bebec – saj si ti pisal o prestižu Evrope.
Sicer pa raje ne bom več s tabo…
sam sebi nasprotuješ tudi v ostalih komentarjih… tukaj pišeš o prestižu Škofa, naprej pa da je to pomemben spomenik .- lol človek ti sploh veš kaj govoriš?


Za ta denar še fabrike ne spraviš skupaj. No, kakšno pekarno mogoče.
[/quote]

Ni problema. Se bodo ponudili bolj bogati trgovci z novci in jo predelali v mošejo.

Lej, če ti je všeč ali ne, katedrala je priča zgodovine zadnjih, koliko 1300 let in si že zato zasluži obstoj. Kar se obnove tiče, glej tudjmana, ki je v 90ih rekel, do bo zgradil novi dubrovnik, ki bo še lepši in starejši od originala… upam, da bodo francozi bolj pametni.
[/quote]

Kdo je kaj rekel, da je komu všeč ali ne? To je čisto vseeno. Pravim samo, da je krščanstvo uvožena pizdarija (tam in po večini sveta), kar je dejstvo.


lol ti si res bebec – saj si ti pisal o prestižu Evrope.
Sicer pa raje ne bom več s tabo…
sam sebi nasprotuješ tudi v ostalih komentarjih… tukaj pišeš o prestižu Škofa, naprej pa da je to pomemben spomenik .- lol človek ti sploh veš kaj govoriš?
[/quote]

Vem. Samo ti ne znaš brat in dopolnjuješ s svojimi idejami moje stavke. To pa ne gre:-)) In to da je škof in o spomeniku se ne izključuje. Kot se ne izključuje pri Hagiji Sofiji in Tadž mahalu:-)))

New Report

Close