Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nov ali obnovljen računalnik

Nov ali obnovljen računalnik

Nameravam kupit nov računalnik, a ko gledam ponudbe, sem našla tudi strani, ki ponujajo obnovljene računalnike. Ali se tak nakup izplača? Na tak način imajo cenovno dražji podobno ceno kot sicer cenejši računalniki.

Računalnik rabim za normalno uporabo, ne za igranje igric.

Govoriš o refurbished računalnikih?

Res, da so rabljeni, dobiš pa ponavadi 1 leto garancije.
Pri nas smo jih že kar nekaj prodali, in kakih večjih problemov ni bilo. Ker so rabljeni imajo včasih sledi uporabe (mogoče kaka tipka bolj obrabljena ali kaka praska na ohišju).

nova
Uredništvo priporoča

ja, mislim nekaj takega:

https://www.comshop.si/aktualno/aktualno/tovarnisko-obnovljeni–refurbished-prenosniki

https://www.recositech.com/index.php?_route_=prenosniki

lepotne napake na ohišju me ne motijo, bolj me zanima, kako je glede delovanja in morebitnih okvar…

Sem lih kupila enega prenosnega rabljenega na rabljeni-racunalniki, za1x bp. Itak ima 1 leto garancije. Sem pa dokupila nov disk. Za to ceno bi dobila novega precej slabsega.

Refurbished ali tovarniško obnovljen računalnik ni rabljen, ampak nov. Mi smo kupili že leta nazaj prenosnik ful ceneje. Ko se je začel kvarit, smo ga poslali nazaj in so ga porihtali v okviru garancije. Kot bi novega – ker je bil nov. In potem nam je služil še leta.

041 751 861

Pokličite me da se dogovorimo

Pri nas so fantje bolj tehnicni tipi in racunalnike obnavljamo sami, dokler gre, gre in gre kar leta in leta. Stacionarne in prenosnike.

Tako da sklepam, da tudi ti, ki jih prodajajo kot rabljene, a obnovljene, ne morejo biti slabi,saj jim zamenjajo vitalne dele in jih posodobijo.

Jeba je, ce gre maticna, to je obicajno tako drago, da se star komp pol ne splaca vec popravljat.

Odgovor na objavo uporabnika
obnovljen, 05.04.2018 ob 08:30

Nameravam kupit nov računalnik, a ko gledam ponudbe, sem našla tudi strani, ki ponujajo obnovljene računalnike. Ali se tak nakup izplača? Na tak način imajo cenovno dražji podobno ceno kot sicer cenejši računalniki.

Računalnik rabim za normalno uporabo, ne za igranje igric.

Računalnik ima eno samo srce in se ji reče matična plošča s čipsetom. To se ne splača obnavljati. Vsi ostali deli so pritikline, ki so nepomembne za delovanje računalnika. Vse več stvari se integrira na matrično ploščo, tako da obnovljeni računalniki so brezvezen mit tistih, ki iz starih računalnikov delajo ‘nove’ in za drag denar prodajajo ženskim analfabetkam.

Staro se splača kupit samo originalne račulanike priznanih znamk –  malo rabljene (in nič porihtane). Samo takih ni.

Sem tudi jaz slišala, da je varneje novega. Sama uporabljam zelo starega, verjetno kakšnih 15 let, ki je bil prej sinov. Je pa prej vseskozi nekaj dokupoval, menjal, zaradi igranja igric najboljše, kar se je dalo. Tako je bila zamenjana tudi matična plošča in dela kot urca.

Odgovor na objavo uporabnika
gofdš, 05.04.2018 ob 09:12

Refurbished ali tovarniško obnovljen računalnik ni rabljen, ampak nov. Mi smo kupili že leta nazaj prenosnik ful ceneje. Ko se je začel kvarit, smo ga poslali nazaj in so ga porihtali v okviru garancije. Kot bi novega – ker je bil nov. In potem nam je služil še leta.

Nehaj uporabjat angleške popačenke trol zarukani, ker si zaradi tega videt še bolj blesavo.

Odgovor na objavo uporabnika
stručko PC, 06.06.2021 ob 11:30

Računalnik ima eno samo srce in se ji reče matična plošča s čipsetom. To se ne splača obnavljati. Vsi ostali deli so pritikline, ki so nepomembne za delovanje računalnika. Vse več stvari se integrira na matrično ploščo, tako da obnovljeni računalniki so brezvezen mit tistih, ki iz starih računalnikov delajo ‘nove’ in za drag denar prodajajo ženskim analfabetkam.

Staro se splača kupit samo originalne račulanike priznanih znamk –  malo rabljene (in nič porihtane). Samo takih ni.

Koliko ste eni pametni! Letos so bile nore razmere glede šolanja. Vsak otrok je rabil svoj prenosnik. Smo šli v akcijo. Po naših trgovinah za velike denarje prodajajo revščino. Matična plošča gor ali dol. Diski z malo kapecitete, osnovne integrerane grafične kartice, zastareli procesirji, ki se prodajajo za ceno kot takrat ko so bili noviteta. Pri nas se do 1.000 evrov prodajajo prenosniki 2.kvalitete oz. zastareli modeli. Ker za 2 prenosnika nisem želela skeširat nad 3.000 evrov, smo kupili rabljena. Oba delata že eno leto b.p.. Smo zadovoljni.

Odgovor na objavo uporabnika
Ah ja, 06.06.2021 ob 12:07

Koliko ste eni pametni! Letos so bile nore razmere glede šolanja. Vsak otrok je rabil svoj prenosnik. Smo šli v akcijo. Po naših trgovinah za velike denarje prodajajo revščino. Matična plošča gor ali dol. Diski z malo kapecitete, osnovne integrerane grafične kartice, zastareli procesirji, ki se prodajajo za ceno kot takrat ko so bili noviteta. Pri nas se do 1.000 evrov prodajajo prenosniki 2.kvalitete oz. zastareli modeli. Ker za 2 prenosnika nisem želela skeširat nad 3.000 evrov, smo kupili rabljena. Oba delata že eno leto b.p.. Smo zadovoljni.

Pri nas? Pri nas so cene celo nižje kot v tujini in računalniki enaki. Ne, 1500 ne rabiš nikjer dat za prenosnik za šolarja., za ta denar dobiš tri več kot dobre. O zastareloh procesorjih pa raje ne bluzi.

“Vsi ostali deli so pritikline, ki so nepomembne za delovanje računalnika” – resnični “stručko”.
Daš staremu z starim diskom nov SSD, pa še kak giga rama, pa si za majhen denar naredil zopet “spodoben” računalnik. Imam 10 let starega HP EliteBook-a in mu sedaj “prav nič ne manjka”, nobene potrebe po novem (ga dnevno profesionalno uporabljam, res pa ne kupujem “najnovejših igric”)

Jaz sem popolnoma netehničen tip in za mene je že upravljanje preprostega kavomata kar problem. Računalnik potrebujem za brskanje po netu in za namestitev določenih programov, ki jih potrebujem službeno (pregled rentgenskih slik recimo). Že 25 let se držim istega načela – nikoli ne nosim računalnika v popravilo. Zakaj? Ker me takoj prepoznajo, da sem bumbar, ki nima pojma in recimo da mi kakšna stvar ne dela, je mogoče problem samo v pritisku ene tipke, ki pa mi seveda mojster tega ne bo povedal, ampak mi mastno zaračunal kao da je razdru pol računalnika.
Zato je pri meni vedno enak sistem. Kupim nov računalnik za svoje potrebe, to mi svetuje prodajalec, programe mi naloži službeni računalničar, plačam toliko kot je potrebno za zagon novega kompjutra in potem računalnik uporabljam dokler ne crkne. Pomembne stvari shranjujem na zunanje diske, tako da je dvojno shranjevanje in zadeva je zaključena.
Ko računalnik shodi (nekje po 7, osmih letih) enostavno vržem v smeti in grem po novega. Ne kompliciram.
Dam pa ga včasih enemu fantu, da mi malo viruse pobriše in porihta če mi kaj ne gre. Ampak to dam izključno mlademu fantu, nobenemu uradnemu servisu in mu dam denar v žep. Evo.
Svetujem ti, da greš v trgovino, vprašaš kakšen računalnik je primeren za tvoje potrebe in imaš naslednjih deset let mir. Pika.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Obnovljen PC zna ponavadi biti taksen kot je sedaj ta forum. Do kur. a.

Avtorica teme, ne pozabit, da zivimo v drzavi kjer je vse mogoce. Vprasanje kaj je vse zamenjano v obnovljenem racunalniku. Jaz npr. sem kupil nov novcat stacionarni PC. In ko sem po pol leta menjaval hladilnik procesorja ni bilo tudi za misji ku.. c termalne paste na procesorju. Suh kot puscava. Skotovi sparajo cisto na vsemu. Jaz bi prosil nekoga, da mi racunalnik sestavi pred mojimi ocmi. To danes ni noben problem.

Ta tema kaksen racunalnik kupiti je ze prezvecena kot stare cajhnge.

Racunalnik je lahko star samo eno leto. In ce je laufal 365 dni na leto so verjetno ze napihnjeni kondezatorji na maticni plosci. Zato taksna roba se kupuje nuova!

Odgovor na objavo uporabnika
mentalna_sirota, 06.06.2021 ob 12:25

“Vsi ostali deli so pritikline, ki so nepomembne za delovanje računalnika” – resnični “stručko”.
Daš staremu z starim diskom nov SSD, pa še kak giga rama, pa si za majhen denar naredil zopet “spodoben” računalnik. Imam 10 let starega HP EliteBook-a in mu sedaj “prav nič ne manjka”, nobene potrebe po novem (ga dnevno profesionalno uporabljam, res pa ne kupujem “najnovejših igric”)

Točno to. Z mulcem sva v zadnjem letu takole uredila že vsaj 4 računalnike, pa vsi delujejo kot švicarske ure.
Stara škatla, ki se je komajda vlekla – z novim SSDjem, zamenjano in izboljšano grafiko, 2x povečanim RAMom (na max kapaciteto matične) in zamenjanimi starimi šklopotajočimi ventilatorji dela super za domačo in poslovno rabo.
Res pa te zadeve potem niso za najstnike in njihove igrice.

Enemu sva dala še boljši procesor – za skoraj nič denarja.

jaz take stvari, ki jih ne menjam pogosto kupim NOVE IN MALO KVALITETNEJŠE  in potem tudi zelo pazim na njih. Raje prej malo več našparam in kupim kasneje kot pa da bi kupila rabljeno…

in ko svoje prodajam -če sploh prodam in ne gre staro za novo, je navadno že tehnično “zastarelo”  sicer pa v nulo ohranjeno.

Tako zamortiziram na polno celo vrednost kupljene stvari… Ti tovarniško obnovljeni sploooh niso toliko ceneje za domačo rabo – prideš že na cca isto ceno novega z dovolj dobrim sistemom, procesorjem in vsem za domačo rabo… Ker tovarniško obnovljeni so navadno poslovni – višje cenovni, ki jih firme menjujejo na  zelo malo časa… ampak takega hudega tehnično sposobnega tako hudop kot se rabi za poslovno rabo, jaz doma ne rabim, zato pridem primerjalno že enako cenovno skoz s karakteristikami takega za domačo rabo, ampak nov.

Odgovor na objavo uporabnika
0/(/:6(!=:!), 06.06.2021 ob 16:08

Odgovor na objavo uporabnika
0/(/:6(!=:!), 06.06.2021 ob 16:07
    Odgovor na objavo uporabnika
    Kar sam, 06.06.2021 ob 12:24

    Odgovor na objavo uporabnika
    odgoarja, 06.06.2021 ob 11:50

    Odgovor na objavo uporabnika
    Bagerist, 05.06.2021 ob 21:07

    Evo – resno hotem ima, priimke, naslove … formalno neznanih sklicateljev protestnikov ob petkih v LJ
    Tokrat (prejšnji petek) so zasedli ulice okoli Delavskega doma v LJ.
    V tem času je moji ženi začela odtekati porodna voda. Sva šla z avtom v porodnišnico… na koncu Celovške pa gamad nekih protestnikov, ki ni dovolila prometa proti porodnišnici. Sem klical 112 — pa so imeli težave priti do Tivolija …

    Ja Dojenček je “frderban” – bo ostal invalid, zaostal …
    Hočem zadoščenje!!
    Osebno in lastnoročno bom šel s kolom razbiti glave organizatorjem protestov !!
    A če me zaprejo … kot pravi predsednik države: So What ☺☺ Ti gnoji pač ne bodo več uničevali

    Odgovarjajo naj JJ, SMC in Desus. Če ne bi nategnili volivcev in se oklepali stolčkov, ne bi bilo nobenih protestov. Našteti politiki so krivi za tvojega “ferderbanega” novorojenčka.

    Če bi bila zgodbica resnična, bi avtorju že v porodnišnici povedali, da nosečnica, ki ji odteče voda, ne odkoraka do avta in se v sedečem položaju prevaža čez ljubljanske ulice, ki znajo biti tudi brez protestov zatrpane, ampak se (kot že omenjeno) pokliče rešilca, ki žensko odpelje v ležečem položaju.

    Ampak nekateri, ki vam osnovne stvari niso jasne, kar popadete na vrženo kost, pa čeprav je plastična in fluorescentna vijolične barve.

     

     

[/quote

Preveri https://appleservis.si

Tukaj maš računalnike z 12 mesečno garancijo.

New Report

Close