Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nov štedilnik-indukcija da ali ne??

nov štedilnik-indukcija da ali ne??


Ves problem je v tem, da hočejo kuhati kot na drva, uporabljajo pa indukcijo. Ne gre. Pri vsakem načinu kuhanja se je treba prilagoditi viru toplote. Povsod se da skuhati dobro, povsod se da pa tudi totalno zaje.bati. Kdor rad kuha, ne bo kuhal v nekem thermofix kuhalniku, niti ne v ekonom loncu, kjer pač daš notri sestavine in počakaš, da se samo skuha. Glede na razpoložljivost pa pač vsak izbere, kar mu najbolj ustreza. Meni zato, ker mi je pomembna regulacija, najbolj ustreza plin. Hitro dosežeš visoko temperaturo, ni občutljiv na velikost posode, hitro znižaš temperaturo… Skratka kuhanje na ognju. Na drugem mestu je indukcija. Je hitra, dobro se regulira, samo s posodami je problem. Pa ne toliko z vrsto posode (itak imam vse tudi za indukcijo), kot s tem, da moraš gledat vedno, da ni prevelika, pa da je točno na mestu. Uporabljam v bistvu oboje, s tem, da je najmanj občutljiv ravno plin. Na indukciji imam ploščo že odrgnjeno. Plinska pa je tudi steklokeramična, samo jo varuje mreža. Starši imajo poleg plina tudi klasično steklokeramična – ta pa je obupna, če nisi navajen kuhati na njej.
[/quote]

Ja, posod sem kar precej po sili razmer zamenjala, ampak vse ok – mojo prejšnjo posodo je dobil nekdo, ki jo je rabil, jaz pa sem kupila novo, za indukcijo.
Plina ne bi imela, tako da je to najboljša možna rešitev zame 🙂

Vse tiste vprašam, ki jih je strah plina, govorim o zemeljskem, kako se pa ogrevate? Velik del Slovenije se ogreva na plin, kar je precej poceni in okoljsko čist energent. V moji stavbi smo ob izgradnji imeli napeljan plin tudi v kuhinjo. Jaz ga veselo uporabljam, večina pa je te cevi odstranila, saj kuhajo na elektriko. Marsikomu je zdaj žal, da so to naredili.

Moja kuhinja ni nič bolj umazana kot tista, kjer se kuha na elektriko. Vse je odvisno od tega, koliko čistiš. Sem videla precej zamaščene kuhinje od indukcije, kjer se maščoba kar cedi.
Pa še nekaj je, posoda za indukcijo je precej težka kot vem. Ko boste starejši ali že prej, je težka posoda problem za premikanje in pomivanje. Moja mama je na starost vso težko posodo umaknila iz uporabe.

Kuhalno plošco s tremi plinskimi rinkami in eno indukcijo, pa jih nikjer ne najdem. Išcem tako pa iz razloga za obcasno hitro zavretje vode ipd. Sedsj imam 4x plin in sem zadovoljna, ampak vcasih bi pasalo kaj na hitro segret.
Dve indukciji in dve plin pa ne bi.
Je kdo ze kje videl eno indukcijo in 3x plin?


Zakaj pa ne moreš na plinu nekaj na hitro segret ?

vesel sem, da sem se plina rešil

Uporaba indukcijske kuhalne plošče se odsvetuje ljudem s srčnim spodbujevalnikom. Indukcija namreč ustvarja magnetno polje, ki lahko zmoti frekvenco spodbujevalnika, če je oseba s spodbujevalnikom v neposredni bližini plošče. Sicer pa indukcijska plošča sama po sebi ne oddaja nobenega sevanja in ne spreminja strukture hrane! To je zgolj urbani mit, ki niti malo ne drži.

Pa vendar ljudje trdijo točno to.

https://www.naturalscience.org/wp-content/uploads/2017/11/2017-09-26-Brochure-Induction-Hob-EN.pdf

A skodi samo nosečnicam?
Ali vsem?

Pri indukciji je res magnetno polje. Ampak to polje se zaključi pod v samo posodi.
Nad tem je zelo malo sevanja.

Seveda pa urbane zgodbe krozijo okoli….

V praksi pa je indukcija zakon. Seveda moras kupiti tako, ki ti ustreza.
Pozabite plin, pozabite steklokeramiko… indukcija je zakon.

Obvezno morate imeti timerje, pa boost fukcijo.
Pa zaznavanje pregreravanje…
Najbolj da pogledate in vprasate poznane ljudi okoli.
MOn ni ravno referenca za tehniko…

Pa saj posoda, primerna za indukcijo, ni nujno težka kot vreča cementa, no!

Nekateri lonci so zelo lahki, a se v njih vseeno normalno kuha na indukciji.

Pozabljaš, da ljudje pri kuhanju načeloma tehnike ne maramo, ampak želimo čim bolj preproste štedilnike s preprostimi nastavitvami. Tudi zato je v Ameriki recimo samo 15 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kuhališč indukcijskih. Ko naštevaš vse te funkcije, me mine. Imam tehnike že sicer v življenju dovolj, v kuhinji je pa res ne rabim. Glasovni timer imam na google asistentu, da je hrana na hitro kuhana, mi pa itak ni všeč. Skratka, kup odvečne navlake, gimmickov, da se zadeva prodaja.

A je potem hrana, ki se kuha na indukcijski plošči namagnetena in presevana?

Marsikatera moderna frajla ima svojo moderno kuhinjo le še za okras.
Je že vsa panična, če se slučajno kje kaj popacka, umaže……..Saj ji že čiščenje predstavlja travmatične izkušnje in napor kot vzpon na Triglav.
Vrh kulinaričnih sposobnosti pa ji je odvijanje plastike iz paketa Pogrej in pojej.


Hehe, a veš, da je v povprečju res, da imajo večinoma indukcijo tisti, ki itak nd kuhajo prav veliko. Ker jo je tako fino čistiti. Kako je kujati na njej, niti ni tako zelo pomembno.:-)))
Ok, da ne delam krivice – niso vsi taki, jih je pa res precej več kot pri uporabnikih plina.


Vodo na hitro segreješ v električnem grelniku vode. ceneje, bolj zdravo in bolj praktično kot menjavanje štedilnika oziroma kuhalne plošče.
Ostala hrana itd. je pa bolje, bolj zdravo, če se počasi lepo pregreje na plinu.


seveda škodi vsem, samo razvijajočemu zarodku (in otrokom), katerega celice organizma se hitro delijo(kot pri odraslem), pa še toliko bolj.

Pa saj posoda, primerna za indukcijo, ni nujno težka kot vreča cementa, no!

Nekateri lonci so zelo lahki, a se v njih vseeno normalno kuha na indukciji.
[/quote]

Kuha se lahko v navadni emajlirani posodi, ki je najcenejša.

Nikakor ne zamenjaj, ohrani plin. Indukcija je škodljiva za zdravje, poleg tega pa se s kuhanje na plin nič drugega ne more primerjati. Sama sem ohranila plin in sem več kot zadovoljna, celo olajšana, da se nisem prenaglila s čim drugim!

New Report

Close