Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Novi Venezeulci že v Sloveniji ali dvakratni beg pred socializmom

Novi Venezeulci že v Sloveniji ali dvakratni beg pred socializmom

V našem bloku so v glavnem živeli gradbinci. Poleti ob 14:30 že ni bilo več nikogar doma – že vsi na “fuš-u”. In nedelje, praznki in dopusti. Ja, res so garali. In so tudi zaslužlli (n se selili v lastne hiše na obrobju mesta)
[/quote]

Ok… mogoče sem vzel napačen primer.
Ne glede na vse pa ne morem pozabiti debate na morju, ko smo kampirali z nemškimi sosedi in je imel oče kot direktor firme praktično enako plačo kot preddelavec v Mercedesu.
To lepo pokaže na takratno kupno moč in splošno blaginjo naroda v saferjot.


Hehe misliš unih dveh penzionistk 70+ , ki edine znajo slovensko?
Ena se je hvalila z izobrazbo defektologinje, pa kaj bo lahko delala….. pa v članku kako da bo plačevala davke, ko bo v službi, pa kako da so eni izobraženi … ej pri 70+ ji nihče ne bo dal službe, amapak saj ni prišla sem delat, ampak živet zastonj na socialo. Pa še stanovanje ji bodo dali.
Une tamale indijanke, te bi pa lahko ponucali v kakem bordelu – so eksotičnega videza in ker svoje biološke slovenske korenine skrivajo kot kača noge.
[/quote]

5000 jih pride…. V domove prilagojene za upokojence, vse zastonj. Norci desni bodo pa doplačevali za svoje, jer so jin glih oni privlekli, ta ostarela prislek falanga no mela vse zastonj. To dela politika… Vstat bi bilo treba, kdo jim je to dovolil.

Ok… mogoče sem vzel napačen primer.
Ne glede na vse pa ne morem pozabiti debate na morju, ko smo kampirali z nemškimi sosedi in je imel oče kot direktor firme praktično enako plačo kot preddelavec v Mercedesu.
To lepo pokaže na takratno kupno moč in splošno blaginjo naroda v saferjot.
[/quote]

Moj osebni primer – sredi 80-ih, kot začetnik v službi šla z dekletom na morje v enega boljših hotelov. Pri večerji pač buteljka vina, nemški gostje pa steklenico mineralne vode, na katero so si delali črtice od obroka do obroka. (Pa so verjetno oni imeli bistveno boljše plače od naju).
Drug primer – nekih 30 let nazaj na terenu v Aziji spoznal nemškega inženirja, ki je bil stacioniran v Singapurju. Sva malo o plačah (seveda je imel krepko več koz jaz), a si v svojem stanovanju ni “privoščil” klime.
Kar me nekako navaja na misel, da to, da imaš denar še ni vse, če si potem z njim res ničesar ne privoščiš. In tu smo Slovenci pač bližje Balkancem kot Nemcem – hvala Bogu!


Ah ona za razliko od ostalih venezuelcev kar dobro govori slovensko, do zelo dobro ji pa manjka par mesecev. Ni pri njej problem slovenščina. Jo govori bolje kot vsi zdravniki iz bosme, srbije romunije, bolgarije, filipinov…ki jih naše zdravstvo trenutno uvaža.

Pri njej je problem, da je stara 70+, in ne bo nikoli delala in plačevala davke.

Njeno izobrazbo in pripravljenost za delo nam servirajo kot pesek v oči, da nas slepijo kako izobraženi prihajajo, in pripravljeni delat. Kaj nam nuca izobrazba ene penzionistke?
V resnici pa razen treh nihče ne razume nič slovensko, izobrazbo ima kemičarka, pa tista diplomirana plesalka haha, ostali so najbrž neizobraženi, pa tudi niso za pokazat pred kamero. Ne vem sicer zakaj, so se pa madžari pri repatriaciji “venezuelskih madžarov” čudili, kako so madžari lahko tako temnopolti.

Revni, lačni in ubogi pa tako, da se je tamala lahko v zadnjem letu lahko privoščila samo potovanje v Španijo, na Florido in v Texas.

Ok… mogoče sem vzel napačen primer.
Ne glede na vse pa ne morem pozabiti debate na morju, ko smo kampirali z nemškimi sosedi in je imel oče kot direktor firme praktično enako plačo kot preddelavec v Mercedesu.
To lepo pokaže na takratno kupno moč in splošno blaginjo naroda v saferjot.
[/quote]

In zakaj stari ni šel v Nemčijo za direktorja? Ni bil konkurenčen? Zakaj ni šel v Nemčijo in tam odprl podjetje, če je bil že tak poslovnež? Nesposobnost? Rdeči direktorji, nastavljeni na položaj po partijski direktivi, so imeli še prevelike plače glede na (ne)znanje in (ne)sposobnosti.

Moj osebni primer – sredi 80-ih, kot začetnik v službi šla z dekletom na morje v enega boljših hotelov. Pri večerji pač buteljka vina, nemški gostje pa steklenico mineralne vode, na katero so si delali črtice od obroka do obroka. (Pa so verjetno oni imeli bistveno boljše plače od naju).
Drug primer – nekih 30 let nazaj na terenu v Aziji spoznal nemškega inženirja, ki je bil stacioniran v Singapurju. Sva malo o plačah (seveda je imel krepko več koz jaz), a si v svojem stanovanju ni “privoščil” klime.
Kar me nekako navaja na misel, da to, da imaš denar še ni vse, če si potem z njim res ničesar ne privoščiš. In tu smo Slovenci pač bližje Balkancem kot Nemcem – hvala Bogu!
[/quote]

To pa drži. Tudi radenska in črtice. Jbg… po drugi svetovni vojni so bili v konkretni buli, kljub pomoči ZDA in ta folk se je pač prilagodil… in tak ostal še nadaljnih n desetletji.

Moj osebni primer – sredi 80-ih, kot začetnik v službi šla z dekletom na morje v enega boljših hotelov. Pri večerji pač buteljka vina, nemški gostje pa steklenico mineralne vode, na katero so si delali črtice od obroka do obroka. (Pa so verjetno oni imeli bistveno boljše plače od naju).
Drug primer – nekih 30 let nazaj na terenu v Aziji spoznal nemškega inženirja, ki je bil stacioniran v Singapurju. Sva malo o plačah (seveda je imel krepko več koz jaz), a si v svojem stanovanju ni “privoščil” klime.
Kar me nekako navaja na misel, da to, da imaš denar še ni vse, če si potem z njim res ničesar ne privoščiš. In tu smo Slovenci pač bližje Balkancem kot Nemcem – hvala Bogu!
[/quote]

Mnogi Slovenci so bližje Nemcem kot Balkancem po škrtosti pri osnovnih dobrinah, da lahko kupujejo predrag pleh na kredit. S to razliko, da švaba si kupi novega bemveja na kredo, slovenček pa rabljenega.

In zakaj stari ni šel v Nemčijo za direktorja? Ni bil konkurenčen? Zakaj ni šel v Nemčijo in tam odprl podjetje, če je bil že tak poslovnež? Nesposobnost? Rdeči direktorji, nastavljeni na položaj po partijski direktivi, so imeli še prevelike plače glede na (ne)znanje in (ne)sposobnosti.
[/quote]

Jah.. stvar njegove odločitve. Je pa v začetku 80-tih še bil krajši čas direktor, le potni list so mu vzeli. Po tem pa je tudi delovno mesto šlo po gobe.

Moj osebni primer – sredi 80-ih, kot začetnik v službi šla z dekletom na morje v enega boljših hotelov. Pri večerji pač buteljka vina, nemški gostje pa steklenico mineralne vode, na katero so si delali črtice od obroka do obroka. (Pa so verjetno oni imeli bistveno boljše plače od naju).
Drug primer – nekih 30 let nazaj na terenu v Aziji spoznal nemškega inženirja, ki je bil stacioniran v Singapurju. Sva malo o plačah (seveda je imel krepko več koz jaz), a si v svojem stanovanju ni “privoščil” klime.
Kar me nekako navaja na misel, da to, da imaš denar še ni vse, če si potem z njim res ničesar ne privoščiš. In tu smo Slovenci pač bližje Balkancem kot Nemcem – hvala Bogu!
[/quote]

da se ti ljubi to laž skoz in skoz ponavljat s to Radensko. Sem jo slišala že milijonkrat, potem pa hodim na morje na Hrvaško in kaj vidim vsa ta leta?
V restavracijah, sploh boljših, sami tujci, tu pa tam redko kdaj kakšna slovenska družina, ki si enkrat med dopustom privošči najcenejše lignje na žaru. Večina pa sama kuha ali se baše z bureki.

da se ti ljubi to laž skoz in skoz ponavljat s to Radensko. Sem jo slišala že milijonkrat, potem pa hodim na morje na Hrvaško in kaj vidim vsa ta leta?
V restavracijah, sploh boljših, sami tujci, tu pa tam redko kdaj kakšna slovenska družina, ki si enkrat med dopustom privošči najcenejše lignje na žaru. Večina pa sama kuha ali se baše z bureki.
[/quote]

Nisem pisal o tem, kaj počne večina (ali skoraj vsi). Pisal sem pač osebno izkušnjo. Ki bi lahko bila tudi edinstvena, a sem slišal tudi za druge take primere. In če ti kaj takega pač nisi doživela/videla še nikakor ne pomeni, da to ni resnica.
Jaz recimo, še nikdar nisem v gozdu srečal medveda. Pa to ni noben razlog, da bi človeka, ki mi zatrdi, da ga je videl, zmerjal z lažnivcem.
Tako, da v tvoje dobro, upam, da živih znancev ne zmerjaš z lažnivci tako na hitro, kot to počneš z virtualnimi neznanci.


Ah ona za razliko od ostalih venezuelcev kar dobro govori slovensko, do zelo dobro ji pa manjka par mesecev. Ni pri njej problem slovenščina. Jo govori bolje kot vsi zdravniki iz bosme, srbije romunije, bolgarije, filipinov…ki jih naše zdravstvo trenutno uvaža.

Pri njej je problem, da je stara 70+, in ne bo nikoli delala in plačevala davke.

Njeno izobrazbo in pripravljenost za delo nam servirajo kot pesek v oči, da nas slepijo kako izobraženi prihajajo, in pripravljeni delat. Kaj nam nuca izobrazba ene penzionistke?
V resnici pa razen treh nihče ne razume nič slovensko, izobrazbo ima kemičarka, pa tista diplomirana plesalka haha, ostali so najbrž neizobraženi, pa tudi niso za pokazat pred kamero. Ne vem sicer zakaj, so se pa madžari pri repatriaciji “venezuelskih madžarov” čudili, kako so madžari lahko tako temnopolti.

Revni, lačni in ubogi pa tako, da se je tamala lahko v zadnjem letu lahko privoščila samo potovanje v Španijo, na Florido in v Texas.
[/quote]

Raje imam te, ki jih vsaj nekaj veže na Slovenijo, kot pa tiste smrdljive azilante. Denar mečemo v obeh primerih, ampak pri teh mogoče še pride korist.


Ja, saj tudi jaz imam raje te, kot pa tiste azilante, Za oboje je pa stram netamke denarja.

Tista zdravniška izobrazba stare,(70+) ki jo tako poudarjajo z namenom nas prepričat, kako izobraženi in delavno da so…. nam pa ne bo v nobeno korist. Je ženska prestara da bi kaj delala.


Ja, saj tudi jaz imam raje te, kot pa tiste azilante, Za oboje je pa stram netamke denarja.

Tista zdravniška izobrazba stare,(70+) ki jo tako poudarjajo z namenom nas prepričat, kako izobraženi in delavno da so…. nam pa ne bo v nobeno korist. Je ženska prestara da bi kaj delala.
[/quote]

Sta pa dve mladi hčerki, nataliteta pa pada…ta druga familija pa, oče programer, mama kemičarka, ta malapač še otrok, sestra programerja godna, očitno plesalka. Saj Andres Valdes je tudi priplesal iz Kube. In postal legenda.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Jah.. stvar njegove odločitve. Je pa v začetku 80-tih še bil krajši čas direktor, le potni list so mu vzeli. Po tem pa je tudi delovno mesto šlo po gobe.
[/quote]

s takšnimi direktorji, ki so se hoteli tajkunizirat.

desnjakarji mislijo da ga bojo lahko v repatriiranke namakali zdaj, ko jim domače slovenke več ne dajo. to so računi brez krčmarja.

Zavist ni lepa stvar, veš?

s takšnimi direktorji, ki so se hoteli tajkunizirat.
[/quote]

Malo imaš skisane možgane. 😛

Zavist ni lepa stvar, veš?
[/quote]

kaj naj zavidam? desnjakarsko fukfehtarijo in pobožne mokre želje?

kaj naj zavidam? desnjakarsko fukfehtarijo in pobožne mokre želje?
[/quote]

Da tebe nihče ne povoha 🙂

New Report

Close