Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Novorojencek

Novorojencek

Pozdravljene mamice.

Prosila bi nasvet.

Imam majhnega dojencka.

Res, je da ga dojim vendar ko ga pristavim na dojko po 5minutah ze spi. Ga bozam, trepljam po usesu ali nogicah. Odstavim z dojke in se cez 10minut zbudi z jokom. Pristavim in smo spet na istem.

Imam tudi crpalko za črpanje mleka, nacrpam od 20 do 30ml,včasih tudi manj.

Vendar od tega crpanja imam dojke rahlo bolece ter kolobar cudno gobast.

Cist sem obupala, saj nevem ali se naj sploh se trudim ali nadaljujem z adaptiranim mlekom?

Ker vem, da je lacen mu po nekaj casa ponudim adaptirano mleko, ki sem ga kupila za vsak slucaj.

Popije med 60in 90ml.Takrat zares za nekaj ur zaspi 4recimo.

Ponoci pa ga zbudim za hrano drugace prespi.

In kaksen polozaj dojenja vam je najbolj ustrezal leze ali sede?

 

 

🙂

lepo. pač verjamem da ti gre na živce to…  prav lepo za prebrat. nema sise nema mira.

Odgovor na objavo uporabnika
Stajerka979, 07.08.2022 ob 18:51

Pozdravljene mamice.

Prosila bi nasvet.

Imam majhnega dojencka.

Res, je da ga dojim vendar ko ga pristavim na dojko po 5minutah ze spi. Ga bozam, trepljam po usesu ali nogicah. Odstavim z dojke in se cez 10minut zbudi z jokom. Pristavim in smo spet na istem.

Imam tudi crpalko za črpanje mleka, nacrpam od 20 do 30ml,včasih tudi manj.

Vendar od tega crpanja imam dojke rahlo bolece ter kolobar cudno gobast.

Cist sem obupala, saj nevem ali se naj sploh se trudim ali nadaljujem z adaptiranim mlekom?

Ker vem, da je lacen mu po nekaj casa ponudim adaptirano mleko, ki sem ga kupila za vsak slucaj.

Popije med 60in 90ml.Takrat zares za nekaj ur zaspi 4recimo.

Ponoci pa ga zbudim za hrano drugace prespi.

In kaksen polozaj dojenja vam je najbolj ustrezal leze ali sede?

 

 

Zakaj bi ga budila ponoči? Prfliknjena mama.

nova
Uredništvo priporoča

nisi napisala koliko dni po porodu si…namreč v začetku se to dogaja, da nimaš dovolj mleka ene par dni in otroček zaspi…seveda, ker ni dobil dovolj hrane se kmalu zbudi… ampak vsaka dojka, tudi če je na videz majhna ima lahko dovolj mleka, tako da še kar vztrajaj … upam da vama uspe!! Za nedostojne komentarje pa  nimam besed ob takem vprašanju!

Vztrajaj. Ko hoce zaspati, se malo premakni, ga privzdigni, spuscaj, pac premikaj. Cez par dni bo bolje. Naj se doji, kolikor dolgo hoce. Tudi ce dremucka.

Vztrajaj, vredno je. Pristavljaj kolikorkrat da pobudo.

Dojenje je bilo deloma podnevi v narocju, ponoci pa skoz leze.

Nikjer ne pise da se mora otrok dojit uro ali bit priklopljen na joski ves cas. Jaz sem delala takole. Sploh ko so bile dojke polne, sem najprej eno dobro segrela s tetra plenico ki sem jo mocila s cimbolj toplo vodo. To se pocne, da cimbolje tece, zraven si lahko dojko se masiras med dojenjem, da se mleko cimbolj sprosca. Nato sem otroka pristavila. Nekje aktivno sesanje je bilo 5min. Nato sem se ene 2-5 min spodbujala s prstkom pod brado. Potem sem ga dala podrt kupcka in ga previla. Ampak nisem oblekla v celoti, pustila gor plenicko. Medtem casom sem pripravila drugo dojko, s toplimi obkladki. S seboj vzela mokro hladno krpo in ga pristavila na drugo dojko. Ce sem videla da tone v spanec, sem ga zopet poiskusala zdramit. S spodbujanjem pod bradico, mokro mrzlo krpo, ki sem jo nezno peljala po obrazku, rokici, zgolj toliko, da se je predramil in vlekel, podirala kupcka itd, oblekla nazaj, ce se je se enkrat pokakal sem se prej previla, nato, ko je bil komplet oblecen, se malo na dojko in spat. Mogoce se bere komplicirano pa kup pocetja a meni ni zal. Dojila sta se na hitro, ucinkovito.

Navodilo ki so ga meni dale, ce otrok dobro napreduje( 6 polulanih/pokakanih plenick v 24 urah) otroka ponoci nikakor ne budis. Ze zato ne, da ve kdaj ne noc in kdaj ne oz da ga na to navajas. Je pa fino da ti nekdo pogleda-patronazna ali pa npr katera iz pomoci za dojenje, da se otrok pravilno prisesa in da ima pravilno postavljen jezicek.

Tudi ce kdaj cez dan potegne vec kot 3 urce ga ne budi, no edino jaz po 4 uri popoldan sem malo kalkulirala koliko spi, da je potem ponoci res cimdlje spal. Ce  ga pozno popoldan pustis spat 4,5,6 ur to raje prekini, da ne zamenja dneva in noci.

Aja ne vemo koliko star otrocek je. Mi2 sva tudi sama preverjala, ksko napreduje. In sicer tehtala sva ga. Ziher imas kuhinjsko vago do 5kg. Gor das cimvecjo desko za rezanje in cez pogrnes tetra. Potem pa se vago da na 0 in otroka gor. Glej da imas otroka vedno enako oblecenega. Se pravi s prazno plenico in oblecenega, ali samo v plenicki. Ne da enkrat vagas golega s prazno plenicko drugic oblecenega in polno plenicko. Pa ni ti treba to pocet vsakic, ko ga dojis. Recimo na 2d-3d.

iiiiiii

eeeeee…

jebem mu očul doživti kad to

Odgovor na objavo uporabnika
Norica372, 07.08.2022 ob 19:05

Zakaj bi ga budila ponoči? Prfliknjena mama.

Prfliknjen je tisti, ki ne zna matematike, ker dojenček mora biti hranjen na 4 ure.

Dojenček bi naj dnevno v povprečju popil 150 ml mleka na kilogram svoje telesne teže.

Če tvoj dojenček tehta recimo 3,5 kg in ga hraniš 6x dnevno, ga moraš na obrok nahraniti z najmanj

(3,5 x 150 / 6) ml = 525/6 ml = 90 ml skupaj ali iz vsake dojke moraš izpumpat slabih 50 ml mleka.

In ko gredo kilogramčki gor, se ta količina povečuje. Prve 3 mesece mora dojenček pridobiti vsaj 0,5 kg/mesec.

Dojencek je star 10dni.

Patronazna mi je rekla naj ga zbudim,, ce spi vec kot 4ure.Za vroce obhladke sem slisala ze tudi.

Z tehtanjem bom poskusila, do 5kg mam vago seveda. Jaz bi ga potem stehtala raje samo z plenicko, isto kot patronazna nardi.

Vem, da se edi dojencki zbujajo tudi na 1,5ure zato sem sprasevala.

Tudi meni so govorili, smda dojencek mora biti hranjen na 4ure.

Jaz ce si izcrpam si izcrpam za 20ml mleka vcasih tudi manj

Na tvojem mestu bi opustila dojenje in bi preklopila na flaško.

Tako sem naredila jaz in je spal.

Pojma nimam kaj naj storiš. Moj je jedel na max uri in pol, nič in dan, leto in po, kljub skledam goste hrane od 4 mesecev in 3 alergijam. Jaz na dieti ..praktično samo krompis in riž, vse ostalo je bilo “no-go”. Jaz sem vztrajala z dietami ker je dojenje lljub mini joškam laufalo 110/uri. Če ne bi pa ni konec sveta..za začetek kombiniraj, potem boš videla kako dalje. Povsem opustiti bi bilo škoda v tej fazi. Na glavo it pa izvajat ne vem kake protokole in imet lačnega otročka je pa tudi mimo. Če pristane 100% na umetnem ne imej slabe vesfi..važno da je otroćke sit, da napreduje in da ste zdravi.

Upsi..za pravopisne..hitri prsti 🤪

Odgovor na objavo uporabnika
Stajerka979, 07.08.2022 ob 22:47

Tudi meni so govorili, smda dojencek mora biti hranjen na 4ure.

Jaz ce si izcrpam si izcrpam za 20ml mleka vcasih tudi manj

Saj so ti ga stehtali v porodnišnici?  Kar ti ene ženske sugerirajo, da lepo spi, nima veze, ker je bolje hranjenje po večkrat zaradi manjšega želodčka.

Tukaj pediatrinja pravi, da se naj hrani 3-tedenskega dojenčka celo na 8-10x dnevno, se pravi, če bi ga na 3 ure ob predpostavki, da ima 3,5 kg, bi morala imeti mleka nekje (vzel sem povprečje 150 ml / kg med spodnjo mejo 120 ml in zgornjo 180 ml),

(3,5 x 150 / 8) ml = 525/8 ml = 70 ml na obrok ali iz vsake dojke moraš izpumpat slabih 35 ml mleka.

Na 4 ure pa okrog 90 ml, kakor ga ti hraniš. A tebi to znese skupaj na obe dojki zgolj 30 ml ? Potem je to daleč pod povprečjem od zadostne količine, ki jo dojenček potrebuje, in bi ga morala obvezno hraniti z dopolnim mlekom, kot je Aptamil recimo. Tako da se to čimprej posvetuj s pediatrinjo, da ne bo lačen.

Koliko mleka naj bi pojedel? Imamo 3 tedne starega dojenčka:

.https://med.over.net/forum/tema/koliko-mleka-naj-bi-pojedel-2317265/

Tanč (pediatrinja):

Otrok potrebuje od 120-180 ml mleka na kilogram telesne teže na dan, razdeljeno v 8-10 obrokov.

Če boste dali več obrokov, potem bo presledek med hranjenji manjši in se bo otrok z manj melka (pa večkrat) bolj najedel.

Njegovo telo in želodček šenista in še dolgo ne bosta sposobna naenkrat predeliati velikih količin.

Odgovor na objavo uporabnika
Maka čivčata, 07.08.2022 ob 22:03

iiiiiii

eeeeee…

jebem mu očul doživti kad to

A ti moraš svoj bebavi gobec otresati res v vsaki temi????

Odgovor na objavo uporabnika
Stajerka979, 07.08.2022 ob 22:44

Dojencek je star 10dni.

Patronazna mi je rekla naj ga zbudim,, ce spi vec kot 4ure.Za vroce obhladke sem slisala ze tudi.

Z tehtanjem bom poskusila, do 5kg mam vago seveda. Jaz bi ga potem stehtala raje samo z plenicko, isto kot patronazna nardi.

Vem, da se edi dojencki zbujajo tudi na 1,5ure zato sem sprasevala.

Kaj tocno ti je patronazna rekla? Meni so rekli da na zacetku, dokler ne bom ziher, da je dojenje steklo, v primeru da je otrok bolj zaspan, ga cez dan budit na 2-3 ure, ce se sam ne zbudi prej. Ponoci pa pustit na miru. Ce vidis, da je otrok lacen po dojenju, probaj vse od nastetega v kompletu takoj jutri, in to vsako dojenje. Ne eno pa po eno stvar, ker rabis resitev takoj. Se pravi gretje dojke, spodbujanje, slacenje, preoblacanje, kupcki, mokra krpa….ce bos to redno pocela, od jutra do vecera recimo na 2 max 3 ure, se bo v 3d stanje izboljsalo. Telo rabi nekaj casa da se odzove. Ne bo takoj v 1d rezultata.. Ponoci pa le spi cimvec tudi ti.  Ko bos videla, da si dosegla rezultat, ki ga potrebujes, pa seveda umirjas vse skupaj. Nalo “telovadbe” je vedno na zacetku. Aja pa ko imajo poskok v rasti, zelijo pogosteje jesti, ponavadi je to par dni in se nato umiri. In meni se zdi, da je pitje caja za dojenje pomagalo in tudi pitje tekocine pred in po dojenju. In ce se bos drzala mojega nasveta, ne me krivit da so dojke kot ragdbi zogi tako po izgledu kot po trdoti🙈. To je bila veselica, ko se je telo odzvalo s proizvodnjo mleka. Moj ni vedel kam nj gleda, kaj govori, kaj jaz govorim, samo rdec je ratal in zasvical🤣.

Odgovor na objavo uporabnika
samo res, 07.08.2022 ob 23:54

A ti moraš svoj bebavi gobec otresati res v vsaki temi????

sploh nism vidu.

llej jo pičkico strahopetno podmuklo kako anonimno piše.

nikad pokončnih ljudi od vas.. nikad stari.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Maka čivčata, 08.08.2022 ob 00:36

sploh nism vidu.

llej jo pičkico strahopetno podmuklo kako anonimno piše.

nikad pokončnih ljudi od vas.. nikad stari.

 

Ajde kamelojebec odžeži.

lej ga pičkeca malega spet.

jst ne jebem kamel niti živali nasploh. vi… za vas pa človek nebi rekel. gonite se hujš ko potepuški psi. v truplo bi ga vtaknili če bi bla šansa. sam nagon vas je pa.

povej ti nam rajš katero pašteto si papal za večerjo

itak, da mu je fajn, če ga naliješ iz flaše. je lažje, se ni treba pomatrat. če te flaše ne bi bilo, bi bil bolj zainteresiran za dojenje. ne vem, kaj v tem kontekstu ni jasno?

Odgovor na objavo uporabnika
saj je logično, 08.08.2022 ob 05:43

itak, da mu je fajn, če ga naliješ iz flaše. je lažje, se ni treba pomatrat. če te flaše ne bi bilo, bi bil bolj zainteresiran za dojenje. ne vem, kaj v tem kontekstu ni jasno?

Da mu da flašo, pa je mir?

Pa naj si sčrpa in mu po flaši daje to mleko. Zakaj hudiča se greste ene neumnosti, da ste samo na krompirju in rižu samo zato, da dojite?!? WTF? Otrok je lačen in danes imamo to srečo, da mu ni treba stradati. Adaptirano mleko je čisto dober nadomestek in odraslim se ne vidi, ali so bili dojeni ali ne. Tudi za alergike najdeš enkrat tisto AM, ki ga lažje prebavi. Sploh pa je večino težav konec ko enkrat začne z gosto hrano. Oh ja, ko bi se ženske zavedale, da je tiste par mesecev res zanemarljivih v življenju človeka.

prvi mesec je včasih težko, ampak se je vredno mal pomatrat, ker imaš kasneje veliko manj dela in hrano vedno pri roki in si povsem neodvisen od flaše.

Če med dojenjem zaspi, ga zbujaj in vzpodbujaj naj je, pristalvjaj ga po potrebi in ne glej na uro, še manj na vago (razen če je res kriza), ponoči ga ne zbujaj, naj otrok spi, saj ne bo umrl od lakote v eni noči. Eni 4 ure res jemljete dobesedno :)) po enem mesecu dojenje ponavadi steče ..

Ob kaj se spotikaš :-?..Ker sem imela mleka za izvoz..zato sem bila na dieti da sem dojila. Pa ni bil moj namen to izpostavit in bit ako neka mučenica..ampak to, kako so otroci različni in kako imamo nekateri kontra težave, oz smo jih imeli.Ko bi otrok ves čas jedel in nič spal.

Ko otrok zadrema zamenjaš dojko. In potem spet in spet. Ne mu dajat dude. Če hoče sesat, naj sesa dojko. Vedno, kadarkoli hoče. Da max. spodbudiš delanje mleka. Gnezdenje sta že poskusila? Jaz sem se matrala prvih nekaj tednov, tudi jokala, obupavala, a je potem stwklo in sem bila res vesela, da sem vztrajala.

še nekaj sem pozabil omeniti, kar je ZELO POMEMBNO! Marsikatera mama ne ve, ker ji tega nihče ne pove, niti v porodnišnici, niti babice kasneje, namreč materino mleko ima sploh na začetku po rojstvu velike količine THC- kanabinoida, torej otrok, ko popije majhne količine mleka pade v “komo”- je zadet po domače. Za to je poskrbela mati narava, ker je sam porod in ločitev od mame za dojenčka stresno. Narava za vse poskrbi, tako za kolostrum, kot za THC, ki ga je potem iz meseca v mesec manj in tako je tudi otrok vedno bolj buden. Dober nasvet je od (Vsakazaseve)

New Report

Close