Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ob smrti upokojenca izplačajo celo pokojnino ali le del?

ob smrti upokojenca izplačajo celo pokojnino ali le del?

se izplača cela pokojnina ali le del, če dediču, npr ženi, za cel mesec ali jo izplačajo le pač sorazmerni del, npr. 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, če umre mož sredi meseca?

Vprašaj ZPIZ: http://www.zpiz.si

Ne bi iskala podatkov tam, kjer so relevantni? Tule vse piše:
http://www.zpiz.si/wps/wcm/connect/zpiz+internet/zpiz/prvastran/nakpokojnin/vprasanja/vprasanje+201009281250

nova
Uredništvo priporoča

aja, če pokojnina ni ZPIZ-ova, vprašaj izplačevalca pokojnine.

Če dedeja niste še prijavli, da je umrl, ga daje za par let v zmrzovalnik, da bote dobili še par penzij…

Izplačajo celo pokojnino za tisti mesec, ko upokojenec umre, tudi če umre npr. na začetku meseca. Lastna izkušnja od lani.

Jaz pa ne morem verjeti, da v takšnem trenutku razmišljate o tistih nekaj 100 evrih!

Ker tega očitno še nisi doživela! Ravno v takem trenutku se žal soočoš tudi s skrbjo kako boš plača pogreb in vse kar spada zraven.

Jaz pa ne morem vrjeti, da pogrebni zavod razmišlja, ali bi za pogrem skasiral 2.000 al še kakšnega zraven…

Ja kaj pa je ? Zelo prav pridejo – že pri spodobnem pogrebu krvavo prav pridejo.

Zakaj pustit SPIZu, če pripada svojcem pokojnika? Je pokojnik trdo garal celo živeljenje za vsak kasneje prejet tolar , marko in evro!


Čisto spodoben pogreb je že za tisti znesek, ki je pogrebnina- okoli 500 evrov. Če pa hočeš še pevce, pa boljšo žaro, pa… potem moraš v odvisnosti od tega, kaj hočeš, še doplačati! Ampak saj ti bo država še to ukinila!


Čisto spodoben pogreb je že za tisti znesek, ki je pogrebnina- okoli 500 evrov. Če pa hočeš še pevce, pa boljšo žaro, pa… potem moraš v odvisnosti od tega, kaj hočeš, še doplačati! Ampak saj ti bo država še to ukinila![/quote]

Niti slučajno. Za pogrebnino sploh ne dobiš pogreba. Smo imeli pogreb letos spomladi, brez pevcev, brez česarkoli dodatnega, pa je bila cena 900€ Dokler se s tem ne soočiš, se ti niti sanja ne, koliko in kaj vse ti zaračunajo. Prevoz pokojnika od doma do pogrebnega zavoda je grozljivo drag, v našem primeru so ga zaračunali trikrat! Kot prvič pač prevoz, drugič ke rje bil menda nočni čas ob 20h in še tretjič, ker je bila nedelja. In to je prišlo 210€, pa smo iz Ljubljane. 160€ ti zaračunajo krsto, s katero pridejo po pokojnika – in ki jo seveda potem uporabijo še nekajkrat.

Dobiš, če hočeš takoj, greste vsi dediči na Spiz in se ostali odpovejo tej penziji, se tam samo nekaj podpišeš, drugače gre zadnja penzija v dedno maso in se jo dobi šele kasneje.

Pokojnina pripada za cel mesec, ne glede na datum smrti (začetek ali konec meseca), ker se pokojnine izplačujejo za nazaj. Dodatek za pomoč in postrežbo pa do dneva smrti.

lp, ela s

Aja, dobi pa celo penzijo.

Ja kaj pa je ? Zelo prav pridejo – že pri spodobnem pogrebu krvavo prav pridejo.

Zakaj pustit SPIZu, če pripada svojcem pokojnika? Je pokojnik trdo garal celo živeljenje za vsak kasneje prejet tolar , marko in evro![/quote]

Ne pravim, da ne pridejo prav in se strinjam, da je pokojnik za to garal in zakaj pustiti SPIZu. Ampak ni mi jasno, da v takšnem trenutku sploh kdo razmišlja o denarju. In govorim iz lastnih izkušenj. Lani nam je umrla babica. Imela je skromen pogreb, saj za kaj več ni bilo denarja. In takrat ni nihče niti pomisli na njeno pokojnino, pa bi zagotovo prišla prav.

A ste jo pokopali za 500EUR? Aja najbrž je za stroške poskrbel brat in se ti sploh ne sanja koliko so bili?

A ti imaš prišparano za pogreb staršev ali bognedaj tvoj pogreb? Ne. Tako kot večina, ko nas preseneti smrt v družini.

Pa čeprav žalujemo za nekom smo zmožni tudi razmišljati kako organizirati pogreb in kako ga plačati.

Prav rada bi zvedela kateri pogrebni servis naredi pogreb za 500€. Prosim, da javite.
Sami smo letos imeli žarni pogreb, brez pevcev, cvetja so Žale računale upepelitev nekaj čez 270€, potem pa še pogrebni servis razne prevoze in prčkarije, ki pridejo zraven in je prišlo vse skupaj 1200€. Sami smo potem plačali še župnika 180€, cvetje 800€-pa sta bila samo 2 venca in ikebana. Tako da ne mi o 500€….


Čisto spodoben pogreb je že za tisti znesek, ki je pogrebnina- okoli 500 evrov. Če pa hočeš še pevce, pa boljšo žaro, pa… potem moraš v odvisnosti od tega, kaj hočeš, še doplačati! Ampak saj ti bo država še to ukinila![/quote]

Niti slučajno. Za pogrebnino sploh ne dobiš pogreba. Smo imeli pogreb letos spomladi, brez pevcev, brez česarkoli dodatnega, pa je bila cena 900€ Dokler se s tem ne soočiš, se ti niti sanja ne, koliko in kaj vse ti zaračunajo. Prevoz pokojnika od doma do pogrebnega zavoda je grozljivo drag, v našem primeru so ga zaračunali trikrat! Kot prvič pač prevoz, drugič ke rje bil menda nočni čas ob 20h in še tretjič, ker je bila nedelja. In to je prišlo 210€, pa smo iz Ljubljane. 160€ ti zaračunajo krsto, s katero pridejo po pokojnika – in ki jo seveda potem uporabijo še nekajkrat.[/quote]

Ne bo res, pogrebnina je 507 evrov in na Žalah moraš doplačat za osnovni žarni pogreb samo še 86 evrov.Poglej cenik!
Če si reven svojec, potem se pač odločiš za to! Venci, ikebane, pevci itd.. pa so stvar živih. Pokojnika pač s tem počastiš!

Niti slučajno. Za pogrebnino sploh ne dobiš pogreba. Smo imeli pogreb letos spomladi, brez pevcev, brez česarkoli dodatnega, pa je bila cena 900€ Dokler se s tem ne soočiš, se ti niti sanja ne, koliko in kaj vse ti zaračunajo. Prevoz pokojnika od doma do pogrebnega zavoda je grozljivo drag, v našem primeru so ga zaračunali trikrat! Kot prvič pač prevoz, drugič ke rje bil menda nočni čas ob 20h in še tretjič, ker je bila nedelja. In to je prišlo 210€, pa smo iz Ljubljane. 160€ ti zaračunajo krsto, s katero pridejo po pokojnika – in ki jo seveda potem uporabijo še nekajkrat.[/quote]

Ne bo res, pogrebnina je 507 evrov in na Žalah moraš doplačat za osnovni žarni pogreb samo še 86 evrov.Poglej cenik!
Če si reven svojec, potem se pač odločiš za to! Venci, ikebane, pevci itd.. pa so stvar živih. Pokojnika pač s tem počastiš![/quote]

Vidim, da še nimaš izkušenj s tem, kar ti z dna srca privoščim. Boš pa ob prvem srečanju s tako izkušnjo trdo pristala na tleh.
Tisti ceniki so tako zavajajoči!!!! Tudi jaz sem jih gledala, na žalah me je pa skoraj kap. Ko je pokojni umrl in sem poklicala mrličkega oglednika in nato Žale, da ga prideko iskat, me ni nihče vprašal s čim naj pridejo. In so prišli, pokojnega naložili v krsto in odpeljali. Kot rečeno, sem šele na računu videla, koliko nas je ta krsta stala. In prevoz. Na napem računu je bil prevoz dejansko zaračunan trikrat – tri postavke (prevoz, prevoz v nočnem času, prevoz na dela prost dan). In vsaka postavka po 75€. Na Žalah smo vzeli vse SAMO OSNOVNO. NIČESAR DODATNEGA. Ne pevcev, ne rož, nič! Ne zaradi denarja, ampak ker smo se pač tako odločili in smo namesto pevcev imeli posnetek najljubše skladbe pokojnega. Rože smo naročili drzgje. Edino, kar je bilo opcijsko, so bile sveče ,ki jih prižgejo ob dostavi žare v vežico (tri sveče 25€!!!) in žara, ki smo jo izbrali, je bila 15€ dražja od osnovne, najcenejše. Če torej to dvoje odštejem, bi pogreb stal 40€ manj. In bil je 900€!
Na tistem javno objavljenem ceniku na spletni strani Žal sploh ni naveden izkop luknje na grobu in lesen okvir, ki ga postavijo dva tedna po pogrebu. Pa to naredijo v vsakem primeru in ti že ob naročilu pogreba zaračunajo. In to precej.

Prosim, ne trdi stvari, o katerih očitno veš premalo. Ko boš to sama dal skozi boš videla.

Točno tako kot pravi aaaaaaaaaaaaaaa. Očitno nimate še izkušenj, ki vam jih niti ne želim. Ceniki, ki jih imajo so tako tako. Račun potem pravi čisto drugače. Sami res da pogreb nismo imeli na Žalah, ampak je bila tam samo upepelitev, pa vendar. Vse je bilo osnovno. Najbrž na ceniku, ki ga omenjate, kjer doplačate samo 86€ oz. nekaj takega, ni napisano tudi koliko računajo na dan hladilnico, kjer čaka truplo do upepelitve, koliko stane tapiciranje krste ipd., čeprav je krsta osnovna. Da ne omenjam prevoza….kaj šele, če tudi oni uredijo pokojnika….
Če vam slučajno uspe za tako ceno imeti pogreb, javite, da vemo kateri pogrebni servis je tako “skromen”….

Ne bo res, pogrebnina je 507 evrov in na Žalah moraš doplačat za osnovni žarni pogreb samo še 86 evrov.Poglej cenik!
Če si reven svojec, potem se pač odločiš za to! Venci, ikebane, pevci itd.. pa so stvar živih. Pokojnika pač s tem počastiš![/quote]

Vidim, da še nimaš izkušenj s tem, kar ti z dna srca privoščim. Boš pa ob prvem srečanju s tako izkušnjo trdo pristala na tleh.
Tisti ceniki so tako zavajajoči!!!! Tudi jaz sem jih gledala, na žalah me je pa skoraj kap. Ko je pokojni umrl in sem poklicala mrličkega oglednika in nato Žale, da ga prideko iskat, me ni nihče vprašal s čim naj pridejo. In so prišli, pokojnega naložili v krsto in odpeljali. Kot rečeno, sem šele na računu videla, koliko nas je ta krsta stala. In prevoz. Na napem računu je bil prevoz dejansko zaračunan trikrat – tri postavke (prevoz, prevoz v nočnem času, prevoz na dela prost dan). In vsaka postavka po 75€. Na Žalah smo vzeli vse SAMO OSNOVNO. NIČESAR DODATNEGA. Ne pevcev, ne rož, nič! Ne zaradi denarja, ampak ker smo se pač tako odločili in smo namesto pevcev imeli posnetek najljubše skladbe pokojnega. Rože smo naročili drzgje. Edino, kar je bilo opcijsko, so bile sveče ,ki jih prižgejo ob dostavi žare v vežico (tri sveče 25€!!!) in žara, ki smo jo izbrali, je bila 15€ dražja od osnovne, najcenejše. Če torej to dvoje odštejem, bi pogreb stal 40€ manj. In bil je 900€!
Na tistem javno objavljenem ceniku na spletni strani Žal sploh ni naveden izkop luknje na grobu in lesen okvir, ki ga postavijo dva tedna po pogrebu. Pa to naredijo v vsakem primeru in ti že ob naročilu pogreba zaračunajo. In to precej.

Prosim, ne trdi stvari, o katerih očitno veš premalo. Ko boš to sama dal skozi boš videla.[/quote]

Tako je. Plača se čisto vse prevoze, hladilnico, kremiranje in še kup drobnih postavk, ki se jim enostavno ne moreš odreči, ker so del predpisane procedure.

Enostavno je pogreb velik strošek. In občutek je grozen, ker žaluješ, pa moraš še škrtariti in preživljati še dodaten stres zaradi norega stroška.

Penzija se izplača za tekoči mesec, ja. Vsaj včasih si šel potem lahko na banko z vsemi računi pogreba in so to dvignili iz računa. Na banko je namreč treba javiti, da je lastnik računa pokojen. Mrliško listino pa je treba poslati na SPIZ, da slučajno ne pride še do kakšnega nakazila, ker si potem v prekrški in še vračati moraš.

Prav tako svetujem, da vse tekoče račune, ki niso bili poravnani odneseš na banko, da trgajo z računa, če so sredstva še gor. Če jih ni, javi upravičencem plačil, da je naročnik pokojen. Take račune se splača poravnati in odpovedati naročnino oz. kar koli je, dokazila o plačilu pa shraniti za čas razprave o dedovanju. Tudi taki stroški, če so veliki, gredo v dediščino.

Opravkov je veliko in šele ko je pokojnik pokopan in računi poravnani in vsa birokracija urejena, imaš čas za žalovanje.

Težko je …

Smo mamo prejšni mesec in se nam je pogrebnina odštela v višini 507€…………

Res je, kar pravi “aaaaaaaaaaaa”, pogrebna podjetja krepko izkoriščajo dejstvo, da ljudje, ki so izgubili bližnjega, težko rečejo ne in da so v žalovanju zmedeni ter zaračunavajo vsako malenkost po oderuških cenah, marsikaj po večkratno. Tisti ceniki na netu so lari fari.

New Report

Close