Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Občutrk strahu groze,kateri antidepresiv?

Občutrk strahu groze,kateri antidepresiv?

Govorim iz lastnih izkušenj. Zdravnik predpisal celo vrečo raznih AD in drugo, ker je bilo res hudo. (samo spanje, ni volje niti za osebno higieno, boli te za cel svet, zatekanje nog do 3X….).Pomagala je velika brca v r.., zdravila smo pustili v omari in počasi je šlo. Fizično delo od jutra do večera pod stalnim nadzorom, gibanje na zraku, zvečer padeš dobesedno dol. Čez dva meseca in pol je telo začelo spet počasi funkcionirati. Danes po 5 letih stanje normalno, brez napadov….. Vse se da, samo težko to sam izpelješ. Rabiš trdo, včasih prav kruto roko.

Tablete niso napačne, vendar jih sam svetujem še vedno s katero izmed drugih aktivnosti. Zadnjič sem eni svetoval naj začne sestalvjati puzzle ozirom veziti gobelin. Depresija je zelo povezana za našimi mislimi in potrebno je zelo zaposliti misli da ne potonemo

Itak da v startu pises o tem z namenom diskvalificirati konopljino smolo. Ta namrec pomaga tudi proti paniki, proti depresiji in delno celo shizofreniji, ker v telesu zbudi samozdravilne mehanizme.
V cem je torej razlog tvojega pianja, ce te v resnici sploh ne zanima tvoja ozdravitev? Tebe zanima samo to, kako na vsak nacin potrditi, da konopljina smola ne pomaga!

Nimaš pojma o anksioznosti in napadih panike. Španciranje ne pomaga.[/quote]

Ja, seveda nimam pojma. Ce se ze vnaprej odlocis, da bos gotlal ADje, namesto sam iskati resitve, ti seveda ne bo pomagalo nic drugega kot ADji. Pa se nic napora ne zahtevajo, in se v modi so.[/quote]

Zelo se strinjam. Večina ljudi je samo razvajenih in zdolgočasenih. Pa svežega zraka jim manjka.
Lahko se futraš z ne vem kakšno kemijo, ampak dokler sam sebe ne vzameš v roke, ne bo nič od nič.

Najboljši recept je, da se spopadeš z življenjem. Kaj se ti pa lahko zgodi? Padeš, se udariš, imaš modrico, fajn boli, lahko si kaj tudi polomiš in dobiš gips, ampak čez čas se vse poškodbe padcev zacelij in življenje gre naprej.

Hard life ni nič hudega, je normalen del življenja. Vsako življenje ima vzpone in padce, pluse in minuse, težko in lahko, tako to je in prej kot to dojameš, manj te o strah inmanj boš dpresiven zaradi najbolj normalnih in naravnih stvari v življenju.

Itak da ja, tudi jaz potrjujem smola industrijske konoplje pomaga in rešuje tovrstne probleme.


Je primerna tudi za otroke?

Ja, seveda nimam pojma. Ce se ze vnaprej odlocis, da bos gotlal ADje, namesto sam iskati resitve, ti seveda ne bo pomagalo nic drugega kot ADji. Pa se nic napora ne zahtevajo, in se v modi so.[/quote]

Zelo se strinjam. Večina ljudi je samo razvajenih in zdolgočasenih. Pa svežega zraka jim manjka.
Lahko se futraš z ne vem kakšno kemijo, ampak dokler sam sebe ne vzameš v roke, ne bo nič od nič.

Najboljši recept je, da se spopadeš z življenjem. Kaj se ti pa lahko zgodi? Padeš, se udariš, imaš modrico, fajn boli, lahko si kaj tudi polomiš in dobiš gips, ampak čez čas se vse poškodbe padcev zacelij in življenje gre naprej.

Hard life ni nič hudega, je normalen del življenja. Vsako življenje ima vzpone in padce, pluse in minuse, težko in lahko, tako to je in prej kot to dojameš, manj te o strah inmanj boš dpresiven zaradi najbolj normalnih in naravnih stvari v življenju.[/quote]

Zelo dobro napisano…. Folku sploh ni jasno, kaksno skodo si delajo z raznimi AD-i da ne govorim AP-Ih, se dobro, da so mozgani fleksibilni in rabijo samo cas. S tabletami gasite pozar in ne vzroka!
Veliko pomaga pogovor z ljudmi, ki te razumejo oz. premorejo empatijo…
Pred leti bil slabo leto na AD-u fk iz manije v agresijo pa spet nazaj v brezcutje roze… pa sem pokonzumiral marsikaj v zivljenju, samo tele farmacevtski zvarki so pa…


Je primerna tudi za otroke?[/quote]

Je brez skrbi…nima stranskih ucinkov… ubistvu mene je ful pozitivno presenetila:)


Je primerna tudi za otroke?[/quote]

Je brez skrbi…nima stranskih ucinkov… ubistvu mene je ful pozitivno presenetila:)[/quote]
Kakšen pa je okus? Če zmešaš CBD v hrano, ali jo lahko temperaturno obdelaš (kuhaš, pečeš)? Se okus opazi? Tudi pri minimalnih dozah?

Jaz se spopadam z anksioznostjo že dobrih 10 let.
Dnevno je na spisku:
– strah,
– tesnoba,
– nelagodje,
– mišična napetost in
– nemir.

Poiskusila sem vse, razen AD.
Bila sem na psihoterapiji.
Redno športam (tek, fitnes), se ukvarjam z jogo, globokim dihanjem, obiskom planin in narave (gozd – vsak dan).
Žal vse deluje samo momentalno – pomaga samo kratek čas.
Anksioznosti mi ne odpravi.
Pozabila sem že kakšno je življenje brez strahu in tesnobe.
Na zunaj funkcioniram normalno in nihče razen najbližjih ne vedo, da je z menoj nekaj zelo narobe. Zelo.
Živim pač ker moram, a smisla v tem ne vidim, ker ga po mojem tudi ni.
Pa pustimo zdaj razsvetljenje in podobne duhovne zadeve.

Še dobro, da je vse na tem svetu minljivo in bo tudi moja anksioznost slej ko prej minila.

Naj na koncu dodam samo še to, da so mi en mesec pomagale Bachove ‘rešilne kapljice’, potem pa nič več.

Lep dan vsem skupaj in ne pozabite opazovati današnjo SUPER LUNO!

Je brez skrbi…nima stranskih ucinkov… ubistvu mene je ful pozitivno presenetila:)[/quote]
Kakšen pa je okus? Če zmešaš CBD v hrano, ali jo lahko temperaturno obdelaš (kuhaš, pečeš)? Se okus opazi? Tudi pri minimalnih dozah?[/quote]

Grenek in pekoc… kapnes na jezik in cez spijes kozarec vode. Nic ne kuhas ali peces lol. Ja okus se opazi lahko pa tudi z kaksnim medom ali sokom.

kdo vam tole govori, ta izraz bergla..ker poznam kar nekaj uporabnikov AD, ki uporabljajo ta izraz..a tako je to zdaj, bergla za možgane ali kaj? ena mi je rekla, za vsak slučaj, ker jih že toliko časa jem in so AD kot neka bergla, če bi jo karkoli vrglo iz tira..in kaj, potem si kot robot, ki ne reagiraš, ne čustvuješ, kjer bi moral skakat od veselja, sediš kot kup nesreče..
probaj AD, in šle potem se lahko začnejo pravi napadi panike, sorodnica je po začetku uporabe AD dobivala tak napade panike, da je mogla nehat(je bilo navedeno kot stranski učinek)

Ko si ukleščen v napadih panike in kronične tesnobnosti, ne samo sediš, ampak ležiš kot kup nesreče, nisi sposoben drugih čustev kot strahu, veselja prav gotovo ne. Z AD lahko začneš spet normalno funkcionirat.


Seveda je tako, saj to je povsem znano dejstvo in vsak zdravnik, ki predpiše AD, na to tudi opozori: najprej se stanje (ponavadi, ne vedno) še poslabša, tudi samomorilne misli so možne, ne samo napadi panike, izboljša se šele po nekaj tednih uporabe AD.

Ko si ukleščen v napadih panike in kronične tesnobnosti, ne samo sediš, ampak ležiš kot kup nesreče, nisi sposoben drugih čustev kot strahu, veselja prav gotovo ne. Z AD lahko začneš spet normalno funkcionirat.


Seveda je tako, saj to je povsem znano dejstvo in vsak zdravnik, ki predpiše AD, na to tudi opozori: najprej se stanje (ponavadi, ne vedno) še poslabša, tudi samomorilne misli so možne, ne samo napadi panike, izboljša se šele po nekaj tednih uporabe AD.[/quote]

prej ni imela nikoli napadov panike, in kako veš, da v vsakem primeru ne bi prišlo do izboljšanja čez par tednov, brez ali z AD?
delam blizu teh ljudi in lahko rečem, da so vsi po začetku medikametoznega zdravljenja bolj kot ne senca samih sebe, večina, od takrat naprej, do konca
..psihoterapija, šport, razumevajoč partner, drugo pa je vse samo povzročanje otopelosti.

Antidepresivov ne smeš začeti piti na “svojo roko”, pač pa potrebuješ posvet z zdravnikom ali psihiatrom. Lahko si narediš več škode kot koristi.
Medtem pa si poskušaj pomagati tudi sama: telovadba, hoja, sprehodi, ustrezna prehrana, spanje, meditacija ali molitev, druženje s pozitivnimi ljudmi, fizično delo, branje, ročna dela, vse to ti lahko pomaga.
Upam, da boš težave uspešno prebrodila. Ne odlašaj pa z obiskom pri zdravniku. Samo gibanje in sprehodi težav ne odpravijo, ti pa lahko vsaj delno pomagajo. Srečno!!!

CBD ima zelo pomemben stranski učinek, ki je podoben kot pri grenivki: močno, bistveno ovira delovanje drugih zdravil:

goo.gl/cSxJE5

Hm, probam še enkrat link pripopat: http://goo.gl/cSxJE5

ja Osmoljena, je primeren tudi za otroke, živali. Okus je grenak, ampak ni tako hudo in se navadiš. Je pa najboljše, kadar uživaš smolo industrijske konoplje/CBD, da ne uživaš drugih antidepresivov.

tianeptin je najboljši,ker ni tako strupen,antidepresivi sploh niso tako toxični,je lekadol ali aspirin bolj,pa ga ljudje konzumirajo neomejeno,,če si pod hudimi pritiski,noben vitamin,omega 3 sprehod ,totalno nič ne pomaga,,mene več tudi ti dodatki k prehrani ne zanimajo,ker nič ne pomagajo,pomaga lahko le uradna medeicina-farmacija.

V Avstraliji je bila narejena meta analiza studij ADjev in so prisli do zkljucka, da so ADji enako efektivni kot placebo. Ljudje verjamej vanje, ker jim jih predlagajo ljudje v belih haljah. Podobno studija ugotavlja, da ljudje padejo nazaj v depresijo potem, ko nehajo jemati ADje, zato, ker jim sugerirajo tako in ker so postali psihicno odvisni od ADjev. Zanimiva studija. Povzetek se da najti med strokovnimi clanki.

Avtor ima doktorat iz psihologije, predava na Medicinski fakulteti na Harvardu in dveh drugih univerzah v ZDA in Veliki Britaniji. Tule je povzetek.

Vaš link

ma kakšen placebo efekt,kdaj ješ sertralin-asentro imaš enak občutek ugodja v hrbtenjači kot ,da se preteguješ,to sprošča endorfine in rast novih celic,kar ni placebo.sertraline je ugoden,manj paroxetine,ker te zbije ,kdor pa je samo depresiven zelo pomaga fluoksetin-prozac:)
antipsihotikov,pa se je res za bati!

ta clanek je spisan iz strani psihoterapevta. za to rabis samo par dnevni tecaj kar pomeni da smo lahko jaz in vi tudi stroka in pametujemo o delovanju zdravil seveda brez izobrazbe.

Meni pomaga, če molim. Ponoči, ko ne morem spati. Sprostim se in zaspim.

pogovarjanje sama s sabo je tudi psihična motnja, na psihiatriji je polno takih kot si ti, ki mislijo, da niso sami, ko so dejansko sami.

Meni pomaga, če molim. Ponoči, ko ne morem spati. Sprostim se in zaspim.
[/quote]

New Report

Close