Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obnašanje prodajalk, če si urejen ali če nisi

Obnašanje prodajalk, če si urejen ali če nisi

Ojojoj…podeželske trgovine so še večja blamaža. Prideš not, itak skoz iste prodajalke , dopoldne ena izmena, popoldne druga izmena. Ženske radovedne, vsiljive, po domače povedano, butaste. In komaj vzameš tisti voziček se začne; dober dan, danes imamo pa to in to v akciji, a mogoče kaj rabite (npr)majonezo je tudi znižana, pa dobili smo pesek za muce, ki ste ga naročili prejšnji teden ..bla bla bla..
Ti prideš not v štacuno, in ne rečeš ne mu ne bu, babe pa vsiljive sto na uro. In če delam popoldne, tko k dons, grem zjutraj in se mi res neda poslušat kaj imajo, kaj bodo še imeli ipd ipd..
To je hujše kot na kakšnem sejmu , resno

Nimam takih izkušenj, pa sm po raznih trgovinah ful, oblečena tako elegantn kot v trenirki in supergah. Zmer, če me kaj zanima, če rabim pomoč, takoj pride, mi pomaga, v ostalih primerih pa je niti ne rabim. Najhuj mi je pa tist, ko zravn tebe stoji non stop, pa razna njena svetovanja oz prepričevanja. Takim pa takoj rečm, da je ne rabim, ko jo bom, jo bom poklicala.

Če greš kupovat čevlje, potem moraš reči za to in to številko, da ti jo prinese, zato je nujen stik s trgovko,
V preteklih dneh sem šla iskat, oblečena v nizke čevlje in ne ravno elegantno, v bistvu bolj športno, čevlje z visoko peto. Testirala sem, kako bom lahko hodila v njih, če so mi lepo prav itd. Trgovka me je pa nagovarjala, kot da sem prvič v življenju v visokih petah (se boste lahko navadila?) in kot da so balerinke vrhunec moje elegance.
Zraven mi je dajala še neke nasvete, kot da sem stara 5 let. Čevlje sem na koncu kupila, ker sem iskala nekaj ravno takšnega, v nasprotnem primeru jih ne bi.

Najraje bi jo bila poslala nekam.

Meni se je to zgodilo v trgovini Kerin in Povirk. S partnerjem sva bila stara 30, dobila sva dobro plačani službi in opremljala sva prvo stanovanje. Kupovala sva kuhinjo višjega cenovnega razreda. Oblečena sva bila v kavbojke, jakni in allstarke, skratka nič posebnega, lepo in daleč od tega, da bi bila razcapana. Samo moja torba je stala več, kot je prodajalka imela plače! Sprehodila sva se po salonu, prodajalka naju je vprašala, kaj želiva in rekla sva, da si ogledujeva kuhinje in da bi lepo prosila za kakšen izris. Ona pa: ‘Hahaha, tukaj pa za take kot sta vidva, nimamo kuhinj, oz sta tisti dve.’ In nama je pokazala dve, ki sta bili razstavna eksponata. Vzelo nama je sapo, se zahvalila in jih šla pogledat potem pa odšla iz salona. Gospa nama ni niti odzdravila. Naslednji dan sem lastniku napisala pritožbo. Lastnik se je opravičil, se osebno zavzel, da nama izrišejo kuhinjo in dajo še 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popust. Ne, nisva je kupila pri njih, pač pa pri ‘prekmurski’ konkurenci. In za kuhinjo sva dala 20000 eur.
Drugače so nekatere (!) prodajalke v Muellerju v Ljubljani čisto mimo. Kupujem kozmetiko višjega cenovnega razreda in če se oglasim po službi, ko sem ‘urejena po njihovih standardih’, mi lezejo v rit – kot je napisala predhodnica, bi najraje nesla še košaro. Pa še kup testerjev natresejo. Če pridem v soboto v kavbojkah in s košaro, je zgodba obratna. Gledajo v stilu ‘kaj boš ti, revica.’ Ja, ampak ta revica ima 5 x višjo plačo in samo kavbojke stanejo 1/5 prodajalske plače …


Takoj bi jo morala ustavit.
Jaz bi ji rekla. Gospa ali jaz kupujem za svoj ali vas denar, da se vi čutite dolžni komentirat?
Meni se še ni zgodilo da bi mi kdajkoli katera kaj rekla. Razen vljudnostnih fraz.

Jaz najraje kupujem v Italiji. K sreči sem blizu. Prodajalke me pustijo pri miru, če kaj rabim, takoj pridejo pomagajt. Skratka super. V Sloveniji pa stojijo za mano, kot da bi hotela kaj ukrasti. Potem pa čeljust pade dol, ko plačam z zlato kartico.

To tudi mene moti, čeprav zdaj me nekako že poznajo. Raje sicer grem v Beautique, kjer je manj gužve in so odnosi drugačni.

Problem si delajo sami, ker pač niso vsi, ki si lahko privoščijo izdelke višjega cenovnega ranga, vedno urejeni ali v poslovnih oblačilih, kot tudi obratno, niso vsi urejeni tam zato, da kupujejo high end kozmetiko.

Poskušam razumeti, da so (ogromno?) plačani od provizije in da rabijo dosti prodati, da zaslužijo več. Prodajalke so večinoma na minimalcih. Čeprav mi je ravno zato ironično, da se obnašajo, kot da smo stranke v kavbojkah neprimerni ali vsaj nepomembni kupci.

Mene tudi ne. Navaden servis so se zajebavali 3 ure in hodili mimo. Da bi bila poleg (kar sem imela strogo naročeno, da preverim ali bodo res menjali filtre ali samo spucali) ni bilo za misliti, čeprav so bili drugi (seveda moški) lahko.
Vse je bilo tako, dokler ni prišel moj in jih postrojil, ozmerjal. Vse menjave so morali dokazati (stare dele – ki jih začuda ni bilo).
Nikoli več. Sedaj tudi obvezne uradne servise delam drugje.

Hja tudi tole sem doživela že ja. Ko sva iskala dnevno sobo, ko so bile moderne še tiste od tal do stropa. Midva pa sva hotela to minimalistično. Pa mi prodajalec pribije isto “za vas so take” in mi kaže eno podrto, z zlizanimi ročaji itd… Ni treba rečt, da v tisto trgovino še danes ne grem več.
Dnevno nama je sicer potem po meri in iz masive naredilo privatno podjetje za izdelavo pohištva.

Hja tudi tole sem doživela že ja. Ko sva iskala dnevno sobo, ko so bile moderne še tiste od tal do stropa. Midva pa sva hotela to minimalistično. Pa mi prodajalec pribije isto “za vas so take” in mi kaže eno podrto, z zlizanimi ročaji itd… Ni treba rečt, da v tisto trgovino še danes ne grem več.
Dnevno nama je sicer potem po meri in iz masive naredilo privatno podjetje za izdelavo pohištva.
[/quote]
Zanimivi izkušnji.
Se mi še ni zgodilo, da bi mi kdo rekel- za vas so take.
Sploh v takih trgovinah, ko se prodajajo masivne stvari, je to čisto zgrešen pristop.
Dostikrat se namreč zgodi, da se ljudje zrihtajo samo za to, da kažejo nek imiđ, čeprav si tistega sploh ne more privoščiti.

Meni je pa zanimivo, kako se vam zdi pomembno, da poudarite, sem plačala z zlato kartico, moja torbica stane več kot ima prodajalka plače, moje kavbojke so za 1/5 prodajalkine plače …

Drage moje s tem samo kažete svojo omejenost in ste na čisto enakem nivoju kot prodajalke, za katere pravite, da na vas gledajo zviška.

Ne vem no, meni se še ni zgodilo, da bi me kje zviška gledali, ne glede na opravo. Res pa, da v trenerki in na splošno neurejena v trgovine načeloma ne hodim, ampak sem pa tudi daleč od tega, da bi bila neka finoča v kostimu, make upu in z visokimi petami.


Zanimivi izkušnji.
Se mi še ni zgodilo, da bi mi kdo rekel- za vas so take.
Sploh v takih trgovinah, ko se prodajajo masivne stvari, je to čisto zgrešen pristop.
Dostikrat se namreč zgodi, da se ljudje zrihtajo samo za to, da kažejo nek imiđ, čeprav si tistega sploh ne more privoščiti.
[/quote]

Ja velikokrat je tako. Čeprav sem mnenja, da takih stvari si pač nekdo, ki prodaja, ne bi smel privoščiti. Šlo je pa res samo za to, da nama pač videno razstavljeno ni bilo všeč in sva ga spraševala če imajo tudi te nizke omare (ki so potem prišle na trg kako leto, dve kasneje).

Sicer pa sem v trgovinah vedno oblečena bolj sproščeno – kavbojke, udobni čevlji itd. saj grem tja z namenom, kupim in grem.. Kako namensko sprehajanje ali kazanje po trgovinah mi ne pride na misel.

Vletim v avto dealerja (take bolj “ljudske” avte prodajajo). V kavbojkah, nek brezvezen t-shirt, ravno sem sel z telovadbe, pa so mi bili na poti – zena je rabila nov avto.

Jaz: “Veste, mene bi pa zanimal en malo bolje srednje velik avto, ampak ker mora biti avtomatik ga bo najbrz treba naročiti.”
Dečva: “Joj, gospod, veste, ne, glejte, mislim da bi bil za vas bolj primeren tale iz rabljene ponudbe.”

Jaz: OK, cak, sam mal, ocitno me ni razumela. “Gospa, ne, zanima me točno tale model, s točno tole opremo in motorjem, in z avtomatskim menjalnikom.”

Dečva: “Ja, veste, to bo pa drago, a se ne bi raje po salonu sprehodili pa pogledali, če vam je kakšen drug všeč, ki je bolj cenovno dostopen?”

Jaz: Ok, kje sem sfalil ovinek, in se znasel v enem drugem vesolju… čaksammal. Potegnem ključe svojega avta iz žepa. “Gospa, glejte, a je varjanta, da se midva usedeva pa mi naredite ponudbo, ali raje enkrat drugič pridem?”

Dečva: Pogleda kaj sem potegnil iz žepa. Vidi ključ britanske znamke terencev. Nekje, v malem možganu se očitno preklopi rele. “Ja gospod, seveda, zakaj pa niste tako rekli, kar usedite se, a boste kavo?”

Jaz: A. Okay. To je bil problem.

Vzamem ponudbo in jo ekspeditivno vržem stran. Žena si izbere Minija.

Jaz kot prodajalka vedno pogledam kakšni ljudje pridejo med police. Nikoli pa ne ponižujem.

Ja velikokrat je tako. Čeprav sem mnenja, da takih stvari si pač nekdo, ki prodaja, ne bi smel privoščiti. Šlo je pa res samo za to, da nama pač videno razstavljeno ni bilo všeč in sva ga spraševala če imajo tudi te nizke omare (ki so potem prišle na trg kako leto, dve kasneje).

Sicer pa sem v trgovinah vedno oblečena bolj sproščeno – kavbojke, udobni čevlji itd. saj grem tja z namenom, kupim in grem.. Kako namensko sprehajanje ali kazanje po trgovinah mi ne pride na misel.
[/quote]
Se strinjam.

Točno tako. Ravno Müller je znan po takih trgovkah. One so tam samo zato, da kdo kaj ne ukrade in ne zato, da ti kaj svetujejo.
[/quote]

Muller je znan po vzvišenosti prodajalk v Sloveniji, zelo. Sploh tistih na parfumeriji. Verjamem, da so marsikateri tudi kupci nemogoči – mene znervira najbolj to, ko odpirajo orginalne embalaže, vse prevohajo, prešlatajo, preiztisnejeo – zato tako nerada kupujem tam, kjer je roba na direkt dosegu kupca, ali pa izbrskam bolj tisto od zadaj. Ampak v tujini ima Muller testerje ne samo za parfume, amapk tudi za kreme, gele, karkoli. Poskrbijo, da so testerji vedno na voljo ( Avstrija, Nemčija) Je pa res, da so z elastično špagco “prheftani”, da jih ne morejo pokrast….. 🙂 Pri nas pa testerji verjetno izphuhtijo tako ali drugače ……

Moja bivša sošolka, dela v Mullerju, je tako vzvišena, da se je 2x celo stran obrnila, ko je videla, da sem v trgovini med policami 🙂

V osnovni šoli je pa tako pridno, z veseljem prepisovala od mene za višje ocene, ja 🙂

Uh ko da je delo v mulerju in plača top of top. Spet vzvišeni brez razloga.

Meni pa se zdi da v muellerju delajo same študentke in bolj, kot da bi bile vzvišene, se bojijo, da jih ne bi kdo kaj vprašal, ker ne bi znale odgovoriti.


Malce snobovsko mi tole zveni … In vsekakor se, glede na napisano, precej ukvarjaš s tem, kako si viseti oziroma kaj si drugi mislijo o tebi.
Veš kaj, jaz nikoli ne ocenjujem ljudi po tem, kako so oblečeni, in še manj se ukvarjam s tem, da bi gledala okoli, kako me drugi gledajo/vidijo/ocenjujejo (ti imaš s tem očitno precej dela).
Po štacunah v trenirki ne hodim, razen mogoče kdaj v štacuno čez cesto po kako malenkost. Nisem pa še nikoli opazila, da bi se prodajalke kaj drugače obnašale do mene, če pridem direkt iz službe in urejena od nog do glave, ali pa v soboto dopoldan v kavbojkah in s cekarjem s tržnice v roki. Mogoče pa nisem opazila, ker me to ne zanima?

ja ka a zdaj reveži ne smejo gledati oblačil, kozmetike

V Mullerju na Čopovi ni šans, da dobiš kakšen vzorec parfuma.
Sodelavki kupim bon Muller, ker si bo kupila kozmetiko in prosim za en vzorec parfuma.
Prodajalka pravi,da nimajo nič.
Sem zahtevala vodjo oddelka in mi je tudi ta zatrdila, da nima nič. Prodajalka se smeje.
Najbrž so vse domov odnesle!!!
Lahko bi na vodstvo pisala, ampak se mi ni dalo.

tiste pićkice, ki delajo na parfumeriji, ja, nosijo se haj, opravljajo vsakega, ki ni šik oblečen, se hihitajo, pičićirajo, itn., a revice imajo v žepu komaj za malco, pol se pa pejt hajklas ja…


Malce snobovsko mi tole zveni … In vsekakor se, glede na napisano, precej ukvarjaš s tem, kako si viseti oziroma kaj si drugi mislijo o tebi.
Veš kaj, jaz nikoli ne ocenjujem ljudi po tem, kako so oblečeni, in še manj se ukvarjam s tem, da bi gledala okoli, kako me drugi gledajo/vidijo/ocenjujejo (ti imaš s tem očitno precej dela).
Po štacunah v trenirki ne hodim, razen mogoče kdaj v štacuno čez cesto po kako malenkost. Nisem pa še nikoli opazila, da bi se prodajalke kaj drugače obnašale do mene, če pridem direkt iz službe in urejena od nog do glave, ali pa v soboto dopoldan v kavbojkah in s cekarjem s tržnice v roki. Mogoče pa nisem opazila, ker me to ne zanima?
[/quote]

Sam nehajte s tem, da ne opazite nič samo zato, ker ste pač tok beyond beyond, da se vas to ne dotakne. Drage dame, prodajalke so tam zato, da nam pokažejo, razložijo, povedo, pomagajo pri izbiri, svetujejo in nam na koncu skasirajo. Če pri tem še pokažejo malo nameha in kulture, tako da pozdravijo, je pa že premija.

Zastonj kupi reklam v nabiralnikih, če zaposlijo nesposobna dekleta ali pa neotesane butare. Ker se kupec prej izgubi, kot pridobi.

Dokler pa nekdo po anonimnih forumih tipka, pa ne verjamem, da se briga samo sam zase. Če bi bilo to res, te ne bi bilo v tej temi. In če bi ti bilo res vseeno, se ne bi urejala za službo. Tako da bučke prodajaj drugje.

Ni nujno. Ne moreš vsega pripisati rasizmu. Moja starša, živeča v tujini, sta šla kupovat nova okna. Bila sta domnevno ta prave barve, a jima je vseeno prodajalec kar takoj povedal, da za okna, ki sta si jih ogledovala, onadva nimata zadosti denarja. Potem sta v drugi trgovini kupila enaka okna.

Pa se ti zavedaš, da to več pove o tvoji “kulturi” kot o njihovi?

Drugače se z oblačenjem ne ubadam. V trgovino nikoli ne hodim urejena kot za na kak eleganten dogodek, prav tako nikoli ne grem v trenirki ali neurejena. Tako da ne morem rečti, da se do mene obnašajo različno glede na oblačenje.

Sem pa tudi jaz opazila, da se pri fantih v kakih tehničnih štacunah splača zaigrati na karto rahlo zmedene prikupne blondinke 🙂 Sicer zmeraj točno vem kaj kupujem in specifikacije zadeve poznam vsaj tako dobro kot oni, ampak sem opazila, da se v prvem koraku to splača malenkost skriti. So veliko prijaznejši in hitrejši, jaz pa tako ali tako dobim tisto kar si želim 🙂 Ponavadi še s kakšnim popustom 😀
[/quote]

New Report

Close