Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek obsedenost z dojenjem v sloveniji

obsedenost z dojenjem v sloveniji

DragA JAZ RES NE VEM TI SI NAVADNA GNILA POFUKANA BREZOBZIRNA PRASICA, KI NISI VREDNA DA SONCE NA TEBE SIJE STAVIM, DA TVOJA DED IN OČE NE BI BILA PONOSNA NATE. UBOGI TVOJ PARTNER SE MI SMILI. PREPRIČANA SEM, DA ŠE NISI V ŽIVLJENJU NIČ DOSEGLA ZATO PA SE PETELINIŠ S SVOJIM DOJENJEM KRAVA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hm, mogoče bi bilo pa res najbolje, da bi ostala pri tvojem nicku…Ker očitno pa ti res ne veš! Pišuka, otrok shira? Hm, a ni pred kratkim eni, ki ga je dojila? Pa ok, to je v današnjem času res skrajen primer in pri nas res nobenemu otroku ni treba shirat! S tem se najbrž strinjaš? Od kje ti to, da ženska, ki ne doji, pa trpi, preden ji usahne mleko?!? Ja, itak, ja… Pa AM smrdi? Ja, nekatere vrste res (tudi Aptamil, sploh pa kakšna Allernova za alergike), druge pa so zelo podobne navadnemu, kravjemu mleku (ki pa večini vendarle ne smrdi, a ne?), glede okusa pa – tudi materino je marsikomu nagravžno osladno, pa ga dojenček vseeno pije, a ne? Eh, pa da preidemo k bistvu – pa od kje ti je dojenje garancija, da boš potem dobra mama?!? Jao, nooo, zbudi se, ženska, in skapiraj, da če dojiš, še nisi avtomatsko dobra mama!!! Mogoče boš čez čas le uvidela, da je dojenje pa res samo ena izmed banalnih stvari v življenju! In to, da imajo nekatere otroke za okras ali pa izgovor, nima popolnoma nobene veze z dojenjem.
Glede izražanja mnenja – zakaj se, po tvoje, zaganjam vate? 🙂 Ker imam čas in sem dobre volje! 🙂 Hkrati pa sem tudi tako dobra, da se vsaj pri tem trudim (če se že pri dojenju nisem:-P), da boš mogoče le sprevidela, da se lahko bolje počutiš tudi na kakšen drugačen način, ne samo z obsojanjem drugih!

S tem se jaz popolnoma strinjam!

Se moram strinjat, da res nič ne veš. Ravno dojenje je znano po tem, da najhitreje sklati kile.
Tako da, sploh ne vem, od kod jih pobiraš. V vsakem postu, ki napišeš, je kakšna cvetka, da je joj.

Edina punca, ki jo poznam, da ZAVESTNO ni hotela dojit, je bila mlada punca, ki je sanjala o karieri fotomodela in je hotela ohraniti jedre prsi. Zanjo je vedel cel porodni oddelek in babnice so jo hodile v sobo gledat, kot da je najmanj morilka tipa Plut. Da o kazanju s prstom ne govorim.

Vi pa tukaj pišete, kot da je to splošno razširjeno početje in ne neskončna stiska.

Ene ste pa res prav smešne, pomembno je, da je otrok sit, pa ni važno ali je dojen ali ne. Vsaka mama se odloči sama!

Ker imam čas in sem dobre volje! – lepo, jaz ga bom nehala zapravljati zate, resno stvar banaliziraš in smešiš, obešaš se na malenkosti in vztrajno goniš svoje obsojanje
ja, itak, ja ni ne vem kako močan argument.

Glede mojega počutja pa ne skrbi, obkrožena sem z ljudmi, ki imajo pozitiven vpliv name, tako da tole tvoje malo pisanje ne bo naredilo kakšne hude škode, brez skrbi.

S tem zaključujem, svoja stališča sem korektno predstavila in za njimi stojim.

Morda bi šla ti, dellli, svojo razsvetljeno filozofijo prodajati še na forum dojenje? Maš toliko časa?

jaz bom napisala samo svoje mnenje pol sploh nisem prebrala saj je napisanih pol preveč žaljivk.
Imam dva otroka; prvega sem dojila z lahkoto na umetno mleko še pomislila nisem saj sem imela mleka več kot dovolj, pri 9m je otrok sam odklonil prso in ja zaključili smo brez problemov
Pri drugem pa na začetku mleka sploh nisem imela in sem pač kombinirala malo svoje malo AM, čez čas je otrok dobil dovolj mleka od mene in črtali smo umetno mleko, ampak res skoz sem imela doma pripravljen paket tega mleka če slučajno zagusti in nekje pri 8m sem se odločila da je čas da z dojenjem zaključimo ni šlo čist gladko ampak ok smo zdržali in sedaj naša punca nič več ne pogreša dojenja.
Res pa je da me je marsikdo vprašal ali dojim ali ne ,….. v glavnem cel kup različnih vprašanja ampak ta vprašanja meni niso bila moteča. In ja tudi meni je čist vseeno ali določena mama doji ali ne , če gre gre če ne pač ne otroci bodo zrasli gor tako ali tako.Naj navedem primer; moja mama ima tri otroke nobenga ni dojila več kot 1 mesec pač ni imela mleka so what jaz in starejši brat sma dobila kravje mleko, ko pa se je rodil mlajši brat pa se je pojavilo v lekarni tudi prvo umetno mleko- milenium ali nekja takega in ja vsi smo zrasli gor, nobenmu nič ne manjka, in če gledamo moja mama ni nobenega otroka dolgo dojila, jaz naprimer sem ob dojila dokler se mi je zdelo da je za otroka koristno tako da ja srečni smo lahko da imamo sploh možnost izbire.
Torej vsaka naj naredi tako kot se ji zdi prav ali doji ali ne je pa res čist vseeno, pa lep dan naprej želim

Znate pa vzet besede iz konteksta in jih obrnit in popljuvat. Tolk ste pod “čokom”, da niste sposobne prebrat-dojet zadeve v celoti.

Komu naj tako estrogensko pisanje koristi razen pumpanju vašega,… ne vem kaj?

Bolš da ne vem kakšno mleko imate, če ga sploh kaj ob takšni nervozi…
Ko vam zmanjka argumetov pol se obešate na vsako vejico in žalite sogovornike, to je vse kar ostane?

To da je bilo ko sem zjutraj pogledala na MON samo par komentarjev in da se je v manj kot 8 urah nabilo na nekaj cez 80 je dovolj velik pokazatelj kako so nekatere obsedene s tem.

Ene ste polne estrogena tule, kar šprica z vas,
tole bo neko drugo stanje ne laktacija….He,he,he…

@jaz res ne vem: brez skrbi,sem ze sodelovala na forumu dojenje in ves kaj? Svetovalke so precej bolj strpne in odprte za drugacna mnenja,se zavedajo,da ni vse tako crnobelo,predvsem pa ne pocnejo tega,kar ti -ne obsojajo drugih in nimajo kompleksov! Pa uzivajte se dalje! 🙂

@ jaz res ne vem
Toliko nesmislov, kot si jih ti zapisala, človek zlepa ne najde na enem kupu.
Glej, dojenje je -hvala bogu- svobodna izbira. Pika. Niti slučajno ni nikakor povezano z dobrim ali slabim starševstvom. Niti slučajno. Poznamo primere katastrofalnih mater, ki jim človek sploh ne bi dal naziva “mati”, ki so dojile in poznamo čudovite matere, ki niso nikoli dojile. Od kod ti ideja, da se ženske odločijo za nedojenje zaradi tega, ker si želijo popolno postavo in nepovešene prsi? To je bolj kot ne kliše. Nekatere matere pač ne morejo, ne želijo (iz kakršnegakoli razloga pač) ali pa pač nimajo neustavljive želje po tem in posledično ne gre.
In kar se zadnja leta dogaja, je obup! Na vsakem koraku nas bombardirajo z dojenjem, obstreljujejo nas z mnenji, da ženska ki ne doji, ni dobra mati, dela se cela fama okoli tega dojenja. Meni že to vzbuja odpor, žal. In ja, ni mi všeč, da je postalo moderno dojiti vsepovsod v javnosti. Sorry. Naravno gor ali dol. Še marsikaj je naravnega (izločanje urina, blata, spolno občevanje, riganje, izločanje plinov, tudi rojevanje,…) pa tega ne delamo vsem na očeh, mar ne?
Sama sem rodila dvakrat. Prvi otrok je bil takoj po porodu premeščen na opazovanje na intenzivni negi, ker je bil nedonošenček. Sama sem si želela dojiti (oz. ne “želela”, pač to se mi je zdelo popolnoma normalna “posledica poroda”), pa takrat tega še niso tako propagirali in so mu dali adaptirano mleko. Ko je po štirih dnevih prišel k meni, se ni več niti želel dojiti, niti jaz nisem imela mleka, poleg tega sem imela vdrte bradavice in pač ni steklo. Pa kaj potem. Pač ni šlo, kupili smo stekleničke, zrasel je ob adaptiranem mleku, star je 19 let, prebolel ni še nobene otroške bolezni. Imava krasen odnos, tudi tista tako opevana “vez, ki se vzpostavi le med dojenjem” se je kar lepo sama vzpostavila – med hranjenjenm po steklenički. In ne boš verjela; kadarkoli se je hranil po steklenički, je to počel v naročju, lepo z ljubeznijo – pri meni ali pri očku. Med drugo nosečnostjo se je že začela ta grozljiva obsedenost z dojenjem. Priznam, že zaradi tega sem imela kar malo odpora. Ampak po porodu sem seveda veselo začela z dojenjem, kljub temu, da -priznam- nisem imela neke strahotne želje in niti nisem čutila tako opevanega zadovoljstva ob tem. V dveh tednih sem dobila dvakrat mastitis, z vročino 41 stopinj, blodnjami zaradi vročine, toplimi obkladki, stiskanjem mleka, ki je bilo popolnoma zapackano s krvjo, ki mi je tekla iz ranjenih bradavic. Ob drugem mastitisu in obisku zdravnice mi je le-ta rekla: “Pa zakaj se mučite? Če ne gre, ne gre. Tako samo mučite sebe in otroka, ki ima ob sebi bolno in živčno mamo. V lekarno po antibiotike in adaptirano mleko, domov k otročku in se lepo umirite in uživajte s svojim otročkom – s stekleničko.” In prav je imela. Moja hči ni imela od mene prva dva tedna popolnoma nič – imela pa je tistih par kapelj mleka. Je to vredno?
Nikdar in nikoli mi ni bilo težko sredi noči vstati, pripraviti mleko – če si v termos steklenico pripraviš prevreto in na pravo temperaturo ohlajeno mleko, v tri sterilizirane stekleničke pa pravšnje merice adaptiranega mleka ni to noben problem in ti vzame priprava stekleničke le pol minute. kadarkoli sem kamorkoli šla z otrokom sem imela s sabo opisano in nikjer nisem bila v zadregi, kje ga bom lahko nahranila. Meni je bilo popolnoma enostavno. Pravzaprav lažje, kot pa bogsigavedi kje dvigovati majico ali iskati primerne kotičke.
Sem zato slaba mati? Imam povešene prsi? Malo, ja. Leta pač naredijo svoje, ni mi bil pa to razlog za nedojenje. Imam pa zdrave otroke, ki mi pri svojih skoraj odraslih letih povedo, da so imeli lepo otroštvo, da me imajo radi, me spoštujejo in sem bila dobra in pravična mama. Pa ne glede na to, da so prvo leto pili adaptirano mleko.

Samo nekaj ur nisem bila tu gor, pa se je debata resno zaostrila. 🙂
Kot zagovornica dojenja bi rada povedala samo še to, da dojenje nima nič, popolnima nič!, s cankarjanstvom, požrtvovalnostjo, itd. Človek počne čisto vse zaradi sebe. Ne samo dojila, tudi umivala sem otroka in se z njim ukvarjala zgolj zaradi sebe. Ker je bilo to pomembno meni. Po naravi smo ljudje veliki egoisti. Zaradi svojega egoizma sem torej otroka tudi dojila; ker si tega pač nisem dala vzeti. Poleg prepričanja, da je to za otroka najboljše.
Aja, pa še to: simbiotičen odnos v prvem letu otrok ustvarja z enim človekom, ponavadi je to mama. Ker je to oralna faza, torej s tistim človekom, ki ga hrani. Če gre za dojenje, je to pač lahko le mama. Pa ne oče, ne babica, ne soseda ne teta… Vsi ostali se lahko izključno dojenemu otroku posvečajo drugače in se zato oče ne počuti čisto nič odrinjenega.
Pa še enkrat: dojila sem – in bi še, če bi imela še enega otroka – zaradi svojega egoizma, prepričanja, da je to najboljše. Ostalo teorijo sem zdaj navrgla samo zaradi lažjega razumevanja. Optimist pač. 🙂

krepko ja, ker si namesto bližine in topline dobila flaško in tako se že celo življenje tolažiš in nadomeščaš tisti čustveni manjko s hrano, ja zato si tako krepka deklina zrasla…

Dojenje je zakon in največje veselje ženskam ki si otroke želijo in jih imajo rade nadvse, bolj kot kofetkanje s prijateljicami, šopingov, saj se tudi to kljub dojenju da, le malo prožnosti zahteva, ženskam ki se zavedajo kaj materinstvo za sabo potegne, da to ni suženjstvo ampak zadovoljstvo
Kaj ni lepšega kot prvo leto biti vsa za in z otrokom?
Zgleda da ne in tudi to je razlog za vse več čustveno nezrelih, hladnih in brezčutnih ljudi.
Dati otroku flaško ali joško ni niti približno enako,posebej tam kjer je v ozadju le komoditeta matere, tam, kjer je drugo ozadje pa hvala bogu da je to nujno zlo na raspolago

Res nikoli še nisem videla nobenemamice v nakupovalnem centru, ki bi hranila svojega otročka po steklenički redno pa videvam v nakupovalnih centrih dojilje, ki očitnočutite veliko potrebo po dojenju v javnosti ina na veliko hodite po štacunah in drugih krajih, kjer se zbira veliko ljudi. Enkrat grema s fantom v picerijo. Z sosednjo mizo je bil par srednjih let z dojenčkom po moji oceni star približno mesec dni. Midva z užitkom jeva pico, ko mamica pri sosednji mizi začne janez a se bova podojila. Ženska vrže joško ven mleko se ji je kar cedilo in nama je ves apetit pokvarila. Sva plačala in jo takoj ucvrla iz picerije. Toliko o tem RES NE VEM kdo se veliko sprehaja po štacunah in drugih javnih krajih. Pa še nekaj kaj je narobe stem, da si starši želimo, da bi dojenčki prespali celo noč, kaj je narobe stem, da se mamice včasih odklopijo, dajo za kako urico ali dve dojenčka varuški in gredo po nakupih, Sigurno boljše za dojenčka, da je pri varuški kot pa da je vkaki trgovini polni ljudi. Da bi vedela kdo si RES NE VEM bi te poiskala in te tako namahala, da bi morala poiskati pomoč na urgenci pol pa bi ti še z največjim užitkom pljunila v obraz.

Glede dojenja v javnostzi ste pa res vsi alergični…. Včasih kake mamice nimamo te sreče da bi imeli vedno na voljo varuške, sploh pa zakaj pa otrok ne bi šel z nami ven. In če otrok je na 3 ure ali manj se večkrat zgodi da ga moraš podojit (če je to njegov način hranjenja) ravno zunaj, pa naj bo to na klopci v parku ali kakšna restavracija. Sama še nikjer nisem videla mamice ki bi dojila v javnosti tako da z joško okol maha, ampak so bile vse diskretno zakrite, je pa res da nekatere to člahko delajo sredi množice nekatere pa raje najdejo skrite kotičke. Tudi sama če se znajdem v taki situaciji grem vedno v kakšno tako restavracijo da ima kakšno mizo v bolj skritem kotu in najprej vprašam zaposlene če je to moteče za njih in za stranke ter potem z njihovim dovoljenjem in čim bolj skrito podojim malo. Dvomim da me kdo opazi ker sem vedno obrnjena preč od vseh, če pa slučajno me kdo opazi in ga to moti lahko pogleda tudi preč, saj ga/jo nihče ne sili da gleda kar mu ni všeč.

Sploh pa mene bolj motijo grozno razgaljene preobilne dekline v mestu kot en razgaljen jošk doječe matere, saj je to le hranjeje dojenčka ne pa neko razkazovanje kot to vsakodnevno delajo preobilne deklice ki povečini niti polnoletne niso.

Brez zamere, samo kar se tiče dojenja v javnosti- zelo malo vidim ravno mamic, ki to diskretno opravijo… In kot drugo- a starejšemu otroku, po šestem mesecu recimo ali še več (9 mesecev, eno leto) ne morete dati eno kašico ali kaj?

dojenje v javnosti :))))

[youtube]Jwr9EEMwIBo[/youtube]

zih bi hitr nehale 😛

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Primitivno obnašanje neke najstnice, ki so jo namesto mame vzgajale varuške, da je mama lahko v miru kofetkala in opravljala nakupe. Draga “Primazala bi ti eno” danes moraš v trgovino tudi mlade doječe matere nažalost morajo po nujnih ali nenujnih nakupih, nimajo pa vse te matere ki se jim po tvoje mleko kar “cedi” in kaplja za njimi denarja da bi si lahko privoščile varuško in dale svoje možgančke za nekaj uric ali samo za nekaj minutk na off.

PS: Upam da se ti je apetit do danes vrnil, če ne pa bodi vesela mogoče bo kakšna kilca manj.

grozno, grozno.

ženska je ženski največji sovražnik. kakšna očitanja! z ene in z druge strani. Veste, je vse zastonj opevat neko preko joške spleteno vez z otrokom, če pa potem s takim zaničevanjem pljuvate po drugih ženskah, v resnici pa niste bile v njihovi koži in ne veste ali se vez splete ali ne. samo nekaj domnevate. in s takimi besedami obsojanja, oprostite, vendar je vse zastonj če bi jaz bila vaš otrok in da ste me do osnovne šole dojile in da vas jaz slišim tako obsodit nekoga, s takim zaničevanjem, oprostite, ampak ne vem koliko jošk in ne vem koliko let dojenja ne bi bilo dovolj, da se mi povrne spoštovanje v svojo mater, ki je sposobna takega zaničevanja. mene je moja mati dojila kolikor me je, ampak vez, spoštovanje in navezanost je od mene dosegla z drugimi svojimi lastnostmi – dobroto, požrtvovalnostjo, razumevanjem, nežnostjo, spodbujanjem, pravičnostjo – in to ne samo do mene. Če bi jaz mojo mater videla, da se z mano obnaša tako, druge pa pljuva, zelo zelo dvomim, da bi jo spoštovala, joška gor al dol.

Nisem brala čisto vseh postov niti ne bom zagovarjala ne ene ne druge strani, ne zanima me kako se individualno odločate hranit otroke, ker to sploh ni moja stvar niti koga drugega ne, zame ni nobena mama slabša mama, pa naj doji ali ne, oz ali se je namerno odločila dojit al ne dojit ali pa zaradi drugih razlogov ni mogla. Nobena mama namerno ne škodi svojemu otroku, odmislimo psih bolne, tut mamice, ki so se zavestno odločile ne dojit brez katerihkoli razlogov. Se je pač tako odličila, živi in pusti živeti. Me pa žalosti, da je veliko takih mamic, ki bi zelo rade dojile, pa ne morejo in zaradi propagande trpijo še bolj.

Jaz sem moja 2 dojila zelo dolgo, pa ni blo nič kaj prijetno, sine je imel ekstenzijski vzorec in se ni znal priklopit do 6 meseca, ko sem hotela nehat pa on ni hotel in je vlekel skoraj do 2 leta. Punčka je imela na začetku probleme, ker je težko sesala in je veliko bruhala in polivala, poleg tega je imela še nevrološke težave, alergije zaradi katerih sme bila na dieti in je bruhala po skoraj vsaki hrani, tako da sva bili skoraj polno dojeni do njenega 18 meseca, potem je počasi alergija minila in do 2 leta sva nenako toliko ostalih živil vnesli v prehrano, da sem opustila dojenje. Zdej 3 ne vem kako bo, dojila bi, končno bi rada probala kako je, če uživaš v dojenju, mogoče mi pa v 3 rata.

Je pa moje mnenje tako, ženska dojka je ustvarjena za dojenje, dali so nam jo, da s tem prehranjujemo svoj zarod, to je normalno in če tako je, potem naj tako bo, vsaka žival doji, nagonsko,pustimo izjeme, in tudii meni je normalno, da bom dojila. Če bo šlo, prav, če ne, pač ne bo.Če kdo ne more ali noče dojit pa je popolnoma njegova stvar in če so take želje posameznika jih podpiram in spoštujem.

Kateri otroci so bolj ali manj zdravi, dojeni ali nedojeni, tega žal ne morem komentirat, moja sta dojena, pa sta oba non stop po bolnicah,sploh do 5 leta starosti, od prijateljice 2 nista dojena, 1 je skoz zdrav, 1 skoz bolan, 3 je dojen pa je tudi vedno zdrav, tukaj mora vplivati še veliko drugih dejavnikov!!!!

Škoda se je prepirat zaradi takih reči, je pa res da doječe mamice včasih preveč silijo v nedoječe,pa tudi promovira se vse preveč, s tem se strinjam z avtorico, v bistvu sploh ni vprašanje doječe, nedoječe, ampak samo odločitev posamezne mamice in spoštovanje ostalih te induvidualne odločite!!!

---------------------------------------------------------------------------------------------- Veliko več smo, kot le telesa in osebnosti. Ne glede na spreminjajoči se zunanji videz je notranji duh vedno lep in ljubeč

Nisem brala vsega, ker je preveč in nimam časa, poleg mojih dveh škratkov, pa še ne lušta se mi brat, ko se začnete kregat vsepoprek, samo dodam komentar na to temo.

Tudi me ni motilo zdaj pri hčerki, prav srečna sem bila, ko sem rekla, da JA DOJIM! Dojila sem kjerkoli je bilo pač treba…
Pri sinčku pa me je zmotilo takšno vprašanje zato, ker sem se ubijala s pojmom dojenja, ni in ni šlo, ko je steklo, pa on več ni hotel vlečt (pa še antibiotike sem mela in mu verjetno več ni bilo dobro), tako da sem bila kar depresivna in takrat me je motilo, ko me je kdo vprašal ali dojim. Ker ko sem morala odgovorit na takšno vprašanje so mi stekle solze, ker sem se počutila drugorazredna mama, ker sem začela svojemu otroku dodajat…
Danes si mislim – škoda živcev…

Dojenje ni nič takega. In tudi če so me spraševali, če dojim, sem jim povedala, da ja.
In ni se mi zdela neka intimna zadeva. Saj nekatere to počnejo že kar v javnosti, v parkih, na postajališčih itd.
Je pa za dojenčka bolj zdravo, kot tista mleka v prahu. Če imaš srečo, da lahko dojiš, zakaj pa ne bi. Pa še zastonj je.

Dojenje ni garancij, da je ženska dobra mama. Poznam ženske, ki so dojile, pa so celo nosečnost kadile in še kadijo vpričo otroka. A te pa so dobre mame? Pred kratkim sem bila v porodnišnici na obisku pri svoji kolegici, ki je rodila. Sedeli sva zunaj in se pogovarjali (dojenčka nima pri sebi, ga ima na intenzivni negi) na sosednji klopci pa je sedelo 5 bodočih mamic. Od tega so štiri kadile in to cigareto za cigareto, le ena ni kadila. In sigurno je med temi bodočimi mamicami bila kaka, ki bo otroka dojila. Za mene so te ženske, ki kadijo v nosečnosti veliko bolj slabe mame, kot pa tiste, ki se odločijo, da otroka ne bodo dojile. Pa še nekaj draga KLOFUTK PA NE tudi ti nisi nič boljša kot pa PRIMAZALA BI TI ENO saj se obnašaš kot ena primitivna najstnica.

haloooo..en razlog je da se toliko govori o dojenju…mogoče ker je dobro za tvojega otroka?!!!! ker se otrok normalno razvija!!!ko jih začnejo hranit z dodatnim mlekom pa imajo preveč kil in potem se to samo stopnjuje.materino mleko je nekaj najboljšega kar lahko dojenček dobi v prvih dneh svojega življenja.!očitno tebi se materinski čut ni razvil !!!. žalostno da se obremenjuješ s tem namesto da bi uživala z tvojim otrokom!!!

Kdo sem, kaj sem? Sem vesoljka in ne prihajam v miru.!!!!

New Report

Close