Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obsesija z varanjem, povedati nepovedati….

Obsesija z varanjem, povedati nepovedati….

Hm, tukaj je na preizkušnji kaj pomeni biti prijateljica, torej bistvo prijateljstva, ki je zaupanje vs. neke vrste higienično ravnanje visoke morale, ki pa je seveda relativna. In posledice odločitve vplivajo na vse udeležence, celo na otroke. Ne vedno na najboljši ali najprimernejši način.

Jaz bi ostala prijateljica in ne bi razlagala takšnih stvari naprej oz. ne bi intervenirala pri možu.

Toliko odgovorov, pa niti eden ne omeni ogabnega izrazoslovja tega primitivnega bednika od bmw540. Ej, ‘frajerček’ popucaj še malo po svojem podstrešju, potem pa zmerjaj ljudi. Ni treba biti psihiater, da ti je lahko jasno, da tole pisariš na podlagi osebne prizaadetosti.

Sicer pa je moje mnenje, da se take stvari pove prijateljem in družini. Drugim jaz ne bi.

Sori bejba ampak če sta zgledala kot 2 ljubimca je nekaj hudo narobe z vama! Meni dotikanje, šepetanje, objemanje, šlatanje, božanje pač ne gre skupaj z sorodnikom ampak partnerjem. Tudi jaz se družim z moškimi sodelavci, sorodniki, prijatelji pa še nikoli ni izpadlo da sem bila z ljubimcem.

ne bmw 540, ti si prava pošast ! kaj imaš ti s tem, če brat vara ženo ali obratno?!

Ni čudno, da se žalostne in tragične stvari dogajajo vedno pogosteje:
– če vidiš, da nekdo slabo ravna z živaljo – BRIGAJ SE ZASE – ko pogine v mukah in če pride Svet ali POPtv se delaj da nič ne veš
– če žena in otroci kričijo in jočejo od udarcev pijanega moža – BRIGAJ SE ZASE – bo že nekdo drug povedal
– če ostarela soseda faše batine od brezposelnih otrok, ki ji še pokojnino poberejo – BRIGAJ SE ZASE – bo že kdo drug

Fino življenje res, potem naj pa še enemu, ki je tako predrzen, da ne samo vara ampak vara tako da ga slej ko prej kdo vidi, držim štango – zakaj že?

Eni ste taki brezhrbtenični brezjajčniki, da je to že prav groteskno. Če že varaš mej toliko spoštovanja do svoje družine (ki ti tooooooooooooliko pomeni, ane?), da to počneš na skrivaj, če že nimaš dovolj poguma, da bi se iz hotela ŽENA trajno preselil v bordel LJUBICA.

Če bi moja kolegica varala ji jaz ziher ne bi držala štange in ji dajala izgovorov, pa tudi kolegice ne bi bile več.

Čutim, da je moja dolžnost, da nekomu sporočim resnico, da sem soproga/o videla v neprimernem položaju z nekom, ki ni njegov/a mož/žena. Zaradi nekaterih razlogov navedenih zgoraj pa bi to storila anonimno – v glavnem zaradi tega, da bi prijateljici/u prihranila sram in frontalno soočenje, ter tudi zato, da ima možnost zadevo še naprej ignorirati, se delati, da ‘ne vidi’ pa ni nobene škode nikjer. Morala bi pač sprejeti možnost, da ne bi bilo reakcije na mojo anonimko – tudi prav.
Še vseeno mislim, da imaš pravico vedeti.
Meni osebno bi bil zelo neprijeten občutek, da so vsi okrog mene vedeli, me pomilovali in mi na tihem morda celo privoščili, da igram v ‘mehiški nadaljevanki’ namesto, da bi se me nekdo usmlil in mi razkril resnico.

Glede besednjaka BMW pa itak, nobeno presenečenje – grozno ga mora motiti in boleti, da si kdo upa prekiniti njegovo petelinjenje celo do te mere, da bi to lahko prišlo do njegove žene. Berite kakršnekoli odgovore od varalic in besednjak je isti, opravičevanje je isto, poveličevanje briganja zase je pri vseh – ker se jim ne ljubi niti toliko, da bi svoje početje vsaj poskusili skriti – morda tega niti niso sposobni – ker če bi bili bi svoj zakon uredili na drugačen način, že v osnovi, ne pa takole

Ja, BMW sploh te ne poznam, pa sem te iz tvojih postov prebrala ko odprto knjigo. Lej če tebi odgovarja, da svoje ženske varaš in sam pri sebi iščeš opravičila, da je tvoja partnerka hladna in ne vem kaj še sve… ne vem no, si pač eden od velike večine moških, ki nima jajc, da bi se postavil na svoje noge in začel sam znova, ne tega ne zmoreš, ker rabiš berglo v obliki ženske, pa v tistem trenutku je važno samo to, da si ti v oblakih, samo kaj, ko vse kar visoko leta enkrat tudi pade, včasih tudi tko globoko, da te zabije v zemljo. Takrat pa nastane problem in potem je spet ženska tista, ki je hladna in te ma v šahu in ostali butasti izgovori.

Dejvsto pa je tudi, da je sedaj družba postala taka, da je nekako postalo družbeno sprejemljivo varanje in menjava partnerjev iz danes na jutri. To je danes čist normalno, samo ne za čisto vse ljudi. Zame že ne. Jaz ne bi mogla z nekom živet in mu gledat v obraz in mu lagat. Če bi želela srečo iskat drugje, bi mu to povedala in se z njim razšla, ker to se mi zdi edini pravi način za razhod z osebo, ki ti je podarila nekaj svojega časa pa magari samo malo. Nisem tip, ki bi sedela na večih stolih naenkrat. Pa lahk tudi napišeš, da sem nepof…. in ostale tvoje izjave in etikete, ki jih tule gor daješ, se sploh ne sekiram. Jaz vem kaj sem, poznam svoje slabosti, vem pa tudi, da je v meni tudi veliko dobrega, kar lahko dam.
Sicer na splošno napišeš tudi kaj pametnega in se vidi, da nisi čisti butelj v splošni razgledanosti, samo kar se pa odnosov tiče, pa mislim, da šolanja še zdaleč nisi končal.

Taka je večina, šolani so in na podlagi tega ženske mislimo, da so tudi čustveno zreli in čustveno inteligentni, a jih je samo 1 procent, ostali so otroci, ki gledajo le nase, zato varajo.

a vidiš, kako egoistični so ljudje. povedali bi, ker bi si one tako želele. niso pa prišle še do tistega, ali si tisti, ki naj bi zvedel, to sploh želi zvedeti.

in tam v tisti temi dol včeraj, je ena na koncu lepo napisala, da ji nihče ni nič dolžan povedati. ker je povedala, da je bila sama varana. ampak, da je to njena dolžnost, da ugotovi. ampak a veš, lažje je čakati, da kdo drug nekaj prinese na pladnju, da je na koncu lahko še kriv, kot da bi svoje repete dvignili in vlagali v svoj odnos tudi do te mere, da sami poštekajo, da nekaj ne štima.
moja izkušnja je takšna, da ko sem cca 20 let nazaj svoji najboljši prijateljici povedala, ker smo to videli vsi, sem bila krivec sama. ker sem uničila “idilo”. po drugi strani, če ji ne bi povedala, bi bila itak “prasica na kvadrat”, kako sem to lahko zatajila. sedaj vem, da bi se v takšnih primerih naredila neumno in bi, če že, najboljši prijateljici podala le namiga, naj se bolj pobriga za svojega deca. več pa ne. pa še to bi fajn premislila. hvala lepa za takšna jajca, pri katerih imam najmanj zraven.

mi je pa smešno, ko ljudje ne ločijo ljudi, ki so jim znanci, kolegi, službeni kolegi, kjer s prvimi dvemi nimaš nobenega konkretnega pristnega stika, služba je itak služba in jih skrbijo njihova privat življenja. še najbolj smešno mi je pa to, ko sta dva zakonca dogovorjena, da ostaneta poročena, imata pa vsak svojo dodatno prikolico ljubčka ali ljubice in se najdejo potem takšni, ki gledajo iz sebe in to nosijo na nos, ko na koncu sami izpadejo butli. veš koliko smeha je potem na tak račun?

tam ena govori o tem, da jo nervira že to, ker dec ne zna olupiti krompirja tako kot sama. zdej si pa ti predstavljaj, kako to zgleda, ko gledajo egoistično iz sebe v bolj delikatnih stvareh, ko bi one želele vedeti, zato posredujejo v tuja življenja. lep primer, kako to zgleda, ko monovke gledajo iz sebe. in so razočarane zgolj zaradi krompirja, kje so šele ostale pomembne stvari. je pa zanimivo, da morda z lupljenjem krompirja znajo rešiti, ne uvidijo pa, da z moško klobaso nekaj ne štima, ker je njim pač normalno, da enkrat na leto seksajo. ker je fuj in fej ta tabu seks. in je perverzen že zaradi tega, ker mu stoji in ga potem naj bi nosil zaradi tega celo leto v hlačah samo zato, ker je seksat greh. ker je bistvo zakona, razmerja, odnosa to, da je dec čist, da ima skuhano, oprano. zakaj se potem nimajo prijateljev za partnerje, tam se naj bi po tem načelu ne seksalo.
in me pravzaprav tudi ne čudi, zakaj ljudje ne opazijo luknjic, ki se širijo, da klobasa ni več ženina, saj, če je pogledati pri prebiranju mon, se vse več ali manj vrti okrog kuhe, pranja in je več ali manj jasno, da raje puščajo, da jih nategujejo v okolju na suh po štacunah ali pa celo sosede, kot da bi se prepuščale temu, da jih vsaj minimalno 12x na leto nategne njihov lastni dec.
ker pa so rade nategnjene iz okoliša, je to za njih dovoljšnje merilo, da lahko tudi same koga drugega iz okoliša nategnejo, ko se spustijo v razmerje, ki ni njihovo, kot ni njihova štacuna.

poleg tega, toliko skakanja po sistemu jojo zaradi banalnega vprašanja, ki je tako intimne narave, če kdo namerava imeti še otroke in toliko dela s teoretičnimi stvarmi, da pač zmanjka časa za dejansko intimne stvari, v katere bi se bilo potrebno poglobit v nekem odnosu. pa v slednjem primeru intimne stvari niso mišljene samo na seks.

verjamem (večkrat videno), da tisti, ki imajo toliko dela z drugimi življenji, svojega lastnega nimajo niti približno pošlihtanega.

če vprašaš mene, ali bi želela vedeti? rekla bom, da so moji senzorji močni in mi pri dvomih stvari ne uidejo. tako vedno pridem do dejstva. ker sem človek, ki si ustvarja svoje lastno mnenje na podlagi svojih dognanj. poslušam raznih govoric ne in si na podlagi tega niti ne ustvarjam mnenj, saj je vse preveč ljudi, ki nekaj govoričijo zato, da bi komu škodovali. in prideš do tistega, da je morda nekdo samo kihnil, rekli bodo pa, da je najmanj prdnil in se zraven še usral.

dvomim tudi, da tisti, ki ne želi, da se izve, da ima ljubico ali ljubčka, da bo hodil prosto po prešernu po svetlem dnevu, kjer ima največje možnosti, da ga kdo zaloti. ker če ljudje že gledajo iz sebe, ne morejo gledati iz sosedovega zakona, razmerja, ki po nobenih pravilih ne more biti isto, enako kot je njihovo.

zato se strinjam, da je za premisliti, če že koga toliko žuli, saj s tem ne bo “uničil le mamo in ata”, ampak še kup drugega, kar potegne za seboj. pa ne mi plozati, da ne boste vi krivi. seveda bosta kriva dva, ki se varata. ampak bosta sama ugotovila in tudi se sama dogovorila, kako bo to vplivalo naprej na vse. ampak, kaj se zgodi, ko bo nekdo zaradi lastnega sklepanja napačno videl, raztrobil, uničil vse, nato pa se bo izkazalo, da to sploh ni res?

zato pravim, da vsak, ki karkoli stori, je odgovoren tudi za posledice, ki nastanejo. pa čeprav nima v nekem primeru nič zraven. najlažje je vreči bombo, ne bi pa odgovarjali za posledice, ki nastanejo, ko bomba poči. tako približno. zato naj ne trobezlajo, da nisi ničesar krivi vsaj posredno, če so nekaj sprožili.

Haha, BMV je pa varal in ga je nekdo zašpecal :)))

Ne prelagaj krivde za uničenje zakona na tiste, ki so povedali, ker je kriv izključno tisti, ki je varal.
Razmere med dvema ne morejo bit nikol tako slabe, da bi jih lahko imel en od partnerjev izgovor za varanje. Ker če je tako slabo, naj gre.
Redki so tisti, ki si hočejo tiščat roke čez oči in nič vedeti, ampak konec koncev bodo taki s tem nadaljevali tudi potem, ko bodo prejeli skrivnostno pisemce. “Izdaja” prek anonimnih pisem škoduje kvečjemu prevarantu. Je pa seveda za prevaranega partnerja pomembno, da mu tako pismo ni čisti dokaz, ampak zgolj osnova za sum.

Skušnjava dela tatu. Se spomnite enega, ki je imel harem na ringaraji? Kao hec. Oba z ženo sta bila aktivna na ringaraji. Nakar se gre zaljubit v 15 let mlajše blont nedolžno dekletce. In sta z ženo preko foruma razčiščevala. Imela sta dva otroka. Nehala sem spremljat tisti forum..sedaj je tisti najbrž že s šesto ne?

Če je to vse skupaj tako simpl, kot verjame bemfl (itak, saj je tip), ne vem, zakaj meni od bivšega frendi ne morejo pogledat v oči … Ker so vedeli, kaj se dogaja, pa so vseeno hodili k nama na večerjo in na žurke, se pogovarjali, kot da ni nič, zraven si pa mislili svoje. No, če so ravnali prav, BMW, zakaj mi zdaj, po ločitvi, ne morejo pogledat v oči? Meni ni popolnoma nič nerodno pred njimi.

Ne samo šolani, catch je v tem, da ima BMW (in njemu podobni) namazan jezik, smisel za humor, šarm, simpatičnost, pičke padajo kot za stavo! In ker je tako kulski, mimogrede doseže, da se zdijo tudi njegove ostale ideje ful kulske: “športni seks”, varanje, alkoholizirana vožnja, divjanje po cestah…

a vidiš, kako egoistični so ljudje. povedali bi, ker bi si one tako želele. niso pa prišle še do tistega, ali si tisti, ki naj bi zvedel, to sploh želi zvedeti.

in tam v tisti temi dol včeraj, je ena na koncu lepo napisala, da ji nihče ni nič dolžan povedati. ker je povedala, da je bila sama varana. ampak, da je to njena dolžnost, da ugotovi. ampak a veš, lažje je čakati, da kdo drug nekaj prinese na pladnju, da je na koncu lahko še kriv, kot da bi svoje repete dvignili in vlagali v svoj odnos tudi do te mere, da sami poštekajo, da nekaj ne štima.
moja izkušnja je takšna, da ko sem cca 20 let nazaj svoji najboljši prijateljici povedala, ker smo to videli vsi, sem bila krivec sama. ker sem uničila “idilo”. po drugi strani, če ji ne bi povedala, bi bila itak “prasica na kvadrat”, kako sem to lahko zatajila. sedaj vem, da bi se v takšnih primerih naredila neumno in bi, če že, najboljši prijateljici podala le namiga, naj se bolj pobriga za svojega deca. več pa ne. pa še to bi fajn premislila. hvala lepa za takšna jajca, pri katerih imam najmanj zraven.

mi je pa smešno, ko ljudje ne ločijo ljudi, ki so jim znanci, kolegi, službeni kolegi, kjer s prvimi dvemi nimaš nobenega konkretnega pristnega stika, služba je itak služba in jih skrbijo njihova privat življenja. še najbolj smešno mi je pa to, ko sta dva zakonca dogovorjena, da ostaneta poročena, imata pa vsak svojo dodatno prikolico ljubčka ali ljubice in se najdejo potem takšni, ki gledajo iz sebe in to nosijo na nos, ko na koncu sami izpadejo butli. veš koliko smeha je potem na tak račun?

tam ena govori o tem, da jo nervira že to, ker dec ne zna olupiti krompirja tako kot sama. zdej si pa ti predstavljaj, kako to zgleda, ko gledajo egoistično iz sebe v bolj delikatnih stvareh, ko bi one želele vedeti, zato posredujejo v tuja življenja. lep primer, kako to zgleda, ko monovke gledajo iz sebe. in so razočarane zgolj zaradi krompirja, kje so šele ostale pomembne stvari. je pa zanimivo, da morda z lupljenjem krompirja znajo rešiti, ne uvidijo pa, da z moško klobaso nekaj ne štima, ker je njim pač normalno, da enkrat na leto seksajo. ker je fuj in fej ta tabu seks. in je perverzen že zaradi tega, ker mu stoji in ga potem naj bi nosil zaradi tega celo leto v hlačah samo zato, ker je seksat greh. ker je bistvo zakona, razmerja, odnosa to, da je dec čist, da ima skuhano, oprano. zakaj se potem nimajo prijateljev za partnerje, tam se naj bi po tem načelu ne seksalo.
in me pravzaprav tudi ne čudi, zakaj ljudje ne opazijo luknjic, ki se širijo, da klobasa ni več ženina, saj, če je pogledati pri prebiranju mon, se vse več ali manj vrti okrog kuhe, pranja in je več ali manj jasno, da raje puščajo, da jih nategujejo v okolju na suh po štacunah ali pa celo sosede, kot da bi se prepuščale temu, da jih vsaj minimalno 12x na leto nategne njihov lastni dec.
ker pa so rade nategnjene iz okoliša, je to za njih dovoljšnje merilo, da lahko tudi same koga drugega iz okoliša nategnejo, ko se spustijo v razmerje, ki ni njihovo, kot ni njihova štacuna.

poleg tega, toliko skakanja po sistemu jojo zaradi banalnega vprašanja, ki je tako intimne narave, če kdo namerava imeti še otroke in toliko dela s teoretičnimi stvarmi, da pač zmanjka časa za dejansko intimne stvari, v katere bi se bilo potrebno poglobit v nekem odnosu. pa v slednjem primeru intimne stvari niso mišljene samo na seks.

verjamem (večkrat videno), da tisti, ki imajo toliko dela z drugimi življenji, svojega lastnega nimajo niti približno pošlihtanega.

če vprašaš mene, ali bi želela vedeti? rekla bom, da so moji senzorji močni in mi pri dvomih stvari ne uidejo. tako vedno pridem do dejstva. ker sem človek, ki si ustvarja svoje lastno mnenje na podlagi svojih dognanj. poslušam raznih govoric ne in si na podlagi tega niti ne ustvarjam mnenj, saj je vse preveč ljudi, ki nekaj govoričijo zato, da bi komu škodovali. in prideš do tistega, da je morda nekdo samo kihnil, rekli bodo pa, da je najmanj prdnil in se zraven še usral.

dvomim tudi, da tisti, ki ne želi, da se izve, da ima ljubico ali ljubčka, da bo hodil prosto po prešernu po svetlem dnevu, kjer ima največje možnosti, da ga kdo zaloti. ker če ljudje že gledajo iz sebe, ne morejo gledati iz sosedovega zakona, razmerja, ki po nobenih pravilih ne more biti isto, enako kot je njihovo.

zato se strinjam, da je za premisliti, če že koga toliko žuli, saj s tem ne bo “uničil le mamo in ata”, ampak še kup drugega, kar potegne za seboj. pa ne mi plozati, da ne boste vi krivi. seveda bosta kriva dva, ki se varata. ampak bosta sama ugotovila in tudi se sama dogovorila, kako bo to vplivalo naprej na vse. ampak, kaj se zgodi, ko bo nekdo zaradi lastnega sklepanja napačno videl, raztrobil, uničil vse, nato pa se bo izkazalo, da to sploh ni res?

zato pravim, da vsak, ki karkoli stori, je odgovoren tudi za posledice, ki nastanejo. pa čeprav nima v nekem primeru nič zraven. najlažje je vreči bombo, ne bi pa odgovarjali za posledice, ki nastanejo, ko bomba poči. tako približno. zato naj ne trobezlajo, da nisi ničesar krivi vsaj posredno, če so nekaj sprožili.

nisem vedela, da je po novem moderiran forum, zato obstaja možnost, da bo moj daljši odgovor objavljen večkrat. sorry.

Ne samo šolani, catch je v tem, da ima BMW (in njemu podobni) namazan jezik, smisel za humor, šarm, simpatičnost, pičke padajo kot za stavo! In ker je tako kulski, mimogrede doseže, da se zdijo tudi njegove ostale ideje ful kulske: “športni seks”, varanje, alkoholizirana vožnja, divjanje po cestah…[/quote]

Je možno da res, pri širšem občinstvu. Bi bilo pa zanimivo vedet, kaj o tem meni njegova žena, če ji je tudi tako zabavno, da se frajer “športno” daje dol in prinaša domov pozdrave policije. Samo se mi vedno bolj dozdeva, da je fant tu en velik pozer, v resnici pa zgledni ubogljivi možiček. Tu smo ja vsi virtualni.

Izredno visoko moralna oseba si – vendar pa vseeno ne bi povedala iz oči v oči.Zanimivo. Zakaj ne? Mar ni pravo prijateljstvo ravno to, da te ni strah, sram, ali kakorkoli temu rečemo, z njim oz. nje deliti tudi slabe stvari?

Aha, to pa ne. Bodimo anonimni, tako smo še vedno lahko navzven vsi fini. Jajca, če mene vprašaš. Ravno tako si hinavska, kot tisti, ki sploh ne povedo.

sama mislim, glede na to, da se bemfl nič ne skriva, da je treba dati pod rezervo, koliko je na tem, ko čivčari o drugi babnici. ne vem no, tolikokrat prebereš, da se kdo ne zna hecati. a ste morda pomislile, da obstaja še kakšna druga vrsta heca, ki jo morda ve ne zastopite? in če že na drugi strani, saj človek ne potrebuje veliko, da dobi nekaj pozornosti, čeprav besedne a ne? in če je to njegov način za vzbuditev pozornosti, menda to že ne pomeni, da se goni naokrog ali pač?

dodala bom pa le še v delu, ko praviš o pretepanju in ženskah. videno in doživeto večkrat na različnih koncih, ko je dec garbal žensko, pa je kdo posredoval vmes fizično ali le posredno, se je nato ženska postavila v bran decu, ki jo garba. in je bil vmešajoči največja svinja.
nato še, kolikokrat je klicana policija zaradi tega, pride naslednji dan in je šopek rož dovolj. kolikorat je nudena možnost, da odidejo, pa ne odidejo.
v primerih, ki jih opisuješ tudi z otroci, ko delijo batine, je pač na stvari, da če človek sam tega ne želi, se ti lahko na glavo postaviš in boš nudil vso pomoč, pa bo uzalud. pa v takšnih primerih vidiš modrice, pa vprašaš, če želi, da morda ti kaj ukreneš, pa pravijo, da ne.
zato je tudi razlika. tudi pri živalih, ko ne znajo same govoriti. ker se ne znajo v teh primerih same zase postaviti. vendar, ko pa se, ko ima žival preklemano zadosti lastnika in mu vrne dvojno milo za drago, je pa spet žival usrana, ker ji je dokurč*. in ne človek, ki ga je maltretiral.

če te pa glede varanja in povedati komu tako žuli, se pa prej prepričaj v celo zgodbo, konkretno pri tistem, ki vara (ker včasih ljudje narobe vidite), nato se prepričaj pri ženi, če slučajno nista zmenjena brez vas, da imata svoboden zakon in šele nato opletaj, če misliš, da boš s tem storila dobro delo. ker s tem ne boš rušila samo ta dva, ampak vse. ne boš glavni krivec, boš pa posredni krivec ti. pa ni niti bistveno to, da je glavna krivda v nekem odnosu, da je do varanja sploh prišlo.
so primeri, ko so ljudje že na koncu zakona, so pač poročeni še na papirju, morda niti ne živijo več skupaj, se pa družijo skupaj za vas ljudi zato, da ne vzbujajo pozornosti in imajo mir pred raznimi govoricami, kjer postane potem družina glavna atrakcija življenj vseh.
zato je treba preveriti celotno zgodbo.

rekla bom še, da se mnogokrat zamenjujejo izrazi pravica in dolžnost, zato, če ima nekdo pravico vedeti – ali je to tvoja pravica ali dolžnost, da si ti tista, ki boš s posegom dosegala to tako, da bodo živeli življenja na način, ki ga želiš ti živeti?
vsak prihaja do svojega lastnega spoznanja sam. to je njegova pravica. ker je njegova pravica, da se uči. dolžnost učitelja je, da ga nauči. vendar to nisi ti, ampak samo življenje. učenec in učitelj sta v tem primeru partnerja.
govoriti o dolžnosti ali pravicah je nesmiselno v teh primerih, saj v primeru tvojega pogleda, to ni ne dolžnost ne pravica, ampak navadno drekanje, saj nimaš niti toliko poguma, da se ob tem izpostaviš. torej, se lahko o pravicah ali dolžnosti pogovarjamo takrat, ko so te jasne in vidne. tvoj namen je vsekakor čisto nekaj drugega, kot pa izražanje svojih pravic ali doseganje svojih dolžnosti do nekoga.
zato licemerstvo prihrani komu drugemu, morda sebi in tvojemu življenju v sklopu z ljudmi, s katerimi živiš. ostale pa pusti živeti, kot jim paše. če niti z najmanjšo osnovo nečesa v ozadju nisi seznanjena.

Izredno visoko moralna oseba si – vendar pa vseeno ne bi povedala iz oči v oči.Zanimivo. Zakaj ne? Mar ni pravo prijateljstvo ravno to, da te ni strah, sram, ali kakorkoli temu rečemo, z njim oz. nje deliti tudi slabe stvari?

Aha, to pa ne. Bodimo anonimni, tako smo še vedno lahko navzven vsi fini. Jajca, če mene vprašaš. Ravno tako si hinavska, kot tisti, ki sploh ne povedo.[/quote]

Kaj ima veze način in kdo pove…dejstvo je, da je cilj dosežen in sicer da žena ve resnico. Če ima ta žena prijateljico, za katero želi, da ji stoji ob strani, ji bo sama povedala, da je varana in ji bo prijateljica od tam naprej stala ob strani. Morda pa ta žena ne želi povedati nikomur, se mora prej sestaviti..to so intimne zadeve za marsikoga in ne želi vsak deliti z drugimi svoje bolečine.

Izredno visoko moralna oseba si – vendar pa vseeno ne bi povedala iz oči v oči.Zanimivo. Zakaj ne? Mar ni pravo prijateljstvo ravno to, da te ni strah, sram, ali kakorkoli temu rečemo, z njim oz. nje deliti tudi slabe stvari?

Aha, to pa ne. Bodimo anonimni, tako smo še vedno lahko navzven vsi fini. Jajca, če mene vprašaš. Ravno tako si hinavska, kot tisti, ki sploh ne povedo.[/quote]

Kaj ima veze način in kdo pove…dejstvo je, da je cilj dosežen in sicer da žena ve resnico. Če ima ta žena prijateljico, za katero želi, da ji stoji ob strani, ji bo sama povedala, da je varana in ji bo prijateljica od tam naprej stala ob strani. Morda pa ta žena ne želi povedati nikomur, se mora prej sestaviti..to so intimne zadeve za marsikoga in ne želi vsak deliti z drugimi svoje bolečine.[/quote]

Se popolnoma strinjam.

[/quote][/quote]

Aha, v redu. Torej, ti svoji prijateljici poveš, anonimno seveda, da jo tip vara. Ko se ona vsa sesuta obrne nate s to zgodbo, se ti obnašaš kako? Šokirana (lažeš), zgrožena (spet lažeš), se delaš, da si prvič slišala od nje (lažeš na kubik) ali poveš, da si vedela?

Torej, kot sem rekla, hinavke!

S kakšnimi jajci se ubadate. Varanje in resnica. Dva totalno imaginarna pojma za današnji čas. Halo, poglejte koledar… 21. stoletje.
Danes te resnica ubije, varanje pa ohranja pri življenju. In tega si nisem jaz zmislil, le svet okoli sebe opazujem.

eh, samo še en, ki ga rad namaka okoli in je prepričan, da ima za ženo svetnico, ki ga nikoli ne bo prevarala, se pizdaka tukaj…

[/quote][/quote]

Popolnoma mirno vest bi imela, saj bi seznanila prijateljico s tem, da je varana in da je njen ne ljubi…ti bi molčala in se še naprej veselo pogovarjala z njenim možem kot da ji ne krade življenja?

Delala pa se ne bi, da sem vedela, ker takoj, ko bi sama zvedela, bi povedala prijateljici. Torej bi se moralo tvoje vprašanje malo drugače glasiti..če bi imela slabo vest, da sem zvedela dan pred prijateljico.:-)

Jaz pa tkole gledam. Če sama ne bi nič slutila, potem ne bi želela vedeti. V drugem primeru,ko bi pa vedela, da se nekaj dogaja, potem bi pa želela vedet.
Ker dotična ne bi vedela tega, če jaz želim vedeti ali ne, bi ji svetovala da naj se obrne v svoj zakon in druge pusti pri miru.

mimo teme.
Varanje ni pojav 21.stoletja, varalo se je že v starem Egiptu, in v vseh ostalih starih civilizacijah, varalo se je v srednjem veku, varalo se je vedno.
Pojav 20. in 21. stoletja je samo prikrivanje in laganje o varanju ter trobljenje na vse štiri vetrove o tem, kako idealno družino imajo varalice doma. Varajo? Pa naj se soočijo še s posledicami, mar ne?
Prevarani/a imajo pravico, da vejo, pri čem so. Žalostno je pogledat nekoga, za katerega ti in vsi ostali vejo, da je prevaran/a, sam/a pa ničesar ne sluti o tem.

New Report

Close