Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obudila se je travma iz otroštva

Obudila se je travma iz otroštva

Ko sem imel 14 let me je mama zalotila pri samomasaži. Najraje bi se vdrl v tla, doživel sem totalen šok. Ona se je samo posmejala takoj izstopila ven in za sabo zaprla vrata. Tega mi nikdar ni očitala, niti kosmatih dlani nisem dobil.

Travmatiziran? Oprosti, razumem, da je za vsako osebo v njegovih očeh njegov problem največji, pa vendar ne gre to besedo uporabljati kar tako mimobežno.

Jaz se recimo ne označujem za travmatizirano, pa sta mi spolnost v praksi predstavila očim in mamin stric. To so stvari, ki te zaznamujejo, to so stvari, ki jih ne moreš izbrisati iz spomina. Ne pa pogled na starša, ki se imata rada.

To je ena taka tabu tema. Lepo da si izpostavil. Se nas verjetno kar veliko najde v tvoji objavi in v komentarjih.

nova
Uredništvo priporoča

severnjaki in zahodnjaki ” normalno” hodijo na nudistično plažo s svojimi otroki, sramotno! Propadli severnjaki in zahodnjaki imajo tudi javne hiše v vsakem mestu, to so nori narodi.

Sori sam. Najboljs da ji kupis tisto dolgo krtačo za tuširat, da ti ne bo treba več ji hrbta drgnit haha.

Tebi gre v življenju očitno vse super, da se ukvarjaš z seksom ata in mame pred stotimi leti in sedaj se boš pa še zaradi svojih otrok obremenjeval. Upam, da sta otroka bolj na izzy po ženi. Če drugih problemov in skrbi ne boš imel, kot tole kar si opisal, si zame zmagovalec življenja.

Joooj pa kaj je treba bit tolk zadrt glede pogovora o seksu..seveda ti kot otrok tega nisi bil deležen, zato je težko tudi svojemu obrazlozit, zakaj se gre. Madona pac poves mu na lep nacin, da se oci in mami mata rada in da je z mamico vse ok. Ne rabs v velike detalje. Moras mu dat vedt, da ne bo ostala neka travmatska stigma, kot jo imas ti sedaj. Ko bo pa starejsi, mu bo pa ze jasno, zakaj se je slo.

Meni pa nekaj drugega ni jasno. Včasih eno generacijo nazaj so seksali pred otroci, ko so moški posiljeval svoje žene, ko so prišli domov pijani? Otroci so pa gledali. Grozljivo. Mi pazimo, nikoli se nam ni to zgodilo da bi nas otroci zalotili. Otrok si to ne zna tolmačiti in verjamem da ni lahko, da ima travme lahko. Sem pa jaz enkrat to doživela pri starših in ki ni bilo prijetno, v bistvu je res to travma
To dojemas kot nasilje.
Se pa še nekaj sprašujem, kaj pa tam kjer vsi živijo v isti sobi? Kako pa tam uredijo?

Tudi sama sem imela podobno izkušnjo. Sicer sem bila že najstnica, pa me je prizor tako zaznamoval, da sem nedolžnost izgubila kot odrasla ženska. Ta akt med mamo in očetom mi je zagabil spolni odnos. Še danes mi prizor prihaja pred oči.
[/quote]

O fuj, ne predstavljam si sploh mojih dvek ko se dol dajeta, da bi ju pa videla, bi se kar v zemljo ugreznila. Fuj. verjamem da imaš trevme.

No to je tisto, ko se otrokom pojasnjuje da jih je storklja prinesla. 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️Pa kolk ste stari?

Zelo zrelo razmišljanje….spolnost ni travma.

Saj ni čudno, da imajo otroci travme, če slišijo kaj takega od odraslih. Kakšne perverzije? A ni spolnost nekaj povsem normalnega in naravnega, ne samo med ljudmi, tudi med živalimi? Če človek (ali žival) tega nagona nima, pomeni, da z njim ni vse ok. Ti pa bluziš o perverzijah. Razčisti malo pri sebi, če ne gre, poišči pomoč.

To je travma? Mah… Moji so bili vedno bolj ravnodušni in ni bilo to nič takega, tako smo tudi vzeli. Sem tudi sama zalotila starše, enkrat ko sem bila majhna (takrat mi je malo prišla razložit, pa je bilo ok), drugo pa ko sem bila starejša. Realno sem bila samo vesela, da imata še vedno lep odnos. Mogoče bi morali tudi vi tako pogledati, spolni odnosi niso nič slabega.
Sicer so mi pa že zelo majni povedali kako nastanejo otroci. Takrat še nisem razumela, da to počnejo(mo) tudi iz užitka, ampak vseeno. Takrat sem pač mislila, da se to počne samo, če hočeš otroke. Potem pa ne več.

Pa niti za trenutek niste pomislili, da bi otroku povedali tako kot je res… Da se imata mamica in oči rada, da sta zaljubljena in da se temu reče ljubezen, včasih seks… Da se to dela, ko si odrasel in da je to igra za odrasle… slej ko prej bo izvedel, bolje da od vas na lep način in ne perverzno od sovrstnikov…

če jaz prev razumem je mama tista, ki je bolj preverzna. Sicer pa je napisal, da ju je totalno zanesla strast. Blagor jima, če so to njune edine skrbi.

Vse se da če se hoče!

Tako živahno ženo imel bi tudi jaz! Srečko!

Zeeeeeeeeeeeeeeeeeh…

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Si morda pomislil, da bi šel h kakšnemu usposobljenemu strokovnjaku na pogovor? Ti lahko pomaga predelati te tvoje travme in strahove. Meni jih je, sicer na za enako stvar, in sedaj živim res kvalitetnejše življenje. Nisem več ujeta v neke strahove in vzorce iz preteklosti.

hahaha ,če vrata zakleneš se potem ne sliši ven ?

Odgovor na objavo uporabnika
Ena netravmatizirana, 12.02.2021 ob 13:56

Pa niti za trenutek niste pomislili, da bi otroku povedali tako kot je res… Da se imata mamica in oči rada, da sta zaljubljena in da se temu reče ljubezen, včasih seks… Da se to dela, ko si odrasel in da je to igra za odrasle… slej ko prej bo izvedel, bolje da od vas na lep način in ne perverzno od sovrstnikov…

Pa v primeru ko gre za skur.bano mamo, ki se pred komaj 3-letnim otrokom daje dol z nekim neznancem? Me je zbudilo škripanje postelje, mama sploh ni registrirala da jo gledam. Celo splezal sem preko ograje posteljice in splezal njej na hrbet, medtem ko je veselo hopsala po nekem krajevnem pijancu. Kot 5-letnik sem jo pa dvakrat zalotil na očetu mlajšega polbrata. Idiota v obeh primerih nista zaklenila spalnice. Pa ko sem bil star 14 let, mlajši polbrat pa 8 let, je njegov oče hotel seksati kar vpričo naju.

 

Danes sem star med 30 in 40 let, pa mi pri ženskah sploh ne gre. Sem neprostovoljno samski, družine nimam. Včasih pomislim, kaj če mi je to pustilo travmo in mi zato ne gre.

Čisto možno, da si postal homoseksualen. Če si, ti priporočam, da to skrbno skrivaš, da kdo ne zve.

New Report

Close