Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek obupana mama, ne spravim madežev iz oblačil

obupana mama, ne spravim madežev iz oblačil

Mrzla voda. Jaz sem že marsikaj dol spravila, le takoj moraš dati v mrzlo vodo, malo podrgniti z običnim milom, pa gre.. Nimam nič posebnega za madeže..

Nisem brala vsega, kar so ti že napisali.

Lahko ti pa povem, da perem vse na 30 st., razen brisač (50 st.), nikoli niti na programu za intenzivno pranje bombaža (razen brisač). Nimam enega madeža, ampak res v življenju nisem zaprala še ničesar (pa sem prala tudi plenice), in imam lepo ohranjene tkanine.

Ni mi jasno, kaj ti sploh ostane od oblekic pri pranju na 90 st.?? Kupuješ 3 številke večje? Današnje tkanine bi marsikdaj najraje videli, da bi jih prali na roke:-(

Skrivnost je v tem, da moraš madeže obdelati preden jih daš prat, po možnosti čim prej, če je kaj velikega, ni pa nujno. Meni včasih ležijo cel teden ali dva preden pridejo na vrsto.

Dejstvo pa je, da ni univerzalnega čistila za vse. Ker ga enostavno ne more biti. Nekaj, kar se veže na maščobe, se ne bo na kisline, beljakovine ali druga barvila. Tudi razni Vanish praški so samo krasni za pridelat kakšno kožno bolezen / alergijo in obremenjevanje okolja.

Moja artilerija za madeže so majhne zelene flaške Dr. Beckmann za vsako vrsto madežev posebej + zeleno milo od Sonneta. Cunje kot nove.

Jaz bele bombažne cunje, ki jih ni preveč škoda, perem na 90, Ariel za belo v prahu, pa še malo belila (vanish) zraven. Brez predpranja. Skoraj vsi fleki grejo ven (ok, paradižnikova omaka utegne zahtevati 2 taki pranji).

Sušenje na soncu tudi pomaga proti madežem.

Glede predtretiranja madežev, pred pranjem:

Maščoba – meglio ali tekočina za posodo

Sadje – splakniti z vodo takoj še čisto svež madež, kar ostane, gre ponavadi potem ven v stroju z Arielom za belo (prah).

Sončna krema ali deo: namakati 24 ur v raztopini citronske kisline (na začetku vroče), gre ven skoraj povsem.

Rja ali tinta od pisal ali smola – za vsak tip specialni odstranjevalec Fleckenteufel iz Muellerja

Čokolada, kri – gre ven z Ariel prahom za belo, pranje vsaj na 40, tisto daljše. Lahko prej tudi predtretiranje z navadnim pralnim milom.

Zaprani fleki od sadja, kave, plesni, od biofilma iz pralnega stroja – če je bel neobčutljiv 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bombaž, gre stran s tekočim belilom (biofilm včasih sicer ne povsem niti s tem).

Iščem pa tudi jaz pomoč – kako naj odstranim star zapran rjavkast madež iz bež pulija iz svile? Najbrž je ali kava, ali sadje.
Belilo seveda žal odpade. Navadno ročno pranje seveda ne pomaga.

K2r pena v spreju. dobiš v leklerku. vse gre dol. pošpricaš daš v stroj.

Imela isto težavo, rešila sem jo ko mi je soseda povedala za čistilo SIL, ki ga kupiš v Müllerju. Stane okrog 3 eur, jaz sem spravila ven vso umazanijo od kašic, omak, zelenjave, skratka vse…

Lp

Imam 2 otroka in tudi sama nisem vzor od vzora in kar nekaj v življenju smo že popackali.
Vendar pri nas ravnamo tako – karkoli se popacka s takim, da vemo, da z običajnim pranjem ne bo šlo ven, povsem karkoli že je (kri, sadje, kava..) se oblačilo takoj namoči v mrzli vodi, potem pa se rešuje madež, ko je pač čas.
Drugo, ne razumem reklam, da je Persil najučinkovitejši za madeže. Jaz ga nočem več kupovati. Žal – pri persilu so moja oblačila ostajala zaflekana, tudi brisače (recimo od zelenega paradižnika – so ostale take rumene). Persil je za moje pojme en fajn nateg, za take madeže in agresivno pranje (brisač, posteljine) uporabljam izključno Ariel.
Ostale madeže pa kot so napisale ostale, odvisno od vrste. V mrzli vodi sprat, odvisno od vrste podrgnit z milom ali čim drugim.
Edino za bučno olje velja, da se ni za sekirat, se normalno opere, majčka-brisača-karkoli pač je bilo zaflekano, se da na sonce, nekaj ur sonca madež posvetli, zelena barva razpade.


Meni je vedno pri vsem pomagal taki rumen Meglio, ki se fobi v Šparu, Tusu. aje šlo dol vse od sadja in celo olja. Spravila sem fo zdaj dol res vse.


Meni je vedno pri vsem pomagal taki rumen Meglio, ki se fobi v Šparu, Tusu. aje šlo dol vse od sadja in celo olja. Spravila sem fo zdaj dol res vse.
[/quote]
*dobi
*do
Sorry za napake.

in ti ne gre dol z njim k js z megliom use odstranim res vse

Jaz dam na sveze madeze cet za posodo in sperem z mrzlo vodo, ko se le da pa perilo susim na soncu. Cunje perem tako kot pise na etiketi in imamo lepo oprano in brez madezev, razen ene hlace, s katerimi se je valjal v travi mi ni uspelo resiti in madezev limetinega sladoleda, ki so unicile kar nekaj T-shirt-ov.

Perilo perem s katerimkoli tekočim detergentom ali praškom (Faks, Ava, redko Aril, Dash tekoči, Formil, Tandil, Dax in kaj vem kaj še vse). Za madeže imam pa le navaden detergent za posodo, prav namensko eno flaško v kopalnici in s tem spravim ven vse madeže, če ne s prvim, pa z drugim pranjem. Nič ne namakam, spiram, zalivam ali karkoli. Glede na to, da moje perilo vsi hvalijo, kako je lepo, lepih barv, brez flekov in nič zaprano, sklepam da sistem deluje.


Kaj ste pa delali, da so prišli madeži na oblačila? Mal pazite no.

in ti ne gre dol z njim k js z megliom use odstranim res vse
[/quote]
Meni pa Meglio ne nese vsega, celo mastnih madežev mi zdaj ni! Pa sem našpricala in namakala čez noč, a so ostali.

New Report

Close