Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obupana nad zivljenjem

Obupana nad zivljenjem

Nisem lepa. Nisem nadarjena. Sem samo “pridna”. Iz razrukane (alkoholicne) druzine. Studij sem opustila, ker sem rabila delat, da sem prezivela – od doma sem morala it pri 20ih. Od takrat se ubijam v proizvodnji. Zdaj sem na cakanju.
Imela sem fanta, ki me je zamenjal za eno z velikimi joskami. Mi je rekel, da je bil z mano samo “prehodno”. On je bil edini, ki se je kdaj zanimal zame.
Mi je cisto okej tudi ce zvivim sama, ampak ne tako gnilo zivljenje delavke v tovarni, ko je vedno problem denar. Ne vidim vec nobene pozitivne stvari v zivljenju.

Sem brezposelna ker imam diplomo in niti v proizvodnji ne dobim priložnosti. Letos sem državi dolžna 4000e socialne pomoči. …
Sem samska kmalu bom v menopavzi brez otroka na moške več ne racunam ker so prasci.

Sem brezposelna ker imam diplomo in niti v proizvodnji ne dobim priložnosti. Letos sem državi dolžna 4000e socialne pomoči. …
Sem samska kmalu bom v menopavzi brez otroka na moške več ne racunam ker so prasci.
[/quote]
Glede na to kako razmišljaš o moških, ti lahko samo napišem, da bo srečen vsak, ki te bo zgrešil…

nova
Uredništvo priporoča

Sem brezposelna ker imam diplomo in niti v proizvodnji ne dobim priložnosti. Letos sem državi dolžna 4000e socialne pomoči. …
Sem samska kmalu bom v menopavzi brez otroka na moške več ne racunam ker so prasci.
[/quote]

Kako to, da si dolžna 4000 E socialne pomoči? Saj se socialno pomoč ne vrača?
Ali pač v določenih primerih?
Lahko kaj več napišeš o tem?
Hvala.

SivaMis,

Najbolj beden nasvet, ampak vseeno… Če ne vidiš nobene pozitivne stvari v življenju pa si jo “ustvari”. Meni je že zadnje 7 let največji in edini “parti” med kuhanjem poslušat muziko in zraven zelo hudo fušat. Stvari si lahko polepšaš ali poslabšaš. Saj nič kaj ne spremeni dejansko, samo še pa veliko bolje počutim, če si dam na krožnik po solo-karaoke koncertu ali pa po “garanju za štedilnikom”.
Upam, da malo pomaga, ali pa vsaj malo ublaži. Za dediča pa vedi, da je mnogo bolje prej kot slej, videti, da ni vreden niti časa, niti energije.
Lp

SivaMis,

Najbolj beden nasvet, ampak vseeno… Če ne vidiš nobene pozitivne stvari v življenju pa si jo “ustvari”. Meni je že zadnje 7 let največji in edini “parti” med kuhanjem poslušat muziko in zraven zelo hudo fušat. Stvari si lahko polepšaš ali poslabšaš. Saj nič kaj ne spremeni dejansko, samo še pa veliko bolje počutim, če si dam na krožnik po solo-karaoke koncertu ali pa po “garanju za štedilnikom”.
Upam, da malo pomaga, ali pa vsaj malo ublaži. Za dediča pa vedi, da je mnogo bolje prej kot slej, videti, da ni vreden niti časa, niti energije.
Lp
[/quote]

O moj Bog kaj mi je autocorrect zagodel!

SivaMis,

Najbolj beden nasvet, ampak vseeno… Če ne vidiš nobene pozitivne stvari v življenju pa si jo “ustvari”. Meni je zadnje 7 let največji in edini “parti”, poslušati glasbo med kuhanjem in zraven zelo hudo fušat. Stvari si lahko polepšaš ali poslabšaš. Saj se nič dejanskega ne spremeni, se pa veliko bolje počutim, če si dam večerjo na krožnik po solo-karaoke koncertu, kot pa po “garanju za štedilnikom”.

Upam, da malo pomaga, ali pa vsaj malo ublaži.
Za dedca pa vedi, da je mnogo bolje videti prej kot slej, da ni vreden niti časa, niti energije.
Lp

O moj Bog kaj mi je autocorrect zagodel!

SivaMis,

Najbolj beden nasvet, ampak vseeno… Če ne vidiš nobene pozitivne stvari v življenju pa si jo “ustvari”. Meni je zadnje 7 let največji in edini “parti”, poslušati glasbo med kuhanjem in zraven zelo hudo fušat. Stvari si lahko polepšaš ali poslabšaš. Saj se nič dejanskega ne spremeni, se pa veliko bolje počutim, če si dam večerjo na krožnik po solo-karaoke koncertu, kot pa po “garanju za štedilnikom”.

Upam, da malo pomaga, ali pa vsaj malo ublaži.
Za dedca pa vedi, da je mnogo bolje videti prej kot slej, da ni vreden niti časa, niti energije.
Lp
[/quote]
Se vidi, da manjka moška roka pri tebi…..

Iskreno sočustvujem, da si morala odraščat v taki družini. Zadnjič sem brala komentar enega fanta, v podobnih okoliščinah, ki je poiskal uteho v drogi. Da bi mu ta izpolnila praznino, ki jo čuti kot nikoli ljubljen otrok. Svetovala sem mu, upam da bo upošteval. Ti pa nisi zabredla tako globoko, kot ta ubogi fant. Ti si naredila vse, da bi se iz strupenega okolja odselila, zato si predčasno pustila šrudij in šla delat, saj se v okolju alkoholizma ne da v miru študirat. Pa tudi vsako dodatno leto preživeto ob alkoholikih te le še bol zaznamuje. Zato si čisto prav naredila, ko si odšla delat, da se čim prej postaviš na lastne noge. Sedaj si pridna delavka v proizvodnji. Jaz te zelo cenim. Če boš še naprej pridna, lahko napreduješ, lahko pa tudi počasi nadaljuješ študij ob delu. Mogoče bi bilo to dobro zate, da se zamotiš in da v prostih urah ne tuhtaš le, kako slabo ti gre. Ker nimaš fanta in družine, boš še lažje skrbela zase in za svojo kariero. Kaj te briga za tistega fanta, ki te je pustil zaradi druge. Še vedno lahko pride ta, ki te bo cenil in si želel deliti svoje življenje s tabo do konca. Največkrat taka oseba vstopi v naše življenje ko to najmanj pričakujemo. Zato se s tem ne splača obremenjevati in aktivno nekoga iskati, saj smo potem zaradi prevelikih pričakovanj lahko razočarani. Delaj rajši na tem, da vzljubiš sebe, to bo pa najlazje, če boš uspešna. V službi mogoče za kariero trenutno ni veliko priložnosti, vedno pa je priložnost za prijazen nasmeh in pozdrav sodelavcem, za grajenje lepih odnosov z ljudmi, za zahvalo prodajalki v trgovini, za majhne stvari, ki nam počasi in zanesljivo gradijo temelje samozavesti. Mogoče pa prideš nazadnje na tako visoko raven, da boš ti lahko pomagala nekomu, ki bo v isti situaciji, kot si ti zdaj. Veliko sem ti napisala, a upam da ti bo vsaj nekaj koristilo. Želim ti vse lepo.

Brez zamere ampak avtorica dela v proizvodnji. Si pomislila, da ima vsega pun kufer, da dela v mobingu in z nenormalnimi sodelavci in da je izgorela? Da je od vsega: bedna sluzba, izguba partnerja, korona, beden zaslužek in čez čas postala depresivna? Se ti zdi to čudno? Če jo pa pošlješ k zdravniku bo pa imela še več problemov? Tebi se zdi kariera delat v prizvodnji brez fanta in otrok? Si resna? Se bi ti smejala za dober dan čudnim sodelavcem ki te nadlegujejo, tožijo pa še kaj? Avtorica je v stiski. In lepo prosim ne tvezi, da pride oseba ko najmanj pričakuješ mimo. Ko se bo postavila na svoje noge, kar je zdaj v tem momentu nemogoče, mogoče bo prišo en ki jo bo cenil kot osebo ali pa še tistega nebo.

Brez zamere ampak avtorica dela v proizvodnji. Si pomislila, da ima vsega pun kufer, da dela v mobingu in z nenormalnimi sodelavci in da je izgorela? Da je od vsega: bedna sluzba, izguba partnerja, korona, beden zaslužek in čez čas postala depresivna? Se ti zdi to čudno? Če jo pa pošlješ k zdravniku bo pa imela še več problemov? Tebi se zdi kariera delat v prizvodnji brez fanta in otrok? Si resna? Se bi ti smejala za dober dan čudnim sodelavcem ki te nadlegujejo, tožijo pa še kaj? Avtorica je v stiski. In lepo prosim ne tvezi, da pride oseba ko najmanj pričakuješ mimo. Ko se bo postavila na svoje noge, kar je zdaj v tem momentu nemogoče, mogoče bo prišo en ki jo bo cenil kot osebo ali pa še tistega nebo.
[/quote]

Se zelo strinjam s tabo. Še posebej tole: “…., da pride oseba, ko to najmanj pričakuješ”. Predstavljajte si, da tako vsi razmišljajo. Potem ta oseba ne bo nikoli prišla. Ker bodo vsi govorili samo “bo že prišel nekdo”. Zakaj nisi ta “nekdo” “ti”? “Ti”, ki tako rečeš?

Brez zamere ampak avtorica dela v proizvodnji. Si pomislila, da ima vsega pun kufer, da dela v mobingu in z nenormalnimi sodelavci in da je izgorela? Da je od vsega: bedna sluzba, izguba partnerja, korona, beden zaslužek in čez čas postala depresivna? Se ti zdi to čudno? Če jo pa pošlješ k zdravniku bo pa imela še več problemov? Tebi se zdi kariera delat v prizvodnji brez fanta in otrok? Si resna? Se bi ti smejala za dober dan čudnim sodelavcem ki te nadlegujejo, tožijo pa še kaj? Avtorica je v stiski. In lepo prosim ne tvezi, da pride oseba ko najmanj pričakuješ mimo. Ko se bo postavila na svoje noge, kar je zdaj v tem momentu nemogoče, mogoče bo prišo en ki jo bo cenil kot osebo ali pa še tistega nebo.
[/quote]

Pa ti zagrenjena oseba! Za vse imas vedno samo grajanje in zaljenje. Kaj si pa ti napisala avtorici za odgovor? Kar poglej in preberi se 1x svoj odgovor: JAZ JAZ IN SAMO JAZ.
Niti ene same pozitivne besede. Pa preberi se 1x post, ki si ga replicirala. Pa se kaj nauci iz tega.
Vse kar pises zadnje case, za vse so ti drugi krivi. Vse kar se da zakljuciti je to, da si nesposobna in zato si tam kjer si. Vsak je sam svoje srece kovac.

Sem v podobni poziciji kot avtorica. S tem da sem brezposelna. Poznam občutja avtorice in si mislim kako ji je. Mislis da za tako letajo moški? Čutijo njeno stisko in je ko ovca za volkove mamljiva edina. Isto sama dozivljam!

Najprej moraš pri sebi razčistit, da hočeš nekaj več. Vpiši se na kakšno šolo na daljavo in jo delaj po šihtu. Zagotovo so kakšne možnosti. Tukaj ena o tem sprašuje, podan je odgovor:
https://www.ric-nm.si/si/novice/mozen-tudi-studij-na-daljavo/5984/
Dokončaš zadevo, menjaš zaposlitev, začneš na novo. Ampak najprej moraš sama iz tega začaranega kroga samopomilovanja in neaktivnosti. Imej v vidu, da je veliko takih, ki so imeli tudi slabe pogoje v družini, morda še slabše od tvojih, pa so v življenju dosegli veliko. Imej vero vase, da ti bo uspelo.

Avtorica govori o študiju na fakulteti ne o eni kvazi šoli ki jo plačaš potem ko prek vez dobiš delo in pač nucas en papir za vodstveno funkcijo.

skuliraj se. Najdi v sebi kaj te zanima in zagrizi v spoznavanje, učenje …
Sem iz ne ravno srečne familije – oče je umrl v prometni nesreči, ko sem imel 3,5 let. Mama se je še 1x poročila (pred 60 leti kot vdova z otrokom ni bila ravno trofejna). Očim je bil OK … sva vozila.
Na višku pubrtete – pri 18h – sem z nogami bingljal preko balkona v 1. nadstropju in razmišljal, da se vržem dol na glavo.
Potem pa me je presunilo in sem si rekel: naredi nekaj iz sebe, iztisni več kot zmoreš, dokaži si, da SI, ne pa, da NI SI.
In ja sem … sorazmerno glede na svoje mentalne inpsiho- fizične posobnosti sem kar nekaj naredil iz sebe. npr. kar nekaj mednarodnih certifikatov in uspešnih projektov, dobro plačo in sedaj dobro penzijo ☺

A to meni repliciraš? Avtorica pravi, da nima keša, torej mora delat. Vprašanje je, ali se lahko izredno vpiše na fakulteto, ne vemo, v katerem kraju stanuje, ali ima prevoz in sploh možnost izrednega študija. Šola na daljavo je cenejša in ni njuno, da gre samo za nek brezvezen papir in kvazi šolanje. Imajo različne programe, ponekod je seveda potrebna tudi praksa, ampak to se potem izvede, ko bo situacija dovoljevala. Ima programe tudi velnes itd. Seveda pa je poudarek na informatiki, poslovanju itd. Da se najti tudi resne študije. To pa naj sama najde, če bo hotela. Predlog sem dala, morda jo potegne iz črnoglednosti in to bo že veliko.

A to meni repliciraš? Avtorica pravi, da nima keša, torej mora delat. Vprašanje je, ali se lahko izredno vpiše na fakulteto, ne vemo, v katerem kraju stanuje, ali ima prevoz in sploh možnost izrednega študija. Šola na daljavo je cenejša in ni njuno, da gre samo za nek brezvezen papir in kvazi šolanje. Imajo različne programe, ponekod je seveda potrebna tudi praksa, ampak to se potem izvede, ko bo situacija dovoljevala. Ima programe tudi velnes itd. Seveda pa je poudarek na informatiki, poslovanju itd. Da se najti tudi resne študije. To pa naj sama najde, če bo hotela. Predlog sem dala, morda jo potegne iz črnoglednosti in to bo že veliko.
[/quote]

Ta zadnji stavek je bistven. Če bo potegnila sebe iz črnogledosti, bo največ naredila. To pa dosežemo z aktivnostmi, ki nam prinesejo uspehe. Lahko je tudi tečaj kuhanja. Če si zaradi tega znamo skuhat boljšo hrano, nam že to dvigne samozavest. Lahko pa tečaj kakega računalniškega programa, knjigovodstva… nekaj, kar je uporabno. Pa imamo potem o čem govorit na razgovorih za boljšo službo.

Ne misli, da imas edina taksno zivljenje. Ga imam podobnega. Sita sem tega zivljenja. Velikokrat se sprasujem, zakaj sem se mogla jaz roditi.

Sem brezposelna ker imam diplomo in niti v proizvodnji ne dobim priložnosti. Letos sem državi dolžna 4000e socialne pomoči. …
Sem samska kmalu bom v menopavzi brez otroka na moške več ne racunam ker so prasci.
[/quote]

Zakaj si jim dolzna.

Oj. Bodi malo pozitivna, piši mi na [email protected] , se spoznava, morda pa ni vse tako črno kot praviš. Korajžo v roke.

Sami peljemo svoje življenje. Sami sprejemamo odločitve. Če si nezadovoljna z svojim delom pojdi naprej. Ne potrebuješ študija, da uspeš. Je pa res, da potrebuješ trdo voljo. Delaj na sebi bodi ponosna na to kar si. Zmagala si že, ko si pri 20 šla od doma in začela delat. Zdaj pa samo naprej ne obstat na neki točki. Kar se tiče pa ljubezni bo pa že prišel čas in pravi. Ampak prvo moraš gradit na sebi, osreči sama sebe nato pa druge. Pa še nekaj na svoji poti k uspehu si dobro zapomni ljudi, ki so te zaničevali, podcenjevali…. To ti bo vodilna sila verjemi, da ni lepšega občutka, ko greš kasneje mimo takih ljudi.

verjemi v to da se stvari vedno obrnejo v najboljšo smer jst trdno vrjamem u to da je v vsakem sranju nekaj dobrega svet naj bi biu lep jst jim še zmeraj nekok vrjamem tem ljudem ki to pravijo

Ko pa iščeš normalno žensko za partnerko, s katero bi si rad delil življenje, preživljal lepe trenutke skupaj, jo pa ne najdeš. Vse polne same sebe in podobno. In mi smo potem zaradi nekaj “posebnežev” kar prasci……

Pa kam smo prišli.

Odgovor na objavo uporabnika
Siva mis34, 16.11.2020 ob 12:02

Nisem lepa. Nisem nadarjena. Sem samo “pridna”. Iz razrukane (alkoholicne) druzine. Studij sem opustila, ker sem rabila delat, da sem prezivela – od doma sem morala it pri 20ih. Od takrat se ubijam v proizvodnji. Zdaj sem na cakanju.
Imela sem fanta, ki me je zamenjal za eno z velikimi joskami. Mi je rekel, da je bil z mano samo “prehodno”. On je bil edini, ki se je kdaj zanimal zame.
Mi je cisto okej tudi ce zvivim sama, ampak ne tako gnilo zivljenje delavke v tovarni, ko je vedno problem denar. Ne vidim vec nobene pozitivne stvari v zivljenju.

Stari pregovor pravi, da je grdim ženskam enako v življenju kot moškim — težko.

Jaz pa ti predlagam da najdeš nekaj v čemer si dobra. Nek hobi recimo. Ni treba plačljiv. Nekaj kar rada delaš. Če ne veš probaj kaj novega pa boš ugotovila. In boljše ko ti bo šlo bolj boš samozavestna. Mogoče se pridruži kakšni skupini (ne vem če sedaj delujejo) kjer se ljudje pogovarjajo. Spoznala boš tudi ljudi. Probaj navezat stike z ljudmi. Več ljudi poznaš, več imaš možnosti da te kdo kje priporoči. Mogoče prostovoljstvo? Jaz sem tam veliko res dobrih ljudi spoznala in dve punci priporočila v našem podjetju. Predvsem najdi nekaj da te zamoti in ne razmišljaš tako črno. Verjamem da ti ni lahko, ampak če o tem razmišljaš in ugotavljaš da bo vedno tako ni nič boljše a ne? Mogoče spremeni taktiko. Najdi stvari ki te veselijo. Glasba, knjige, sprehodi….karkoli. Ko začneš o slabem razmišljat se ustavi in se raje pohvali. Vsak dan razmisli o stvareh za katere si hvaležna. Mogoče so majhne. Za kavo zjutraj. Za lepo vreme. Za toplo posteljo. Nima veze kaj. Bodi hvaležna za to kar imaš. Se sliši butasto, ampak pomaga da se ne pogrezaš v jamo samopomilovanja. Spremeni ti pogled na svet. Nisi več žrtev. Ker če se boš počutila kot žrtev to kretenski ljudje zavohajo. In bodo izkoristili. Ne glej slabih stvari na tv in internetu. Beri lepe zgodbe. Glej komedije. Ne ukvarjaj se s problemi ki jih ne moreš rešiti. Reši kar lahko, ostalo odmisli zaenkrat. Pogovarjaj se s sabo tako kot bi se pogovarjala z najboljšo prijateljico. Bodi prijazna do sebe. Si zaslužiš. Včasih kakšne majhne stvari pokažejo novo pot. Se zdijo butaste na začetku, ampak ko ti pridejo v navado in so ti samoumevne je zelo lahko graditi na dobrem. Samo priložnost si moraš dati. Črnogledost ljudi ubija. Vodi v depresijo. Sami sebi smo največkrat najhujši sovražniki. Verjemi nihče ni toliko zahteven do tebe kot si ti sama. Delaj lepo s sabo.

New Report

Close