Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obupni mozolji pri 32-ih – pomoč prosim!!!!

Obupni mozolji pri 32-ih – pomoč prosim!!!!

Še ena tuki.Tudi jaz mam take probleme in že 14 dni jemljem clinofug,pa še s kremo skinoren se mažem.Zdravnica mi je predlagala,naj jemljem kontracepcijo,potem pa je videla,da že dalj časa skušam zanositi,pa mi je raje dala clinofug.Zdaj pa zgoraj berem,da pol leta naj ne bi še zanosila po jemanju teh tablet.Vem le,da se jih v nosečnosti ne sme jesti.Najraje bi zdaj prekinila s to kuro.Kaj pa če zanosim??

Nisem najstnica, prosim, poročaj, kaj boš naredila, da vidimo, kakšen bo efekt tistega, kar boš sprobala. Lp

Meni so se začeli pojavljati po 35 ltu in zdaj, pri 43 jih imam še vedno. Z ustrezno nego sem jih prepolovila, vendar se še pojavljajo povezano z menstruacijo. Ja, hormončki divjajo, ni kaj.

Živi in pusti živeti

poskusi umakniti mleko.
Meni so se po mleku (preverjeno, ker sem poskus ponovila) začeli po obrazu delatine kakšni mozolji, bunke, ki se niti stisnit niso dale. Kožo sem imela nervozno, ves obraz me je srbel.
Naredila sem čistilno kuro s presno prehrano. Sedaj se pri mleku omejujem, čeprav mi včasih zelo zelo paše.

tole pravijo farmacevti o clinofugu:

Drugo zdravilo, ki ste ga jemali, je antibiotik doksociklin (Clinofug).Zdravilo sodi v skupino C in D predpisovanja v nosečnosti, glede na to, v katerem tromesečju nosečnosti se jemlje.

Raziskave na teratogenost so bile opravljene na večih živalskih vrstah in pri tem niso ugotovili prirojenih nepravilnosti.Pri zaužitju zdravila v začetku nosečnosti ni povečane nevarnosti za plod. Od četrtega meseca nosečnosti dalje pa obstaja nevarnost stalnega obarvanja zob ploda, poškodb zobnega emajla in zastoja rasti kosti, zato od tega obdobja nosečnosti dalje sodi zdravilo v skupino D(obstaja pozitiven dokaz škodljivosti za plod in se zato po tem obdobju ne predpisuje). Prav tako se zdravilo ne sme jemati med dojenjem, ker v znatni meri prehaja v materino mleko in povzroča iste učinke kot na še nerojenem plodu med nosečnostjo.

Vi ste zdravilo jemali v začetku nosečnosti, kar pomeni, da plodu ni škodilo.

New Report

Close