Najdi forum

Splash Forum Koronavirus obvezno testiranje za nekatere dejavnosti

obvezno testiranje za nekatere dejavnosti

Pozdravljeni,

delam v podjetju kjer prodajamo gostinsko opremo. Jaz sem v administraciji in moj delodajalec pravi, da ne rabim testiranja.

Poslal mi je opis dejavnosti katere imajo obvezno testiranje, vendar menim, da spadam mednje.

Mi lahko kdo pove če je kje bolj konkretno opisano katere dejavnosti rabijo testiranje in katere ne? Jaz nisem na netu našla nič bolj konkretnega od priloge spodaj.

Hvala

Priloga:

    za osebe, ki izvajajo dejavnosti prodajanja blaga in storitev potrošnikom (frizerski saloni, kozmetični saloni-pedikura, manikura), ne zdravstvene storitve, inštrukcije, jezikovne šole, strokovne delavnice, gostinska dejavnost priprave in strežbe jedi in pijač, nastanitvene storitve,…

In zakaj bi se rada testirala, saj verjetno nisi v veliko stikih pri delu v administraciji? Da bi šla na račun testa iz službe lahko še drugam, gostilne, kino, potovanje… verjetno?

Č si v zaledni pisarni, torej da nimaš direktnega stika s kupci, res verjetno ni smisla, da s tstiraš tako,kot ena frizrka ali pa taksist, ki imata stik 1 na 1 na vsak dan s vsaj s 30imi strankami iz različnih domovanj.

Odgovor na objavo uporabnika
Jonc nepr, 23.08.2021 ob 13:10

In zakaj bi se rada testirala, saj verjetno nisi v veliko stikih pri delu v administraciji? Da bi šla na račun testa iz službe lahko še drugam, gostilne, kino, potovanje… verjetno?

Heh ja zna bit tudi to, zdaj ko je samoplačniško med 10-12 EUR;  za vse tvoje našteto.

Odgovor na objavo uporabnika
levinja817, 23.08.2021 ob 11:22

Pozdravljeni,

delam v podjetju kjer prodajamo gostinsko opremo. Jaz sem v administraciji in moj delodajalec pravi, da ne rabim testiranja.

Poslal mi je opis dejavnosti katere imajo obvezno testiranje, vendar menim, da spadam mednje.

Mi lahko kdo pove če je kje bolj konkretno opisano katere dejavnosti rabijo testiranje in katere ne? Jaz nisem na netu našla nič bolj konkretnega od priloge spodaj.

Hvala

Priloga:

    za osebe, ki izvajajo dejavnosti prodajanja blaga in storitev potrošnikom (frizerski saloni, kozmetični saloni-pedikura, manikura), ne zdravstvene storitve, inštrukcije, jezikovne šole, strokovne delavnice, gostinska dejavnost priprave in strežbe jedi in pijač, nastanitvene storitve,…

Saj ti lepo piše, kdo se mora testirati.

 

Ne rabiš testiranja.

Ne razumem, zakaj se nisi cepila ??

Odgovor na objavo uporabnika
Rikoslav, 23.08.2021 ob 14:19

Ne razumem, zakaj se nisi cepila ??

Ne razumem zakaj si taka budala.

Tebi delodajalec nima kaj pošiljati spiska panog.

Če bi deladajalec rad, da se v svoji vaši torej panogi testiras, potem bi te moral z dokazilom delodajalca poslati na testiranje, ki je brezplačno zate, krije ga, še en teden država.

Nikakor drugače, kot z napotitvijo delodajalca torej.

Odgovor na objavo uporabnika
Pozdrav soncu, 23.08.2021 ob 15:29

Tebi delodajalec nima kaj pošiljati spiska panog.

Če bi deladajalec rad, da se v svoji vaši torej panogi testiras, potem bi te moral z dokazilom delodajalca poslati na testiranje, ki je brezplačno zate, krije ga, še en teden država.

Nikakor drugače, kot z napotitvijo delodajalca torej.

Ob tem bi le pripomnil to kar sem že večkrat. Če ga krije država ga v bistvu kriješ ti, ker država ima denar od državljanov na kratko.

Če pa plačaš nekaj takega potem še naknadno iz svojega žepa, hlač,pa pomeni, da plačaš dvakrat eno in isto.

Torej, po domače, če so te nategnil enkrat, te potem dvakrat. Za osle pravi pregovor:,…. kako že?

No saj veste.

A mi, ki smo po cele dneve na temu forumu se bomo tudi morali testirat?

Odgovor na objavo uporabnika
Darwin158, 23.08.2021 ob 15:32

Ob tem bi le pripomnil to kar sem že večkrat. Če ga krije država ga v bistvu kriješ ti, ker država ima denar od državljanov na kratko.

Če pa plačaš nekaj takega potem še naknadno iz svojega žepa, hlač,pa pomeni, da plačaš dvakrat eno in isto.

Torej, po domače, če so te nategnil enkrat, te potem dvakrat. Za osle pravi pregovor:,…. kako že?

No saj veste.

Darwin govorim o tem, da zaposleni gredo na testiranje z pisno napotitvijo delodajalca. Le v tem primeru ima test brezplačen.

Če gre na test brez pisnega dokazila si mora teste plačati sama.

Sedaj, kdo koga okoli riti v žep je že itak brezpredmetno gre se za to da ne gre testiranje za, službo iz direkt” njene denarnice.”

New Report

Close