Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Oče na porodniški, mama brezposelna

Oče na porodniški, mama brezposelna

Mene pa ne moti! Naj izkoristi sistem! Tako ali tako sistem nas še bolj izkorišča. Ni keša v državni blagajni, najeba delavec. Kdo bo imel večje davke? Koliko let bomo morali delat, da bomo v penziji? Morda penzij sploh ne bo. Izkoristi, dokler lahko. Itak ne bo nič več ostalo! Vse so nam in nam bodo pobrali!
Naša južna brača vpisuje svoje otroke na naše šole. Hodi delat čez mejo. Pri nas vleče socialno pomoč. Dobiva otroški dodatek… Na koncu bomo tu ostali samo mi. Njih ne bo. Oni bodo šli nazaj. To pa vas ne moti, da fiktivno vpisujejo v naše šole otroke, samo zato, da jemljejo nekaj našega? Otroci sploh niso na šoli. So doma in na črno delajo pri fotru…
Vas pa moti, ko en moški gre na porodniško k ženi, ki je brezposelna. Hvala bogu. Bosta končno mirno uživala z otročkom. Končno bodo kot družina skupaj. Potem nikoli več. Ko bosta oba zaposlena nazaj, bosta imela zelo malo časa za svoje otroke. Služba, nadure, delo in delo…


Pa se res se to dela

Saj je bila lestvica objavljena tudi pri nas, nekje za osmi marec, ne morem zdaj najt tako na hitro. Mislim da je bilo skoraj 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Nemk, ki ostanejo doma ali koristijo polovični delovni čas do otrokovega 6-8. leta straosti. Slovenke pa čisto na zadnjem mestu z mankot 3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. In pri nas je pisalo kako so Slovenke s tem bolj samostojne…mislim, ne moreš verjet. 🙂
[/quote]

Oja, moreš. Še vedno je statistika v prid zaposlenim Slovenkam. Se pa stanje spreminja tudi in Land der Muttis (Nemčiji), Avstriji in Švici. Zmanjšuje se delež gospodinj (je pa še vedno visok v primerjavi z nami).
https://www.tagesanzeiger.ch/wirtschaft/standardhausfrau-wird-zum-auslaufmodell/story/24513999
http://www.statistik.at/web_de/statistiken/menschen_und_gesellschaft/soziales/gender-statistik/index.html
Še za Nemčijo je bil lani objavljen en dober članek, pa ga trenutno ne najdem.
Trend pa je skupen vsem trem državam – delež žensk, ki so doma kot gospodinje, se zmanjšuje.
[/quote]Ne doma, ampak pametnih bab, ki koristijo ugodnosti za otroka koliko dolgo se da. Torej ostajajo doma do 6-8 leta starosti. Česa spet nisi sposobno razumet?

Oja, moreš. Še vedno je statistika v prid zaposlenim Slovenkam. Se pa stanje spreminja tudi in Land der Muttis (Nemčiji), Avstriji in Švici. Zmanjšuje se delež gospodinj (je pa še vedno visok v primerjavi z nami).
https://www.tagesanzeiger.ch/wirtschaft/standardhausfrau-wird-zum-auslaufmodell/story/24513999
http://www.statistik.at/web_de/statistiken/menschen_und_gesellschaft/soziales/gender-statistik/index.html
Še za Nemčijo je bil lani objavljen en dober članek, pa ga trenutno ne najdem.
Trend pa je skupen vsem trem državam – delež žensk, ki so doma kot gospodinje, se zmanjšuje.
[/quote]Ne doma, ampak pametnih bab, ki koristijo ugodnosti za otroka koliko dolgo se da. Torej ostajajo doma do 6-8 leta starosti. Česa spet nisi sposobno razumet?
[/quote]

Deine Deutschkenntnisse pa niso ravno na nivoju, a? 🙂
Miško, ti si mi nasprotoval zgoraj in trdil, da je vedno več Nemk in Avstrijk gospodinj, pa je to neumnost. Lapal si v prazno. Priznaj in pojdi dalje. Pa nemščino se nauči. 🙂

Ne doma, ampak pametnih bab, ki koristijo ugodnosti za otroka koliko dolgo se da. Torej ostajajo doma do 6-8 leta starosti. Česa spet nisi sposobno razumet?
[/quote]

Deine Deutschkenntnisse pa niso ravno na nivoju, a? 🙂
Miško, ti si mi nasprotoval zgoraj in trdil, da je vedno več Nemk in Avstrijk gospodinj, pa je to neumnost. Lapal si v prazno. Priznaj in pojdi dalje. Pa nemščino se nauči. 🙂
[/quote]
Kje si pa to prebralo, da sem kdajkoli kaj takega napisal?…eh, brez veze, izguba časa z vedno istimi omejenkami

Tistih Hausfrau Nemk je vedno manj. To je relikt preteklih časov BRD. V DDR tega niso poznali. Še danes je razlika med njimi glede tega. Tu zgleda, da zmaguje Vzhodna Nemčija.:-)
Sicer pa podpiram deljno porodniško.
[/quote]Ravno nasprotno, čedalje več. Beri malo, ne kar v prazno nabijat. Sicer, če ne znaš nobenega jezika, zna bit problem.
[/quote]
Auč, a kaj boli? :-)))) Tukaj, miško, tukaj. :-))))
Sicer pa – bi ti tudi to koristil, če bi bil zaposlen?

Jp hudi tajkuni so to. 🙂 Veš kaki so šele v Nemčiji, ko baba ostane doma d 8 leta starosti otroka in moreš mislit kaki tajkuni so šele bli v bivši jugi, ko je en prinesel plačo domov, da je lahko živela cela familja, da nes pa eden prinese domov tako plačo, da sam z njo ne preživi. Res, to tajkunstvo je pa srž vsega problema, če to tajkunstvo, ki ga ti vidiš odpravimo, bomo druga Švica. 🙂
[/quote]

A za Nemke pa te ne moti, da si privoščijo biti doma več let, očetje pa ves čas hodijo delati?

Očtino praktično povsod razen v prestolnici. 😉

http://www.zurnal24.si/slovenija/absurdni-pogoji-za-vpis-v-vrtec-246519
[/quote]
Jaz ne vem česa babe ne razumete? Vrtci so za starše, otroci ne potrebujejo vrtcev. Otroci potrebujejo dom in starše. In je to za njih le trpinčenje z vstajanjem in zasužnjevanjem od rojstva dalje, kot če bi bili prva leta v oskrbi staršev in vsaj tista najrosnejša leta bili svobodni in ne pod prisilo. In zakaj brezposelna baba potem rabi vrtec za otroka, da lahko prismoduje?

Pa kaj mislite da ste Slovenke pametnejše od Nemk, ki ostajajo v veliki meri doma celo do 8. leta ostarosti otroka, da so ob njemu. Avstrijke najmanj do treh let.
[/quote]

No, ja. Res da bi nekateri starši z veseljem bivali v vrtcu cele dneve, a vrtec je še vedno namenjen otrokom.

Ker stvari, ki se jih tam naučijo, jim večina staršev ne more nuditi. In to velja tudi za otroke brezposelnih staršev.

Deine Deutschkenntnisse pa niso ravno na nivoju, a? 🙂
Miško, ti si mi nasprotoval zgoraj in trdil, da je vedno več Nemk in Avstrijk gospodinj, pa je to neumnost. Lapal si v prazno. Priznaj in pojdi dalje. Pa nemščino se nauči. 🙂
[/quote]
Kje si pa to prebralo, da sem kdajkoli kaj takega napisal?…eh, brez veze, izguba časa z vedno istimi omejenkami
[/quote]

Tukaj si to napisal:

Tistih Hausfrau Nemk je vedno manj. To je relikt preteklih časov BRD. V DDR tega niso poznali. Še danes je razlika med njimi glede tega. Tu zgleda, da zmaguje Vzhodna Nemčija.:-)
Sicer pa podpiram deljno porodniško.
[/quote]Ravno nasprotno, čedalje več. Beri malo, ne kar v prazno nabijat. Sicer, če ne znaš nobenega jezika, zna bit problem.
[/quote]

Očetu pripada očetovski dopust ne glede na status matere. Še v to se spuščajte ja! Hujsi ste od krvoločnih žvali!

Očetu pripada tudi del starševskega dopusta – 130 dni. In prav je tako.


Jaz ne vem česa babe ne razumete? Vrtci so za starše, otroci ne potrebujejo vrtcev. Otroci potrebujejo dom in starše. In je to za njih le trpinčenje z vstajanjem in zasužnjevanjem od rojstva dalje, kot če bi bili prva leta v oskrbi staršev in vsaj tista najrosnejša leta bili svobodni in ne pod prisilo. In zakaj brezposelna baba potem rabi vrtec za otroka, da lahko prismoduje?

Pa kaj mislite da ste Slovenke pametnejše od Nemk, ki ostajajo v veliki meri doma celo do 8. leta ostarosti otroka, da so ob njemu. Avstrijke najmanj do treh let.
[/quote]

No, ja. Res da bi nekateri starši z veseljem bivali v vrtcu cele dneve, a vrtec je še vedno namenjen otrokom.

Ker stvari, ki se jih tam naučijo, jim večina staršev ne more nuditi. In to velja tudi za otroke brezposelnih staršev.
[/quote]
Zate nič presentljivo da tako blesave ven mečeš. 🙂 Kažeš pa le to kar skoz govorim, večina bab ste danes nikakršne matere, ki jim je otrok ali statusni simbol, ali sredstvo za dosego ciljev, itn. , skratka vse le čutit kot otroka ga niste več sposobne in vam je hkrati breme, ki ne veste kam bi ga podatknile, da bi dtugi skrbeli zanj, lče ve same ne.

Ne, ker je to narobe, tudi ta majhen delček enakopravnosti bi moral za njih it enosmerno, k babji riti in v babjo rit, edino to je lahko potem enakopravnost. Če pa ni možno, pol pa nič, ukinit, dedc nima nobene pravice nikjer. To je pač razmišljanje in obnašanje današnje zmešanke, ki bi se morale tako tudi poimenivat in ločit od žensk, ker so vam v sramoto.

Polarni o komu vi to? :-0

O tem, kot sama praviš, da so hujši od živali, oziroma so hujše, ker so samo babe glasne. Ampak žival ni okvarjena, zavestno egoistična in zlonamerna. Še enkrat preberi kaj sem napisal, da bi se te morale drugače poimenovat od vas žensk, ker so vam ženskam le v sramoto.

No, ja. Res da bi nekateri starši z veseljem bivali v vrtcu cele dneve, a vrtec je še vedno namenjen otrokom.

Ker stvari, ki se jih tam naučijo, jim večina staršev ne more nuditi. In to velja tudi za otroke brezposelnih staršev.
[/quote]
Zate nič presentljivo da tako blesave ven mečeš. 🙂 Kažeš pa le to kar skoz govorim, večina bab ste danes nikakršne matere, ki jim je otrok ali statusni simbol, ali sredstvo za dosego ciljev, itn. , skratka vse le čutit kot otroka ga niste več sposobne in vam je hkrati breme, ki ne veste kam bi ga podatknile, da bi dtugi skrbeli zanj, lče ve same ne.
[/quote]

O tem, ali bo otrok doma oz. kdaj bo šel v vrtec, sva se dogovorila OBA starša.

Tvoja otroka sta bila doma do šole?

P.s.: Moji objavi eno pred in eno po citirani pa ne boš nič komentiral?

Po zakonu mu pripada starševski dopust in to koristi. Doma pa bi lahko imel zaposleno ali brezposelno ženo, skratka zakon posebej ne opredeljuje v kakšnem položaju je žena, partnerica. Lahko bi imel še kaj otrok itd.

Po zakonu mu pripada starševski dopust in to koristi. Doma pa bi lahko imel zaposleno ali brezposelno ženo, skratka zakon posebej ne opredeljuje v kakšnem položaju je žena, partnerica. Lahko bi imel še kaj otrok itd.
[/quote]

Seveda ni. Samo tu se kaže ogabna dvoličnost zagovornikov oziroma predvsem zagovornic “mama je ena sama in edina primerna za otroka”, ki so si v glavi ustvarile fiksno idejo, da je porodniška samo mamina in pika. Ko taisto stori ženska, ki ima brezposelnega partnerja, pa naenkrat ni nobenega izoriščanja. Tudi argument, da se očetom ne splača na porodniško in da je finančno bolje za družino, če je na porodniški kar mama, tukaj ni pomemben. Se pač kaže, koliko je tem zagovornicam res pomemben otrok – ne veliko, je pa priročno sredstvo. Ogabno.

Po zakonu mu pripada starševski dopust in to koristi. Doma pa bi lahko imel zaposleno ali brezposelno ženo, skratka zakon posebej ne opredeljuje v kakšnem položaju je žena, partnerica. Lahko bi imel še kaj otrok itd.
[/quote]
Jp, hudi tajkuni, sem prebral na prejšnji strani. :-))) Saj pravim, moreš mislit , kaki tajkuni so šele bli v bivši jugi, koje eden prinesel domov plačo in je bilo dovolj za celo familjo, ki je doma lenarila, danes pa eden prinese pošteno plačo domov in čisto pošteno ne more sam preživet z njo skozi mesec. To je prihodnost, ne pa tajkunstvo.:-)

Jaz rodila več ne bom. Če pa bi, pa vem da moj dec nima kej na porodniški delat. Ima da hodi na siht in nosi domov denar, da bom lahko dojenčka rihtala. Dec pa porodniška Wtf? . Pri nas sem jaz ženska in ne moj mož. Da se mi bo cel dan po bajti vlačil. Malo morgen. Ima v službi dovolj dela če hoče delat. Tako bi jaz. Drugi pa kakor želijo.

Čakaj, a se nisi včeraj na vsa histerična usta hvalila, da izhajaš iz bogate družine in imaš dovolj svojega premoženja?

Čakaj, a se nisi včeraj na vsa histerična usta hvalila, da izhajaš iz bogate družine in imaš dovolj svojega premoženja?
[/quote]
Jah, za poklicno hčerko in ženo denarja ni nikoli dovolj. :-)))

Čakaj, a se nisi včeraj na vsa histerična usta hvalila, da izhajaš iz bogate družine in imaš dovolj svojega premoženja?
[/quote]
Pa kaj teb ni jasno?Kaj ima spet veze premoženje? Dec nima bit kej doma. Pri nas ne. Pri vas pa po želji.
Dva bosta doma (dec in žena) za to da enga dojenčka nafutrata pa Previjeta? Se strici pa tete naj bolniško vzajejo da vam bojo pomagal. Bejzte no softiči nesposobni eno dete porihtat.

Čakaj, a se nisi včeraj na vsa histerična usta hvalila, da izhajaš iz bogate družine in imaš dovolj svojega premoženja?
[/quote]
Pa kaj teb ni jasno?Kaj ima spet veze premoženje? Dec nima bit kej doma. Pri nas ne. Pri vas pa po želji.
Dva bosta doma (dec in žena) za to da enga dojenčka nafutrata pa Previjeta? Se strici pa tete naj bolniško vzajejo da vam bojo pomagal. Bejzte no softiči nesposobni eno dete porihtat.
[/quote]

Kdo to pravi? Razvajeno dete od rojstva naprej:-)))) Ne se smešit no.

New Report

Close