Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Oce samohranilec zivi z partnerko. Vse jo bo podaril

Oce samohranilec zivi z partnerko. Vse jo bo podaril

Zdravo, imam nekaj nepojasnenih vprsanj, upam da mi lahko kdo pomaga z odgovori.
Oce zivi ze 11 let z zensko s katero imata zunajzakonsko skupnost. Oce je hud alkoholik . Zaradi alkohola je tudi zbolel , z njim je zelo slabo. 2 krat se je zdravil v psih ustanovi. Kmalu, po prvem zdravljenju v letu 2019 ,je oce preko darilne pogodbe partnerki podaril stanovanje.  Zanima me ali se da to stanovanje dobiti nazaj. Imam namrec sestro ki zivi v najemniskem stanovanju in bi bilo smiselno, da po ocetovi smrti , stanovanje dobi ona. Partnerka oceta samo izkorisca, on pa pristane in podpise prav vse, saj se boji da ga ne bo zapustila. Vendar ona v njuno skupno gospodinjstvo ni prispevala nicesar. Tudi zivi ne pri njem v tem stanovanju. Le stalno je tam prijavljena in mogoce 3,4 krat na mesec tam prespi.  Ali s sestro lahko nad njim zahtevava skrbnistvo? In kdo bi skrbnistvo v tem primeru dobil? Ali na to odlocitev vpliva dejstvo, da je oce njej podaril stanovanje? Ima ona moznosti dobiti skrbnistvo ?
Ali se vse te ocetove odlocitve in podarjeno , da izpodbijat po njegovi smrti? Namrec v izvidih iz psih ustanove je razvidno da ima ze dalj casa vedenjske in dusevne motnje. Je navedeno kot diagnoza. Se opravicujem za cel spis… hvalezna vam bom za kakrsnkoli nasvet, odgovor

 

 

Lahko na zapuščinski zahtevata vračanje daril, ker je prikrajšan vajin nujni delež. Gre pa le za polovico zakonitega nujnega deleža. Morate imeti pa močne živce, ker brez pravde ne bo šlo, žal.

Omenila bi se, da ima se nekaj drugega premozenja poleg stanovanja , katerega je ze podaril. Neko nepremicnino itd… s sestro se bojiva , da bo partnerki vse podaril oz prodal… hvala se enkrat

nova
Uredništvo priporoča

Kaj pa glede skrbnistva? Oce je bolan in potrebuje pomoc za najbolj osnovne stvari. Je neumit, oblacila mu kupujem jaz, hrane mu partnerka ne skuha, mu ne pomaga pri nicemer. Kaj lahko storim? Imam namrec obcutek, da na zalost samo caka kdaj bo umrl, da bo vse lahko pobrala

Družinski in izvenzakonski člani bi sem med sabo požrli za dediščino, potem pa nekateri gobezdajo, da je narod neenoten zaradi politikov.

Ste prebrala kar sem napisala? Prosim za kaksen nasvet glede konkretne stvari. Oce je bil samohranilec, ki se je za naju s sestro vedno boril. A zaradi alkoholizma postal nerazsoden in to je partnerka izkoristila.

Glede skrbništva in njegovega zdravstvenega stanja poišči nasvet pri njegovi osebni zdravnici in na csd. Srečno!

Aja, darilno pogodbo lahko tudi sam razveljavi, ampak vprašanje če bo hotel. Partnerka ga v bistvu lahko sedaj postavi pred vrata 🙁 Gre res za darilno pogodbo ali kakšno drugo?

Jaz bi tej partnerki enostavo povedal, da naj se odpove premoženju drugače se bo zgodilo to da je nekega dne ne bodo več našli. Tako, da naj razmisli.

Gre za uradno darilno pogodbo ki sta jo uverila pri notarju. Narejena je bila leta 2019  V tistem letu se je oce zdravil v pb begunje. Diagnoza dusevne, vedenjske motnje. Nevem ali nama lahko s sestro to njegovo psihicno stanje pripomore da se darilna pogodba razveljavi…

Odgovor na objavo uporabnika
Soncica785, 18.09.2021 ob 17:42

Gre za uradno darilno pogodbo ki sta jo uverila pri notarju. Narejena je bila leta 2019  V tistem letu se je oce zdravil v pb begunje. Diagnoza dusevne, vedenjske motnje. Nevem ali nama lahko s sestro to njegovo psihicno stanje pripomore da se darilna pogodba razveljavi…

Zelo težko bosta s sestro kaj dosegli, saj njegova partnerica ne izgleda ravno zabita… Ravno tolikokrat prespi pri očetu v tem stanovanju, da se avtomatsko šteje za zunajzakonsko zvezo in če ji je oče to podaril, bosta zelo težko to razveljavili!!

Premalo podatkov si povedala,je imel stanovanje že prej,pred novo partnerko,je stanovanje podedoval ali sam zaslužil?

Darilno pogodbo je pod določenimi pogoji možno razveljaviti, ampak mora postopek speljati tvoj oče. Situacija je komplicirana, poiščite si dober pravni nasvet in seveda poskrbite za očeta…

 

Odgovor na objavo uporabnika
Soncica785, 18.09.2021 ob 14:48

Kaj pa glede skrbnistva? Oce je bolan in potrebuje pomoc za najbolj osnovne stvari. Je neumit, oblacila mu kupujem jaz, hrane mu partnerka ne skuha, mu ne pomaga pri nicemer. Kaj lahko storim? Imam namrec obcutek, da na zalost samo caka kdaj bo umrl, da bo vse lahko pobrala

POgodbo lahko oče še razveljavi

Jaz bi že sedaj čim prej poklicala: socialno službo, psihiatrično službo in kakega odvetnika. Po moje čim prej od očeta zahtevaj, da stanovanje vrne lastnim otrokom. Pojdita s sestro k očetu, mu pospravita stanovanje, nekaj skuhajta in zahtevajta, da napiše novo dedno pogodbo in uno prekliče.

pri moji alkoholični zašče smo reševali tako. Da je psihiater napisal, da je neprisebna in on vse uredil v njenem primeru.

Absolutno. To psihiater napiše izjavo, da je bila pogodba napisana v stanju nepeištevnosti.

Kako grdo od te njegove ženske … Dejansko ji ni dovolj, da bi dedovala svoj delež, vse hoče pobrati. Kako sploh lahko živiš s takšno žensko v stanovanju?! Če res tako skrbita za očeta kot praviš, da mu tudi kuhata, ga je morala pa fajn obrnt okoli, da ji je podaril stanovanje. Zakaj se pa z očetom o tem odkrito ne pogovoriš??

Koliko krat pa ga vidve s sestro obiščeta, pokličeta itd? Vem za primer od pokojnega soseda, bog mu naj da mir… Vsa družina ga je mogoče enkrat na leto obiskala, vsi sosedi smo mu pomagali. Ko je umrl pa so se vsi zbrali tam, pa se menli kdo bo kaj mel, kaj bodo prodali itd. Na koncu pa šok. Ne bom niti dalje pisal.

Hvala vsem za odgovore in nasvete…trenutno pisem iz drugega mobilca,zato drugo ime…

Kar se tice stanovanja je oce lastnik le tega od leta 92. Ko sta se z mami locila leta 95,jo je tako ustrahoval,da se je vsemu odpovedala . Baje sta imela nek ustni dogovor da se temu odpove v najino korist( njena polovica v korist mene in sestre). Z mamo tako nimam stikov. Jih nima niti sestra. Nobena ne more mimo tega da naju je tako majhi pustila in se kasneje niti zanimala za naju…no kakor koli ,to je druga tema.  Sedajsna partnerka je res,kot ste nekateri pisali ..pokvarjena v dno duse. Vse bi in imam obcutek da tudi bo pobrala od njega. Tudi jaz se sprasujem kako lahko zivi s takim zavedanjem,s tako vestjo…odkar je z njim,nista NIC ustvarila skupaj …nevem ce je v vseh teh letih 5krat placala stroske,kaj placala,,prispevala nekaj zraven…problem je v ocetu..vse bi dopustil ,da ga nebi zapustila,saj je kot nedonosencek. Nicesar ni sposoben narediti sam( in  ni bil niti ko je bil se zdrav in sva bili s sestro majhni..sva mu vse mogli delat,kot da je imel dva sinova in ne hcerki..in ne,ne pretiravam in nisem razvajena,dalec od tega)..odvisen je 100posto od nje . Zato je pripravlen vse to pozirat. Tudi alkohol mu je pustil posledice…fizicne sem omenjala, a tudi psihicne so hude. Se z njim zgovarjas neko stvar pa preden dojame mu je treba 5krat obrazlozit in to lepo pocasi kot 5letnemu otroku,pa se me drug dan klice in ravno to sprasuje kar smo prejsni dan govorili pa zopet nic neve skratka bolan,hudo bolan je ,ona pa to s pridom izkorisca…ona dela v frizerskem salonu,ki je od stanovanja oddaljen cca 100m..tam oce prezivlja  dneve…Od 9h do 17h ,potem gre domov ,mogoce kaj poje in spat..ona pa k svojim starsem v 13km oddaljen kraj…zjutraj- jovo na novo…mogoce kaksen vikend prespi pri njem,to pa je to. Tudi naokoli sama hodi itd..ga pusca samega,da se veckrat jeza ko se z njim glede tega pogovarjam… Katastrofa,,to nemors verjet,ce ne vidis…je prodal leta 2015 nepremicnino..dosti vredno….vse je slo. Sedaj ko je skoraj vse skopnelo,pa pritiska nanj..prejsnji dan mi je omenil,da garaze ne potrebuje in da jo bo prodal…kmalu bo na vrsti vikend…Rednega dohodka nima,saj je leta 2016 zaradi alkoholiziranosti na delovnem mestu ,izgubil sluzbo…to je kar velikokrat prakticiral..no takrat mu je pac odklenkalo…Glede na vse dogodke,stanja in diagnoze je upravicen do invalidskega penziona. Ona mu ni pomagala niti vloge izpolnit. Vse sva s sestro storili…ravno vceraj je dobil potrjeno in odmerjeno. Obleke nosi tiste ki mu jih kupujeva s sestro,saj mu zaradi toliko nabrane vode v telesu ni nic vec prav kar ima v omari..ona mu ne kupi niti nogavic….trde koze ima toliko da bi ce bi vso zbrusila bi lahko testo zamesila…nohte na nogah take ,da vse nogavice strga, neumit,neobrit ,stanovanje je cel svinjak..prahu je toliko da lahko rises po pohistvu,skuhala mu ni -ma ne pretiravam, ce recem nikoli!skratka poden od podna. Jaz sem skoraj obupala ,..tudi sprasujem se veckrat ali sem dolzna zanj skrbeti…res da mi vest tako pravi in tudi zaspala nebi mirno zvecer drugace, a po drugi strani sem cisto izcrpana.. stvari se vrtijo le se okoli tega..v prvi vrsti se mi,tako kot sem napisala smili sestra,ki je v najemniskem stanovanju,prav tako ima druzino in samo za najem placuje 500eur mesecno…ocetova partnerka pa samo caka kdaj ciroza oceta dokoncno pospravi,da bo stanovanje prodala…

Bom zakljucila,ze tako vpr ce bo kdo bral ta dolg roman, a preprosto povedano…mogoce sem delcek opisala…je prevec tega….upam da mi kdo postreze se s kaksnim pametnim odgovorom…najlepsa hvala ,za slovnicne napake se pa iskreno opravicujem….lp

 

 

Seveda ..redno ga obiskujeva,mu pereva,pospravljava in vcasih skuhava tam,vcasih neseva skuhano odvisno od situacije…

Rada bi dobila skrbnistvo nad njim,da bi bila mirna, a na silo nemoreva s sestro storit nicesar,sodni procesi bi pa trajali predolgo…mislim da prav dolgo zivljenja vec nima in zelim da preostanek prezivi mirno ,brez skrbi…na csd sva podali prijavo ze 2meseca nazaj,pa nic…kamor koli grem,me poslejo na drug naslov ali pa recejo da je taksna ocetova volja….ja kako ocetova volja ce je totalno zmanipuliran? 🤯

Nič ne moreta. Oče je opravilno sposoben, njegova volja je njegova…Če ima partnerko vaju prav nič ne briga kolikokrat je pri njem ali kaj počne. Vidve verjetno nista v igri, ker sta ga žrle zaradi pijače, zaradi življenja nasploh in vaju ne mara več. In tudi stanovanja vama ne bo prepustil, ampak ga dal osebi, ki ga pač razume. Nič ne moreta v naprej zahtevati…nič.  Vse je njegovo in da komur hoče. A vaju zelo boli??? kaj pa nista z njim delale bolj človeško in nežno?

Odgovor na objavo uporabnika
Ni druge, 18.09.2021 ob 15:58

Aja, darilno pogodbo lahko tudi sam razveljavi, ampak vprašanje če bo hotel. Partnerka ga v bistvu lahko sedaj postavi pred vrata 🙁 Gre res za darilno pogodbo ali kakšno drugo?

Ne mores kar tako razveljavit darilne pogodbe, zato mora obstajat groba nehvaleznost ki jo tudi moras dokazati. Eni slisite darilna pa mislite da gres tja pa reces da si si premislo in je to to al kaj?

 

Glej, na forumu so ti dali same brezvezne nasvete. Pojdi do izkušenega odvetnika, ki se spozna na izpodbijanje pogodb, ki jih sklenejo alkoholiki.

 

Pa pot pod noge čim prej.

Tudi jaz ti svetujem, da poišči pravni nasvet. Ljudje brez znanja tu gor te bodo še bolj zmedli, to niso enostavne reči. Vso srečo!

New Report

Close