Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek odklonitev cepljenja

odklonitev cepljenja

Sama sem ravno tako tehtala, kaj in kako glede tega cepljenja, nato sem odločila, da jo cepim tisto prvo rundo – Di-Te_Per, zaradi nevarnosti teh boleznosti, celo smrtnosti.
Ko pa je prišel čas za OMR (oz MMR), pa sem cepljenje direktno pri moji pediatrinji zavrnila. Spraševala me je zakaj in me opozorila, da me bo morala prijaviti, s čemer sem se pač strinjala. Glavni razlog je bil zame dejstvo, da v današnjem času ne gre za smrtne bolezni in pa dejstvo, da cepljenje ne preprečuje obolevnosti (sama sem bila cepljena po vseh reglcih, pa sem vseeno dobila rdečke). Nevarnostih stranskih učinkov pa prevelika. Dobro sem se pozanimala o morebitnih simptomih, pediatrinja tudi ve, da ni cepljenja, tako da morebiten izbruh bolezni ni izključen in smo vedno na to pozorni.
Približno leto dni po zavrnitvi cepljenja sem dobila poziv, da napišem obrazložitev in sem jo, podkrepljeno s tem, kar sem (po mojem mnenju kredibilno) našla na spletu. Od takrat (cca 1,5let) nisem dobila nič.
Če bi imela izbiro, bi hčerko cepila samo proti rdečkam (zaradi nosečnosti), vendar po vseh meni dostonih infomacijah (pediatrinja, IVZ) tega pri nas ne izvajajo.

Andrejamaj, delate veliko napako, pediatrinja vas je poslala naravnost v volčje žrelo. S tem, če boste sami podali opustitev (razen če sodite dokazano v eno od alinej 22.a člena ZNB!!!!!), boste dosegli, da greste mimo inšpektorata, direkt na komisijo, ki še NIKOMUR OD STARŠEV ni ugodila v oprostitvi, celo zdravnikom zavrnejo, kadar ti podajo opustitev. Komisija za cepljenje je hard kor nategancija, ki bi cepila čist vse, tudi otroke poškodovane s cepivom, pri tem pa ne bi opravila nobenih preiskav in otroka ne bi niti pregledala – govorim iz lastne izkušnje. Tedaj boste imeli samo še eno veselo možnosti, morali boste tožit to državo ali plačevat kazni. Tožba bo težka, če boste spustili vse postopke pred tem in če boste sami izrecno izrazili stališče, da cepljenja ne sprejemate. razen če imate voljo in denar it do ustavnega sodišča in naprej v Strassbourgh, to pa potem ja, tam boste dokazovali, da imate pravico do posegov v lastno telo, nekaznovano. Ampak rabili boste odvetnike, to stane. Če to ni sprejemljivo, se obrnite na svood ali na druge starše, ki so dali skozi postopke, da jih naredite po water-proof metodi. zadnji odstavek, če ga boste napisali in poslali na komisijo, sodišče, kamorkoli, vas v slovenski zakonodaji direktno inkriminira pred zakonom kot kršitelje – in s tem izpolnjujete pogoje za plačevanje kazni. Saj pravim, razen če boste šli do konca na ustavno in naprej…. Potem imate prav in boste seveda prvi, ki boste državo Slovenijo postavili pred mednarodno ogledalo – en ga mora nastavit prej ali slej – kot represivno državo, ki krši temeljne človekove pravice, kar tudi jih.

Aha, potem je bolje, da vse skupaj pusti in naj me šolska zdravnica vabi na cepljenja, na katera se pač ne bomo odzvali?
Sem tudi sama razmišljala, da bi lahko zadevo na tak način zavlačevala…
Hvala za opozorilo oranžka!!!! 100x hvala!

a to ste zaprti v bunkerju brez stika z zunanjim svetom in 24/7 oblečeni v plinotesne zaščitne obleke? ker druge variante ne vidim, da vam življenje ne predstavlja nevarnosti za obolenja…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Gunnar, točno tako je, kot si napisal/a. Polega tega nosimo še potapljaška očala. 😛

a to ste zaprti v bunkerju brez stika z zunanjim svetom in 24/7 oblečeni v plinotesne zaščitne obleke? ker druge variante ne vidim, da vam življenje ne predstavlja nevarnosti za obolenja…[/quote]

Vi ste zaprti v bunkerju, ki vam ga je zgradila alopatska medicina in ne vidite, da je tam zunaj še veliko drugih načinov preventive in prebolevanja bolezni, ki so veliko manj tvegani za zdravje, kot smrtonosna kombinacija cepiva-paracetamol. Mi ne rabimo pediatra. In nam ni hudega.

a to ste zaprti v bunkerju brez stika z zunanjim svetom in 24/7 oblečeni v plinotesne zaščitne obleke? ker druge variante ne vidim, da vam življenje ne predstavlja nevarnosti za obolenja…[/quote]

Vi ste zaprti v bunkerju, ki vam ga je zgradila alopatska medicina in ne vidite, da je tam zunaj še veliko drugih načinov preventive in prebolevanja bolezni, ki so veliko manj tvegani za zdravje, kot smrtonosna kombinacija cepiva-paracetamol. Mi ne rabimo pediatra. In nam ni hudega.[/quote]

aha…sigurno ja… sam da ne bodo potlej pri vas kar na enkrat vsi alternativci šarlatani

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Oranžka, če te lahko še jaz malo za rokav pocukam…če pogledaš moje vprašanje zgoraj. Kaj pa naredit glede rdečk pri punčkah, zaradi kasnejše nosečnosti mislim ? Jaz iščem varanto, da bi samo za to cepila, pa ne najdem. Priznam pa, da me jo je strah pustiti proti temu necepljeno, pa da se potem kaj zgodi med njeno nosečnostjo:-( Kako pa gledaš na to ?
Hvala.

Mikla, moje mnenje, če se lahko oglasim, je takšno, da je možnost obolenja v kasnejših letih enaka pri cepljenih in necepljenih otrocih. Če te bolezni nekdo ni prebolel, nanjo ni razvil imunosti.

Kakšni alternativci, jaz ne rabim nobenih alternativcev, nisem nobenega omenila. Vem samo, da so zapleti pri boleznih pogosto posledica paracetamola in nerazumevanja alopatske medicine… mojemu otroku ne bo noben zniževal vročine, tako pravi tudi vrsta super pediatrov v tujini, samo očitno do Slovenije to še ni prišlo.

Ona naj kar vabi, andrejamaj, vi pa se ta čas dobro pozanimajte za pravil postopek, ki vam ga ne morem tu razlagat, gotovo pa vam ga bodo pojasnili tam, kjer sem napisala, lahtko tudi na maila http://www.svood.org ali http://[email protected], gotovo vam bodo pojasnili, kakšne opcije imate, čist ignorirat tudi ni dobro cele zadeve.

Rdečke – lahko morda, če boš mela čas, pogledaš študije, po katerih ti bo jasno, kar medicina ve, pa seveda ne pove, da cepivo ne zavaruje pred rdečkami in da obstaja kar precej primerov rdečk v nosečnosti pri ustrezno cepljenih ženskah. Cepivo rdečk je gojeno na splavljenih človeških zarodkih in povzroča resne stranske učinke, med drugim pogosto juvenilni artritis. Meni je to nesprejemljivo danes, ko to vem. Preberi navodila cepiv Priorix in MMRVAXPRO na www. sos-cepiva.si, pa se potem odloči. med nosečnostjo se lahko zgodi vseeno. Si gledala predavanje Karin Rižner in Anite Petek Dimmer, ki je zdaj tudi v slovenščino prevedeno? Zanimiva reč, če si si pripravljena vzet čas in it še mal naprej raziskovat. Seveda potem vse pisno vprašaj pediatra, naj komentira, naj pojasni tvoje dileme, to moraš naredit, da lahko tehtaš argumente, jaz sem to vedno naredila, a sem videla, kako puhli so in kako lažejo in skrivajo to, kar sploh ni skrito, samo starši se ne potrudimo včasih do tega prit http://www.sos-cepiva.si/video.html

Kakšni alternativci, jaz ne rabim nobenih alternativcev, nisem nobenega omenila. Vem samo, da so zapleti pri boleznih pogosto posledica paracetamola in nerazumevanja alopatske medicine… mojemu otroku ne bo noben zniževal vročine, tako pravi tudi vrsta super pediatrov v tujini, samo očitno do Slovenije to še ni prišlo.

Ona naj kar vabi, andrejamaj, vi pa se ta čas dobro pozanimajte za pravil postopek, ki vam ga ne morem tu razlagat, gotovo pa vam ga bodo pojasnili tam, kjer sem napisala, lahtko tudi na maila http://www.svood.org ali http://[email protected], gotovo vam bodo pojasnili, kakšne opcije imate, čist ignorirat tudi ni dobro cele zadeve.

Rdečke – lahko morda, če boš mela čas, pogledaš študije, po katerih ti bo jasno, kar medicina ve, pa seveda ne pove, da cepivo ne zavaruje pred rdečkami in da obstaja kar precej primerov rdečk v nosečnosti pri ustrezno cepljenih ženskah. Cepivo rdečk je gojeno na splavljenih človeških zarodkih in povzroča resne stranske učinke, med drugim pogosto juvenilni artritis. Meni je to nesprejemljivo danes, ko to vem. Preberi navodila cepiv Priorix in MMRVAXPRO na www. sos-cepiva.si, pa se potem odloči. med nosečnostjo se lahko zgodi vseeno. Si gledala predavanje Karin Rižner in Anite Petek Dimmer, ki je zdaj tudi v slovenščino prevedeno? Zanimiva reč, če si si pripravljena vzet čas in it še mal naprej raziskovat. Seveda potem vse pisno vprašaj pediatra, naj komentira, naj pojasni tvoje dileme, to moraš naredit, da lahko tehtaš argumente, jaz sem to vedno naredila, a sem videla, kako puhli so in kako lažejo in skrivajo to, kar sploh ni skrito, samo starši se ne potrudimo včasih do tega prit http://www.sos-cepiva.si/video.html%5B/quote%5D

no jst sm si že kdaj vzel čas za kaj takega in podobnega in rezultat je bil na koncu v večini primerov kontra od pričakovanja udeležencev… in potlej so bili in so vedno drugi krivi za njihovo nespamet pa naj bo to cepljenje ali kar koli drugega zdravstvenega in nezdravstvenega, najprej tolčenje po prsih, ko pa pride do tragedije pa najmanj uničit vse okrog sebe…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

aja pa še ta tvoj opevani paracetamol, je mimogrede v lekadolih, pa ne poznam nikogar da bi mu bilo zaradi tega ker jih je jedel kaj hudega ali z njim kaj narobe, niti noben ni tolk butast da bi jemal kombinacijo zdravil, ki je odsvetovana…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

evo gunnar…najej se….http://www.youtube.com/watch?v=GsgdZkboPAY&feature=share

Jaz sem se veliko naučil tukaj: http://www.sos-cepiva.si
Sploh nisem vedel, da cepivo za gripo pri nas ni registrirano. Da cepivo proti pneumokokom testirajo na naših otrocih in podobno. Poglejte.
Skrajni čas je, da tudi minister da pobudo, da cepljenje v naši državi ne bo več obvezno.

evo gunnar…najej se….http://www.youtube.com/watch?v=GsgdZkboPAY&feature=share%5B/quote%5D

nič novega…k bo pa ta folk ali njihovi otroci zbolel bodo pa takoj šli na cepljenje oz. iskali vso možno zdravstveno pomoč, že videno…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Brez skrbi, imamo druge pristope, učinkovite in predvsem varne. Ne bomo leteli ne v vrsto po cepiva, nič bat, tud če bo zlo hudo, kdor mal zgodovine ve, mu je jasno, da je bilo tam, kjer so cepili proti črnim kozam, dvakrat večja stopnja obolevnosti in tudi umrljivosti, cepiva vnesejo bolezen, ki je telo ne spravi iz sebe, postane kronična in izhaja iz telesa leta in leta v obliki alergij in raznih vnetij, tudi hudih. Sploh pa ne vem,zakaj zdej Gunnarju odgovarjat, saj to ni blo vprašanje. Ja, da se torej opustit cepiva in ne plačevat kazni, ob tem pa biti bistveno bolj zdrav in imeti močnejši (namesto zavrt in uničen) imunski sistem. A je treba vložit nekaj v to. Seveda se da tudi zanašat na tiste, za katere nekateri menijo, da so strokovnjaki. Zame niso. ne po tem, kar so s cepivi povzročili moji družini in na koncu še ne priznali, da nimajo pojma, kako bodo to kalvarijo reševali, ne, to pa delamo potem starši sami, ko njim zmanjka štrika. pa taki strokovnjaki, vbrizgavat v majhne nebogljene otroke pod prisilo države in brez vsakršne odgovornosti (etične ali pravne), to je izi, posledice sanirat pa seveda tudi, če vztrajaš na tem, da jih nisi povzročil. Pediatrične ordinacije imajo grozno debele preproge nekje, da to not pometejo. Samo komisija za cepljenje ima še debelejše od njih.

Pa vi sploh veste kaj je v cepivih? Pa to je, da te s…t prime! In to naj bi pustili vbrizgavat v telo naših otrok?
Ste vi malo nori ali kaj?
Poglejte si tukaj sam en primer! Gripa:
http://www.sos-cepiva.si/video.html

Mogoče sam še to andrejamaj, popolnoma ok bo, če ta dopis, za katerega sprašuješ čisto na začetku, oddaš šele na poziv inšpektorja, dokler pa te noben ne poziva k temu in dokler nisi v nobenih postopkih in ti noben inšpektor ne diha za vrat, pa je čist ok, da s tem počakaš.

lol vidim da ste še eni sektaši tko kt zelenjadarji… eni fake dohtarji neki natrosijo vi pa vse peljete.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Pa veste, koliko zdaj že zdravstvena blagajna in tudi sami plačamo za cepljenje do 18. leta? Glede na to, da so otroci vedno bolj kronično bolni, prav varčujemo za to, da si kupimo bolezen.

http://www.sos-cepiva.si/dokumenti/PLAKAT{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}202{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20cene.pdf

lol… frocovje je kronično bolno ker jih preveč zavijate v vatke po eni strani po drugi strani pa ker jih ne zdravite korektno…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ha, ha, Gunnar, ti maš pa odgovor na vse, ko pa zboliš, pa k dohtarju laziš za vsako figo, ker si ne znaš sam pomagat. Pol so pa junaki, kaj češ. Vsakemu svoje. Ampak razlika je, da ti to delaš prostovoljno, nam pa tega ne dovolijo, kot včasih, v starem komunajzarskem sistemu, ko smo mogli bit tiho, verbalni delikt pa to, pa obvezen vojaški rok, goli otok, potrdila, kolk dnarja neseš čez mejo, ja, to smo nekak uspeli pospravit v zgodovino, obveznega cepljenja pa pač še ne. Moji otroci so zdravi, končno, ker niso več cepljeni. Bolane gledamo okoli sebe samo tiste, ki so cepljeni, večina jih ma vsaj eno kronično zadevščino, žalostno, skoz pri dohtarju revčki. Vse se jim zaradi zavrtega imunskega sistema razvije v neka resna vnetja. Vsak prehradek gre v vnetja ušes, kar naprej neki bronhiolitisi, skor vsak otrok hospitaliziran, eni večkrat na leto, mi ne vemo, kaj je to. Kakšna vata, lepo prosim. Nisi razumel, katero frocovje je kronično bolno, necepljeno ne.

A proti gripi si tud cepil svoje otroke, čeprav cepivo sploh ne deluje in je uno do dveh let enako učinkovito kot placebo? http://www.sos-cepiva.si/dokumenti/20130123.pdf Pa ja moraš skrbet za ohranjanje mita o kolektivni imunosti. IVZ je edini argument, ki ga je premogel na tole izobilje materiala iz PubMed-a uspel spraviti iz sebe samo to, da se s podrobnostmi pač ne bo ukvarjal. Res zabavno, hud argument.

Ugotavljam, da smo si enotni vsi, ki razmišljamo s svojo glavo:
Čim dlje od cepiv!

@Gunnar

Pomoč si poišči, če hočeš svojim otrokom vse dobro. Povprašaj upokojene zdravnike, ki so še razmišljali s svojo glavo, kaj menijo o cepljenju, recimo cepljenju črnih koz. Večina od teh zdravnikov ve, da se vročine umetno ne sme zbijati! Telo ima odličen obrambni mehanizem, ki se imenuje vročina. Pri zniževanju vročine s paracetamolom, telo ne “skuri” škodljivcev, ti ostanejo v telesu in se kasneje pokažejo v drugi obliki bolezni. Sploh ne veš, da z zbijanjem vročine pediatri zakrivajo simptome bolezni in če ni simptomov, si za farmacijo zdrav.

A veš da našim mladim medicincem farmacevtski lobiji pišejo učne načrte, le zakaj? Govoriš o epidemijah, če precepljenost prebivalstva pade…Če že cepiva delujejo, delujejo določena max 30 let. Torej vsi ljudje nad 30 letom starosti smo brez zaščite, iz tega izhajamo, da spada 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} SLO prebivalstva (nad 30 let) med necepljene, kje so epidemije? 🙂 Ker tako strašno zagovarjaš cepljenje me zanima, če se vsakih 10 let cepiš proti otroškim boleznim, da zaščitiš sebe in okolico? Koliko odraslih to počne?

Začni uporabljati svojo glavo in boš v veliki prednosti 😉

lp

New Report

Close