Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odločba za vrtec – jupi!!!!!!!

Odločba za vrtec – jupi!!!!!!!

Sam da si srečna. Imajo vso možnost preveriti na CSD, samo se jim ne da. Pa kako si ti en diskreten človek, na občini pišeš odločbe, in potem tukaj nekaj kvasaš, kje pa je diskretnost. Pa četudi nisi poimensko povedala. Živ dokaz, kaj vse dela z ljudmi, odločbe komentirajo in šinfajo. Za koga prijaviti pa nimajo jajc.N občini pa nekateri vemo, kakšne odločbe se piše. Ljudje, takta vam pa res močno primanjkuje. Svoje delo razlagate tu. No,. saj se ni za čudit, saj še svoje življenje tukaj razlagate. In ko jo bo ena malo pošinfala, bo odgovor : kaj te briga, kaj ti veš. Pa saj vse same napišete.

Če misliš bruto – potem ja, imamo toliko, pravzaprav še nekaj več.

Če misliš neto – potem ne širi deziformacij, ker rabiš dooooosti manj, da prideš v 8. plačilni razred, ki predstavlja dobro tretjino moje plače.

Se popolnoma strinjam! Mi smo v 4. razredu, znesek torej ni pretiran (167), 4 članska družina (tamali še ne gre v vrtec). Bi bilo najbolj pošteno, da vsi plačamo enako.
Pa kako še lahko padeš v višji razred? Deduješ, v pogodbi je pa klavzula, da se zadeve na primer ne sme prodat in maš v bistvu še eno staro bajto (je pač na stavbnem zemljišču), ki bi jo moral temeljito renovirat, da bi jo morda lahko oddal. Sami stroški, zarad katerih pa padeš v višji razred.

Super; Iz tvojega posta je razvidno, da imate vsaj 5600 EUR mesečno (bruto na familjo) oz. 2x po 1600 EUR neto na mesec.

Gledaš pa iz napačnega konca. Niso kaznovani tisti z veliko denarja oz. ki veliko delajo, ampak pomaga se tistim, ki imajo manj. Plačilo vrtca ni “davek” oz. kazen, ampak samo plačilo neke storitve. Razne olajšave pa spadajo v socialni transfer. To in še vrsta drugih socialnih pomoči nas uvrša v ti. socialne države. Cena vrtca je za vsakega otroka enaka. Eni plačajo sami, drugim pa država oz. občina. Res pa je, da je ogromno zlorab sistema.

S tem se ne povsem strinjam. Tisti z visokimi dohodki so presneto obdavčeni že na drugih koncih. Nobene potrebe ni, da se pretaka denar k revnim še pri vrtcih.

Ja super!

Ni ravno tako.
Midva delava po “cele dneve” in potem tik pred zaprtjem vrtca en od naju pridivja po otroke in ves popoldan se potem ukvarjava samo z njimi, ker naju tako peče vest, vse gospodinjsko delo počaka na 21.00 uro. Ob enako pozni uri (tik pred zaprtjem) prišetajo v vrtec-med zadnjimi- v fancy športnih oblačilih novodobne “gospodinje”, ki pri 30ih, 32ih, 35ih nimajo še minute delovne dobe, so doma, otroci v vrtcu zaradi kao socializacije, one mal športajo, gospodinjijo v dvosobnih stanovanjih, kofetkajo, če so slučajno noseče tako ne morejo s palcem mignit, ker so s tem svoje v življenju naredile, verjetno dobijo kako podporo, vrtec imajo zastonj, gredo večkrat na dopust kot delavni bedaki, dobijo visoke otroške dodatke, ki jih mi nikoli nismo videli niti evra in predvsem nočejo delat, ker jim je na ta način veliko bolje. Denarja imajo v končni fazi morda malo manj kot mi, izdatkov pa veliko manj. Imajo pa čas zase, za otroke ga porabijo enako kot mi, ker so kot že napisano v vrtcu zaradi socializacije…

In tudi sedaj avgusta je veliko teh malih revčkov v vrtcih, ker so dame pre… ne vem kaj zasedene, noseče, lene… Medtem ko delavni narod, ki plačujemo velike davke komaj flikamo kako in kaj bi, da bi otroci imeli nekaj počitnic in jim v teh vročih mesecih ne bi bilo treba v vrtec.

Jaz rada pomagam in veliko pomagam, moti in upira pa se mi ta opisan stil in podpiranje lenuhov v kar smo prisiljeni, ker se eni pač tako lepo “znajdejo”. So pa fin zgled otrokom taka ženščeta.

Se strinjam s tabo glede zadnjega posta. In kot sem napisal je zlorab OGROMNO.

Lepo zate, me veseli!

Tudi mi imamo tri otroke, pa niti za enega ne bomo imeli niti mesec brezplačnega vrtca. Tudi če gre ta mali z enim letom v vrtec, bo ta srednji takrat že v 1. razredu…

Mislim, kakšno oprost “BUTASTO” posploševanje.
Veliko kontra bi lahko napisala na ta post, pa se mi enostavno ne da razlagat takim, ki imajo tako ozko in omejeno razmišljanje.

Pa, kaj imate od tega, da kar tako na pamet nekaj blebetate, brez vedenja in osnove?

Groza res.

Bodi doma, mal športaj,imej otroke v vrtcu! Mala malica, saj itak imaš pol čas in voljo, da hodiš po dopustih in še ne vem kje.

Zakaj tega ne narediš sama? Pa ne mi prit s tem, da to ni pošteno, če bi lahko bila doma, bi bila. Ampak za to, da si resnično 24 ur na dan doma, da ne hodiš v službo, nimaš obveznosti, se ne družiš z drugimi odraslimi kot se to dela v službi, za to RABIŠ JAJCA!!!!! Ne pa lenobo. Ampak to spet nobena ne bo priznala.

Še to, veliko je družin, ki imajo minimalno plačo. Res je pol najboljš za vsakega otroka zahtevat 100€, ko pa morda imajo le 400€ za cel mesec za preživetje! Taki se grejo potem lahko ubit. Za vrtec nimajo, službo pa nujno potrebujejo.

Zdaj pa bistvo: Bugi, superca za vas!!!!

Otroški dodatki, olajšave, štipendije in tako naprej so namenjene reševanju socialnih stisk. Ni potrebe, da se tja noter tlači še vrtec. Mimogrede, družine, kjer imata starša minimalno plačo, imajo 800€ dohodka in ne 400€ dohodka.

O supeeeeer!!!!!! :))))

Naša pupika pa ni dobila mesta v tukajšnijih jaslih, tko da jo bomo vozili v 30 km oddaljen privat vrtec…

New Report

Close