Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odnosi med ločenimi

Odnosi med ločenimi

kar zamisli se in leti nazaj k bivšemu ane. Tako je še najbolje. Škoda da živiš s tako osebo, če ji sporočaš,da so drugi boljši. Neiskreno od tebe – in če vajine zasebne stvari nosiš bivšemu na nos.

kar zamisli se in leti nazaj k bivšemu ane. Tako je še najbolje. Škoda da živiš s tako osebo, če ji sporočaš,da so drugi boljši. Neiskreno od tebe – in če vajine zasebne stvari nosiš bivšemu na nos.
[/quote]

Hmmm…ampak jaz nisem ločena, z možem sva se spoznala kot bruca, tako da niti nimava za sabo nekih resnejših zvez, zato k bivšemu ne morem letet nazaj ker ga nimam.

Hmmm…ampak jaz nisem ločena, z možem sva se spoznala kot bruca, tako da niti nimava za sabo nekih resnejših zvez, zato k bivšemu ne morem letet nazaj ker ga nimam.
[/quote]
ampak očitno v svojem prvem postu zagovarjaš taka ravnanja partnerja avtorice in njo sodiš. torej bi ti v tem primeru jaz rekla to – glede na to kar zagovarjaš.
Bivši ja je razumljivo,da ostanejo v stikih zaradi otrok. ne pa v stikih, da prijateljujejo, se klicarijo se izpovedujejo drug drugemu, si hodijo na obiske, to je meni bolno. In v taki familiji jaz ne bi bila, če se tako razumejo, zakaj so sploh šli narazen. meni je to nespoštljivo do novega partnerja.

kaj bi pa ta, ki ima tako srčno povezavo z bivšo rekel, če bi se ta njegova partnerica z nekom tako zaupno pogovarjala, se klicarila tedensko in mu razlagala vse družinske in intimne stvari – pač bivši prijatelj. Bi razumel to, da ona ima tudi preteklost, pač v kateri njega ni bilo in naj si zdaj ne domišlja,da je tako pomemben, da mora povsod svetiti, ker ona čisto lahko ima prijatelja, ki je samo njen zaupni in se klicari in zaupa njemu. halooo. pa ker sta bila tako dobra prijatelja je spoznala tudi njegove starše- in zdaj bo v dobrih odnosih ostala tudi z njimi in naj si on ne predstavlja,da ima on kaj zraven iskati, ker po tvoje ni tako pomemben, da bi moral biti zraven. Pač njen del življenja in valjda ko ko je spoznal, je vedel,d a se ni ravno rodila in da ima preteklost…

A je vam sploh jasno kaj je partnerstvo – partnerstvo je vsaj v naši družbi med dvema – in ne tremi…


ampak očitno v svojem prvem postu zagovarjaš taka ravnanja partnerja avtorice in njo sodiš. torej bi ti v tem primeru jaz rekla to – glede na to kar zagovarjaš.
Bivši ja je razumljivo,da ostanejo v stikih zaradi otrok. ne pa v stikih, da prijateljujejo, se klicarijo se izpovedujejo drug drugemu, si hodijo na obiske, to je meni bolno. In v taki familiji jaz ne bi bila, če se tako razumejo, zakaj so sploh šli narazen. meni je to nespoštljivo do novega partnerja.

kaj bi pa ta, ki ima tako srčno povezavo z bivšo rekel, če bi se ta njegova partnerica z nekom tako zaupno pogovarjala, se klicarila tedensko in mu razlagala vse družinske in intimne stvari – pač bivši prijatelj. Bi razumel to, da ona ima tudi preteklost, pač v kateri njega ni bilo in naj si zdaj ne domišlja,da je tako pomemben, da mora povsod svetiti, ker ona čisto lahko ima prijatelja, ki je samo njen zaupni in se klicari in zaupa njemu. halooo. pa ker sta bila tako dobra prijatelja je spoznala tudi njegove starše- in zdaj bo v dobrih odnosih ostala tudi z njimi in naj si on ne predstavlja,da ima on kaj zraven iskati, ker po tvoje ni tako pomemben, da bi moral biti zraven. Pač njen del življenja in valjda ko ko je spoznal, je vedel,d a se ni ravno rodila in da ima preteklost…

A je vam sploh jasno kaj je partnerstvo – partnerstvo je vsaj v naši družbi med dvema – in ne tremi…
[/quote]

A je vam sploh jasno kaj je partnerstvo – partnerstvo je vsaj v naši družbi med dvema – in ne tremi...”

To se pa bridko motiš. Nikoli ni odnos samo med dvema.

A je vam sploh jasno kaj je partnerstvo – partnerstvo je vsaj v naši družbi med dvema – in ne tremi...”

To se pa bridko motiš. Nikoli ni odnos samo med dvema.
[/quote]
če v praksi pri tebi ni je druga stvar, zakonsko partnerstvo- kot veza je odnos med dvema partnerjema… bivša in bivši nimajo tukaj kaj zraven iskati… neglede na morebitne otroke…
v novem partnerstvu bivše več ne sme biti – ker partnerstvo je zveza med dvema partnerjema.


ampak očitno v svojem prvem postu zagovarjaš taka ravnanja partnerja avtorice in njo sodiš. torej bi ti v tem primeru jaz rekla to – glede na to kar zagovarjaš.
Bivši ja je razumljivo,da ostanejo v stikih zaradi otrok. ne pa v stikih, da prijateljujejo, se klicarijo se izpovedujejo drug drugemu, si hodijo na obiske, to je meni bolno. In v taki familiji jaz ne bi bila, če se tako razumejo, zakaj so sploh šli narazen. meni je to nespoštljivo do novega partnerja.

kaj bi pa ta, ki ima tako srčno povezavo z bivšo rekel, če bi se ta njegova partnerica z nekom tako zaupno pogovarjala, se klicarila tedensko in mu razlagala vse družinske in intimne stvari – pač bivši prijatelj. Bi razumel to, da ona ima tudi preteklost, pač v kateri njega ni bilo in naj si zdaj ne domišlja,da je tako pomemben, da mora povsod svetiti, ker ona čisto lahko ima prijatelja, ki je samo njen zaupni in se klicari in zaupa njemu. halooo. pa ker sta bila tako dobra prijatelja je spoznala tudi njegove starše- in zdaj bo v dobrih odnosih ostala tudi z njimi in naj si on ne predstavlja,da ima on kaj zraven iskati, ker po tvoje ni tako pomemben, da bi moral biti zraven. Pač njen del življenja in valjda ko ko je spoznal, je vedel,d a se ni ravno rodila in da ima preteklost…

A je vam sploh jasno kaj je partnerstvo – partnerstvo je vsaj v naši družbi med dvema – in ne tremi…
[/quote]

Ti se pa malo ogroženo počutiš, a ne?
Malo si nesigurna sama vase, a ne?

Zakaj bi to bilo nespoštljivo do novega partnerja?
V bistvu skozi odnose z drugimi še najbolje spoznaš partnerja in če ima ta dobre odnose z bivšim partnerjem, wow, kaj ni to odraz dobrega in zrelega človeka, ki je že pred teboj izbral dobrega in zrelega partnerja?

Prijateljica je ločena že več kot 10 let, pa ima še vedno zelo dobre stike s starši in sestrama od bivšega. Saj če onadva nista mogla skupaj, to ni razlog, da zdaj ne pozna več njegovih sorodnikov!
Prijatelj je 2x ločen. S prvo bivšo sta super, zame osebno sta lahko vzor vsem ločenim, pa je bila grda ločitev. Z drugo nista ostala v tako super odnosih, ampak je že ona malo čudaška. Zdajšnja, tretja, s katero je tudi že skoraj 15 let, je vsaj normalna in ji ti odnosi niso nič v ogrožanje.

Imate prav…partnerstvo je odnos med dvema! Življenje pa so odnosi. Partnerstvo ne more biti izolirano od sveta! Do the math….


če v praksi pri tebi ni je druga stvar, zakonsko partnerstvo- kot veza je odnos med dvema partnerjema… bivša in bivši nimajo tukaj kaj zraven iskati… neglede na morebitne otroke…
v novem partnerstvu bivše več ne sme biti – ker partnerstvo je zveza med dvema partnerjema.
[/quote]

Sori, včasih pozabim, kako bukvalni ste nekateri.


če v praksi pri tebi ni je druga stvar, zakonsko partnerstvo- kot veza je odnos med dvema partnerjema… bivša in bivši nimajo tukaj kaj zraven iskati… neglede na morebitne otroke…
v novem partnerstvu bivše več ne sme biti – ker partnerstvo je zveza med dvema partnerjema.
[/quote]

Nisem brala tvojih prejšnih komentarjev, ampakti svetujem, da si najdeš partnerja, ki še nikdar ni bil zaljubljen, kaj šele, da bi imel punco in nujno mora biti še tako nedolžen, da si oneta ni niti potipal, kaj šele, da bi si ga na roke vrgel. Potem pa ga lepo spakiraš in z njim na samotni otok v izolacijo.
Ker v vsakem drugem primeru bo nekje neka bivša, takšna ali drugačna in nekje bo stik z drugimi ženskami, kaj stik, celo odnose si bo ustvaril!

Pišuka, ne razumem, kako hudiča vam to rata?!

Ti se pa malo ogroženo počutiš, a ne?
Malo si nesigurna sama vase, a ne?

Zakaj bi to bilo nespoštljivo do novega partnerja?
V bistvu skozi odnose z drugimi še najbolje spoznaš partnerja in če ima ta dobre odnose z bivšim partnerjem, wow, kaj ni to odraz dobrega in zrelega človeka, ki je že pred teboj izbral dobrega in zrelega partnerja?

Prijateljica je ločena že več kot 10 let, pa ima še vedno zelo dobre stike s starši in sestrama od bivšega. Saj če onadva nista mogla skupaj, to ni razlog, da zdaj ne pozna več njegovih sorodnikov!
Prijatelj je 2x ločen. S prvo bivšo sta super, zame osebno sta lahko vzor vsem ločenim, pa je bila grda ločitev. Z drugo nista ostala v tako super odnosih, ampak je že ona malo čudaška. Zdajšnja, tretja, s katero je tudi že skoraj 15 let, je vsaj normalna in ji ti odnosi niso nič v ogrožanje.
[/quote]
nč se ne počutim ogroženo, nimam ločenca in ga niti ne nameravam nikoli imeti.
Gre samo za spoštovanje – raznašanje osebnih stvari bivši in jokanje bivši, ko mu kaj ne paše v zvezi s partnerko in oh in spšloh in klicarjenje nje in govoričenje njej vse o sedanji partnerki za njenim hrbtom – meni je to izdaja – in ja tak se najbrž še daje dol s to bivšo – sploh če je tak primer kot jaz enega poznam, kjer sta bila navajena jebiveterskega odnosa med sabo in sta še v času skupnega življenja se dol dajala z drugimi dogovorno on naokoli, ona naokoli, celo otroke tuje zaplodila in k njemu domov vozila, potem pa malo še med sabo se zadovoljila – in zdaj sta ugotovila kako se tako super razumeta, ker jima ni treba bit zvesta in se lahko hakljata vsak po svoje brez obvez naokoli in potem še med sabo… in zdaj sta top prijatelja si klicarita in vse zaupata, on ji o vseh novih vse znosi njen na nos in ona potem se pretvarja po njegovih navodili, če mu kdaj paše, da zaigra,d asta še par ona vskoči in začne laziti po njemu in igrati srečno ženskico…
jp ja – take se gredo eni ločenci, normalno boš rekla, zrelo, odgovorno do nhjunih otrok??? spoštljivo do novih partnerjev??? niti malo –
in ja taščica njena – njegova mama in tudi njena mama, njegova taščica, vse lepo sodelujejo zraven v takih igricah in to vse podpirajo – odlično se razumejo vsi…
za moje pojme bolana familija s čisto norimi odnosi, otroci pa nametani od vsepovsod, in celi zmedeni – ko jim nič in nikoli ne bo jasno kaj je to zvestoba in partnertvo.
Po taki izkušnji evo, sem raje sama, kot pa da imam ločenca – pa to ne zaradi moje nesamozavesti, meni so to bolani in neodgovorni odnosi in pika…. in če mi tak tip reče,da z njo ostane v dobrih odnosih, ker kao je to zaradi otroka, vem,d a je to laž in glede na dogajanje in leta njunih ravnanj -, vem,da je zadaj še vse kaj drugega. In to je bolno in neodgovorno tudi do otrok.

da dodam še – da potem skupaj opravljajo kakšno novo, ki bi jo on spoznal – ona in on, in obe taščici in kujejo takšne in drugačne skupne intrige.
res spoštljivo in res je potlej to problem katere nove, ki jo on spozna, ker je nesamozavestna in ker ne sprejme takšnega odnosa in ravnanja z njo. Ker to so kao dobri, iskreni in ljubeči družinski odnosi po vaše – evo zame ne. zame je to hinavščina in neiskrenost in tudi nezvestoba.

Sem prespala in premislila.Meje morajo biti in tokrat jih je bivša prestopila.Pogovorila sem se s partnerjem in se strinja z menoj.Kajti bivša in tašča nista imeli kakšen dober odnos, torej stvari dela z namenom in ciljem.Tega ne bom trpela in sem partnerju tudi jasno povedala.Sreča, je vzel na znanje.Sva se pogovorila, kaj, pa vsega ne morem napisati.
Hvala za vse komentarje.


Napačno, napačno.
Problem je TVOJ PARTNER. ne bivša. Ki ni znal presekati čustvene povezave z bivšo. Ke se ukvarj z NJO, namesto s teboj, ki si sedanja partnerka. Ne pravim, da ne bi smel imeti komunikacije z bivšo. Gre za načn, količino, nivo, čustveno vpletenost, ki tu sega predaleč.
Sori, tu si samo tretje kolo, pa kakorkoli obračaš.
Tvoj pa SVOJO odgovornost prelaga na bivšo.
Mejo bi moral postaviti ON.


Napačno, napačno.
Problem je TVOJ PARTNER. ne bivša. Ki ni znal presekati čustvene povezave z bivšo. Ke se ukvarj z NJO, namesto s teboj, ki si sedanja partnerka. Ne pravim, da ne bi smel imeti komunikacije z bivšo. Gre za načn, količino, nivo, čustveno vpletenost, ki tu sega predaleč.
Sori, tu si samo tretje kolo, pa kakorkoli obračaš.
Tvoj pa SVOJO odgovornost prelaga na bivšo.
Mejo bi moral postaviti ON.
[/quote]
tako je. Samo dodala bi,da sta oba odgovorna, če bivša ne bi hotela, je tudi prisiliti ne bi mogel. tako da je vsekakor tudi odgovornost na njej – samo kot rečeno ne samo na njej, ampak kot zgoraj pravilno povedano vse – tudi na njem še kako.

me veseli, da vsaj še kdo razume kaj pomeni partnerstvo.

sama se z bivšim super razumem, on me ne kliče, jaz ga ne kličem, me pa boli, da ne pokliče sina, sicer je že polnoleten, a vseeno. Tudi tašča je zgubila vnukovo telefonsko…
Sin pa tudi pravi, da ne bo več klical

Dobra fora .Se super razumeš.Tako tudi jaz.Se ne kličeva.Opažam pa, da je po ločitvi kar nekaj takih očetov, ki pozabijo, da imajo otroke.Mogoče enostavno ne znajo najti več stika z otroki, ki so bili že prej šibki.

Se ne morem strinjati z vami. Če se je ločil in sedaj živi z novo partnerico, nima kaj kontaktirat bivše, sploh pa ne enkrat tedensko. Sin je polnoleten in se z očetom lahko druži brez posredništva mame. Če so problemi pri vzgoji, potem je to še nekako razumljivo, seveda bi lahko to predebatiral tudi z novo partnerko, če se je zanjo odločil. Prevečkrat se zgodi, da se moški loči, potem pa vzdržuje pretirane stike z bivšo, nova partnerica za katero se je sam odločil pa nima občutka, da je spoštovana in edina ženska (čustveni in spolni partner) To, da si z nekom imel otroka, ti še ne daje kakšne posebne pravice, da ga ne spustiš iz svojega življenja. Bolj kaže na neodločenega človeka, ki mu je kar žal, da je storil to kar je in se ne more osvoboditi tega nelagodja. Neodgovorno, povsem.

Se povsem strinjam, zelo dobro zapisano.

Odgovor na objavo uporabnika
matajurca, 30.10.2017 ob 18:08

Sva se pogovarjala.V njo pač ni bil tako zaljubljen, želel si je družino.Vem, da je res tako.Čustev med njima ni ljubezenskih.Živela sta v hiši, moj partner jo je pošteno izplačal.Mislim, da je v igri še vedno hiša in premoženje, za katero se bivša boji in nagovarja mojega partnerja, naj jo zapiše sinu.Pa čeprav ima on še vedno posojilo za hišo.
Hiša je njegovo imetje, jaz imam svoje imetje.Imam kam iti – k mami in tam je hiša, ki bo moja, sestra ima svojo.Imamo dve hiši.
Moti me ta njen odnos.Občutek imam, da zato kontaktira z njim, ker je on dobričina, mehek človek in ga ima še vedno lepo v paci.Ko bo treba, bo samo stegnila roko.To me toliko ne moti, kot to, da ima stalne stike z njim in da pravzaprav spremlja nekatera dogajanja v naši hiši.
Višek pa se mi zdi zdaj to, da se je pojavila pri moji sedanji tašči v bolnišnici.Prišla je k njej na obisk in ona jo je sprejela.Čeprav sem zadnjih deset let poslušala velikokrat, kako je jezna nanjo.
Sicer je moj partner dober do mene in lepo se razumeva.Je spoštljiv in me ceni.
Me pa bivša moti.Ker se mi zdi, da si dovoli preveč.Na čase mi je vseeno, pridejo pa trenutki, ko mi to izrazito ni všeč.Kaj menite vi? Hvala!

Ta njegova hisa niti pod razno ne more biti tvoja, saj jo je pridobil predno sta bila vidva skupaj, torej ni skupno premozenje. Razen, ce ti jo pol zapise, v kar pa dvomim, da bo storil, razen ce v primeru, da on umre prevzames kredit zanjo. Tako kot hisa tvoje mame ne more biti njegova. Sedaj pa sprijazni se s tem ali ne. Se pa pogovori z njim kaj namerava, da ne bos na koncu prevec presenecena. Bi pa rekla, da bo hiso zapustil sinu. Ker ce bi kaj drugace nameraval, bi ti to ze kaj delno prepisal.

Odgovor na objavo uporabnika
matajurca, 30.10.2017 ob 17:25

Imam partnerja, ki je ločen.Tudi sama sem ločena.On ima polnoletnega sina, jaz tudi.Moj sin živi že na svojem in ima družino, njegov sin živi z mamo in njenim partnerjem.
Sama z bivšim že dolgo nimam stikov.
Sedanji partner pa ohranja stike, prav tako z bivšo taščo.Z bivšo se slišita vsaj enkrat tedensko.Kot vem in kar mi pove, besede tečejo o sinu, o mami mojega partnerja in take reči.
Meni to ni všeč.Sin je odrasel, ima svoj telefon in ima avto.Lahko pride k očetu, kadar imata čas drug za drugega.Lahko ga pokliče po telefonu.
Se vam to zdi v redu in normalno ? Vem, da nimata medsebojnih čustvenih vez, mi je pa vsakič zelo zoprno, ker se ta ženska še vedno vriva v njegovo življenje, čeprav se je od njega ločila že pred več kot desetimi leti.Zdi se mi posiljena in takšne vrste, ki povsod vtika svoj lonček.
Kakšen nasvet?

Ocitno je tasca spoznala, da si ti vecja butara od bivse. Predvsem nedorasla. Pojdi domov k mami.

New Report

Close