Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odpiram privat šolo v Ljubljani

Odpiram privat šolo v Ljubljani

Pozdravljeni!

Če potrebujete učiteljico biologije, kemije in naravoslovja, se javim.

Imam pestre in raznolike izkušnje.

lp,
Sonja

Pozdravljeni!

Prosila bi vas da pustite mail.

Hvala

🙂

Lp

:)) IN???

LOL no.

Saj vem, da zgleda nesramno, ko to pravim, ampak tako pač je. KAPITALIZEM, kjer si lahko privoščiš toliko, kolikor globoka je tvoja denarnica.[/quote]

aha že tvoj nick pove veliko HILDA T. si ista k ona kaj… heheheh….[/quote]

:)) Jah no, nick kot nick.:))

Sicer nimam kaj preveč skupnega s svojo soimenjakinjo, tudi keša nisem zafurala toliko kot ona, hehehe, ampak drugače pa gre, hvala.:)

Hočem samo povedat, da bo tega vedno več. Sočustvujem s tistimi, ki si ne bodo mogli privoščiti dobre izobrazbe za svoje otroke, ampak tako pač je. Že zdaj se dogaja. Gimnazijci, ki pač nimajo te sreče, da bi bili doma v Lj, ne morejo študirat tja na faks, ki bi si ga želeli, ker doma ni denarja. Spet niso tak socialni problem, da bi dobili štipendijo,niti študentskega doma ne dobijo, ampak denarja za otroka pa ni. Tri sošolca mojega sina – gimnazija, 4. letnik – punca, odličnjakinja vsa leta na gimnaziji, bistra, Zoisovo je sfalila za mišjo dlako baje (itak jih bodo močno zmanjšali), želi si iti na medicino, menda ima vse pogoje, samo še maturo sfura, ampak ne, v domačem kraju se bo vpisala na nek xy žnj brezvezen faks, ki nima nobene prihodnosti in ki ga bo ona z zaprtimi očmi naredila. Druga dva podobna zgodba.

In takih zgodb bo vse več.

Močno dvomim, da je to avtorica. Avtorica namreč zna postavljati vejice in končna ločila.:)

ok zajebala sem

popravek

Pozdravljeni!

Prosila bi vas, da pustite mail.

Hvala !

🙂

Lp,

Ne vem, kaj trabunjate o kapitalizmu in privatnih šolah. Avtorica računa na subvencije in to je toliko podobno kapitalizmu kot je drek podoben pici.

kakšno plačo bo pa imel učitelj razrednega pouka?

Ta privatizacija šolstva bi nas vse skupaj morala zelo zelo skrbeti.

Ko bomo podedovali ameriško šolstvo se bo začel pravi pekel. Ljudje bodo najemali kredite za šolnine in jih nato odplačevali celo življenje ali pa bodo prepuščeni zanič javnim šolam in ničvrednim karieram. Profitirali bodo otroci bogatih staršev in požrešni šolniki, ki bodo končno prišli do zelo visokih plač.

Avtorici želim vse najslabše možno v zvezi s to šolo. Upam, da ji nikoli ne uspe!

Ampak točno to bo prišlo! Povpraševanje je že veliko po takih šolah. Vsi petični in tudi malo manj petični starši, ki bi pa rade volje odšteli keš za dobro šolanje svojih otrok, tudi če ne gredo na dopust, že na veliko povprašujejo po tem in imajo poln kufer razredov po 30 učencev, kjer se otrok ne more naučiti niti osnov za sprejem na gimnazijo, ker se mora učitelj ubadat z disciplino.

In če bodo šolnikom nižali plače in višali normative, bodo tam ostali res najslabši možni učitelji, vse kakovostno bo šlo v privatne vode.

Zato bi se varčevanja morali dejansko lotiti tako, da nižajo plače uradnikom, ki prejemajo po raznih Zavodih za šolstvo, raznih ministrstvih in uradih veliko višje plače od dejanske operative -učitelja v razredu. Učitelju bi plačo morali še zvišati, vsem administratorjem in ostalim, ki bolj kot ne mešajo meglo, pa znižati, pa bi šole postale kvalitetnejše. Sestra je učiteljica in že leta govori, da učitelji masovno bojkotirajo razne aktive in predavanja, ki jih za velik denar (državni seveda) prirejajo tisti iz Zavoda za šolstvo. Menda gre za same teoretike, ki o dejanskem pouku pojma nimajo, predavanja so pa totalno mešanje megle oz. zadeve, ki nimajo zveze s prakso. Tukaj bi se dalo marsikaj narediti in prihraniti. Ne pa da tistim, ki neposredno delajo z otroki plače nižajo in višajo normative. Ker če bo šlo še naprej po tej poti, je privat šolstvo neizogibno.

Hilda T.
Upam, da boš to prebrala in posredovala informacijo tem trem dijakom.
Ne vem, mogoče so res “prekratki” v dosežkih oziroma je že malo pozno, toda naj poskusijo v tujini.
Konkrtetno vem za “Qatar funddation”, ki išče po Evropi nadarjene dijake, ki bi hoteli študirati pri njih. Dajo štipendijo in krijejo stroške bivanja. Seveda pa je glavni pogoj pogoj vrhunaska nadarjenost. Študij poteka na podružnicah ameriških univerz, ki so jih uspeli privabiti v Doho.
Vem, da so lansko leto snubili naše najboljše maturante, če bi kdo hotel oditi dol študirat.

Oglasi se, če bo aktualno.

No, jaz bi bila pa z velikim veseljem učiteljica na taki šoli. Če avtorico zanima:
[email protected]

pa tale post je tudi od Monike, evo še moje mnenje ker se glih tako trudiš, seveda, da ne bom dala otroka za 300 € + hrana v šolo. Tvoj bo pa zastonj, saj ti odpiraš šolo ne? Sej nick lahko obdržiš isti :))))))))))) Aja pa mi smo vsi hodili v javne šole a nam kej manjka?[/quote]

glej, nisem nobena Monika. Če mi verjameš, mi pa dol visi. Da ne boš dala otroka v to šolo, ker je zate predraga, je tvoja stvar. Bo pač natepaval državno, ane? In javne šole enkrat niso isto kot javne šole danes, ko je mulec sveta krava in ko mu nič ne moreš, ne da bi starš odvetnika s seboj pripeljal. Grej, briga me. Povedala sem svoje mnenje, in to je, da če se ta šola res odpre, svojega otroka takoj vpišem vanjo. Ja, seveda, ker imam to možnost. Ti pač ne in iz tega razloga si tudi tako zelo proti, ne?[/quote]

ja morda pa res nisi monika, ker se ona precej lepše izraža. Ne ne bom dala otroka v tako šolo, ker sem s sedanjo zelo zadovoljna, pa moji otroci ne natepavajo šole, to govori za svoje in tudi o svojih otrocih govori ( če jih imaš seveda), da so take ali drugačne krave.
brez skrbi glede financ, ni nam hudega ( za enkrat ), bomo raje teh 30 in več tisoč porabili morda za fakultete ker bodo takrat po vsej verjetnosti že vse plačljive.

Vidim, da so privatne sole popularne na MONu zadnje case:) Jaz sem se ze zadnjic oglasila in povedala, da imam sina v privatni soli v tujini. Zelo smo zadovoljni z vsem (razen seveda s ceno, kaj cmo). Nisem prebrala vsega zgoraj, komentiram pa lahko s tem, da mi je izobrazba otrok bolj pomembna kot drag dopust. Nismo bogati, smo pa ze nekaj casa nazaj zaceli denar dajat na stran prav za to. Glede lenih in nezaineresiranih otrok bogatih starsev, ki naj bi prednjacili na privatnih solah – ko pri ucencu ni rezultatov s trdim delom, dobi vso pomoc. Ce ni interesa za delo, se starse vljudno naprosi, naj za otroka poiscejo drugo solo.

New Report

Close