Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odpor do zakonca

Odpor do zakonca

Nevem, mogoče je kriva poroka, namreč oba sva na čakanju, pa se gledava 24ur na 50m2 v bloku…nevem..no pa da napišem..Oba sva stara 40, skupaj že od srednje šole ( SŠ ista, faks različen). V štartu veze ljubosumni izpadi z moje strani, neresnosti in prevare z strani obeh. Šla narazen, pristala pa vsakokrat skupaj bolj kot ne, na mojo pobudo, saj si nisem znala predstavljati življenja brez njega. Sedaj sva stara 40, torej sva skupaj nekaj čez 20let. Imava enega šolo obveznega sina. Kje tiči problem? Vmes sva drug srugega prevarala v kasnejšem resnem obdobju veze. Veliko je bilo nesporazumov, kreganja. Slednjega je sedaj res manj, saj se z leti spremenimo in se enostavno ni vredno živcirat. Spolnih odnosov skorajda ni, ker enostavno meni prija 1x tedensko. Vse skupaj se mi zdi že rutina. Seveda nastane priblem, ker sem zaposlena z minimalno plačo, shajati z dvema je pa gotovo lažje. Pa nima on bajne plače, tako da nisem z njim zaradi denarja. Je pa res, da v kolikor greva narazen, bi težko shajala s mizerno plačo. Pa da napišem, kaj me moti. Moti me, da npr “ostanke kože”( na noge si je nadel neko tekočino, ki ti v naslednjih dneh dobesedno odpadejo odmrli delci oz koža). To si trga in daje na mizo v dnevni sobi. Nevem, ali se samo meni to zdi nagravžno ali pa sem čudna, pa nisem nobena prekinjena damica. Danes sem jih našla po tleh, pa je rekel da bom itak posesala( jaz seveda). Potem vedno bolj moteče mi je, ker ima dermatitis, se čoha do krvi in ko vidim kdo na čisti posteljni, sploh na moji strani bi najraje ponorela. Tolikokrat sem ga že prosila, da naj potem pač ostane na svoji strani, pa očitno govorim steni. Še kdo, ki mu grejo partnerjeve navade na živce?

Namesto poroka, je bilo mišljeno korona. Se opravičujem, vendar pišem z telefonom in mi samodejno ponuja besede.

Enako.
Ampak dokler sem ga sploh opazovala sem se potih in na glss jezila.
Potem pa sem si rekla.
Ok taka je situacija,zaenkrat je tako,jaz pa bom zacela gledat stran in zivet svoj lajf.
Ja je zravn,ampak ga ne gledam kaj delakako jekaj govori. Ukvarjam se s sabo in otrokom.
Ziviva skupi ker morava se zaenkrat.
Se mam pa prevec rada da me jezi ker skodim sebi.
Priporocam tud tebi.
Cimmanj jeze.
Poskusta da vsak 2stvari ki vaju jezi en pri drugem da to popravita.
On naj noge lusi na tleh na brisaci in praska na svoji strani.
Ti pa kar njega moti.
Tok sta se sposobna verjem.
Pol pa zivi svoj lajf.

jeba…, zato je pa treba na vsake pet let malo adrenalina s kakšnim drugim geštelom na dolgoletno rutinsko vezo.. Po koncu te korone bodo pa ljudje prišli iz nje itak čisto zamorjeni in zmedeni.., pa predvsem prestrašeni.

vidva nista zrela za vezo. ne eden ne drugi, glede na to, da se kar naprej varata.

kar se pa tiče odmrle kože, ja je ogabno.
in ja, z njim si zarad dnarja. ne, ker bi ga on imel toliko, zato ker ga ti nimaš nič.

Takšen je. Spremenil se ne bo 😉 Take it or leave it. LP

Prisežem, da bolj ko berem kakšne može imate, še bolj cenim svojega … to je narobe “on so many levels”…

Ko sem tole brala, se mi je prikradel nasmeh na obraz. Ne, da bi ti privoščila, pač pa, ker sem ta odpor doživela. Sem zbrala pogum in se ločila. Ni bilo lahko. Je bilo pa tik pred korono. In ko sem tole brala, sem si mislila…fak odtrgalo bi se mi, če bi bila sedaj 24/7 skupaj.
Premisli glede financ, kako bi se ti izšlo. Ostaneš v stanovanju? Preživnina?

Ostanke kože z nog na mizi v dnevni sobi?? Shit, sem tip, pa si ne predstavljam ženske, ki bi seksala s takim tipom. Ostalo pa ja…že pri varanju bi bilo bolje, da bi šla vsak v svojo smer, razumem pa da je potem težje s financami, če nimaš zaledja.

Takih stvari sicer ni, obcasno si pa greva na živce. Ampak, da bi mi zapasala kaka druga rit, kva pa je drugac? A da bi sama sebe nafopala da ta drug je pa cist neki druzga? Ha, ja. Je lahko se dost slabs…

Koga pa v nedogled prosiš. Povej mu, da te njegove glive in stara odmrla koža ne paše na mizo in naj pospravi za sabo. Če se tako praska zaradi dermatitisa, naj izgine pa k dohtarju.
Če ne naj se pa preseli v garažo z lavorjem in posteljo, pa se naj tam drgne in čoha.
Saj nisi sužnja no. Saj rit mu tudi ne brišeš, ko gre na veliko potrebo.

Ne razumem vas takih ljudi..pa vas ni malo. V zvezo greste pred 20im letom k vecina ljudi sploh ni zrela za resne zveze. In vztrajte v teh zvezah kljub varanju, nespostovanju in celo namenskem skodozelju vasga partnerja. Ker mislte da bojo stvari bolse zacnete sopat otroke, na konc pa te otroc sam trpijo ker zivijo v nefukcionalni druzini. Zakaj zdej tuki jamrate na forumu? Vprasajte sami sebe ce ste realno pricakoval kaksn drugacen izid vase zveze glede na to da ze vstartu ni stimal. Ste se vracal nazaj h njemu ker si niste prestavljal zivljenja brez njega?! Zakaj ze ne? Govorite o nekom ki je vas prevaral in kogar ste vi prevaral ze na zacetku zveze pred davnimi 20 leti. Bolj jasnega znaka da ocitno nista za skupaj ne bi mogli dobit. Ni vsaka zveza za to da se trudis do konca zivljenja skupaj ostat. Nekatere zveze so zato da se razvijemo kot ljudje. Ampk spet za vecino ljudi je point zivljenja da se cimprej porocijo, nardijo otroke in zivijo za siht kerga sploh ne marajo. Samo cakanje na penzijo kot da je misljeno v zivljenju sam v penziji uzivat pa bit srecen. Ampk nej vam neki povem. Vsem ki tko razmislate. Ce prej ceu zivljenje niste bli srecni potem tut v penziji ne bote. Ce jo boste sploh docakal.

Vrjamem pa da vas velika vecina ni navajena bit skupaj 24/7 ker se to malokrat zgodi. Pac imate sluzbe in druge opravke in realno s partnerjem prezivite zelo malo kvalitetnega casa skupaj ce ga sploh kaj. Sploh ce imate se otroke. Kar je spet cisto zgreseno. Ni vazno kok ste zaposleni za partnerja si je treba vzet cas, negovat vaso vezo, jo gradit, se pogovarjat, mal pohecat in sprostit. Treba je pocet stvari samo v dvoje..taksne in drugacne. Ce se zgovarjate da mate prevec dela da bi si vzel recimo pol ure dnevno za partnerja potem ne pricakovat da bo zveza trajala. Slej ko prej se bosta oddaljila en od druzga in vedno bolj si bosta sla na zivce. Pa za tistih pol ure ne mislim da gledata tv skupaj ampk da cas prezivita skupaj kvalitetno. Nobenih telefonov, tvjev, racunalnikov, niti nobenih otrok v tistem casu. Samo vidva. 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} osredotocena en na drugega.
In zdaj ko ste pristal v taksni situaciji da ste 24/7 skupaj itak ne znate funkcionirat.
Cist razumljivo da je tko ce ste prej zivel sam za sluzbo pa niste mel nobenih hobijev ali pa zelje mogoce se kaj novega naucit, kaj novega sprobat. Taksna situacija je idealna da se lotite takih stvari. Ja se vedno boste s partnerejm 24/7 skupaj fizicno. Ampak ce bosta nasla vsak svoj hobi in nekaj ur dnevno namenila le temu, potem bosta veliko lazje prenasala en deugega. Se na zivce si ne bosta sla ker bosta delala nekaj za duso, nekaj za veselje in ne zato ker to morate.
Drugace pa kakrsnkoli problem imate ga razcistite s partnerjem, ce se vam zdi sploh se smiselno vztrajat v tej zvezi. Glede na to da ste pisali da z njim ostajate ker tako financno lazje shajate vam bom samo rekla da denar se ze nekako najde. Pejte narazen. Ce ne zarad sebe pa zarad vasega otroka. Otroku vec pomeni da sta starsa srecna kot pa to da sta skupaj in nesrecna. Govorim iz lastne izkusnje iz otrostva. Nekaj kar se morate zavedati je da otrok cuti napetost v hisi, ve kaj se dogaja, strah ga je ker ne ve kaj se bo zgodili naprej. Za povrh vrjetno tudi odnos tebe in partnerja do vajinega otroka ne stima. Ker frustraciji ki jo imata en zaradi drugega prenasata tudi na otroka. Predlagam da se vsi vsedete za mizo in se iskreno pogovorite. Ce tega niste vajeni bo zelo tezko ampk kot stars je to vasa naloga. Ce se mislite locit otroku lepo razlozte zakaj ste se tako oldocil. S tem pa ne mislim da s partnerejm zacneta krivit en drugega ali se huje otroka.
Prekinite to norijo od vasega nesrecnega zivljenja in naredite spremembe katere veste da morate naredit. Tako bo za vse najboljse.

Tudi jaz sem z svojim od prvega letnika SŠ, skupaj ziviva odkar sva jo koncala, zdaj sva stara 35. Ze od zacetka veze si takoj poveva kaj naju moti in to tudi popravima. Tako da ce te tvoj ne uboga si si povsem sama kriva si imela dovolj casa da ga naucis poslusat….

Tudi jaz sem z svojim od prvega letnika SŠ, skupaj ziviva odkar sva jo koncala, zdaj sva stara 35. Ze od zacetka veze si takoj poveva kaj naju moti in to tudi popravima. Tako da ce te tvoj ne uboga si si povsem sama kriva si imela dovolj casa da ga naucis poslusat….
[/quote]

Joj, folk, pa kaj vam je, da se dajete skupaj tako hitro in se potem dobesedno silite vztrajati v nekih glupih zvezah, kjer si greste na živce in vam je na partnerju že vse ogabno. Ma kaj imate od tega, res?
Sem mlajša od vaju, a si ne predstavljam, da bi od SŠ vlekla nekega ogabnega in varajočega tipa za sabo. Veš, koliko se samo v 10ih letih od SŠ človek spremeni, ufff. Kaj šele v 20+.

Potem pa se taki norčujete iz 30plus samskih brez otrok ker je nam lepše. Kar priznaj avtorica, da je brez tazga deda res lepše…


Avtorica kot prvo mu ne daj nič za fu k at.(ti si jo sama žlajfej….)
Kot drugo ga pa pošlji delat med fizikalce (kramp ,lopata, šajtrga) ima da radi,ne bo imel časa misliti na traparije in svinjati stanovanja.
Sam delam redno, imam plačo ,popoldne pa gasa od fizikalca naprej.
Denarja kolikor ga hočeš.
Nimam časa da bi se prerekal z partnerko.

Zakaj do nekoga, ki si ga nekoč ljubil sčasoma čutiš ODPOR?
Dejte se malo razpisati, ker me pa zanima, kje in kaj je šlo narobe, da je prišlo do tega …

Medtem, ko si to pisala bi si nadela rokavice in spucala. Pelji ga do zdravnika, da mu pregledajo kožo. Mogoče mu manjka vitamina D3?

Odgovor na objavo uporabnika
Hjcg, 29.11.2021 ob 22:27

Medtem, ko si to pisala bi si nadela rokavice in spucala. Pelji ga do zdravnika, da mu pregledajo kožo. Mogoče mu manjka vitamina D3?

A govorimo o otroku, da ga je treba pelat k zdravniku? A odrasle moške je treba tud pelat, sami ne znajo it?

Odgovor na objavo uporabnika
h. jobert, 30.11.2021 ob 07:13

A govorimo o otroku, da ga je treba pelat k zdravniku? A odrasle moške je treba tud pelat, sami ne znajo it?

Starejši kot so, bolj so otrokom podobni. In ja, za rokico če je treba pa do zdravnika. Če te skrbi za nekoga, ti ni nič odveč.

To kar tvoj počne, avtorica, je živčna reakcija, anksijoznost, ne dela tega zavedno, ampak se tako pomirja, tolaži. Jaz bi reševala to drugače, s terapijo, antistres dejavnostmi npr.naj rezlja kaj iz lesa, naj zamoti roke in naj se zamoti čez dan čim bolj s kakšno zanimivo dejavnostjo, ki ga veseli. Prenapeti ljudje tudi ne morejo imeti kvalitetnih zvez, ker se borijo sami s seboj. Jim je treba pomagati in stati ob strani. To je naloga ženske in ja, si dovolj močna in še čez če je treba, da poskrbiš za vse, verjemi. V naši naravi je, da pomagamo partnerju, otroku, da jih crtamo, masiramo, negujemo in skrbimo za njih. Moški sploh se mi zdi, da so nekako večni otroci in kljub temu da znajo in zmorejo sami, jim včasih paše, da jih nekdo pocrklja. Ta pozornost, nežnost in milina, kot znajo samo ženske negovati. Z občutkom, sočutjem in mehkobo. Bolj kot boš težila, slabše bo. Bolj kot mu boš prigovarjala kot malemu mucku na dlani, bolj te bo poslušal. Pokaži mu, da te skrbi zanj. Bo že sam pogruntal, da to kar počne ni v redu. Če ne gre drugače, mu rezerviraj termin pri kozmetičarki za pedikuro in ji namigni kaj počne, pa naj mu ona vmes odpridiga strokovno lekcijo (naj omeni kakšno zgodbo iz prve roke glede opravljanja teh zadev v dnevni sobi oz kjerkoli izven temu namenjenega prostora) pa se bo zamislil in sigurno se mu bo vtisnilo v spomin. Glede dermatitisa tudi, poskrbi za prehrano, ki ga zmanjšuje, maži ga z olji in kremcami, neguj ga skozi masažo, ki bo hitro postala predigra 😉 najlažje je prebuditi strast, če imaš nekoga rada. Če ga nimaš, potem ne vem zakaj se k njemu vračaš? Moških z minimalno plačo je kolikor želiš. A očitno je pri njemu nekaj, kar te vsakič znova prepriča. Najdi to. Vsak mora najti svoj ZAKAJ in te to potem vodi naprej.

New Report

Close