Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odprta kuhna – kaj vam je najbolj všeč?

Odprta kuhna – kaj vam je najbolj všeč?

Odprta kuhna je nekako tako, kot da greš v planico na hamburger.

Komaj čakam, da bo prvič v Celju. Je pa res mogoče rtreba biti malo bolj selektiven, ker si nekateri tole Odprto kuhinjo predstavljajo preveč na izi. Zato je pa pri nekateri štatih ful gužva, drugje pa prazno.
Celje mi je všeč, ker ni take gneče, vsi sedijo in še v senci. Sploh če ne prideš ravno ob enih.

vidim, da si zele natančno analiziral-a higijeno, kdo si pere roke in kje, rokavice ja / ne do kdaj in zakaj in čakaš na zastrupitev in te nikakor ni, kljub vsem tem nikakršnim 🙂 higijenskim ukrepom.

Odprta kuhinja je za odprte ljudi, ki nimajo preganjavice z zastrupitvijo. Je res, da je malce drago glede na način postrežbe, a vse ima svoj čar in je v maniri vzami ali pusti, kar je cool.

Torej izbira je moja, grem, ne grem . In ni, da na Mon-u jokam, da tam pa si ne umivajo rok…drago, zažgano, surovo……..

No, tole sicer ne sodi na odprto kuhno, ampak meni so na tržnici najboljše pečene sardelice, iz prikolice, ki je parkirana v bližini zmajskega mostu. Če sem kdaj med tednom v bližini, skočim tja.
Nekih arabskih, pa egipčanskih in podobnih zadev pa iz principa ne konzumiram, ne podpiram tega folka, jem le, ko sem na potovanju po teh državah.

vidim, da si zele natančno analiziral-a higijeno, kdo si pere roke in kje, rokavice ja / ne do kdaj in zakaj in čakaš na zastrupitev in te nikakor ni, kljub vsem tem nikakršnim 🙂 higijenskim ukrepom.

Odprta kuhinja je za odprte ljudi, ki nimajo preganjavice z zastrupitvijo. Je res, da je malce drago glede na način postrežbe, a vse ima svoj čar in je v maniri vzami ali pusti, kar je cool.

Torej izbira je moja, grem, ne grem . In ni, da na Mon-u jokam, da tam pa si ne umivajo rok…drago, zažgano, surovo……..
[/quote]
Higiena je osnova za gostinstvo. Enako kot tudi za vse kuhinje kjer pripravljajo hrano za druge in za plačilo. Gotovo bi se takole odprti ljudje kot si ti z vso širino ki jo imaš strinjali, če bi na tak način pripravljali hrano v šolskih in vrtčevskih kuhinjah.
Ker tam enako kot v ta zadnjem gostinskem lokalu inšpekcija kar pogosto pregleda če je vse po HACCapu. Za razliko od odprte kuhne. Kjer je svinjarija pika!
Še nekaj – poznam kar nekaj ljudi, ki so po prehranjevanju na odprti kuhni imeli manjše ali celo večje težave! Salmonela ruls! Predvsem poleti!


Higiena je osnova za gostinstvo. Enako kot tudi za vse kuhinje kjer pripravljajo hrano za druge in za plačilo. Gotovo bi se takole odprti ljudje kot si ti z vso širino ki jo imaš strinjali, če bi na tak način pripravljali hrano v šolskih in vrtčevskih kuhinjah.
Ker tam enako kot v ta zadnjem gostinskem lokalu inšpekcija kar pogosto pregleda če je vse po HACCapu. Za razliko od odprte kuhne. Kjer je svinjarija pika!
Še nekaj – poznam kar nekaj ljudi, ki so po prehranjevanju na odprti kuhni imeli manjše ali celo večje težave! Salmonela ruls! Predvsem poleti!
[/quote]

Če te sprav berem, ne podpiraš nobenega street fooda? In jaz poznam marsikoga, ki je imel hude težave po gostinski hrani sploh. Kaj pa zdaj? Da o kakšnih hotelih ne govorimo. Salmonela pač ne hara samo po štantih in ni odvisna od higiene, ampak od pokvarjene hrane. In po njej nimaš blagih težav, ampak lahko pristaneš tudi v bolnici. Ljudem je pogosto slabo tudi zato, ker se prenažrejo. Potem je pa seveda salmonela kriva.

Ne podpiraš tega folka, na potovanja pa hodiš tja?
Kako gre pa to skupaj?

Jaz sem bila dvakrat v vseh teh letih. Pa še to slučajno. Upira se mi gužva, pa stanje v vrstah. Veliko raje se v miru usedem in pojem kot človek.


Higiena je osnova za gostinstvo. Enako kot tudi za vse kuhinje kjer pripravljajo hrano za druge in za plačilo. Gotovo bi se takole odprti ljudje kot si ti z vso širino ki jo imaš strinjali, če bi na tak način pripravljali hrano v šolskih in vrtčevskih kuhinjah.
Ker tam enako kot v ta zadnjem gostinskem lokalu inšpekcija kar pogosto pregleda če je vse po HACCapu. Za razliko od odprte kuhne. Kjer je svinjarija pika!
Še nekaj – poznam kar nekaj ljudi, ki so po prehranjevanju na odprti kuhni imeli manjše ali celo večje težave! Salmonela ruls! Predvsem poleti!
[/quote]
Inspekcija je tam precej pogosto tako da ne skrbi. Jaz se bi na slovenske ponudnike kar zanesla saj jim je haccap precej znan in domac..ostale pa: po obcutku.

Razmišljam enako, sem tudi bila parkrat od začetka, takrat navdušena, potem pa kmalu ne več. Kako stvar preplačaš, misleč, kako bo dobro, pa naj bo, pa ni vredno.

Cene so najbrž navite tudi zato, ker morajo fajn plačati tema dvema Kochavy plus vse ostalo.

Opažam, da radi pridejo na to Odprto kuhno iz drugih krajev Slovenije, jim je to dogodek, podobno kot “lučke” decembra, pa fajn je za objavo na omrežjih, ker si kul, da si f Ljubljani na Odprti kuhni. 🙂

Nasploh sem z leti vedno bolj pristaš kuhanja doma, vsaj veš, kaj si dal v lonec in kako si pripravil.

New Report

Close