Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odrekanje, zategovanje pasu – ko gradite

Odrekanje, zategovanje pasu – ko gradite

Vidiš, jaz pa razmišljam drugače, moj dom je ves svet in povsod tam, kjer so ljudje, ki jih imam rada, se počutim domače.
Streho nad glavo pa res moram imeti, ampak mi zadostuje stanovanje, kot 1. je že nakup bistveno cenejši od nakupa hiše in kot 2. je vzdrževanje neprimerno cenejše. Meni te stene res pomenijo smao to, da ima kje prespat, se umit, skuhat ipd., če sem sama doma, mi je stanovanje v napoto, krneki, ko so doma ostali družinski člani, mi je pa popolnoma vseeno, kje smo, kjerkoli smo, mi je domače 🙂

Vidiš, jaz pa razmišljam drugače, moj dom je ves svet in povsod tam, kjer so ljudje, ki jih imam rada, se počutim domače.
Streho nad glavo pa res moram imeti, ampak mi zadostuje stanovanje, kot 1. je že nakup bistveno cenejši od nakupa hiše in kot 2. je vzdrževanje neprimerno cenejše. Meni te stene res pomenijo smao to, da ima kje prespat, se umit, skuhat ipd., če sem sama doma, mi je stanovanje v napoto, krneki, ko so doma ostali družinski člani, mi je pa popolnoma vseeno, kje smo, kjerkoli smo, mi je domače :)[/quote]

Dom res ljudje doživljamo drugače in vsak po svoje. Meni dom pomeni ogromno, pravzaprav si upam reči, da vse. Zato mi ni vseeno kje in kako živim. Jaz sem se pripravljena marsičemu odpovedat na račun hiše. Nobeno kino, gledališče, izlet, kosilo po gostilnah ni toliko vredno in ne odtehta občutka, da si v svoji hiši, na svoji terasi, na svojem dvorišču, na svojem vrtu. Je pa res življenje v hiši veliko dražje in razumem, da si marsikdo niti življenja v hiši ne more privoščiti.

Smo pač različni in prav je tako.Zato pa tisti, ki živite v stanovanjih, naj vam bo tam lepo in nam, ki živimo (ali bodo živeli) v hišah naj bo lepo v njih.

seveda. Sicer pa hotel se plača,mar ne?
Če jim pa ne moreš rečt naj grejo na svoje,pol pa trpi.

Mi smo se maja lani preselili v montažno hišo, zgradili pa smo jo v pičlih 8 mesecih (od jame do vselitve). Pomembno je, da se lahko vseliš na “komot”. Kar pomeni, da vse v hiši ali okoli hiše ni končano, ampak lahko brez skrbi nekaj let ali pa vedno preživiš brez (npr. nadstrešek).

Tudi jaz sem zrasla v družini kjer se je nonstop nekaj gradilo, se poročila v blok v LJ, a sem moža prepričala, da gremo na podeželje v hišo. Oba otroka sta še v vrtcu, zato sva tako hitela z gradnjo. Če bi gradila 5-10 let, otroka ne bi imela nič od hiše, bi raje ostali v stanovanju.

Zato morda tvojemu vprašanju manjka nekaj dodatnih informacij. Če je plusov več (majhni otroci, zaprta finančna konstrukcija, dobra šola) kot minusov (prevelik kredit, preveliko šparanje), potem zategovanja sploh ne boste občutili. V hiši boste preprosto uživali in to je to.

Keep calm and carry on :)

New Report

Close