Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek odškodnina za nezgodo

odškodnina za nezgodo

Poškodovala sem se in zdravljenje-terapija,FTH,kontrolni pregledi ,še vedno trajajo. Noga je v bistvu boljša ampak del.mesta ne bi še mogla opravljati ( sedaj sem na porodniški),ker nosim visoke pete in stojim 8 ur.
Drug teden zaključim z laserjem in bi rada oddala odšk.zahtevek. Prejšnji teden pa mi je kirurg omenil,da če stanje (oteklina in bolečina),ne bosta kmalu izginili, naj pomislim na operacijo,ki se izvaja po preteku 6 mesecev od poškodbe.
Sedaj pa me zanima kdaj naj oddam odš.zahtevek zavarovalnici, sedaj oz.ali naj čakam na “možno”operacijo. Kaj sploh mi bodo priznali, saj gre za poškodbo,ki se načeloma celi 6 tednov ( strganje vezi in zvin gležnja), pri meni pa se očitno brazgotina in raztrganina celi zelo počasioz. je na prvih pregledih sploh niso opazili in so mi zelo kmalu sneli mavec, kasneje pa se je izkazalo,da je vez precej strgana. Ali lahko naknadno (v primeru operacije in bolniškega staleža), uveljavljam še kaj za to poškodbo?

katja

ponavadi se odškodninske zahtevke uveljavlja po zaključku zdravljenja, mislim da v 3 letih.

poglej pravilnik po katerem si zavarovana in seveda pri kateri zavarovalnici. po končanem zdravljenju se običajno odda zahtevek za izplačilo odškodnine, po zaključenem zadravljenju, ne vem koliko časa po tem pa se če so težave še prisotne, zdravljenje pa je zaključeno lahko odda vloga za uveljavljanje {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}invalidnosti. ampak vse to in še več ti bodo povedali pri tvoji zavarovalnci. vsekakor pa mora biti zdravljenje zaključeno. jaz bi počakala na konec FTH in kontrolni pregled pri spec. potem pa ti bo itak zapisano ali je zdravljenje zaključeno ali ne.

nova
Uredništvo priporoča

Po informacije pojdi na brezplačne linije Poravnave ali ene od teh družb, tam ti bodo svetovali, da najprej zdravljenje zaključi in nato oddaj odškodninski zahtevek. Od poškodbe pa v roku 3 let je možno oddati odškodninski zahtevek, po pretečenem roku 3-h let zahtevek zapade, tako, da se tebi še ne mudi, če boš pa prehitra, ti bodo pa zahtevek zavrnili, da zdravljenje še ni končano. Ko boš zahtevek vlagala ga vloži pri kakšnem odvetniku, ker so družbe kot so Poravnava, Odškodnina, … preveč oderuške, za svoje usluge zahtevajo preveč {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

lp in kmalu okrevaj.

tako kot pravijo predhodnice:

odškodniski zahtevek moraš vložiti v treh letih od zaključka zdravljenja, saj bo šele takrat ugotovljena višina invalidnosti in vloži res preko odvetnika, saj ti vse te poravnave, odškodnine… preveč poberejo, pa tudi sama boš manj iztržila. odvetniku ne rabiš ničesar plačati, ker njemu stoške krije zavarovalnica, medtem ko si poravnava vzame procente.

lp, maka

in zakaj rabiš odvetnika, pa poravnavo ali odškodnino. saj zahtevek lahko vložiš sam, jaz bi se na druge obrnila le v primeru da bi mi po moje upravičen zahtevek zavrnili ali priznali premalo dni. pri tem samo pokličeš zvarovalnico da ti pošlje obrazec, ali pa si ga sprintaš iz spletne strani ali pokličeš njihovega agenta. potem pa ga izpolniš kot piše. priložiš kopijo dokumentacije in to je to.

Preko odvetnikov definitivno iztržiš več, kot če sam vložiš zahtevek za odškodnino. Ker odvetnik se potrudi in napiše kar nekaj strani dolg dopis v katerem na veliko obrazloži tvoje zdravljenje in stroške s tvojim zdravljenjem in vse skupaj lepo zapakira v eno čedno vsotico, ti sam pa tega ne znaš ali pač? Zato ljudje jemljemo odvetnike, ki niso nič dražji, ker tako in tako oni od zavarovalnice dobijo svojih 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in mi, ki terjamo odškodnino nismo pri tem nič oškodovani.

lp

Draga informatorka, odvetnik vzame 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, družbe pa od 8{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dalje.

ma še vedno mi ni jasno zakaj. pa saj imaš lepo zapisano vsote na pogodbi po kateri je sklenjena in zneski za bolnišnični dan se ne morejo povečat, ker si najela odvedtnka, je tako kot je zapisano in dnevne odškodnine se ravno tako ne morejo povečati, kot bi plačevala max. premije , v resnici pa plačuješ precej nižje. ne vem no, sedaj bom pomislila da nekateri na račun moje premije dobite višja izplačila, kot vam pripadajo po pogodbah. to je pa potem cela anarhija.

New Report

Close