Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odstranitev maternice/miomi-bolečine, bolniška, posledice

Odstranitev maternice/miomi-bolečine, bolniška, posledice

Pred kratkim sem imela operacijo zaradi odstranitve maternice (laparoskopsko) , ki je bila polna miomov, operacija je trajala 5 ur. Prosim tiste, ki imate s tem izkušnje za par odgovorov.

1. Zanima me, kako dolgo ste počivale?

2. Kako dolgo ste bile v bolniškem staležu?

3.Ali se je kateri po operacijo znova pojavil miom?

4.Ali so se vam pojavile kakrsnekoli tezave zaradi narkoze?

5.Kako je bilo z dvigovanjem teže

6.Kdaj ste lahko po operaciji npr. kolesarile, hodile v hribe, plavale, sle v kopalisce?

7.Vam je bilo kadarkoli žal?

8.Kaksno je bilo vaše psihično in hormonsko počutje, se je kaj spremenilo?

    Hvala!

1. En teden

2. 28 dni (štiri tedne)

3. NE

4. NE

5. Eno leto sem dvigovala maksimalno 5 kg

6. Po enem letu

7.  DA

8.  Velikanska sprememba v počutju

 

Hvala za izkušnjo. Me pa zanima,zakaj vam je žal, v čem je zdaj počutje drugače, jemljete kakšna zdravila… Hvala!

nova
Uredništvo priporoča

1.       Zanima me, kako dolgo ste počivale?

3         tedne

2.       Kako dolgo ste bile v bolniškem staležu?

5 tednov

3.Ali se je kateri po operacijo znova pojavil miom?

              Ker nimaš več maternice, se miom na maternici ne more več pojaviti.Mijomi se pojavijo na maternici, ali v steni maternice.

4.Ali so se vam pojavile kakrsnekoli tezave zaradi narkoze?

                    NE

5.Kako je bilo z dvigovanjem teže

              Se še pazim in ne dvigujem teže.

6.Kdaj ste lahko po operaciji npr. kolesarile, hodile v hribe, plavale, sle v kopalisce?

             Že po 3 tednih sem šla na kratek sprehod, po 2 mesecih sem prehodila komot 10 km, potem pa vedno hitreje hodila.

7.Vam je bilo kadarkoli žal?

   Žal mi je, ker sem izvedela kaj je pravi vzrok miomov.

8.Kaksno je bilo vaše psihično in hormonsko počutje, se je kaj spremenilo?

     Sprememba je velika, teža s hormoni.

Imam pa jaz za vaju in za vse ki še pridete na forum vprašanje…meni je zdravnik nove medicine dejal, da miomi nastajajo zaradi prisilnih misli in sicer:

-PEDUNKULARNO na zunanji steni maternice- strah pred zanositvijo

-INTRAKAVITARNO na notranji steni maternice- želja po otroku

-SUBSEROZALNO v sami steni maternice na strani proti zunanjosti- strah pred zanositvijo

-SUBMUKOZALNO v steni maternice na strani proti notranjosti- želim si otroka, pa ga nimam s kom imeti

-INTRAMURALNO v steni maternice obsežen proti zunanjosti in proti notranjosti- ne morem zadržati zanositve

Torej miomi so vedno v povezavi z željo, ali NE željo po zanositvi.

Kaj od tega je vaju( vas) prizadelo, me zelo zanima, ker jaz sem imela miome točno tam kjer mi je ta gospod povedal, glede na to, da sem si vedno želela otroke, pa nikakor nisem mogla zanositi, zato sem imela miome na notranji steni maternice. Rekel mi je, da bi miomi izginili, v kolikor bi zanosila in operacija ne bi bila potrebna.

Hvala za izkusnje.

Moji miomi niso bili povezani z zanositvijo,starost 50,trije otroci.

Moznost, da se ti miom po odstranitvi znova pojavi obstaja, je pa zelo redko-gre za primer, ko ti pri odstranitvi ne odstranijo vsega, kot neki zasevki se pojavijo…

Jaz po operaciji cel teden skoraj le lezim, pocasi bom zacela bolj migat. Cutim pa, da ko se bolj naprezam, da me zacne znova trebuh bolet. Tudi sedim se tezje.

 

V kaksnem smislu pa so hormonske tezave, ali imate za to tudi kaksno zdravilo?

me zanima, ali ste vi že v menopauzi, ker ste po starosti nekje na meji menopauze. In še to me zanima, glede na to kar sem zgoraj napisala kaj je krivo za miome, ali o bile vse 3 nosečnosti željene, zelo željene?

In ali so vam povedali kje na maternici ste imeli miom- e- na zunanji, ali notranji strani maternice, ali v steni maternice…. in kakšne težave ste imeli pred operacijo?

Vse 3 nosečnosti do bile iz srca zaželjene.

Nisem se bila v menopauzi, sem tudi pozno, pri 14 dobila menstruacijo.

Miomi so bili na maternicni steni, v maternici, v medenicnem dnu. Bilo jih je veliko, zato je tudi operacija bila zahtevna in dolga. Izvidov se nisem prejela, le zacasno odpustnico. Maternica je bila tezka 2 kg.

Tezave so bile slabokrvnost,utrujenost, mocne in dolge menstruacije, bolec in vedno vecjo trebuh, pogosto lulanje.

Danes je 10.dan od operacije in mene se vedno zelo boli trebuh. Sivi se celijo vredu, 90 % casa lezim. Tablet vec ne jem zaradi želodca. Jajcniki so

Malo se bojim teh hormonskih sprememb…

 

koliko pa je star najmlajši otrok?

A si morda težko zanosila in je bila želja zato zelo močna?

 

Najmlajsi je star 17.

Tezav z zanositvijo nisem imela. Takrat tudi nisem imela miomov, vsaj na pregledu ginekolog tega ni omenil.

 

Miome je imela tudi moja mama.

New Report

Close