Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odtujen od ostalih slovencev

Odtujen od ostalih slovencev

Ko opažam kako povprečni slovenec misli, čuti, gleda na svet, se počutim kot vesoljec.

Tako brezčuten in plehek narod je slovenski. Te kar zmrazi

 

Nocem bit nesramen…

Res je to. Preden mi kdo kaj rece… Jst sm rojen u sloveniji. Prakticno slovenija je moja domovina. Mene dol nic ne veze. Veste da bi raje videl da je v drzavi v kateri bivam narod gospodski, viteski… Casten… Od rjeci.

tako ko gledam… Letate za necem sploh ne veste za cim…

Sploh ne drzite do svojega. Niti cuvate. Slabo ste narodnostno ozavesceni. Res neka cudna mentaliteta ki se prenasa iz roda v rod.

Spomnim se enkrat je jelincic jamral za slo dediscino… Da jo je po svetu vec kot doma. Da vec stvari najde v tujini kot tu. Da je to zalostno.

Pa za presernova pisma. Ja. Cefur sem. Pa tudi boli me za preserna. Ampak mislim da je to neprecenljiva kulturna zbirateljska intelektualna dediscina… Boli vas k. Res vas. Neke cudne stvari vi ganjate.

Kafane i provod…

Pa nocem vas spuscat. A ni to zalostno? Nizko padate. S takimi stvarmi se vas ugled nacenja rusit.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Blaablaa, 24.11.2021 ob 11:30

Nocem bit nesramen…

Res je to. Preden mi kdo kaj rece… Jst sm rojen u sloveniji. Prakticno slovenija je moja domovina. Mene dol nic ne veze. Veste da bi raje videl da je v drzavi v kateri bivam narod gospodski, viteski… Casten… Od rjeci.

tako ko gledam… Letate za necem sploh ne veste za cim…

Sploh ne drzite do svojega. Niti cuvate. Slabo ste narodnostno ozavesceni. Res neka cudna mentaliteta ki se prenasa iz roda v rod.

Spomnim se enkrat je jelincic jamral za slo dediscino… Da jo je po svetu vec kot doma. Da vec stvari najde v tujini kot tu. Da je to zalostno.

Pa za presernova pisma. Ja. Cefur sem. Pa tudi boli me za preserna. Ampak mislim da je to neprecenljiva kulturna zbirateljska intelektualna dediscina… Boli vas k. Res vas. Neke cudne stvari vi ganjate.

Kafane i provod…

Pa nocem vas spuscat. A ni to zalostno? Nizko padate. S takimi stvarmi se vas ugled nacenja rusit.

 

 

Dejstvo je, da je bila Slovenija vedno nemska kolonija, narod pa podlozen.

Ne mores od naroda, ki je bil stoletja in stoletja podanik, pricakovati zdaj neko trdno hrbtenico in ponos, cast, dostojanstvo!

 

Politiko imamo pa tudi cisto v Q! Tudi oni so potomci podloznikov in ritolizniki.

Imamo svojo drzavo, cudovit bisercek, ma, nasa drzava je glede na geografsko lego in vsebino en briljanten butik! Kaj vse bi lahko naredili in imeli, a mi smo sli se 5 korakov nazaj, namesto 10 naprej!

 

Vem js to. Mali smo a svega imamo. Rodovitna zemlja, v enem dnevu se lahko in okopas in nasmucas…

Spomnim se enkrat ene uciteljice za geo iz OŠ. Je rekla da nam avstrijci dandanes zavidajo luko koper pa morje. Da je morje okno v svet. In res je tako.

Neznate oz neznamo cenit.

Kakvi smo mi takva nam je drzava.

Ps

gozdov… Izvirov… Vode…

Svega.

Ampak…

Ja…

Vsaj slovensko se nauči, če si že rojen tukaj.

I do numbers. Not letters.

Odgovor na objavo uporabnika
ewgf, 24.11.2021 ob 11:57

Vsaj slovensko se nauči, če si že rojen tukaj.

 

Saj zna slovensko, samo njegov domaci jezik je cefurscina, pol slovensko, pol srb/hrv/bos.

Enkao kot mladina zdaj govori pol slovensko in pol anglesko, ker z doloceno anglesko besedo bolje poudaris pomen.

trenutna politika zelo maže naravne lepote Slovenije, tako, da je Slovenija na senčni strani Alp, namesto na sončni strani Alp ob Jadranu, kot ji je naravno dano, sicer ne vem kako je to možno ampak tako je..

Ko človek vidi s(d)s ovca je isto kot, da bi videl marsovca oz. agresorja, ki te bo slej kot prej napadel, zaradi tega, če boš hodil v trenerki na prostem, poslušal recimo Magnifica in ne boš z dvignjeno desno roko pozdravljal sliko Hitlerja, ups pacienta…,  je sicer zanimivo, saj je zlo (v tem primeru s(d)s greznica kot sila zla) vedno poraženo ampak jebeno, jebeno, saj se je treba leta boriti proti temu zlo na miroljuben demokratičen način ne pa tako kot kot se oni borijo proti ljudem s silo z  topovi in robokopi… Pač sile zla trenutno vladajo, takle mamo, mogoče je to neka fakerska karma, ki smo jo prebivalci Slovenije fasali pač v tem obdobju pitaj boga od kdaj, ker nam je bilo v preteklosti preveč lepo.

“ČEFURŠČINA”,

men je tok zlo bedno, ko slovenci kritizirajo čefurje in ljudi, ki v slovenskem uporablajo srbske in bosanske besede. Pa saj to je NAŠA NAM SLOVENCEM SORODNA JUŽNOSLOVANSKA JEZIKOVNA SKUPINA. Ker lejte prekmurci pač spadajo pod meje naše države, če pa ne bi bi jim isto rekli da govorijo tuj jezik tako kot srbi ali pa bosanci. Če bi hrvati ali bosanci spadali v državo slovenijo bi pa rekli, da govorijo drug dialekt.

Ker v čemu pa je ANGLEŠČINA sorodna SLOVENŠČINI??? Da mladi slovenci uporablajo angleške besede v slovenskem jeziku???

Uporablajo jih zaradi ameriške popularne kulture, ki je tukaj dominantna in si pol fajn če tko govoriš!!! Čeprav si ne predstavljam kakšen kmetavzar moraš biti, da tako misliš.

Ja pač slovenci so ku.rbe! Slonenija bivša nemška kolonija. In zdaj so te hlapčevske švabske ku.rbe postale ameriške kur.be. Vedno si najdejo bogatega kmetavzarja, da mu ližejo rit.

 

Tako da ne mi kritizirat čefurščine.

Kletvice nam vrnte!!!

Čakaj, a si od “dole” ali kje iz naprednega nekoč imperialističnega zahoda. Ali vsaj Turk in si torej potomec ljudi, ki so zasedali in vzdrževali 600 letni imperij, žal kot musliji, a vseeno.

Torej, če si od dole, si potomec ali avstroogrskih, ogrskih (madžarskih), benečanskih hlapcev (Hrvat), ali pa potomec turških hlapcev (Bosna, Srbija (sicer vazali, a so jih dodobra poturčili), Kosovo, Črna gora, Makedonija. Torej, tvoj  nacionalni ponos je fikcija, tvoje manire pa še za na sekret čučavac niso. Žal, tako pač je. Ne grizi roke, ki te hrani (Slovenija), to ve celo najbolj neumen pes.

To velja za vse pohlevne slovenčke, ki so amriške kurbice, ki gledajo ameriške serije in filme, poslušajo ameriško glasbo. Ali pa to delajo njihovi otroci.

Obenem jih pa južnaki motijo, da ne govorijo slovensk.

Govedarske kurbe, ki ližejo rit najmočnejši velesili za ceno svoje kulture naj bojo tiho. Od svoje kulture samo govejo glasbo pa klobase poznajo. Fuj! Golazn

Odgovor na objavo uporabnika
Čak čak mal, 24.11.2021 ob 15:11

Čakaj, a si od “dole” ali kje iz naprednega nekoč imperialističnega zahoda. Ali vsaj Turk in si torej potomec ljudi, ki so zasedali in vzdrževali 600 letni imperij, žal kot musliji, a vseeno.

Torej, če si od dole, si potomec ali avstroogrskih, ogrskih (madžarskih), benečanskih hlapcev (Hrvat), ali pa potomec turških hlapcev (Bosna, Srbija (sicer vazali, a so jih dodobra poturčili), Kosovo, Črna gora, Makedonija. Torej, tvoj  nacionalni ponos je fikcija, tvoje manire pa še za na sekret čučavac niso. Žal, tako pač je. Ne grizi roke, ki te hrani (Slovenija), to ve celo najbolj neumen pes.

“čak čak mal”,

Sem nekdo, ki za razliko od hlapčevskih ku.rb prodanih švabom ali pa ameriki pozna slovensko kulturo in z njo živi!!! Ne tako kot vi ku.rbe švabske ameriške, ki poznate več ameriških igralcev, pevcev kot slovenskih in ste morda celo prebrali več ameriških knjig kot slovenskih!

Pa sem delno iz ameriške družine, ker so ženske iz naše družine pobegnile iz Amerike v Jugoslavijo ker v ameriki niso imele ženske pravic. Saj še o lastnem denarju, ki so ga same zaslužile in bančnem računu niso mogle odločati, vse je bilo v rokah moških. Tako da je moja babica rekla nisem bila ne ku.rba in ne kuhinjski pripomoček kot druge ameriške ženske, da bi v ameriki vstrajala.

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši, 24.11.2021 ob 15:14

To velja za vse pohlevne slovenčke, ki so amriške kurbice, ki gledajo ameriške serije in filme, poslušajo ameriško glasbo. Ali pa to delajo njihovi otroci.

Obenem jih pa južnaki motijo, da ne govorijo slovensk.

Govedarske kurbe, ki ližejo rit najmočnejši velesili za ceno svoje kulture naj bojo tiho. Od svoje kulture samo govejo glasbo pa klobase poznajo. Fuj! Golazn

Torej, roke, ki te hrani (Slovenija) se ne grize, to ve celo najbolj neumen pes. Pa zapopadi še ti južnjače junačko.

Odgovor na objavo uporabnika
Čak čak mal, 24.11.2021 ob 15:27

Torej, roke, ki te hrani (Slovenija) se ne grize, to ve celo najbolj neumen pes. Pa zapopadi še ti južnjače junačko.

Ja kdo pa je grizel roko? A sem kaj slabega povedal cez slovenijo? In pol vi men o pismenosti…

Bilo je misljeno v smislu da verjamem oz mislim da lahko bolje od tega… Ampak ocitno ne.

Ne ohranjate tradicije. Kaj boste cez 100let? Kaksno tujo prevzel?

Odgovor na objavo uporabnika
Blaablaa, 24.11.2021 ob 15:32

Ne ohranjate tradicije. Kaj boste cez 100let? Kaksno tujo prevzel?

Arabsko menda ☪️

Ja. Treba islam sprejet.

Odgovor na objavo uporabnika
Popay npr, 24.11.2021 ob 12:22

trenutna politika zelo maže naravne lepote Slovenije, tako, da je Slovenija na senčni strani Alp, namesto na sončni strani Alp ob Jadranu, kot ji je naravno dano, sicer ne vem kako je to možno ampak tako je..

Ko človek vidi s(d)s ovca je isto kot, da bi videl marsovca oz. agresorja, ki te bo slej kot prej napadel, zaradi tega, če boš hodil v trenerki na prostem, poslušal recimo Magnifica in ne boš z dvignjeno desno roko pozdravljal sliko Hitlerja, ups pacienta…,  je sicer zanimivo, saj je zlo (v tem primeru s(d)s greznica kot sila zla) vedno poraženo ampak jebeno, jebeno, saj se je treba leta boriti proti temu zlo na miroljuben demokratičen način ne pa tako kot kot se oni borijo proti ljudem s silo z  topovi in robokopi… Pač sile zla trenutno vladajo, takle mamo, mogoče je to neka fakerska karma, ki smo jo prebivalci Slovenije fasali pač v tem obdobju pitaj boga od kdaj, ker nam je bilo v preteklosti preveč lepo.

Tebi se je pa hudo, hudo poslabšalo!

“ČAK ČAK MAL”,

Lej debil sva isto minuto objavila sporočilo in očitno nisi uspel prebrati kaj sem ti odgovoril.

Sem ti lepo pojasnnil, da roko slovensko ki te hrani grizeš le ti in tebi podobni, ki ste izdali slovensko kulturo za ameriško in s tem ste izdali tudi slovenijo. Enkrat kurbe švabske drugič kurbe ameriške. Nimate kulturo razn amerike poznate le givedarsko muziko in klobase pa potice da se nažirate. Fuj svinjarija izdajalska, ki grize roko ki jih hrani!

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši, 24.11.2021 ob 15:27

“čak čak mal”,

Sem nekdo, ki za razliko od hlapčevskih ku.rb prodanih švabom ali pa ameriki pozna slovensko kulturo in z njo živi!!! Ne tako kot vi ku.rbe švabske ameriške, ki poznate več ameriških igralcev, pevcev kot slovenskih in ste morda celo prebrali več ameriških knjig kot slovenskih!

Pa sem delno iz ameriške družine, ker so ženske iz naše družine pobegnile iz Amerike v Jugoslavijo ker v ameriki niso imele ženske pravic. Saj še o lastnem denarju, ki so ga same zaslužile in bančnem računu niso mogle odločati, vse je bilo v rokah moških. Tako da je moja babica rekla nisem bila ne ku.rba in ne kuhinjski pripomoček kot druge ameriške ženske, da bi v ameriki vstrajala.

DRUGAČE JE PA TAKO KOT SEM TI V TEMU ZGORAJ CITIRANEMU SPOROČILU RAZLOŽIL.

Ovbe, ovbe (tradicija), so pa nekateri hudo zacvilili. S čim takim kot ste vi, se pa jaz ne ukvarjam. Zdaj pa le še cvilite in krulite, pa od koder kod že so vaši nesrečni predniki.

 

Gledam Hrvate, isto milijon let potlaceni pod vsakim, ki je sel mimo, a oni imajo tak nacionalni ponos in domoljubje do njihove lepe, da ne mores verjet, da imamo podobno zgodovino! Mi Slovenci ne poznamo niti 10% domoljubja, kot ga imajo Hrvati.

Kje vraga si ti našel nacionalni ponos pri Hrvatih. Vsaka “admiralska” uniforma hotelskega portirja še ni nacionalni ponos. Vsaka narodnjaška fešta tudi ne, teh imamo mi pri nas čez glavo dovolj. Če te zanima njihov ponos si oglej propadle  borce iz “domovinskog rata”. Tri poznam, ubogi, ubogi … kaj so morali doživeti in zakaj so se reveži borili. Za amerikanizacijo na vsakem koraku že ne, a jo morajo prenašati, za beden drobiž.

New Report

Close