Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odtujen od ostalih slovencev

Odtujen od ostalih slovencev

Odgovor na objavo uporabnika
Peter Klepec vs Veli Joža, 24.11.2021 ob 19:17

Kje vraga si ti našel nacionalni ponos pri Hrvatih. Vsaka “admiralska” uniforma hotelskega portirja še ni nacionalni ponos. Vsaka narodnjaška fešta tudi ne, teh imamo mi pri nas čez glavo dovolj. Če te zanima njihov ponos si oglej propadle  borce iz “domovinskog rata”. Tri poznam, ubogi, ubogi … kaj so morali doživeti in zakaj so se reveži borili. Za amerikanizacijo na vsakem koraku že ne, a jo morajo prenašati, za beden drobiž.

Hrvatom samo reces Hrvatska in vsi skup stopijo.

Slovencem reces Slovenija in dobis 2 milijona komentarjev, od tega 1.800.000 negativnih,nihce pa ne stopi skupaj, niti tistih 200.000 s pozitivnim komentarjem  ne.

Odgovor na objavo uporabnika
tlacanski narod, 24.11.2021 ob 11:37

Odgovor na objavo uporabnika
Blaablaa, 24.11.2021 ob 11:30

Nocem bit nesramen…

Res je to. Preden mi kdo kaj rece… Jst sm rojen u sloveniji. Prakticno slovenija je moja domovina. Mene dol nic ne veze. Veste da bi raje videl da je v drzavi v kateri bivam narod gospodski, viteski… Casten… Od rjeci.

tako ko gledam… Letate za necem sploh ne veste za cim…

Sploh ne drzite do svojega. Niti cuvate. Slabo ste narodnostno ozavesceni. Res neka cudna mentaliteta ki se prenasa iz roda v rod.

Spomnim se enkrat je jelincic jamral za slo dediscino… Da jo je po svetu vec kot doma. Da vec stvari najde v tujini kot tu. Da je to zalostno.

Pa za presernova pisma. Ja. Cefur sem. Pa tudi boli me za preserna. Ampak mislim da je to neprecenljiva kulturna zbirateljska intelektualna dediscina… Boli vas k. Res vas. Neke cudne stvari vi ganjate.

Kafane i provod…

Pa nocem vas spuscat. A ni to zalostno? Nizko padate. S takimi stvarmi se vas ugled nacenja rusit.

 

 

Dejstvo je, da je bila Slovenija vedno nemska kolonija, narod pa podlozen.

Ne mores od naroda, ki je bil stoletja in stoletja podanik, pricakovati zdaj neko trdno hrbtenico in ponos, cast, dostojanstvo!

 

Politiko imamo pa tudi cisto v Q! Tudi oni so potomci podloznikov in ritolizniki.

Imamo svojo drzavo, cudovit bisercek, ma, nasa drzava je glede na geografsko lego in vsebino en briljanten butik! Kaj vse bi lahko naredili in imeli, a mi smo sli se 5 korakov nazaj, namesto 10 naprej!

 

Za časa Habsburžanov so bili Celjski grofje praktično neodvisni in nič podložni. Imeli so ozemlja kjer so živeli Slovenci izven današnjih meja.

Sicer pa kako so ljudje tukaj vsakodnevno nesramni, prevzetni in visoki, to ni karakteristika podložnih. Je pa res da politiki se pa tako obnašajo in sledijo ali kapitalistom ali lobističnim ljudem in evropskim politikom izven države. Tukaj je pa prisotna podložnost

Odgovor na objavo uporabnika
poglej Hrvate, 24.11.2021 ob 19:41

Hrvatom samo reces Hrvatska in vsi skup stopijo.

Slovencem reces Slovenija in dobis 2 milijona komentarjev, od tega 1.800.000 negativnih,nihce pa ne stopi skupaj, niti tistih 200.000 s pozitivnim komentarjem  ne.

Zato so pa tudi najuspešnejši bili tako po 2sv.v., ko so postavili Hrvata za predsednika Jugoslavije in so dobili največ ozemlja in po osamosvojitvi kjer so preigrali naše naivne politike na vseh področjih in še vedno jih. Lahko se  naši vzgledujejo po njih kako se stvari delajo. Še ob meji so vse asfaltirali, Slovenci ki so ostali na drugi so pa govorili, v Ljubljani so pozabili na nas. Tako je. Levi so pa še za povrhu prodali vsa podjetja.

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
slovenclji, 24.11.2021 ob 11:01

Ko opažam kako povprečni slovenec misli, čuti, gleda na svet, se počutim kot vesoljec.

Tako brezčuten in plehek narod je slovenski. Te kar zmrazi

 

Ampak ni bilo vedno. In tudi drugje dvomim, da je kaj boljše. Razčlovečenje pač in nek občutek, da smo vsega siti in da čakamo na čudež, čeprav imamo sami orodje v rokah.

Odgovor na objavo uporabnika
Čak čak mal, 24.11.2021 ob 15:27

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši, 24.11.2021 ob 15:14

To velja za vse pohlevne slovenčke, ki so amriške kurbice, ki gledajo ameriške serije in filme, poslušajo ameriško glasbo. Ali pa to delajo njihovi otroci.

Obenem jih pa južnaki motijo, da ne govorijo slovensk.

Govedarske kurbe, ki ližejo rit najmočnejši velesili za ceno svoje kulture naj bojo tiho. Od svoje kulture samo govejo glasbo pa klobase poznajo. Fuj! Golazn

Torej, roke, ki te hrani (Slovenija) se ne grize, to ve celo najbolj neumen pes. Pa zapopadi še ti južnjače junačko.

Če pogledata oba malce nazaj v pretrklost sta oba iz Afrike, mogoče celo s sosednjih vej.

Odgovor na objavo uporabnika
Mijav307, 24.11.2021 ob 19:55

Če pogledata oba malce nazaj v pretrklost sta oba iz Afrike, mogoče celo s sosednjih vej.

No, važno je, da sva midva danes vsak v svojem fotelju, kakršenkoli že je, ti pa še vedno z veje na vejo skačeš🤣🤣🤣

 

Odgovor na objavo uporabnika
Blaablaa, 24.11.2021 ob 15:31

Ja kdo pa je grizel roko? A sem kaj slabega povedal cez slovenijo? In pol vi men o pismenosti…

Bilo je misljeno v smislu da verjamem oz mislim da lahko bolje od tega… Ampak ocitno ne.

SOMEBODY mene napada, meni je bilo to sporočilo namenjeno!

Odgovor na objavo uporabnika
Čak čak mal, 24.11.2021 ob 17:51

Ovbe, ovbe (tradicija), so pa nekateri hudo zacvilili. S čim takim kot ste vi, se pa jaz ne ukvarjam. Zdaj pa le še cvilite in krulite, pa od koder kod že so vaši nesrečni predniki.

.

👋👋

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši, 25.11.2021 ob 05:10

.

“ČAK ČAK MAL”,

in kaj naj bi sploh tvoj nelogičen odgovor pomenil? Kakšna tradicija? Ne podpiram vsake tradicije, sploh, če nima kulturne in umetniške vrednosti. Tudi krščanstva, ki je prisotno v pol sveta samega po sebi ne jemljem za slovensko tradicijo.

Vsak narod določa njegova kultura (in ne šport). In mi smo južnoslovanski narod ker če si tako neizobražen in nerazgledan ti naj povem, da slovenci ne spadamo ne med germane in ne pod ameriko. Ampak taki kot ste ti ste navajani biti vzvišeni nad tistimi, ki jih imate za manj medtem ko kot hlapčevske ku.rbe greste takoj lizati rit imperialističnim gospodarjem. Torej kdo je lahko sploh bolj beden od vas izdajalcev lastnega naroda, ki kot psi grizete roko svojega naroda, ki vas hrani, ko ste izdali svojo kulturo za ameriško, ki jo bolj poznate od lastne.

Ja Vid ti toplog…

 

Kako grebe….

ČAK ČAK MAL”,

in kaj naj bi sploh tvoj nelogičen odgovor pomenil? Kakšna tradicija? Ne podpiram vsake tradicije, sploh, če nima kulturne in umetniške vrednosti. Tudi krščanstva, ki je prisotno v pol sveta samega po sebi ne jemljem za slovensko tradicijo.

Vsak narod določa njegova kultura (in ne šport). In mi smo južnoslovanski narod ker če si tako neizobražen in nerazgledan ti naj povem, da slovenci ne spadamo ne med germane in ne pod ameriko. Ampak taki kot ste ti ste navajani biti vzvišeni nad tistimi, ki jih imate za manj medtem ko kot hlapčevske ku.rbe greste takoj lizati rit imperialističnim gospodarjem. Torej kdo je lahko sploh bolj beden od vas izdajalcev lastnega naroda, ki kot psi grizete roko svojega naroda, ki vas hrani, ko ste izdali svojo kulturo za ameriško, ki jo bolj poznate od lastne.

Forum ma spet tehnične težave pa nagaja ko hočeš kaj objavit

V moje prvem postu ni bilo omenjene nobene tradicije.  Na jetra mi gre zgolj pljuvanje po Sloveniji in Slovencih.  Nismo mi angeli, celo prav brihtni nismo, ampak tisti, ki pripadajo še bolj bukovim narodom nas naj ne zmerjajo. Naj raje pometejo pred svojim pragom. Tisti, ki pa imajo to srečo, da so se rodili kot pripadniki  bolj inteligentnih narodov nas pa ne zmerjajo. So pač prebrihtni za to.

Odgovor na objavo uporabnika
Čak čak mal, 25.11.2021 ob 13:41

V moje prvem postu ni bilo omenjene nobene tradicije.  Na jetra mi gre zgolj pljuvanje po Sloveniji in Slovencih.  Nismo mi angeli, celo prav brihtni nismo, ampak tisti, ki pripadajo še bolj bukovim narodom nas naj ne zmerjajo. Naj raje pometejo pred svojim pragom. Tisti, ki pa imajo to srečo, da so se rodili kot pripadniki  bolj inteligentnih narodov nas pa ne zmerjajo. So pač prebrihtni za to.

“ČAK ČAK MAL”,

to da si domišljaš da nas ne zmerjajo je samo naivno opravičevanje hlapčevske ku.rbe, ki jo boli, da jo ima gospodar za manjvredno ljubico in bi rada, da ji pokaže kako jo ceni in ji pove kako je lepa kot čakajo slovenčki pohvale zahodnih turistov, da jih potrplajo po glavici kot majhne psičke in jim povejo kako lepa je njihova država.

V resnici pa si za marsikaterega starejšega avstrica manjvredn slovan, kar spomnimo se kako so na avstriskem koroškem gledali na slovence še včeraj pred kratkim pod nacističnim gejem Haiderjem. Prav tako za marsikaterega američana če je slučajno slišal za slovenijo si nekdo iz sovjetske države, ki je bila del vzhodnega bloka za železno zaveso (res upam da nisi tako neveden da ti ne rabim razlagati da slovenija ni bila del tega) in danes po njihovem spadamo za med nerazvite balkance ali primitivne vzhodnoevropejce. Imam več sorodnikov v ameriki kot v sloveniji in mi povejo kaj nekateri predvidevajo tam za slovenijo.

Tako da kar opravičuj svojo bedo tega, ko se tolažiš da si boljši od južnakov in bedo tega da si izdajalec svojega naroda, ko svojo kulturo izdajaš za kulturo imperialistov, ker narod dela ravno njegova kultura in ti si jo izdal. S tem si ti pes, ki grize roko, ki ga hrani. Jaz sem prepričan sam vase ker sem za razliko od tebe videl od 150 do 200 slovenskih filmov in skupaj z evropskimi filmi sem jih videl mnogo več kot ameriških, ker jaz osebno dejansko kaj naredim za evropsko indetiteto medtem ko ti se samo hvališ, da si v EU narediš pa en drek da bi podpiral evropsko indetiteto in kot nemarn potuhnjen izdajalec, se zahrbtno štuliš k najmočnejšim in podpiraš njihovo “kulturo” in indetiteto. Ker amerikanizacija (z ameriško popularno kulturo) je političen proces, da se zaamerikanizira svet in to je za ceno in v škodo evropski indetiteti, ki naj bi jo imeli v EU in ena največjih groženj. Ampak super, da imamo gnila jabolka tvoje vrste, ki si svojo samozavest, da se sploh počutijo kaj vredne nabijajo s tem da so boljši od tajužnih “revežov”, ki niso v EU.

Poleg tega sem prebral jaz več evropskih in slovenskih knjig kot ameriških. Poznam več igralcev, pisateljev, uglaunem vseh umetnikov iz slovenije pa kot iz amerike. Tako, da ne ti meni…

Odgovor na objavo uporabnika
HALOŽANKA, 24.11.2021 ob 15:59

Odgovor na objavo uporabnika
Popay npr, 24.11.2021 ob 12:22

trenutna politika zelo maže naravne lepote Slovenije, tako, da je Slovenija na senčni strani Alp, namesto na sončni strani Alp ob Jadranu, kot ji je naravno dano, sicer ne vem kako je to možno ampak tako je..

Ko človek vidi s(d)s ovca je isto kot, da bi videl marsovca oz. agresorja, ki te bo slej kot prej napadel, zaradi tega, če boš hodil v trenerki na prostem, poslušal recimo Magnifica in ne boš z dvignjeno desno roko pozdravljal sliko Hitlerja, ups pacienta…,  je sicer zanimivo, saj je zlo (v tem primeru s(d)s greznica kot sila zla) vedno poraženo ampak jebeno, jebeno, saj se je treba leta boriti proti temu zlo na miroljuben demokratičen način ne pa tako kot kot se oni borijo proti ljudem s silo z  topovi in robokopi… Pač sile zla trenutno vladajo, takle mamo, mogoče je to neka fakerska karma, ki smo jo prebivalci Slovenije fasali pač v tem obdobju pitaj boga od kdaj, ker nam je bilo v preteklosti preveč lepo.

Tebi se je pa hudo, hudo poslabšalo!

heh, lej jo lej tapametno iz haloz, ki je vso pamet sveta pojedla v tistem koncu in mi je že parkrat pametovala o politiki….. no ja, kaj čes, z leti se nam vsem poslabšuje ampak lej, ko pridem  v Haloze ob svetem nikoli po tvoj nasvet se mi  bo pa hudo hodo poboljšalo, v to sem prepričan..

Odgovor na objavo uporabnika
Blaablaa, 25.11.2021 ob 05:31

Ja Vid ti toplog…

 

Kako grebe….

Hahahahaha  jožeke si ruknu zdej dobivajo popizditis 🙂

???

Slovenci stopimo skupaj, ko gre za človeka.  Za malega Krisa smo zbrali v nekaj dneh 4 milijone eurov.  Tudi za reneja smo zbrali dovolj, da je lahko šel na zdravljenje v tujino.  Pa za Gorana, ki je z zbranim denarjem odpotoval na zdravljenje raka.

Torej ne gre za to, da ne zmoremo stopiti skupaj, problem Slovencev oz. državljanov Slovenije  je v razdvajanju, ki nam ga politika že 30 let uspešno vsiljuje in nas deli na črne in rdeče.  Zato, da NAM lahko posamezniki v omrežjih, povezanih s politiko (ne glede na barvo), lahko kradejo in plačujejo provizije aktualnim politikom. To je narobe.

Politika v DZ sprejema zakonodajo, ki skrbi ZANJE in zaradi katere so ZAŠČITENI – tako levi kot desni.  VSE je v (luknjasti) zakonodaji.

Mi pa se kregamo in vlečemo na plano štorije izpred 80. let….  Jame, vojna, taborišča, ni da ni.  Namesto da bi naterali te šupke direkt v maloro oziroma v ZAPOR in to ne v tistega, kamor hodijo največje ribe, ki nas delajo REVEŽE, kjer imajo gospoda ROŠTILJ, računalnike in se sprehajajo po zeleni travici in okoliški naravi, ampak direkt na DOB.  Za 10 let in več!

Odgovor na objavo uporabnika
Blaablaa, 25.11.2021 ob 21:12

???

Slovenčkom (janezom, lojzetom, jožekom, poldetom) si stopil na žulj in zdaj norijo. Ok? Ti sam daj deri jih ……..

Neee.

Jedva gledam.

💪…

 

 

 

Lahko noc.

Odgovor na objavo uporabnika
Ti sam daj, 25.11.2021 ob 22:06

Slovenčkom (janezom, lojzetom, jožekom, poldetom) si stopil na žulj in zdaj norijo. Ok? Ti sam daj deri jih ……..

“Ti sam daj”,

sam ti si pa kot bi iz lune padel, čisto nič ti ni jasno a ne?

Mene so zmerjali z južnakom, užaljeno se pa je oglasil SOMEBODY(BlaaBlaa) kaj se nanjga spravlajo. Kot da je on edin južnak na tem svetu. Pa še cmerav odgovor je dal, v stilu, da on ni nič slabega mislil, namesto da bi unmu tipu povedal kar mu gre. Kera šleva.

Poleg tega pa sem jaz tuki pizdil proti ksenofobiji in branil južnake, samo je vrjetno moje pisanje zate preveč kompleksno, da ga bi dojel pa pol kar neki lapaš v tri dni.

Kar nekaj napihuješ.

Z negativci se jaz itak ne družim.

Sicer pa : KAJ še delaš v Sloveniji?

Pojdi v svet, tam te čakajo čisto drugačni ljudje plus MED IN MLEKO.

Čao!

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši, 25.11.2021 ob 16:48

“ČAK ČAK MAL”,

to da si domišljaš da nas ne zmerjajo je samo naivno opravičevanje hlapčevske ku.rbe, ki jo boli, da jo ima gospodar za manjvredno ljubico in bi rada, da ji pokaže kako jo ceni in ji pove kako je lepa kot čakajo slovenčki pohvale zahodnih turistov, da jih potrplajo po glavici kot majhne psičke in jim povejo kako lepa je njihova država.

V resnici pa si za marsikaterega starejšega avstrica manjvredn slovan, kar spomnimo se kako so na avstriskem koroškem gledali na slovence še včeraj pred kratkim pod nacističnim gejem Haiderjem. Prav tako za marsikaterega američana če je slučajno slišal za slovenijo si nekdo iz sovjetske države, ki je bila del vzhodnega bloka za železno zaveso (res upam da nisi tako neveden da ti ne rabim razlagati da slovenija ni bila del tega) in danes po njihovem spadamo za med nerazvite balkance ali primitivne vzhodnoevropejce. Imam več sorodnikov v ameriki kot v sloveniji in mi povejo kaj nekateri predvidevajo tam za slovenijo.

Tako da kar opravičuj svojo bedo tega, ko se tolažiš da si boljši od južnakov in bedo tega da si izdajalec svojega naroda, ko svojo kulturo izdajaš za kulturo imperialistov, ker narod dela ravno njegova kultura in ti si jo izdal. S tem si ti pes, ki grize roko, ki ga hrani. Jaz sem prepričan sam vase ker sem za razliko od tebe videl od 150 do 200 slovenskih filmov in skupaj z evropskimi filmi sem jih videl mnogo več kot ameriških, ker jaz osebno dejansko kaj naredim za evropsko indetiteto medtem ko ti se samo hvališ, da si v EU narediš pa en drek da bi podpiral evropsko indetiteto in kot nemarn potuhnjen izdajalec, se zahrbtno štuliš k najmočnejšim in podpiraš njihovo “kulturo” in indetiteto. Ker amerikanizacija (z ameriško popularno kulturo) je političen proces, da se zaamerikanizira svet in to je za ceno in v škodo evropski indetiteti, ki naj bi jo imeli v EU in ena največjih groženj. Ampak super, da imamo gnila jabolka tvoje vrste, ki si svojo samozavest, da se sploh počutijo kaj vredne nabijajo s tem da so boljši od tajužnih “revežov”, ki niso v EU.

Poleg tega sem prebral jaz več evropskih in slovenskih knjig kot ameriških. Poznam več igralcev, pisateljev, uglaunem vseh umetnikov iz slovenije pa kot iz amerike. Tako, da ne ti meni…

Kokoši lepo napisano. Nažalost vse preveč ljudi zamenjuje našo kulturo za tujo. In se počutijo, da nekaj pomenijo le takrat, ko druge dajejo v nič.

Čist odvisno v kateri druzbi si. Moja izkušnja je v sluzbah je vse napeto konkurenca, depresija, ter ljudje, ki svoje probleme in slabo voljo izrazajo na drugih. Delam na elekro področju teren in nekaj časa na firmi. Najbolj pozitivne izkušnje sem imel ko sem bil še mlajši in smo igrali nogomet se zabavali in se lepo meli. Sedaj pa nimam istih ljudi v zivljenju ker delam na terenu, in je vse bolj stresno. Spoznaš tu in tam koga ki ima srce na pravem mestu in se prfektno ojameš v pogovor ali so zelo redki. V bistvo je tega po svetu ogromno samo da ti tega ne poznaš. Delam na terenu 6 let po tujini in so različne izkušnje. Spoznal sem pa pozitivne ljudi  pri pohodu v gore, tak da ponavadi treba iskat na praven mestu z podobnimi interesi in so moznosti velčje za uspeh.

New Report

Close