Najdi forum

Splash Forum Avto.Over.Net Pomoč voznikom v prometu Odvoz zapuščenega vozila

Odvoz zapuščenega vozila

Pozdravljeni, imam vprašanje glede odvoza in hrambe zapuščenega vozila. Lani julija je pajek odpeljal moj avto, ki je bil parkiran na travnati površini v bližini bloka (v Ljubljani) in je bil brez tablic. Avta potem nisem šel iskati, ker je bil nevozen in zelo malo vreden. Problem se je pojavil pred kratkim, ko sem izvedel informacije glede plačila, ki so se povsem razlikovale od tistih, ki sem jih imel do takrat. Namreč do pred kratkim, je po vseh informacijah, ki sem jih izvedel, situacija bila taka, da v kolikor zapuščenega vozila ne prevzameš, gre to vozilo po določenem času v razgradnjo (uničenje), lastnik pa plača samo stroške odvoza, ki znašajo 35€. Take informacije sem izvedel na različnih spletnih straneh in tudi portalih z novicami, poleg tega, pa tudi to, da četrtina lastnikov zapuščenih vozil ne gre iskati in posledično gredo v razgradnjo. Kolikor vem, je tudi sedaj še vedno veliko takih vozil, nekatera stojijo tam tudi leto dni in več (nekatera tudi več let). No pred kratkim, pa sem slišal, da se ob tem ko gre vozilo v razgradnjo plačajo tudi stroški hrambe (za kar sem prepričan, da prej ni bilo tako), kar bi pomenilo, da se za vozila, ki tam stojijo že dolgo časa, stroški povzpnejo v nebo, žal očitno tako kaže tudi zame. Slišal pa sem tudi za še eno drugo verzijo, in sicer da se je (ali pa da se bo v kratkem, ne vem točno) uvedla enotna cena, ki naj bi znašala nekje okrog 500€. Najprej naj povem, da so me tovrstne informacije šokirale, saj so bile popolnoma v nasprotju s tem, kar sem vedel do tedaj, pa tudi povsem nelogično se mi je zdelo, da bi npr. toliko ljudi tam puščalo svoje avtomobile, saj če bi vedeli, da so cene tako visoke, bi ga vsak šel iskati v najhitrejšem možnem času (pa sem prepričan, da je vsaj 30-40 še drugih avtomobilov tam). Prosil bi vas, če mi poveste, katere od teh informacij so točne, ker še vedno nisem povsem prepričan, kaj od tega je res, poleg tega, pa bi vas tudi prosil za nasvet, kaj je lahko največ, kar lahko naredim v tem trenutku, da bi svoje stroške znižal na minimum, saj si tako visokih stroškov res ne morem privoščiti. Trenutno sem študent, tako da imam zelo malo prihodkov, zato bi tako visok znesek bil zame velik zalogaj. Zanima me, če se lahko na karkoli sklicujem, oz. na podlagi česarkoli prosim, za bodisi znižanje, odpis, obročno odplačevanje, plačilo po prejšnjem sistemu (v kolikor je res, da se je ta spremenil), ali karkoli drugega. Naj omenim še to, da sem nekje prebral, da v kolikor je vozilo praktično brez vrednosti, ali popolnoma nevozno (spet ne vem točno kako je bilo navedeno), da se plačajo samo stroški odvoza, v kolikor se tako vozilo prevzame in pošlje na uničenje, saj naj bi bil cilj, da se taka vozila čimprej odstranijo iz prometa. Tako, da prosim, če mi lahko razložite tudi, kako je glede tega. Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor, če pa ima kdorkoli še kakšne podobne izkušnje, pa bom tudi vesel če jih bo delil. Lep pozdrav.

Pozdravljeni, za točne info se obrnite na podjetje, ki hrani vozilo in vam bodo razložili ter podali zakonske podlage. Lp

****************************************** Luka V. Rupnik, vodja šole vožnje AMTK Litostrojska cesta 40a, Ljubljana 040/310-140, 01/518 13 56 http://www.prvaavtosola.si, [email protected]

New Report

Close