Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ogromna bula

Ogromna bula

Pozdravljeni. Imam grozen zobobol, včeraj sem bila pri dezurnemu in mi je dala samo antibiotik Amokisklav. Vzela sem že tri tablete in nič ne pomaga. Tudi Nalgesin ne. Danes je k večjemu se slabše. Danes mi je tako zelo zateklo, da imam okoli zobna grozno veliko vneto bulo.. komaj se držim jezik v ustih. Dežurna mi je tudi dala napotnico za oralno kirurgijo, da ga odstranijo. Ampak se čakam termin. Ne vem pa kaj naredit. Ogromno gnoja imam in ne vem kako ga spraviti ven. Tako zelo boli, da že tri dni ne spim. Kakšen nasvet?

Pojd na urgenco

Ker je vse prazno bos hitr na vrsti.

 

Jaz bi na bulo nakapljala propolis Proapin tekočino z alkoholom od Medexa.Prodajajo jo tudi v Tušu.Imajo jo tudi s pršilom, da si kar našpricaš v usta.Jaz jo uspešno uporabljam tudi za boleče grlo.Se mi je bula ali šola kar sama odprla in je steklo vse ven…

nova
Uredništvo priporoča

Propolis pršilo na alkoholni osnovi, Medex

Manjše kirurške posege sam na sebi sam delam. Uporaben je manjši olfa nož seveda razkužen.

Odgovor na objavo uporabnika
Obupanaaa, 18.05.2021 ob 20:40

Pozdravljeni. Imam grozen zobobol, včeraj sem bila pri dezurnemu in mi je dala samo antibiotik Amokisklav. Vzela sem že tri tablete in nič ne pomaga. Tudi Nalgesin ne. Danes je k večjemu se slabše. Danes mi je tako zelo zateklo, da imam okoli zobna grozno veliko vneto bulo.. komaj se držim jezik v ustih. Dežurna mi je tudi dala napotnico za oralno kirurgijo, da ga odstranijo. Ampak se čakam termin. Ne vem pa kaj naredit. Ogromno gnoja imam in ne vem kako ga spraviti ven. Tako zelo boli, da že tri dni ne spim. Kakšen nasvet?

Antibiotik, si dobila zato, da se vnetje zmanjša,ker na tako hudo vnetje ne morejo nič delati, ker tudi injekcija ne bi nič prijela, antibiotik pa mora prijeti v roku 48 ur, vmes pa tako kot si ti rekli propolis je odličen za te stvari.

kar nas ne ubije, nas naredi močnejše!

Meni so tako bulo v kateri se je nabiral gnoj  ob zobu prerezali  kar v  zobni ambulati in mi dali notri trak z zdravili,  katerega sem potem hodila v  isto zobno amulanto menjat  na par dni . Če te tako močno boli, pojdi nazaj k zobozdravniku .Kdaj boš pa na vrsti na oralni kirurgiji z napotnico ?

Najlepša hvala.

Ja saj to sem jaz tudi mislila. Sem šla danes nazaj pa so mi rekli, da ne morejo nič dokler ne pridem na vrsto na oralni. To je točno čez 14 dni. Bula pa je res tako zelo velika, da sploh ne morem jest in komaj pijem 🙁

Vprašaj še kakšnega  privat zobozdravnika ,  za nasvet kaj v takem primeru  z bolečino in če ti lahko on kaj pomaga v tej situaciji in koliko bi računal in kdaj bi bila pri njem na vrsti? Piši in vprašaj tudi še za nasvet Varuha pacientovih  pravic v tvojem kraju,  Zdravnišo zbornico Slo.za zobozdravnike……oralno kirurgijo,kjer imaš napotnico… zakaj je tako dolga čakalna vrsta v  tvojem primeru itd. ? Srečno…..

 

 

New Report

Close