Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ogromno žensk ne zna kuhati

Ogromno žensk ne zna kuhati

Mislim, da kar dovolj dobro kuham, da mi za to ni treba koga dodatno iskat 🙂

Žalostno je, da odrasel človek ne zna kuhat – ne glede na spol.

Odvisno od želja. Jaz dedca v kuhinji ne prenesem. Njemu pa paše. Oba zadovoljna.

Najlepše je kadar z možem skupaj kuhava, pospravljava, greva na rekreacijo…zvečer gledava kak dober film in greva v posteljo….

Kaj pa so po vaše kriteriji, da nekdo zna, drugi pa ne zna kuhati, kje je tista meja? Kaj vse moraš znati skuhati, da se reče, da “znaš”?


Yo dej raje povej, da če bi imela/našla takega, ki bi ti dal zadosten razlog, bi se tudi naučila kuhat… 😉

Misliš, da te vsaj mešat znajo, če že kuhajo ne?….. :P[/quote]

Jaz kuhati znam, kot otrok in mladostnica sem v tem uživala, potem mi je postalo odveč, brez veze in sploh škoda zgubljati več ur dnevno za nekaj, kar poješ (in večino potem izločiš). In tako je bilo in je in bo. Sem sicer ločena, otroci že kar veliki, tako da če bodo želel zganjati gurmanijo, imajo v kuhinji lonce in kuhalnice, sicer se morajo zadovoljit s tisti, kar dobijo.
In ja, sem spoznala takega, kot omenjaš, pa vseeno … sem mu povedala (sicer to čista resnica ni, ker sem rekla, da ne znam kuhat in da kuham zanič). Pa se je samo nasmejal in me objel. Je rekel, da zna kuhat on in da me bo z veseljem naučil 🙂 🙂 🙂

Res je, očitno malo žensk zna kuhati. Otroci jejo hrano, ki jo skuhajo njihove babice. Tudi ob vikendih kuhajo babice. In ne, ni izgovor, da so mlade mame zaposlene. Tudi babice so bile zaposlene, pa so vseeno skuhale svojim otrokom. Pa še njihovi možje niso znali tako priskočiti na pomoč v gospodinjstvu kot to počnejo današnji možje. Res ni izgovora, da mladi ne znajo kuhati.

Ko vas takole berem, sem prav ponosna da moj mož že trideset let niti enkrat ni zavrnil moje hrane, nikoli ni rekel da ni dobro in nikoli ne pusti nič na krožniku. Vedno me pohvali. Ravno tako otroci. Ponosna sem da dobro kuham in ponosna na svojo družino, ki mi skrb zanjo vrača na drug način – ne s kuhanjem 🙂
Mož pač ne mara in ne zna kuhati, so what?

Kako pa to, da te babice tako strašno dobro kuhajo, njihovi “otroci” pa niti jajc ne znajo spečt?

Kako pa to, da te babice tako strašno dobro kuhajo, njihovi “otroci” pa niti jajc ne znajo spečt?[/quote]
Kakšno bedasto vprašanje pa je to ?
Če boš opazoval kuharja, bi že sam moral biti kuhar ?

Kako pa to, da te babice tako strašno dobro kuhajo, njihovi “otroci” pa niti jajc ne znajo spečt?[/quote]
Kakšno bedasto vprašanje pa je to ?
Če boš opazoval kuharja, bi že sam moral biti kuhar ?[/quote]

Niti ne. Moraš bit pa popolnoma bedast, da si po opazovanju niti makaronov ne bi znal spečt.
Ali pa z druge strani – so te babice samo dobro kuhale, naučile pa potomcev popolnoma nič za life.

popravek: makaronov skuhat 🙂

Jaz zaslužim enkrat več kot mož. Zakaj točno bi morala kuhat samo jaz? Ker sem baba? Lepo te je mama naučila.

debil, da ne znaš kuhati, oz. slediti receptu!
Je pa nekaj res, dandanes punce nočejo kuhati, ker so kao in!
PS
12 letnik in 10 letnica skuhata popolno nedeljsko kosilo, če jima napišem navodila!

Kuhanje ob današnjem tempu pomeni, imeti na voljo čas. Pri nas je že moj oče rad kuhal, njegova specialiteta so jedi na žlico, mami pa so uspevala razna peciva.
K sreči sem za kuho talentirana tudi jaz, mož obvlada ribe, hči prakticira azijsko kuhinjo. Tako, da nam je kuhanje v zabavo, le čas nam zagode….:)


Kakšno bedasto vprašanje pa je to ?
Če boš opazoval kuharja, bi že sam moral biti kuhar ?[/quote]

Niti ne. Moraš bit pa popolnoma bedast, da si po opazovanju niti makaronov ne bi znal spečt.
Ali pa z druge strani – so te babice samo dobro kuhale, naučile pa potomcev popolnoma nič za life.[/quote]
Bolj se gre za lenobo, kot pa za neznanje ali nesposobnost.
Čeprav konec koncev nesposobnost tudi izvira iz lenobe. 🙂

Glede babic pa je tako, da so bile same prisiljene več delat in kuhat ter jim zato tudi streženje mlajšim ni predstavljajo nekega napora. S tem pa so seveda mladim naredile medvedjo uslugo, ker jih je večina mladih postala preveč lenih in razvajenih.
In to ne zanika sposobnosti kuhanja babic, kot si to želela prikazati s svojim komentarjem.

Niti ne. Moraš bit pa popolnoma bedast, da si po opazovanju niti makaronov ne bi znal spečt.
Ali pa z druge strani – so te babice samo dobro kuhale, naučile pa potomcev popolnoma nič za life.[/quote]
Bolj se gre za lenobo, kot pa za neznanje ali nesposobnost.
Čeprav konec koncev nesposobnost tudi izvira iz lenobe. 🙂

Glede babic pa je tako, da so bile same prisiljene več delat in kuhat ter jim zato tudi streženje mlajšim ni predstavljajo nekega napora. S tem pa so seveda mladim naredile medvedjo uslugo, ker jih je večina mladih postala preveč lenih in razvajenih.
In to ne zanika sposobnosti kuhanja babic, kot si to želela prikazati s svojim komentarjem.[/quote]

A da sem? Kje pa?


Yo dej raje povej, da če bi imela/našla takega, ki bi ti dal zadosten razlog, bi se tudi naučila kuhat… 😉

Misliš, da te vsaj mešat znajo, če že kuhajo ne?….. :P[/quote]
Verjetno si gnoj od gnoja…
Jaz kuhati znam, kot otrok in mladostnica sem v tem uživala, potem mi je postalo odveč, brez veze in sploh škoda zgubljati več ur dnevno za nekaj, kar poješ (in večino potem izločiš). In tako je bilo in je in bo. Sem sicer ločena, otroci že kar veliki, tako da če bodo želel zganjati gurmanijo, imajo v kuhinji lonce in kuhalnice, sicer se morajo zadovoljit s tisti, kar dobijo.
In ja, sem spoznala takega, kot omenjaš, pa vseeno … sem mu povedala (sicer to čista resnica ni, ker sem rekla, da ne znam kuhat in da kuham zanič). Pa se je samo nasmejal in me objel. Je rekel, da zna kuhat on in da me bo z veseljem naučil 🙂 🙂 :)[/quote]


Yo dej raje povej, da če bi imela/našla takega, ki bi ti dal zadosten razlog, bi se tudi naučila kuhat… 😉

Misliš, da te vsaj mešat znajo, če že kuhajo ne?….. :P[/quote]

Jaz kuhati znam, kot otrok in mladostnica sem v tem uživala, potem mi je postalo odveč, brez veze in sploh škoda zgubljati več ur dnevno za nekaj, kar poješ (in večino potem izločiš). In tako je bilo in je in bo. Sem sicer ločena, otroci že kar veliki, tako da če bodo želel zganjati gurmanijo, imajo v kuhinji lonce in kuhalnice, sicer se morajo zadovoljit s tisti, kar dobijo.
In ja, sem spoznala takega, kot omenjaš, pa vseeno … sem mu povedala (sicer to čista resnica ni, ker sem rekla, da ne znam kuhat in da kuham zanič). Pa se je samo nasmejal in me objel. Je rekel, da zna kuhat on in da me bo z veseljem naučil 🙂 🙂 :)[/quote]
Verjetno si gnoj od gnoja….


Bolj se gre za lenobo, kot pa za neznanje ali nesposobnost.
Čeprav konec koncev nesposobnost tudi izvira iz lenobe. 🙂

Glede babic pa je tako, da so bile same prisiljene več delat in kuhat ter jim zato tudi streženje mlajšim ni predstavljajo nekega napora. S tem pa so seveda mladim naredile medvedjo uslugo, ker jih je večina mladih postala preveč lenih in razvajenih.
In to ne zanika sposobnosti kuhanja babic, kot si to želela prikazati s svojim komentarjem.[/quote]

A da sem? Kje pa?[/quote]
V tvojem komentarju: “Kako pa to, da te babice tako strašno dobro kuhajo, njihovi “otroci” pa niti jajc ne znajo spečt?”
Vsaj jaz sem te tako razumel.


Draga taščica, morala boš počasi preboleti dejstvo, da se je tvoj sinček odselil in ti nisi več na 1. mestu! Raje poskrbi za svojega starega :)[/quote]

Nisem tasca temu fantu, ker sem se mocno premlada. Samo tezko gledam kako dela kot nor, ker bi gospa imela to in ono, njega so samo kosti in koza, ona pa zeha od utrujenosti. Sramota za zensko populacijo. Samo danes vas je veliko takih ja.

A da sem? Kje pa?[/quote]
V tvojem komentarju: “Kako pa to, da te babice tako strašno dobro kuhajo, njihovi “otroci” pa niti jajc ne znajo spečt?”
Vsaj jaz sem te tako razumel.[/quote]

Torej si narobe razumel. Bo treba ne samo stavek prebrat, ampak tudi razmislit zraven.

ko sta se poročila moj oče, ki je izhajal iz tradicionalne družine z večimi otroki in moja mama, edinka, razvajena do konca in nazaj, ki si dejansko ni znala speči jajca, so se vsi križali, nihče ni verjel, da jima bo ratalo. Pa jima je, moj oče je iz mame naredil čudovito kuharico, mama pa iz očeta ljubečega in skrbnega očeta in moža!
Saj razumete point ne?

Pa dajte no. Kuhanje pa res ni nič posebnega. Vsak bedak zna in lahko pripravi nekaj iz nule. Stvar je v motivaciji in (žal) času. Ne vidim nič napačnega v tem, da se hrano pač naroči. Obstajajo tudi skoraj domače dostave.


Tocno tako!!! Babe so znale kuhat ze v pradavnini ko je dec sel na lov za hrano in jo prinesel domov

New Report

Close