Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek onesnažena mivka v več kot 20 vrtcih

onesnažena mivka v več kot 20 vrtcih

in to je? hišnik? al tajnica:)

Tako je !!!
Tudi mežiška dolina je kontaminirana s svincem ža par 10 let, pa je to izpostavljeno šele danes, ko so stvari že veliko boljše in pogoji za življenje neprimerljivo boljši, kot so bili včasih pri nas, vendar ker so mediji to izpostavili danes, je na tapeti pač danes.
Pa še to, pred 5imi leti sem govorila z zdravnikom na Zavodu za zdravstveno varstvo o tej mivki ( ker mi tukaj živeči poznamo ta primer že veliko let, to ni od včeraj ) in mi je rekel, da današnji dan ta mivka ni tako zelo nevarna, seveda ni priporočljiva za otroke, vendar je testirana za gradbeni material, ker je prečiščena in da s to mivko ne dobijo otroci nič več strupov, kot z 10 x škropljeno zelenjavo in sadjem ali pa kot jih dobijo na igrišču ob glavni cesti. Saj v peskovniku ne preživijo bistvenega dela svojega življenja.

Berem National geographic, ki dela veliko raziskav na temo, čemu vse smo izpostavljeni in kateri vse strupi so dovoljeni v našem okolju, tako da le še tole, ta mivka ni bistveno bolj strupena kot teflonske ponve, ribe v piranskem zalivu, plastenke za vodo, negorljiva sredstva v posteljah in sedežnih garniturah…itd, ampak, ker ne veste, vas ne skrbi.

In za tole žerjavsko mivko je čisto druga zgodba na čisto drugačnem nivoju, ki nima nobene veze z vrtci, ampak s posli.

To je moje mnenje.

Poišči strokovno pomoč če si panična zaradi vsake senzacionalne novice.

Ta mivka je bila v peskovnikih že pred 10 leti, samo nekateri vrtci so jo zamenjali dovolj hitro, da danes niso izpostavljeni.

Točno tako. In tisto sploh ni važno, ker se o tem takrat ni govorilo in ker tega mediji niso dali na veliki zvon. Kar pomeni, da je itak nepomembno. Oziroma, dogaja se samo tisto, kar objavijo mediji, ostalo je neresnično.

No, tisti, ki ste imeli otroke v vrtcih pred 10 leti: ali se boste zdaj bunili ali ne bo nič? Nič najbrž, ker se o tem ne piše.:)

Frca – a ti ne dojameš????

Ni problem, ker tega pre 10 leti ni bilo v medijih, problem je, ker se tega sploh ni vedelo! Le kdo bi posumil, da je lahko mivka namenjena otroški igri zastrupljena????!!!!????,……. meni priznam, da to nebi padlo na pamet in hvala bogu, da imamo raziskovalne novinarje in medije, ki nas o tem obveščajo in nam sporočajo dobre in slabe informacije!

In mimogrede, si ti vedela, da je bila pred 10 leti mivka zastrupljena?

In? Kaj bo zdaj drugače. Spet bo rompompom ob tem dogodku, pojutrišnjem pa se s tem nihče več ne bo ukvarjal. Ker ne bo več zanimivo. Hotela sem povedati, da nekateri samo čakajo, da se kaj takega objavi v medijih, da se lahko potem dva dni zgražajo, naslednji teden bo pa itak spet nekaj novega in se bodo pač zgražali nad tistim. Tole pa nikogar več ne bo zanimalo. Moč medijev, razumeš zdaj.

Predlagam vsem tistim, ki vas svinčena mivka nič ne moti, še več, je po vaše popolnoma varna in je vse samo “šundr”, da greste in si jo odnesete domov, prišli boste zelo poceni skoz, z njo si lahko omečete stene, jo daste svojim otrokom ali vnukom, da v njej packajo, zasujete kakšno potko – prepričana sem, da jo boste dobili zastonj.

Če moje riti ne zadane, me ne moti., kaj ne?

Samo zato, ker jaz živim v bližini jeklarne, naj tudi vsi drugi pocrkajo ali kaj? Pa kakšno razmišljanje je to??? Ja, “Včasih” smo se vsi vozili odpeti, sedežev še poznali nismo, ampak pri 90 km/hje bila to že divja brzina!! V našem mestu si avte po družinah preštel tik-tak, pa je bilo mesto! “Včasih” nismo vedeli, da je svinec strupen, danes vemo, a naj ga zato še vedno konzumiramo???? “Včasih” nismo vedeli, da je strupena steklena volna, azbest, kadmij…..danes vemo! In naj zato še vedno žremo iste strupe, da bo isto kot včasih??? Pa porka duš, babe, včasih so bile babe za šporhet privezane, v enem pisku so ursane plenice kuhale, v drugem pa župo, trop otrok se jim je motal pod nogami, za “hvala lepa” je po možnosti od desca dobila dve okol buče, če mu ni bilo kaj všeč, višek razvedrila je bila nedeljska maša – ZAKAJ PA DANES NOČETE VEČ TAKO ŽIVET?!?!?! Saj so VČASIH tudi tako živeli!!! Zakaj se danes vozite z avtom in ne pešačite več kot VČASIH?! Zakaj hodite v službe, na fakse in ne vem kam še vse?! Saj VČASIH tega ni bilo treba in so vsi srečno (ali manj srečno) živeli do konca svojih dni?!!!

Kolikšna je lahko zaplankanost ljudi? Žensk, ki naj bi same bile matere? Ne morem verjet! Vsak mikrogram svinca je lahko preveč, vsekakor pa je odveč. Kdor ga je željan, naj izvoli! Samo ne slepit ljudi in omalovaževat skrbi ljudi za zdravje svojih otrok!

kako lepo povedano… da to je to…

Ne gre za nobeno omalovaževanje strupenosti mivke. Gre za to, da so zdaj nekateri tukaj spet glasni ko sam hudič – samo na forumu jasno in samo zato, ker so zadevo izvohali mediji. Čez dva dni bo vse skupaj pozabljeno. A da bi šli na cesto in demonstrirali proti lahkomislenosti ljudi, ki imajo v rokah zdravje naših otrok? A da bi zato iz dotičnih vrtcev izpisali svoje otroke in jih vpisali v druge vrtce, ki so to mivko zavrnili, npr.? Ja, to pa ne!! Mi samo kričimo po forumu in to samo do 15.00, ko gremo iz službe domov! Itak bo pa čez nekaj dni spet druga vroča novica. In za to živimo! Da bi kaj spremenili? Ma ja, pa kaj še…..

JOj Skrbna, ti plsokam na vse štiri. Sem hotla nekaj takega napisat pa ne znam tako dobro.
In jaz še vedno trdim Klinc gleda 100 osmih marcev, če pa babe znamo samo druga drugo klincat in pljuvat druga po drugi, ne pa zares skup stopit.

In nemorem verjet, da v tejle debati sodelujemo same ženske in važno je da je špetir, ne pa debata o tem, kako poskrbeti za varno in zdravo prihodnost mladih generacij. Naša generacija bo s svojims vinjanjem itak zasrala okolje in svojim otrokom predla naprej en gnojnik….

A zdaj vas pa moti to, da se o tem govori? Saj če se ne bi, bi bilo pa še zmeraj vse po starem. Hvalabogu, da še kdaj pride kaj v javnost. Brez je itak zmeraj isto sranje.

Ma važno je, da se zgraža nad tem, kaj se je zgodilo ali pa nad tistimi, ki se zgražajo nad tistimi, ki se preveč zgražajo. Kaj resnega narediti pa se itak nobenemu ne ljubi. Zato je tale debata tukaj itak čisto brezplodna. In nima nobenega pomena, kako dobro je nekdo nekaj napisal, ker gre itak samo za besede, ki ne bodo spremenile ničesar. Sploh ne na forumu.

Kot je rekla frca, drugi teden se boste pa nad čim drugim zgražale.

Daj Frca, ti si pa res ena trda buča!

Demonstacija ti v primeru zastrupljene mivke nič ne koristi, otroka tudi nemoreš od danes na jutri izpisat in vpisat v drugi vrtec zato je brez veze take ideje naštevat.

Mediji vsekako naredijo veliko. Takoj po slišani vesti so želeli izjavo dobavitejla mivke, ki je na žalost nedosegliv in verjamem, da bodo vrtali še naprej, da bodo dobili vse potrebne informacije in pojasnila.
Če ne drugega verjamem, da nikomur nebo več na kraj pameti padlo, da bi v vrtec poslal zastrupljeno mivko. Tudi to je nekaj, se strinjaš?

Je pa na starših odgovornost, da ob nepravilnostih opozarjamo vrtce, pediatre, strokovne delavce,….in skupaj poskušamo najti rešitev? Si že kdaj poskušala? Jaz že in neboš verjela tako smo skupaj prišli že do marsikatere ideje in rešitve, ki je bila ugodna za nas, naše otroke in vrtec.

Mogoče si pa ti ena tistih, ki samo govorijo in bolj malo naredijo. Jaz vsekakor nisem, se znam boriti za svoj prav!

A da se o tem govori na forumu? To bo pa res pomagalo.

Kot je ena predlagala, a greš protestirat na cesto? Da bi se kaj zares spremenilo. Če bi prišlo na cesto 200.000 ljudi in zahtevalo odstop nekaterih ljudi z njihovih funkcij, bi se verjetno res kaj spremenilo. Takole pa….

frca – a boš otroka iz Celja v Maribor vozil? Iz Medvod v Kranj ali Ljubljano? Tam jih itak komaj čakajo kakšnih 100 dodatnih komadov, a ne? Mogoče bi bil Kamnik še boljša izbira? Ali pa ga kar na vejo obesiš? A ti veš, koliko otrok je v enem vrtcu? Kako polni so večinoma vrtci? A misliš, da bodo čez noč 23 vrtcev na novo pozidali ali si morda res naivno predstavljš, da lahko cca 2000 otrok kar na -cak!- prepišeš, recimo 40 km daleč stran???? Pa kje ti živiš, ženska?? Kdaj si imela nazadnje otroka v vrtcu??

kateri vrtec pa je zavrnil to mivko?? A ti ne zastopiš, da ni kriv posamezen vrtec, in v njej Lojze Hišnik in Micka Tajnica, da je kriv tisti, ki je projekt vodil in izvajal, ki ni preveril (ali naročil) analiz, saj mora bit vsakemu jolbetu jasno, kaj Mežica dela in kaj je v tisti zemlji!! Kje so papirji-deklaracije te mivke? Kdo jih je preveril? KAKO jih je preveril? Kot bi ti nekdo ponudil pol kile čist “frišn spucanga” urana iz JE Krško ali 100 izolirnih plošč iz Anhovega, ki ne vsebujejo azbesta, delajo jih pa na isti liniji, ti pa mu – trotl – verjameš, da je to res? Pa ker kreten je lahko tolk zamašen??????

Če sem se za koga kdaj zbunila in šla korak naprej, sem to naredila za svojega otroka! Pa ne za neumnosti in bedastoče. Že nekajkrat do zdaj sem nosila glavo naprodaj zanj in zagotovo še kdaj bom! Če ne, če se ne znam postavit za svojega otroka in njegovo zdravje, potem pa nisem vredna, da mi kdajkoli reče – mami!

Ne govorim o tem, da ni prav, da so mediji zadevo odkrili, ampak o tem, da je tale vaša forumovska zagretost ob praznem besedičenju čisto brez haska.

Da opozarjaš vodstvo na nepravilnosti v vašem vrtcu? Katere pa? Da otroci niso zadosti zunaj? Da vzgojiteljice niso do otrok zadosti prijazne? Na kaj točno opozarjaš, kar bi pomagalo k temu, da otroci ne bi bili ogroženi? Seveda se opozarja na morebitne nepravilnosti, ampak kaj ima to opraviti z mivko?

In ja, tudi odhod na cesto bi bil primeren in odstop kakšnega človeka tudi, Pa do tega ne bo prišlo. Ker samo blebečete in nič ne naredite.

Zdaj pa nasvidenje, sem že preveč besed izgubila ob tej temi, ki itak ne bo v nobeno korist nikomur.

Ti pa lahko še naprej lajnaš in si dopoveduješ, da s tem kaj spreminjaš. Komot.

Torej greš protestirati na cesto? Jaz bi šla, če bi šlo za mojega otroka. Mogoče celo v primeru, če ne bi šlo zanj. Tele tukaj na forumu (vključno s tabo) pa znajo itak samo jezikati in pisati velike besede, ki niso nobenemu v pomoč.

Seveda je jasno, da so krivci tisti, ki so projekt vodili. In tisti, ki so ga odobrili – najbrž ministrstvo za šolstvo in šport, ne? Torej, je odhod na cesto in zahteva po odstopu nekaterih veljakov na mestu, se ti ne zdi?

Ali pa ti zadostuje pisanje težkih besed in postavljanje dvajsetih vprašajev za vsako povedjo? Če je tako, nadaljuj, mene to ne zanima! Sem bolj za dejanja.

Pa lep pozdrav.

Ja, kaj pa naj delamo drugega na forumu, kot govorimo? LOL. Saj zato pa so, a ne?

Tiste, ki imate največ za povedat, bi lahko kaj organizirale, tudi za to so forumi. Pa je to za vas očitno preveč. Sploh pa je že ura 15. in je tematika pozabljena. Do jutri, ko boste spet samo kokodakale.

Nisem še slišala, da bi sam forum kaj organiziral. Se ga pa včasih uporabi za podpisovanje peticij.
Kar pa se kokodakanja tiče – ne sodi drugih po sebi.

Pri nas so ljudje res primitivni, to mi tale forum dokazuje iz dneva v dan. Zatiskajo si oci pred vsem in se tolazijo, da bo ze kako. To je navadna lenoba. Neznanje, ignoranca, primitivizem, pohlepnost….vse to pripelje do takih stvari, ki se zdaj dogajajo. Tukaj se veliko pise o vrtcih, ker smo tukaj starsi. TUdi, ko je tisti fantek usel iz vrtca, jih je veliko zamahnilo z roko: se zgodi. Potem je prislo na dan, da se veliko otrok tako zgubi ampak na sreco se ne zgodi vedno najhujse.
Kaksne starse imajo nekateri otroci !!!! Prav hudo mi je, ko to berem.

Ker sta naša dva obiskovala vrtec, ki se je pojavil na seznamu, posredujem sporočilo, objavljeno na spletni strani vrtca BREZOVICA:

VRTCI BREZOVICA

OBVESTILO STARŠEM – MIVKA V NAŠIH PESKOVNIKIH V petek, 9.3.2007 smo prejeli informacije o oporečnosti mivke v enem od slovenskih vrtcev. Ker v naših vrtcih nabavljamo mivko pri različnih dobaviteljih, smo se takoj povezali s pristojnimi institucijami in povprašali za nasvet o nadaljnjem ravnanju: z Zavodom za zdravstveno varstvo Ljubljana (dr. Perperjeva), z zdravstvenim inšpektoratom Ljubljana (ga. Možinova), s podjetjem za varstvo pri delu (g. Borštner), s Kmetijskim inštitutom Ljubljana (ga. Žnidaršičeva). Iz preventivnih razlogov in po svetovanju pristojne inšpekcijske službe, smo posredovali Kmetijskemu inštitutu Ljubljana vzorčni primerek mivke iz naših peskovnikov, ki jo bodo raziskali. Analizo vsebnosti bomo prejeli v roku enega do dveh tednov. Na osnovi rezultatov analize, bomo ustrezno ukrepali. Do takrat pa se naši otroci v peskovnikih ne bodo zadrževali. Vljudno prosimo za razumevanje! Lepo pozdravljeni! Alja Kuk ravnateljica Pripis: V zvezi s člankom v časopisu DELO z dne 14.3.2007 in objavah po drugih medijih, vas želimo pomiriti, da gre za neutemeljene informacije, ker je analiza naše mivke še v teku. Do našega imena v medijih je prišlo, ker smo se kot eden od prvih vrtcev samoiniciativno povezali z zgoraj navedenimi institucijami, da bi poskrbeli za čim večjo varnost otrok.

_______________________________________ Nick ne odraža dejanskega stanja posledic :)))

Frca, na kolikih demonstracijah si bila? Na koliko protestih? Jaz samo na sindikalnih, pa ti? Ampak a veš, protesti so fajn zadeva, skriješ se v množico in se ena od ovc. Pol ovc tam niti ne ve, zakaj je tam, ampak ker je sindikat zrihtal frej dan, so prišli malo skandirat.

Kolikokrat si se z imenom in priimkom sebe in svojih otrok podala v boj z mlini na veter, s svojim pediatrom, z zdravstveno zavarovalnico, s “pravnim zastopnikom” države? Da slišim???

Ta konkretni primer mene ne zadeva. Otroka nimam v vrtcu in ga do nadaljnega tudi ne bom imela. Torej lahko preskočim in rečem “ko vas je**, meni je dobro!” Vendar gre tukaj za otroke, vaša prevzvišenost, mogoče tokrat tudi ne za tvoje otroke, gre pa za NAŠE otroke. gre za eno hudo hudo šlamparijo nekoga, ki je bil dobro in mastno plačan, da je speljal (predvidevam!) razpis in ga je speljal zelo slabo. V gospodarstvu bi letel v velikem loku, tako pa se bo malo govorilo, pa malo pometalo pod preprogo, mogoče bo moral celo 2 stavka v zagovor napisat – in vse bo zopet prav. Da bo zaradi tega, točnega tega faktorja, en otrok več avtističen, en otrok več hiperaktiven (svinec in težke kovine pri obeh boleznih igrata zelo veliko vlogo!!), en otrok več prej zbolel za rakom in da je otrok z različnimi vedenjskimi in duševnimi motnjami iz nepojasnjenih razlogov – to pri tem – za mnoge! – ni bistveno. Lahko se vlečete ven na senzacije, na paniko in na ne vem kaj še vse: dejstvo je, da za TO svinjarijo VEMO, pa jo IGNORIRATE, namensko, dejstvo ap je tudi, da za sto drugih NE VEMO in ne moremo ukrepati. Torej – po vaše, Frca&Co – tudi tokrat, ko VEMO, ni treba ukrepat, ker je itak brez veze. Mentaliteta določenih ljudi me vedno znova presune.

Ker pa si ti človek dejanj in ne besed, sporoči, kje in kdaj bo protest. Če bom že iz bolnice, se definitivno pridružim, čeprav me osebno ne zadeva!

Skr bna* napisal:

> Frca, na kolikih demonstracijah si bila? Na koliko protestih?
> Jaz samo na sindikalnih, pa ti? Ampak a veš, protesti so fajn
> zadeva, skriješ se v množico in se ena od ovc. Pol ovc tam niti
> ne ve, zakaj je tam, ampak ker je sindikat zrihtal frej dan, so
> prišli malo skandirat.

Zadnje velike sindikalne demonstracije so bile v soboto. Ki je za veliko večino prost dan.

New Report

Close