Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Opažam,

Opažam,

Ne po vseh ampak v večina ZD ( v večjih mestih ) se tako dela , kot je napisala avtorica . Eni še vedno ne poznajo svojega delovnega časa . Si ga še sami skrajšajo.
Če bi imeli pri vratarju uro in kartico za evidenco prihoda in odhoda iz ZD pa bi bilo morda kaj boljše ? In se bi zamude konec meseca tudi kaj poznale v minus pri plači. Ni lepo , če zamudiš in , da te bolni pacienti čakajo.


govora je o tem koliko ur delajo in če nekdo ne spoštuje svojega uradnega del. časa, ker prihaja kasneje oz. začenja kasneje kot bi moral – potem očitno dela manj kot bi moral. Boš zmoglo razumeti?
[/quote]

Pa ti zmoreš razumeti da obstaja možnost da je takrat ko si ga ti čakala ob 7ih zjutraj on reševal nek nujen primer, ali pa bil na domu pri kakšnem ostarelem ki ga je nujno potreboval ali pa kaj podobnega? Oz. bom vprašala drugače. Recimo se ti nekaj zgodi, kličeš in ti rečejo da zdravnik ne more urgirat ker ima delovni čas tak kot je in mora sedeti v ordinaciji. Bi bila zadovoljna? Ker v večini manjših krajev pač ni 10 zdravnikov. In eden pokrivat toliko ljudi, od katerih jih pol pride sedet v ordinacijo zaradi socialnih stikov ali pa bolniške za kihanje, ostala polovica ki je pa res bolna pa v tišini čaka. Prva polovica se pa pritožuje. Ker se svet okoli njih vrti. Ker so vsi na svetu zato da njim služijo. Zahtevajo popolnost od vseh, samo od sebe ne.

Drugače pa kot so vam že napisali. Svoj odvečni čas ki ga imate očitno veliko ker vse veste o vseh porabite raje za študij in prakso medicine, pojdite za učitelja študirat, ali pa ekonomijo in se zaposlit v banko. Pa boste lahko z zgledom vodili. Pa še nam ne bo treba več javkanja folka na egotripu poslušat in večino plače za davke in prispevke vrčt da se ti isti lahko pasejo po socialni in opazujejo druge kaj počnejo.


Preber še enkrat svoje poste. Ja si nesramna, folk zmerjaš, da halucinira ipd. In še poanto prvega posta si zgrešila. Je še avtorica zgoraj napisala kdo je poanto dojel. Ti ne. Kdo ti je kriv če ne zastopiš kaj je napisano. Drži že enkrat svoj g …
[/quote]
najprej – samo da se ti sebi zdiš kulturen ko mene zmerjaš z gobcem.
Pometi pred svojim pragom kar se tiče nesramnosti…
ja sem uporabila izraz halucinira – saj je očitno, da vidi v prvem postu besede in glagole, ki jih tam ni.
Ona je mene citrala, ne jaz nje. Potlej naj me pusti na miru ane. Zakaj je pa derzala vame sploh z njenim napadanjem mene. jaz njej nisem nič rekla, zapisala sem svoj post,. samo samo oseba kot je ni mogla,da ne bi sikala v druge s svojo napadalnostjo in žaljivostjo. enako kot ti očitno ne. tebi nisem nič rekla, ampak se ne moreš zadržat, s svojo nekulturnostjo, napadanjem in žalitvami ane.
Nihče ti ni nič rekel in bi lahko obrdžal svoja usta zaprta, ampak ne tega ti ne znaš, vmešuješ se tam,. kjer te nihče ne vpraša nič, samo zato da lahko žališ.

Pa ti zmoreš razumeti da obstaja možnost da je takrat ko si ga ti čakala ob 7ih zjutraj on reševal nek nujen primer, ali pa bil na domu pri kakšnem ostarelem ki ga je nujno potreboval ali pa kaj podobnega? Oz. bom vprašala drugače. Recimo se ti nekaj zgodi, kličeš in ti rečejo da zdravnik ne more urgirat ker ima delovni čas tak kot je in mora sedeti v ordinaciji. Bi bila zadovoljna? Ker v večini manjših krajev pač ni 10 zdravnikov. In eden pokrivat toliko ljudi, od katerih jih pol pride sedet v ordinacijo zaradi socialnih stikov ali pa bolniške za kihanje, ostala polovica ki je pa res bolna pa v tišini čaka. Prva polovica se pa pritožuje. Ker se svet okoli njih vrti. Ker so vsi na svetu zato da njim služijo. Zahtevajo popolnost od vseh, samo od sebe ne.

Drugače pa kot so vam že napisali. Svoj odvečni čas ki ga imate očitno veliko ker vse veste o vseh porabite raje za študij in prakso medicine, pojdite za učitelja študirat, ali pa ekonomijo in se zaposlit v banko. Pa boste lahko z zgledom vodili. Pa še nam ne bo treba več javkanja folka na egotripu poslušat in večino plače za davke in prispevke vrčt da se ti isti lahko pasejo po socialni in opazujejo druge kaj počnejo.
[/quote]

najbrž ja – je reševal nujen primer, če ga sploh na delu še ni bilo, ko se je ob pol osmih prikazal, pa si slišal ven kako sestre sprašuje, če bodo tudi one kavico – in potem lepo klepetajo notri v ordinaciji o Planici, pa košarkaših in podobno, malo pred osmo pa sliši , a začnemo dohtar – reče sestra in ko on reče ja, so začeli. Res ultra nujno – ti sveta preproščina.
In to vsakič v jutranjih urah enako…. res sami nujni primeri res – od sestre do zdravnika nujno,da se nadozirajo s kofeinom in čvekom, ljudje pa čakali zunaj – in nihče ni prišel na vrsto na naročen termin.

In ne s takimi bebavimi o pošiljanju studirat nekoga nekam – spoštljivi in odgovorni ljudje se na svojih delovnih mestih držijo svojih odgovornosti – ne glede na to v katerem poklicu so – ja torej tudi za zdravnike to velja. in tisti, ki se tako neodgovorno obnaša, pač ni verjetno tudi do pacienta in njegovega zdravja odgovoren.
Velja za vse – opravičevanje nereda in nespoštovanje zakonov ne more bit tako, pojdi pa ti študirat…
taka tvoja logika odraža tvoj nizek nivo razumevanja in odgovornosti – torej po tvoji logiki jaz sem trgovka – in ko ti prideš k meni v trgovino na delikatesi ti smem odrezati salame kakor mi paše na debelo, ni važno koliko teže, lahko vse popljuvam in prešlatam z rokami, na blagajni ti vse cenovno narobe skeniram in zaračunam več – in če se boš kaj pritoževala, ti samo rečem, gospa, če vam kaj ne paše izvolite iti v trgovsko šolo…
ti je jasno kako butasta je tvoja logika in razlaga -vsak se mora na svojem del. mestu držati svojih odgovornosti, če se jih ne je za to odgovoren tistemu, ki mu s tem pravice krši. in vsak odgovorni zaposleni se vsega drži, ker je odgovoren, spoštuje svoje delo, ga opravlja visoko strokovno le na tak način in ker spoštuje tudi vse ostale soudeležence v procesu.
tisti, ki pa se tega ne drži pa pač je zanič , in odgovoren za storjene kršitve – pa četudi ima 100 medicinskih fakulteta ali katerih koli drugih. ni važno.
red je red in poštenost je poštenost in strokovnost je strokovnost in tega ne zagotavlja pildek diplome avtomatično – to je odvisno od človeka kako opravlja svoje delo.

Te fore me spominjajo na klepet, koliko zasluži prevajalec filma: film je dolg 90 minut, tip to prevede v 90 minutah in dobi za to 90 evrov.
Se komu zdi, da v tej logiki nekaj ne štima?

Hm, načeloma zjutraj pacienti v ZD pridemo pred zdravniki. Zato te raz…, da zjutraj itak zamudi, ga vsi čakamo, ob enih pa ga ni nikjer več. In nimajo vsi dodatnih ambulant in dežurstva. Na nujni pomoči srečuješ zmeraj ene in iste, nekaterih pa nikoli.
Tako da bo to o manj urah kar držalo.

Sem pravajalka, pa s tako bedarijo še nihče ni prišel do mene. Če kaj, vsi vprašajo, koliko časa prevajam film. Iz nekega čudnega razloga to vse zanima.
Kot nekoga, ki je plačan na uro, me te zadeve z zdravniki zelo jezijo. Se naročiš, prideš, pa čakaš dve uri. Kdo mi bo pa to plačal?

No, v študentskem ZD sem osebno doživela, da je zdravnica prišla v skupni prostor po svojo sestro, rekši: ura je 15 čez sedem, ordinacijski čas je od sedmih. Sestre so pač še kofetkale, se je slišalo v čakalnico.
Drugi primer, da samo pozijaš: prideva z dvoletno hčerko k zobarju v lokalnem ZD, ura je bila 16.00, delovni oz. ordinacijski čas je bil do 18.00 ure. Čakalnica prazna (nikogar ni bilo, ki bi čakal). Par minut počakam, notri slišim klepet, vendar nobenih značilnih zvokov. Potrkam. Sestra odpre. Zobarca leži na stolu za paciente, noge v luft, sestra vpraša, kaj bi. Povem, da bi hčerko prijavila za preventivni pregled, stara dve leti. Mi da datum čez tri mesece. Debelo pogledam, in vprašam, zakaj je pa ne bi zdaj vzeli? In mi zobarca zabrusi, da je imela danes sistematske in je izmučena. Dve uri pred koncem šihta si je ona vzela fraj.
Tudi moja zobarca v ZD ordinacijski čas jemlje zelo fleksibilno in tudi, ko sem bila naročena kot prva, ob 12.00, sem morala čakati pol ure. Ne, nikogar ni bilo v ordinaciji.
Take stvari so meni nespoštovanje našega časa. Če že začne z zamudo, kaj potem šele tisti, ki so naročeni za ob 16. uri? Ponekod se mi zdi, da te dejansko pustijo čakat zaradi čakanja samega.

Tudi jaz delam v zd, ne kot zdravnik, ampak terapevtka. V službi sem 8 ur. Paciente imam naročene, pa vzamem še par padalcev, če je situacija nujna. Res pa, kdaj tudi nimam naročenih po 13 ali 14 uri, ker pišem poročila, izvide, telefoniram v šole, na ZZZS, zdravnike, patronažna, pošljem mnenja, izvide preko e-pošta direkt na različne naslove, kličem delodajalce, spravljam paciente v zdravilišča, tekam na upravo, timskega sestanke,…. Seveda v soglasju s pacienti.
In vsi zdravniki s katerimi sodelujem so ves delovni čas prisotni v zd, še več vsak je po mobiju dosegljiv v prostem času za hitro konzultacije, nasvet, poročilo, ali naročilo urgentna za jutri, pa sploh nima dodatka za pripravljenost. (vem ker sem videla kar nekaj plačilnih list teh po vaše letnih dohtarjev)


je pa malo čudno. Če ima nekdo ordinacijski del. čas,da sprejema paciente – potlej je ta vsaj po razumevanju namena, namenjen pacientom.
Tako kot je odpiralni čas trgovin namenjen obiskovalcem in torej je do takrat trgovina odprta, nikakor se ne sme zgoditi, da zaradi zaključevanja blagajne in birokracije (ki je nujni in obvezni del vsakdana), smejo trgovci pol ure pred koncem nehati sprejemati obiskovalce, da uredijo tozadevno birokracijo.
no, saj – še malo pišite zdravstveniki in kaj hitro postane jasno zakaj so tako dolge čakalne vrste – pa to niso niti slučajno krive domnevno napotnice v velikem številu.

Vsak rad konča svojo skužbo ob uri,tako drugi kot najbrž tudi vi. Ker uglavnem imamo se vsak svoje privat življenje. Vsako delavno mesto ima svojo specifiko in svoj urnik…vi pa k otroc..un je prej doma,pa kasnej je zacel…so what. Pa vpraste ,ce vas uzamejo..boste se prej doma



najbrž ja – je reševal nujen primer, če ga sploh na delu še ni bilo, ko se je ob pol osmih prikazal, pa si slišal ven kako sestre sprašuje, če bodo tudi one kavico – in potem lepo klepetajo notri v ordinaciji o Planici, pa košarkaših in podobno, malo pred osmo pa sliši , a začnemo dohtar – reče sestra in ko on reče ja, so začeli. Res ultra nujno – ti sveta preproščina.
In to vsakič v jutranjih urah enako…. res sami nujni primeri res – od sestre do zdravnika nujno,da se nadozirajo s kofeinom in čvekom, ljudje pa čakali zunaj – in nihče ni prišel na vrsto na naročen termin.

In ne s takimi bebavimi o pošiljanju studirat nekoga nekam – spoštljivi in odgovorni ljudje se na svojih delovnih mestih držijo svojih odgovornosti – ne glede na to v katerem poklicu so – ja torej tudi za zdravnike to velja. in tisti, ki se tako neodgovorno obnaša, pač ni verjetno tudi do pacienta in njegovega zdravja odgovoren.
Velja za vse – opravičevanje nereda in nespoštovanje zakonov ne more bit tako, pojdi pa ti študirat…
taka tvoja logika odraža tvoj nizek nivo razumevanja in odgovornosti – torej po tvoji logiki jaz sem trgovka – in ko ti prideš k meni v trgovino na delikatesi ti smem odrezati salame kakor mi paše na debelo, ni važno koliko teže, lahko vse popljuvam in prešlatam z rokami, na blagajni ti vse cenovno narobe skeniram in zaračunam več – in če se boš kaj pritoževala, ti samo rečem, gospa, če vam kaj ne paše izvolite iti v trgovsko šolo…
ti je jasno kako butasta je tvoja logika in razlaga -vsak se mora na svojem del. mestu držati svojih odgovornosti, če se jih ne je za to odgovoren tistemu, ki mu s tem pravice krši. in vsak odgovorni zaposleni se vsega drži, ker je odgovoren, spoštuje svoje delo, ga opravlja visoko strokovno le na tak način in ker spoštuje tudi vse ostale soudeležence v procesu.
tisti, ki pa se tega ne drži pa pač je zanič , in odgovoren za storjene kršitve – pa četudi ima 100 medicinskih fakulteta ali katerih koli drugih. ni važno.
red je red in poštenost je poštenost in strokovnost je strokovnost in tega ne zagotavlja pildek diplome avtomatično – to je odvisno od človeka kako opravlja svoje delo.
[/quote]

Lepo povedano,en redkih odgovorov,ki ni žaljiv in je slovensko razumljiv. PREBERITE SI

Lepo povedano,en redkih odgovorov,ki ni žaljiv in je slovensko razumljiv. PREBERITE SI
[/quote]



najbrž ja – je reševal nujen primer, če ga sploh na delu še ni bilo, ko se je ob pol osmih prikazal, pa si slišal ven kako sestre sprašuje, če bodo tudi one kavico – in potem lepo klepetajo notri v ordinaciji o Planici, pa košarkaših in podobno, malo pred osmo pa sliši , a začnemo dohtar – reče sestra in ko on reče ja, so začeli. Res ultra nujno – ti sveta preproščina.
In to vsakič v jutranjih urah enako…. res sami nujni primeri res – od sestre do zdravnika nujno,da se nadozirajo s kofeinom in čvekom, ljudje pa čakali zunaj – in nihče ni prišel na vrsto na naročen termin.

In ne s takimi bebavimi o pošiljanju studirat nekoga nekam – spoštljivi in odgovorni ljudje se na svojih delovnih mestih držijo svojih odgovornosti – ne glede na to v katerem poklicu so – ja torej tudi za zdravnike to velja. in tisti, ki se tako neodgovorno obnaša, pač ni verjetno tudi do pacienta in njegovega zdravja odgovoren.
Velja za vse – opravičevanje nereda in nespoštovanje zakonov ne more bit tako, pojdi pa ti študirat…
taka tvoja logika odraža tvoj nizek nivo razumevanja in odgovornosti – torej po tvoji logiki jaz sem trgovka – in ko ti prideš k meni v trgovino na delikatesi ti smem odrezati salame kakor mi paše na debelo, ni važno koliko teže, lahko vse popljuvam in prešlatam z rokami, na blagajni ti vse cenovno narobe skeniram in zaračunam več – in če se boš kaj pritoževala, ti samo rečem, gospa, če vam kaj ne paše izvolite iti v trgovsko šolo…
ti je jasno kako butasta je tvoja logika in razlaga -vsak se mora na svojem del. mestu držati svojih odgovornosti, če se jih ne je za to odgovoren tistemu, ki mu s tem pravice krši. in vsak odgovorni zaposleni se vsega drži, ker je odgovoren, spoštuje svoje delo, ga opravlja visoko strokovno le na tak način in ker spoštuje tudi vse ostale soudeležence v procesu.
tisti, ki pa se tega ne drži pa pač je zanič , in odgovoren za storjene kršitve – pa četudi ima 100 medicinskih fakulteta ali katerih koli drugih. ni važno.
red je red in poštenost je poštenost in strokovnost je strokovnost in tega ne zagotavlja pildek diplome avtomatično – to je odvisno od človeka kako opravlja svoje delo.
[/quote]
Lej, lahko se razpočimo tule na forumu, ampak dejstvo je, da ni vsako delo enako cenjeno in pika. Nekdo s “pildkom od diplome” Medicinske fakultete je pač veliko bolj cenjen kot ti, ki si trgovka, ker triletno poklicno šolo lahko naredi marsikdo, MF pa le redki. Če boš ti bolj na debelo rezala salamo, te bo zato vsak lažje napi*dil kot zdravnika, ki zamuja, ker ga bolj rabi in je težje zamenljiv kot ena boga trgovka. Ne rečem, da je to prav, ampak tak je lajf.

Moja osebna izkušnja z delom v banki pred več kot 20-timi leti. Na salterju, deljen delovni cas od 8-11 in od 14-17 ure. Prideš najmanj 15 minut prej zjutraj in popoldne, opoldne tudi najmanj 15 minut da lahko zapreš. Zvečer zaključevanje cca 45 minut. Plus delovna vsaka sobota 5 ur, ker je samo ena izmena. Nisem med tednom naredila noben dan 8 ur, ampak tud za otroka čevljev nisem mogla iti kupit brez da bi vzela dopust. Do prve trgovine z otroškim cevlji 30 minut, takrat še ni bilo centrov odprtih do 9 ure zvečer in vikende. Ampak so ob 19 uri najkasneje zapirali trgovine. Torej zelo praktičen delovnik. Cel dan uničen za 7 ur dela. Res je bila takrat vsaj plača dobra, kar baje zdaj ni več. V glavnem sem sla kmalu po končani porodniški delat v gospodarstvo od 7-15 ure ( za takrat pol manjšo plačo).

Vsi gledate kaj kdo dela, kako in kaj. Daj brigaj se zase ali pa poiskusi delati na banki ali v zdravstvu, če imaš sploh kakšno izobrazbo potem pa gobcaj kje se kako dela in kakšna je plača.


Lej, lahko se razpočimo tule na forumu, ampak dejstvo je, da ni vsako delo enako cenjeno in pika. Nekdo s “pildkom od diplome” Medicinske fakultete je pač veliko bolj cenjen kot ti, ki si trgovka, ker triletno poklicno šolo lahko naredi marsikdo, MF pa le redki. Če boš ti bolj na debelo rezala salamo, te bo zato vsak lažje napi*dil kot zdravnika, ki zamuja, ker ga bolj rabi in je težje zamenljiv kot ena boga trgovka. Ne rečem, da je to prav, ampak tak je lajf.
[/quote]

Zalostno ta tvoja razlaga. Vse na podlagi statusa in kurupcije in ega iz tega izhajas in to je ocitno rudi tvoj nacin. Ce to tako zagovarjas. Ravno obratno bi moralo biti. Saj zaradi debelo narezane salame se ne bo nikomur kaj grozno hudega zgodilo. Zaradi zdravnika, ki tamuja in zato pregleda manj pacientiov in se kaksne zato povrsno, pa oac so posledice lahko grozljive. Torej si tak dohtar zasluzi precej vecji grajo un sankcije. In si kaj takega prav zaradi odgovornega del. Mesta sploh ne bi smel privosciti. Seveda, ce bi mu bilo mar zdraviti paciente si tudi nikoli ne bi, ker bi mu bilo zdravje pacientov prvo, tako pa studirajo ocitno sam zarad lastnega ega in znasanja nad ljudmi, zato pa dobimo take ala dr. Medved ana. Ta s svojim obnasanjem ni vredna niti cekretov za cistit. Pa lahko ima miljavznt diplom mf. Torej se po tvoje lahko nad nekom, ki je naredil sam eno srednjo vecerno solo in je natakar veselo znasamo. Ok da vem.

New Report

Close