Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Operacija hemeroidov

Operacija hemeroidov

Tudi sam sem dobil hemoroide in prvo kar sem naredil je forumi in forumi.. berem kako boli operacija in kakšne muke so po tem. Ok in najdem, da na hrvaškem v zagrebu pa delajo operacije na poseben manj boleč način po sistemu HAL/RAR. Tam so mi dali splošno anastezijo torej sem zaspal in se zbudil šele ko so me dajali na posteljo. Tam sem prespal, čutil nisem nič. Edino problem sem imel, da mi je prostata mal nagajala saj zaradi tega ker se je razburila zaradi operacije nisem mogel lulati normalno.. skos sm hodu na školjko ampak nisem mogel.. pa so mi dali nekaj za sprostitev mišic potem je pa šlo.. drug dan domov sicer sem v avtu sedel malo postrani ampak ok. še isti dan na wc čutil skoraj nič.. pač un filing ker veš da si imel operacijo ampak nič hudega vse ok. Na operaciji sem bil v petek v ponedeljek sem bil že v službi. Pil sem protibolečinske ker nekaj pa že čutis ampak daleč od tega kar sem prebral, da se ti zgodi tukaj v slo pri operaciji. Zdej zakaj to pišem.. ker vidim, da eni umirajo od bolečin in mogoče si pa kdo premisli in gre raje lažjo pot. Sicer se plača 1200 eur ampak meni ni žal. Res je sicer da ne vem niti kakšne metode in operacije imajo v SLO ampak ko sem bral po forumih kako folk umira na obroke mesec dni po operaciji.. ne hvala.. Bil sem pa na kliniki Leptir pri dr. Domagoj Ivanovič. LP

Pozdravljeni, pred 5 dnevi sem bila operirana v Iatros pri dr. Novsakovi zunanje in notranje hemenroide. Naredila mi je rekonsrukcijo, saj sem trpela 22 let. Prosim vas za pomoc in nasvet. Sicer po operaciji redno odvajam blato, seveda z norimi bilecinami, pa vendar imam nenehni obcutek , da odvajam zgolj tekoce in mehko in da imam na koncu neko kepo, ki ne gre zraven, tako da nenehno tisci na blato in imam obcutek, da se nisem popolnoma izpraznila kljub jemanju grenke soli, Lectacolu , Donatu, vlaknasti hrani… prosim povejte mi ali lahko uporabim svecko , oziroma kaj naj uporabim, ..da bi si izpraznila do konca vse..

Zelo bom hvalezna za pomoc, lp. A

Jaz operacije v Slovenji nikoli ne bi opravila ker je boleca, okrevanje pa traja. Sem bila 11.7. v Zagrebu in opravila poseg hemeroidov po novi metodi in moram povedati, riskirajte denar, pocitnice lahko pocakajo eno leto in ne bo vam zal. Prim. Velnic je fenomenalen in strokovnjak na podrocju nove metode DG HAL in RAR. Okrevanje je takojsnje.

Najboljse je da vprasas zdravnika, ki te je operiral, sicer je pa potrebno skrbeti za mehko odvajanje blata vsaj 1x dnevno. Lahko si nabavis Dulcolax tbl. in ne svecke ter pijes Magnezij, kar je boljse od Donata.

Pojdi na poseg po novi metodi DG HAL/RAR. Res je da pregled in poseg stane 11.400 kun ampak je dokoncna resitev in okrevanje prakticno takojsnje. Skrbeti je potrebno za mehko odvajanje blata vsaj 1x dnevno, jesti manj zacinjeni in nepikantno hrano vsaj 10 dni zaradi odvajanja, da ne pece. 3-4 dni po posegu imas samo obcutek kot da te tisci dol, kar je razumljivo saj je bil opravljen poseg ali ni hudo. Vsaj 2 tedna po posegu naj ne bi dvigoval bremen, ker imas obsivane arterije v danki in da se zaceli. Je pa tako rekoc dokoncna resitev za hemoroide.

Moje izkušnje z Zdrav splet niso pozitivne. Odnos dr. ni bil v redu, prav tako se je zataknilo pri plačilu, kjer so zaračunali krepko preveč.

Zivjo…evo da vam povem svoje izkusnjo….pred tremi dnevi imel operacijo hemeroidev 4stopnje. Prvi dan po operaciji boli da neznam opisat! Danes je tretji dan in se vedno ob vsakem kaslju, premiku boli za znoret!!! Pomagam si z protibolecinskimi tabletami na vsakih 6h, rednim tusiranjem ter mazanjem z olivnim oljem katerega so mi predpisali v bolnici. Zdravnica mi je rekla naj se mazem z njim ter porinem prst v zadnjicno odprtino da bi jo rastegnil zaradi lazjega odvajanja blata. Ampak ni sans ker boli nenormalno. Se vedno krvavim….na blato pa se nisem sel, ker nisem skoraj se nic jedu razen kake juhe….tako da tisti kateri imaste podobne tezave pojdite cimprej in ne odlasajte z operacijo!!!
Uglavnem pripravite se na nenormalne bolecine!!!! Upam da bo kmalu bolje in bo vse skupaj kmalu minilo😢😢😢😢

Evo da se spet javim….danes je 7dan po operaciji hemeroidev 4stopnje….stanje se izboljsuje ni vec krvavitve, bolecine so sicer se prisotne vendar najbolj samo ob odvajanja blata. Poskrbite za vecdnevno higijeno, ob vsakem odvajanju blata direktno pod tus, ne brisite si z mokrimi robcki ali wc papirjem ter ne uporabljajte nobenih mil, itd!!!! Uporabljajte olivno olje katerega so vam predpisali ter se mazite skozi tam spodaj😉…tako da jaz mislim da sem dal tahudo skozi🤯🤯….katere pa se vse to se caka ne odlasajte in se cimprej resite te nadloge!!! Srecno vsem🤗🤗🤗🤗

Zivjo, jaz sicer nimam teh težav in sm zelo hvaležna. Danes je prvi dan po operacijo mojega fanta, notranji hemoroidi, delali so na iatrosu ligature parkrat pa ni zaleglo in tako seje odločil za operacijo. Res je, opracija je mačji kašelj kar pride pole ko anastezija popusti ne želiš niti najhujšem sovražniku… Zanima me ali je krvavenje normalno ? Namreč je imel pritisk kokr da mora na potrebo a ni šlo pa ga je napenjalo, je mogoče da se je kak siv natrgal ali je krvavitev normalna? Zdravnik je rekel da je to tako in da je treba potrpeti te neznosne bolečine, ni mi jasno kako lahko ljudli puščajo domov v takem stanju, morali bi ostati v ambulanti cez noč ter opraviti tam prvič veliko potrebo, da se zdravniki prepričajo da je ok, ne pa da jaz doma čaram kako in kaj.. Zaradi bolečine je spal po operaciji a ko se je zvečer zbudil so bile bolečine neznose in je spil v razmaku 4ur ur 2 tableti. Zaradi praznega želodca mu je naredilo slabp in je bruhal ali se je komu to zgodilo? Oz kaj podobnega? S čim se prehranjujete po opeaciji(razen jogurtov) za mehko odvajanje? Bojim se da zaradi bruhanja in napenjaja ne bo bilo kaj narobe s šivi? Hvala za odgovore že vnaprej, se opravičujem za slovnične napake, dolg dan je za nami.

New Report

Close