Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Opišite dogajanje iz trgovine, ki ste ga videli

Opišite dogajanje iz trgovine, ki ste ga videli

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 21.12.2021 ob 14:02

Odgovor na objavo uporabnika
Čakanje, 21.12.2021 ob 13:58

V Lidlu na blagajni, bila je kar gneča. En par pred mano nabavo za skoraj 200 e, vsi lepo čakamo v vrsti, onadva zlagata, mečeta v voziček, vrečke, sta hitela in umikala. Potem reče znesek in sta se gledala kdo bo plačal, vsi smo gledal in čakal. Moški se je potem obrnil stran in začel obračat voziček, ona je iskala nekaj po torbici še vedno nič, sta se spogledala in potem je bilo njo tako sram, ker je to trajalooooo, da je le vzela denarnico in dala kartico in plačala. Se mi je kar zasmilila s tistem trenutku.

to je bila ona monklja, kateri tip, ki se je priselil nič ne plačuje, zraven pa godrnja, da njen otrok tudi melje…..

To je bil ta!

Odgovor na objavo uporabnika
opazovalka101, 21.12.2021 ob 13:34

Opišite vašo dogodivščino, najbolje ne starejšo od tedna dni. Pa ne vleč prazgodovinskih dogodivščin.

 

To soboto grem po standarden nakup v Hofer in mi je padel v oko mladi očka, z bluetooth slušalko in otrokom v nahrbtniku. Čist podrejeno poslušal ženo, kateri jogurtek mora kupiti. Mater, ta ga pa ima na kratkem 😀

 

Prejsnji teden se je pred menoj na blagajni znasla ena mlada zenska, ki je nabavila zvrhano poln vozicek. Sem razmisljala, ce grem na drugo blagajno, preracunavala kot garmin in naracunala, da ostanem na izbrani poti. Ko je zlozila vse na trak, je par artiklov locila in rekla blagajnicarki, da to posebej racuna in sem ze zavijala z icmi, 2 racuna, kup robe, mi je bilo zal, da se mi je garmin zakalkuliral…

Ona je vse to tik tak zlozila v vrecke, placala eno, pobrala drugo, placala in sla! Se jaz, ki sem kot Flash na blagajni, ne bi bila hitrejsa! Vsaka cast zenskici!

 

Danes, ista trgovina, pred mano dva mlajsa in vitalna upokojenca ali predupokojenca, racunam in preracunavam, pa si recem, naj bo, saj sta dva, menda bosta ze zmogla poln vozicek robe. Zenska loci par izdelkov, bo posebej placala, bilu so v vrecki. Ajde, tisti vozicek se nekako dokaj hitro pospravita, ampak tiste 4 stvari posebej, se blagajnicarka je dala vsako pisebej iz vrecke in nazaj v vrecko, pa zenska se nikakor ni spokala z blagajne! Meni je blagajnicarka skenirala ze 4 artikle,ko je ta se posspravljala ne vem kaj!

 

Tako je to, eni zmorejo, enim pa ne gre.

Z otrokom šla po bundo. Ko sva odhajala, pa me otrok vprasa. Mami kako pa prodajalki govorita?

Med sabo sta se pogovarjali exYu. Ne ločim iz katere države. Za blagajno se je ena se trudila govoriti slovensko… pač

Zadnjič v Jagru. Sicer ne hodim veliko tja, ker mi je najmanj všeč od vseh trgovin. Pri tisti samopostrežni vitrini s kruhom in žemljami stoji star gospod, z roko skoraj do ramena v vitrini z žemljami, kot da izvaja endoskopski pregled krave. Se je stegoval po tistih čisto tazadnjih, ker je mislil, da so tiste najbolj sveže. Zraven pa seveda z roko počohal vse žemlje na svoji poti. Žal gospod ni vedel, da je prodajalka nekaj minut nazaj premetala vse žemlje v tistem predalu, tako da tiste zadnje niso bile najbolj sveže. Ravno zato, da se bolj enakomerno prodajo. No kruha potem nisem kupila xD.

jaz bi lahko knjigo napisal. Kaj vse sem že doživel po trgovinah.

Zadnji teden sploh nisem bila v nobeni trgovini.

Odgovor na objavo uporabnika
dva podobna, 21.12.2021 ob 19:50

 

Prejsnji teden se je pred menoj na blagajni znasla ena mlada zenska, ki je nabavila zvrhano poln vozicek. Sem razmisljala, ce grem na drugo blagajno, preracunavala kot garmin in naracunala, da ostanem na izbrani poti. Ko je zlozila vse na trak, je par artiklov locila in rekla blagajnicarki, da to posebej racuna in sem ze zavijala z icmi, 2 racuna, kup robe, mi je bilo zal, da se mi je garmin zakalkuliral…

Ona je vse to tik tak zlozila v vrecke, placala eno, pobrala drugo, placala in sla! Se jaz, ki sem kot Flash na blagajni, ne bi bila hitrejsa! Vsaka cast zenskici!

 

Danes, ista trgovina, pred mano dva mlajsa in vitalna upokojenca ali predupokojenca, racunam in preracunavam, pa si recem, naj bo, saj sta dva, menda bosta ze zmogla poln vozicek robe. Zenska loci par izdelkov, bo posebej placala, bilu so v vrecki. Ajde, tisti vozicek se nekako dokaj hitro pospravita, ampak tiste 4 stvari posebej, se blagajnicarka je dala vsako pisebej iz vrecke in nazaj v vrecko, pa zenska se nikakor ni spokala z blagajne! Meni je blagajnicarka skenirala ze 4 artikle,ko je ta se posspravljala ne vem kaj!

 

Tako je to, eni zmorejo, enim pa ne gre.

Kdo je to Flash?

Odgovor na objavo uporabnika
Žemlja, 21.12.2021 ob 20:41

Zadnjič v Jagru. Sicer ne hodim veliko tja, ker mi je najmanj všeč od vseh trgovin. Pri tisti samopostrežni vitrini s kruhom in žemljami stoji star gospod, z roko skoraj do ramena v vitrini z žemljami, kot da izvaja endoskopski pregled krave. Se je stegoval po tistih čisto tazadnjih, ker je mislil, da so tiste najbolj sveže. Zraven pa seveda z roko počohal vse žemlje na svoji poti. Žal gospod ni vedel, da je prodajalka nekaj minut nazaj premetala vse žemlje v tistem predalu, tako da tiste zadnje niso bile najbolj sveže. Ravno zato, da se bolj enakomerno prodajo. No kruha potem nisem kupila xD.

🙂 🙂 🙂 endoskopski pregled krave 🙂 🙂 Bolj na osemenjevanje nakazuje tvoje  opisano  🙂 🙂 Top!

Moja izkušnja: Lidl;  blagajana- kupka pred nami je želela ene specialne cigarete – ma jebemu mast,  12 minut mojega življenja je šđlo v nič zaradi 2eh škatlih cigaret, ki so jih iskali po celem Lidlu ko šivanke  v senu….

Ravno pred menoj- sem gledala na uro – 12 minut je trajalo, da so najdli dve (!!) škatlici tistih njenih čikov. Nobena kaseta za cigarete nad blagajno jih ni vsebovala, od 5ih blagajn…Potem je šla prodajalka zadaj iskat- je ni bilo 7 minut (!!) nazaj…Kurc, uvedite eno blagajno samo za tiste, ki kupujejo še cigarete, da se je bomo izognili ostali. V raznih Šparih in Mercatorjih traja še dlje – ne ne morem na hitro blagajno, ker nakupujem mesečno robo in mi je lažje tako, da grem na trak.

Ce se ne ves, to z cigareti prekleti levicarji namerno pocnejo.

To s cigareti smo že vsi doživeli in, če je blagajničarka slučajno tudi kadilka se prav izživlja s počasnostjo z iskanjem da je. Be čakajoče v vrsti. To sem doživela v vrsti, ko je tako brskala in razglabljala s stranko o cigareti in nikamor se njima ni mudilo. Vredu ok. Toda kar se je potem zgodilo je pa višek. Gospa, starejša pred mano je malo počasneje dajala v vrečko, ta se ji še odpreti ni hotela in ta blagajničarkaka njej, dejmo gospa delate vrsto.

Ko sem js ponorela in povedala blagajničarki, da se ne dela vrsta zaradi gospe, ampak zaradi njene počasnosti in debatiranja o čikih. Rdeča je bila kot puran.

Na starejšo skromno gospo se je spravila ja.

vidiš, jaz na primer pa še nikoli.

Tudi meni se to z cigareti se ni nikoli zgodilo. Jaz se postavim v vrsto samo ce je moski pred mano. Vecina njih itak ne kadi.

V šparu v Velenju, starejša gospa z velikim nakupovalnim vozičkom mota sem in tja in butne v buteljko vina, ta se seveda razleti, ona nerodno gleda in postane vsa rdeča, starejši gospod v bližini pa v stilu forumskega jezdeca: “a vidte kk ste nerodni, mater, da nč ne študirate, ka rineš tja kamor ti ni  treba, ajojoj babe nesposobne..” ženska je jecljaje ugovarjala, poskusla sanirat kr bi lh in v vsej nerodi zbila še eno buteljko, gospod spet:”vam je treba tega? Zakaj sploh laziš sem, če se ne znaš premikat, se nimaš  kaj dotikat, vam je treba vse pretipat, ahhh babe..” (vikanje je ves čas kombiniral s tikanjem, sm misla mogoče se poznata..) vse se je dogajalo tk hitro, da ostali nismo niti dobro reagirali, ko je priletela zaposlena s krpo in potolažla gospo, ki je bila na robu joka. Men se je zasmilila.

Odgovor na objavo uporabnika
Popay npr, 21.12.2021 ob 13:42

to soboto mercator…, prekladanje dražjih jajc v škatlo z cenejšo kodo, videl sem svašta v življenju ampak tukej sem pa od presenečenja 2x pogledal, če prav vidim…

V Mercatorju nekateri ljudje redno “kradejo” na tak način kot ga opisuje Popeye. Da prekladajo draga jajca v embalažo s poceni jajci. Veckrat opazim mutenje pri sadju ali zelenjavi. To, da Luštov paradajz naložijo v vrečko, ko pa vrečko tehtajo, pritisnejo številko cenenega paradajza. Čudim se, da Mercator to dopušča. Ker vedo zagotovo. Mogoče so izračunali, da s takimi goljufijami vseeno nimajo toliko škode innda bi jih več koštalo, če bi morali enega ali dva zaposlena prestaviti na tehtanje sadja in zelenjave…

Pa ko smo že pri temi: zadnjič v Hoferju vidim, da nekateri ljudje kar z golimi rokami jemljejo žemlje in kajzerice iz vitrin. Pa pošlata kakšno, potem jo pa ne vzame, ampak jo izpusti. Kaj pa rokavice?? Tam, kjer opazim kaj takega, gotovo nočem jemati peciva.

serješ, da smrdi do Turčije.

.. https://youtu.be/BPl3wEnG5v0

Saj vsi vemo kako zleht so ti komunajzarji. Tako da ja. Se strinjam da to namerno delajo.

Odgovor na objavo uporabnika
Para Bellum, 22.12.2021 ob 07:50

V Mercatorju nekateri ljudje redno “kradejo” na tak način kot ga opisuje Popeye. Da prekladajo draga jajca v embalažo s poceni jajci. Veckrat opazim mutenje pri sadju ali zelenjavi. To, da Luštov paradajz naložijo v vrečko, ko pa vrečko tehtajo, pritisnejo številko cenenega paradajza. Čudim se, da Mercator to dopušča. Ker vedo zagotovo. Mogoče so izračunali, da s takimi goljufijami vseeno nimajo toliko škode innda bi jih več koštalo, če bi morali enega ali dva zaposlena prestaviti na tehtanje sadja in zelenjave…

Pa ko smo že pri temi: zadnjič v Hoferju vidim, da nekateri ljudje kar z golimi rokami jemljejo žemlje in kajzerice iz vitrin. Pa pošlata kakšno, potem jo pa ne vzame, ampak jo izpusti. Kaj pa rokavice?? Tam, kjer opazim kaj takega, gotovo nočem jemati peciva.

jp, pa trgajo vejice iz tistega paradajza, da je čim lažje, hehe… Drugače pa, jajca v škatli pač odpreš, da vidiš, če je kakšno razbito in vzameš drugo škatlo, če je razbito…, to prekladanje mi je bila pa čist nova scena.. in, če bi imel čas, bi prav počakal, da vidim v kakšen avto se je tip po nakupu vsedel.., ni mi zgledal siromak..

Mercator Skofja Loka

Takoj ko stopis notri prodajajo copate . Lustne pisane usnjene. To je bil namen da letos kupim za darila.

Dogodek  3.12

Stopim notri, k tem stantu. Prodajalka na telefonu s hrbtom obrnjena proti meni.  Cakam minuto dve govori po telefonu…. si recem ok nujen klic. Kupim potem ko grem ven.

Opravim nakup, grem spet tja  ona se kar govori po tel. Cakam 5 minut… nic  me ne slivi.  Grem   bodo  pa copati za bozicka.

20.12 ta ponedeljek

Grem spet v merkator   isti,  se ustavim   , ista prodajalka  spet reglja po telefonu, grem mimo.

Nakupim, stojim v vrsti …  kar  konkretno casa in jo opazujem…. celoten cas klobasa po telefonu s hrbtom obrnjena gleda ven in reglja.  Folk se ustavlja tam caka,   ona ne j*** strank u pet posto….

Potem pa  sledece….Grem v eurospin.  Nakupim izdelke kinjih ponavadi tam,grem ven srecam se sosedo, bla bla   10 minut ,sigurno  in ji se recem grem kupit darila da ne bom zadnje dneve …

Pridem v merkator nazaj….

Ce ne dozivis ne mores verjet.

Babura je se zmerej visela na telefonu  jo ogovorim    gospa  a se da tukej kaj kupit!?!

Nic…ne reagira…baba lupeta po telefonu.  In sem sla

WTF…. me je  prav minilo da kupim tiste copate

Se sprasujem a prodaja copate, a ima 090 linijo…ker normalen clovek ,pac ne more tolk cass na tel. viset …. al kako ?

Odgovor na objavo uporabnika
CrazY FroG 🍀, 22.12.2021 ob 07:47

V šparu v Velenju, starejša gospa z velikim nakupovalnim vozičkom mota sem in tja in butne v buteljko vina, ta se seveda razleti, ona nerodno gleda in postane vsa rdeča, starejši gospod v bližini pa v stilu forumskega jezdeca: “a vidte kk ste nerodni, mater, da nč ne študirate, ka rineš tja kamor ti ni  treba, ajojoj babe nesposobne..” ženska je jecljaje ugovarjala, poskusla sanirat kr bi lh in v vsej nerodi zbila še eno buteljko, gospod spet:”vam je treba tega? Zakaj sploh laziš sem, če se ne znaš premikat, se nimaš  kaj dotikat, vam je treba vse pretipat, ahhh babe..” (vikanje je ves čas kombiniral s tikanjem, sm misla mogoče se poznata..) vse se je dogajalo tk hitro, da ostali nismo niti dobro reagirali, ko je priletela zaposlena s krpo in potolažla gospo, ki je bila na robu joka. Men se je zasmilila.

boga reva js bi mu jebala

use po spisku

konj neolikan

Vse sorte se vidi, od prijaznih, do neprijaznih prodajalk, različnih hitrosti na blagajnah, kakor tudi predrznosti in nesramnosti nekaterih kupcev. Kar mi je še posebej ostalo v spominu in se je zgodilo meni, takrat mi je bilo malo narodno. Stali smo na blagajni, pred mano je bila ena mamica z malo punčko, ki je opazila, da se mi skozi majčko vidijo bradavičke, ker sem bila brez modrca, je mamici rekla “mamica lej, kako si teti pikice vidijo”, jaz sem se lahko le prijetno nasmehnila, čeprav mi je bilo kar malo nerodno.

Zgodilo se je, da mi je prodajalka pri nakupu vrnila preveč denarja nazaj. Nekje deset evrov. Ko sem že zapuščal trgovino, mi je bilo jasno, da mi je trgovka vrnila majčkeno preveč denarja nazaj. Obrnil sem se in se vrnil nazaj k blagajni te trgovke ter pojasnil, da se je najbrž zmotila. Preverila je in res je bilo. Vsa vesela se je zahvalila za poštenost. Neki gospod je bil takrat ravno pri blagajni in rekel, da sem eden tisočih, ki je to storil. Vrnil denar nazaj trgovki ki se je zakalkulirala.

Nenazadnje dajo trgovke manjko v blagajni na koncu šihta iz svojega žepa. Vsaj za Tuš vem da je tako.

Tudi jaz potegnem šrkelj dol – se večkrat zgodi, da visi na 10-15 cm vejici samo en paradajz.  Nisem jaz prišla vejice kupovat!

Dvoje oči na parkingu pred trgovino danes bilo je res krasnih. Modra maska čez usta in nos ter vse ostalo bilo je zakrito. Prikimam na hitro gor in dol ter pri tem hkrati z očmi pomigam dol in gor. Ne vem kaj si je mislila lastnica teh krasnih oči kasneje o meni.

Čeprav ravno ne spada v ta čas – ampak vendarle.  Varnostne razdalje še ni bilo :).

Pridem do blagajne in gospod  mi z nasmehom da prostor, da grem pred njim.  Pomislila sem, da najbrž čaka ženo …

Zložim na trak in ko se pomaknem blizu k nakupovalki pred mano …. OOOO bože mili … takšen smrad mi je udaril v nos da sem najprej okamenela, takoj zatem pogledam gospoda, ki je stal za mano …  Gospod se je režal – takšnega smeha  že dolgo nisem videla 🙂 🙂 :)!

New Report

Close