Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Opravilna sposobnost

Opravilna sposobnost


Itak, zate je zastonj delal izvedenec, veš da je…. Še v tem je fora, da ga moraš v naprej plačat, tako kot baje kur-bo.😁
[/quote]

Sodišče je plačalo izvedencu, ker so ga postavili.

Ne more CSD določit osebi ali je dementna, ali je shizofrenik, ali psihični bolnik in mu odvzet opravilno sposobnost. Diagnozo lahko poda le psihiatrični izvedenec.

Sodnega izvedenca Šnelca moraš ti plačat, če se s čim ne strinjaš i najprej moraš sprožit pravni postopek, torej tožbo. Če je pa normalno, da nekdo skrbi za to osebo in je postal dementna, se pa vse to uredi na podlagi izvidov in v pristojnosti CSD.
[/quote]

Komentiram samo zato, da ne bo zavajanja, če bo še kdo potreboval to informacijo.
Opravilno sposobnost ugotavlja in odvzame ali pa ne, samo sodišče. Pred 15 leti je bila cena 400€, koliko je danes ne vem. Sodišče postavi sodnega izvedenca medicinske stroke ter presodi in odloči na podlagi njegovih ugotovitev.

Vidva, ki se očitno kar dobro poznata!? A bi se lahko šla prepirati in pamet drug drugemu split morda na privat?
Bo kar držalo, da eni pač slovite slovite po svoji vsiljivosti.
Se vama naj sedaj še zahvalim, da sta tukaj izmenjala svoji neusklajeni mnenji.

Priceless. :)) Čedalje boljše.
[/quote]

Si dežurna na Monu, ali me vidiš v vseh prispevkih???

Sodišče je plačalo izvedencu, ker so ga postavili.

Ne more CSD določit osebi ali je dementna, ali je shizofrenik, ali psihični bolnik in mu odvzet opravilno sposobnost. Diagnozo lahko poda le psihiatrični izvedenec.
[/quote]
Nehaj s takimi, ki tako blodiš tu na forumu, da glava peče ves čas. Shizofreniku se nič ne jemlje opravilna sposobnost, mora imet kopico kaznivih dejanj, da mu sodišče lahko izreče obvezno zdravaljenje, oziroam kak drug ukrep z omejenim časom veljave, v posebno hudih primerih pa trajen.

Dementna oseba je pa nekaj povsem drugega, to pa prepozna zdravnik, zatem psihiater in CSD samo opravi razgovor. Saj pravim, lahko pa CSD sam sebe postavi za posebnega skrbnika. Tudi če greš na sodišče, bo to zahtevalo od CSD postavitev skrbnika za posebne primere, kar je lahko kdrklo, ki ni v navzkrižjo interesov, oziroma je lahko družžinski čln, če dejansko skrbi za to osebo, ali pa CSD.

Na vprašanje sploh nisi odgovorila, ki sem ti ga postavila.
Če ne moremo razčistit, pač ne moreš naprej.
Vztrajaš pri svojem, pa pojdi kar konkretno okrog spraševat ali se loti zakone čitat.
Srečno 🙂

Upam, da nisi ti tista, ki si pokradla soseda, ker odgovorila nisi.

No, bom z zanimanjem spremljala nadaljevanje zgodbe in neverjetne bizarnosti, ki jih boš še napletla. Šalca. Za katero je značilno tudi, da ko odpre temo, visi na njej par dni in vsakomur odgovarja. Dokler se še komu ljubi z njo ukvarjat oziroma dokler je tudi najbolj naivni ne skužijo. Zaenkrat vse po planu. Nadaljuj.
[/quote]
Še enkrat ti lahko zagotovim, da z omenjeno Šnelco, prej se mi je narobe zapisalo, res nimam nič skupnega. Sicer se je res pojavila z Viharnim jezdecem in evo njuno debato:((
Sicer je vsaka izkušnja na tem področju dobrodošla, osebno pa sicer nimamo tovrstnih izkušenj. Se bomo pa zagotovo angažirali po svojih močeh za ustrezno rešitev v prid gospodu oz sosedu.


Nehaj s takimi, ki tako blodiš tu na forumu, da glava peče ves čas. Shizofreniku se nič ne jemlje opravilna sposobnost, mora imet kopico kaznivih dejanj, da mu sodišče lahko izreče obvezno zdravaljenje, oziroam kak drug ukrep z omejenim časom veljave, v posebno hudih primerih pa trajen.

Dementna oseba je pa nekaj povsem drugega, to pa prepozna zdravnik, zatem psihiater in CSD samo opravi razgovor. Saj pravim, lahko pa CSD sam sebe postavi za posebnega skrbnika. Tudi če greš na sodišče, bo to zahtevalo od CSD postavitev skrbnika za posebne primere, kar je lahko kdrklo, ki ni v navzkrižjo interesov, oziroma je lahko družžinski čln, če dejansko skrbi za to osebo, ali pa CSD.
[/quote]

A, to ja, ti govoriš o skrbniku za posebne primere.

Jaz pa sem stalna skrbnica, ne začasna in ne za poseben primer. Tako da za stalnega skrbnika je postopek drugač. Za poseben primer zadostuje le CSD.

Na vprašanje sploh nisi odgovorila, ki sem ti ga postavila.
Če ne moremo razčistit, pač ne moreš naprej.
Vztrajaš pri svojem, pa pojdi kar konkretno okrog spraševat ali se loti zakone čitat.
Srečno 🙂

Upam, da nisi ti tista, ki si pokradla soseda, ker odgovorila nisi.
[/quote]
Vi ste pa zelo predrzna oseba!
Za koga pa še imate pravzaprav?
V ničemer niste dolžni dobiti odgovora, glede na vaš zapis.
Za razliko od vas, nimam časa tukaj dežurat.
Konec debate z vami!


Vi ste pa zelo predrzna oseba!
Za koga pa še imate pravzaprav?
V ničemer niste dolžni dobiti odgovora, glede na vaš zapis.
Za razliko od vas, nimam časa tukaj dežurat.
Konec debate z vami!
[/quote]

Velja, lp.

A, to ja, ti govoriš o skrbniku za posebne primere.

Jaz pa sem stalna skrbnica, ne začasna in ne za poseben primer. Tako da za stalnega skrbnika je postopek drugač. Za poseben primer zadostuje le CSD.
[/quote]
New kvasi Šnelca, ker nimaš pojma. Očitno je vse tisto tvoje plod domipljije, enako kot z umorjeno prijateljico, katero anjb bi celo jaz umoril.😁 Če ti povem izkušnjo iz prve roke, da moja sestra skrbi za dementno mamo in akko je postopek šel, da lahko ona dviguje tudi njeno pokojnino. Nobeneag sodišča. Če pa bi bilo sodišče , bi pa to tako pozvalo CSD za postavitev skrbnika, ker je CSD pristojen.


Glej runkelj zabiti, če ne razumeš odgovorov ti pač noben ne more pomgat, kja sploh potem tu sprašuješ bimbar čoknjeni? Seveda je potreben psihiater, zatem pa se greš na CSD pogovorit.


Ali ta oseba ima še kakšnega otroka, vnuka? Ta bi lahko sprožil postopke proti goljufu.
Ojoj, ubogo staro bitje . Sreča, da ima vsaj vas. Dobri ljudje ste, ampak tako ne bo šlo. Urgenco zahtevajte od CSD.ja.
[/quote]
Žal nima res nikogar, razen te osebe, ki jo je izkoristila. Žena je pokojna, ta oseba je njegov nečak. Poznamo se 40 let in celo življenje sta šparala za stara leta. Mi se bomo pa potrudili, da mu nekako uredimo, da se bo nekdo uradno zanj zavzel, da bo na varnem, toplem.


New kvasi Šnelca, ker nimaš pojma. Očitno je vse tisto tvoje plod domipljije, enako kot z umorjeno prijateljico, katero anjb bi celo jaz umoril.😁 Če ti povem izkušnjo iz prve roke, da moja sestra skrbi za dementno mamo in akko je postopek šel, da lahko ona dviguje tudi njeno pokojnino. Nobeneag sodišča. Če pa bi bilo sodišče , bi pa to tako pozvalo CSD za postavitev skrbnika, ker je CSD pristojen.
[/quote]

Glej, ne da se mi s tabo več debatirat.
Ti govoriš o skrbniku za poseben primer, jaz pa o stalnem skrbništvu, dva različna pojma in dva različna postopka.
Avtorici razloži njen primer, če se ti da in če bo hotela o tem debatirat.

eh, ne morem jaz to preko telefončlka pisat, je premali ekran, da bi zadel črke😁, za računalnik pa tudi ne grem za bedake sedet.😁Jebite se, pa poslušajte kako trava raste.😁

Za odvzem opravilne sposobnosti IN določitev stalnega skrbnika je zadolženo IZKLJUČNO sodišče.


Glej runkelj zabiti, če ne razumeš odgovorov ti pač noben ne more pomgat, kja sploh potem tu sprašuješ bimbar čoknjeni? Seveda je potreben psihiater, zatem pa se greš na CSD pogovorit.
[/quote]
Za c
Vam priteče popolnoma enak odgovor kakor vaši monovki Šnelci!
Iz kakšnega razloga pa še usajate tukaj???
Nihče vas ni silil z ničemer v debato, jo lahko takoj zapustite, vas ne bo nihče pogrešal. Od takih osebkov pa si ne dovolim žaljivk! Sva opravila za zmeraj.


Eh….bedasta si, saj pravim, tvoje skrbništvo je tudi izmišljeno, kot vse ostalo kar bolno blodiš….
[/quote]

Moje STALNO skrbništvo ni nič izmišljeno in nič bedasto. Ampak sem skrbnica že nekaj let.

Naj ti povem le to, da se ljudje otepajo stalnega skrbništva, nihče noče bit skrbnik, ker to je odgovornost, strošek, ter tudi kazensko odgovarjaš če se karkoli zgodi s tvojim varovancem.

Zaključujem s temo.
Hvala vsem, ki ste se pridružili.
Da nima smisla o čemerkoli naprej pa je posledila dveh najbolj pametnih, ki se spoznata na vse in še več.
Lepo se imejte:)

Užaljeno zaključujete gospa Vaš primer, ker smo vas ujeli, da ste oropala denarno osebo??
Očitno bo to.
Če bi bila ta Vaša oseba finančno oškodovana, zakaj niste šli na policijo oz do kriminalistov? Ne, ker ne boste ovadila sama sebe. Logično, ker drugače ni zadržkov.

Ker forum je javno dostopen vsakomur, ni last nikogar in morda kdo napiše po želji ali prebere če mu koristi ali ne presodi sam.


Kja si pa hotelo slišat, kaj ti ne paše? Si denar ukradlo starejši osebi?


Poglej, pa saj se spoznata. Vsak iz svojih izkušenj Ki sta jih velikodušno delila s tabo. Je pa res, da je vsak primer drugačen. Šnelca ima izkušnje, Viharni tudi in nihče od njiju ni povedal nič narobe.
Vaš primer je spet specifičen. Upam, da se še kdo oglasi in ti kaj svetuje.

https://edemenca.si/druzinski-zakonik/


Žal nima res nikogar, razen te osebe, ki jo je izkoristila. Žena je pokojna, ta oseba je njegov nečak. Poznamo se 40 let in celo življenje sta šparala za stara leta. Mi se bomo pa potrudili, da mu nekako uredimo, da se bo nekdo uradno zanj zavzel, da bo na varnem, toplem.
[/quote]
Tudi sosedje lahko dobijo vlogo skrbnika. Samo postopkov ne morejo sprožit.
To je res hudo kar se je zgodilo temu revežu. Sreča, da ima vsaj vas. Postopke proti nečaku lahko sproži CSD…
Vso srečo.

A bereš sebe, kako si lagala, če praviš, da iamš par let skrbništvo? Ta zakonik je komaj letos stopil v veljavo, še vedno pa CSD ni izključen, prej je bil pa izključno pristojen CSD.

New Report

Close