Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Orhideje

Orhideje

Jaz imam zelo rada Orhideje. Jih zbiram.

Imam jih kar nekaj.

Ena mi sedaj cvete že 5 mesecev.

Imam pa tudi 3 odcvetele – po kolikem času so vam ponovno zacvetele.

Moji mami je sedaj ena po 5 letih….

Kako pa kaj vam. Imam jih na idealnem mestu, pravilno oskrbo.. vse tako kot mora bit za Orhidejo.

********************************************* We all know that cats rule the world!

meni so kičaste. kot vse cvetje, z izjemo sončnic. imam rajš zelene rastline.

Tudi meni so čudovite, ponovno zacvetijo nekje po 2 mesecih, včasih poženejo nova stebelca izpod listov, včasih poženejo iz očesc, kjer so bili cvetovi in koj hitro nas zopet razveseljujejo.

Ko odcveti jih odreži nekje pri 3-jem cvetu, da se bo bolj razrastla.

Ne pozabi na gnojilo.

Ja kupujem jim ampule za orhideje, ki v lubje odtekajo 14 dni, potem pa čez 3 mesece ponoviš.

Jaz pa sem slišala, da se ta palčka na kateri so bili cveti odreže komaj takrat, ko se popolnoma posuši.

HJa moja ena sedaj stagnira že 9 mesecev, ena pa 4 … sicer listi rajejo full – ostalo pa ne, ni še palčkice za cvetove. no pa bo že – upam.

********************************************* We all know that cats rule the world!

Kakšne ampule za orhideje?

Pri nas jih imamo na V oknu z veliko svetlobe, polica nad radiatorjem. “Kopam” jih 1x na teden ali 14 dni (pustim nekaj ur v vodi), nato odcedim, niče ne špricam, dolivam…). Na dva meseca jih mož gnoji z navadnim gnojilom za lončnice. Cvetijo v kosu nekaj mesecev, včasih že vmes poženejo nova stebelca, včasih po dveh mesecih, tudi 3 ali 4 mesecih. Nikoli ne odrežem odcvetelih stebelc, ampak jih odlomim, ko se posušijo, saj velikokrat iz istih stebelc poženejo nova.

Daj nehaj tako srečo imaš – joj, ko bi moje tudi tako.
Ok bom jih tudi jaz kopala 1x na teden. Prav tako jih imam na okenski polici – dosti svetlobe.

Ampule – ja v Florinini cvetličarni jih imajo v MB, pri Modni hisi.

Tako, da jih je bolje kopat torej. No jaz jih 1x tednsko zalivam in špricam skoraj vsak dan.

No, upam, da mi bojo bolje tako cevtele, če bom delala tako kot ti.

Imaš še kak nasvet?

********************************************* We all know that cats rule the world!

Če kopaš orhideje, vedno poskusi s prstom zemljo (jaz kar noter ob robu lončka zatlačim prst), da npr. po enem tednu ni vlažna. Če je še vlažna, počakaj s kopanjem še kak dan. Ker če so korenine preveč mokre, potem zgnijejo in orhideja umre. Meni je ena, ki mi je neprestano cvetela 3 leta, na ta način umrla, ker smo ji med dopustom pripravili trakec, da bi vlekla potrebno vodo, pa je vso vodo zvlekla in stala v vodi (napila se ga je). Tega pa ne sme.

A ja, pa ene nikoli ne zacvetijo drugič (meni do sedaj ni zacvetela ena taka z listi kot jih ima tulipan, ostale, z dolgimi listi, ki so na koncu zaobljeni in mesnati, pa do sedaj vse). Pa ene ob prihodu, zlasti če jih kupiš pozimi in potem not in ven neseš, takoj odmečejo cvetove, ampak potem začnejo kasneje spet cvetet. Če so preveč utesnjene, jih je treba tudi presadit (kupiš večji lonec, to posebno zemljo za orhideje in presadiš kot karkoli drugega).

Pa še to: če delajo nove liste, bodo tudi cvetove, priporočam le, da jih pognojiš. A ampule so gnojilo? Sem iz Lj, tako da v MB v cvetličarno ponje ne bom šla, zato vprašam.

Je pa res, da jaz vse tole poročam le kot opazovalka: rože ima pri nas mož čez.

Ja prav gnjoilo za Orhideje je to ja.

Ja moji 2 imata zelo lepe liste, ki so temno zeleni in vidim, da kar dnevno rastejo in so vedno večji.
Ja danes zjutraj sem jih zaliza – malo jim pobožam liste…pa tak. Tako, da bom morala sedaj 1 teden počakat, da jih okopam 🙂

Super, res hvala za nasvete, ker si res želim, da bi mi zacevetele.

Danes si grem kupit eno, sem si jo nagledala – Ima zeleno-lila cvetove .:)
Res krasna je.

No bom jaz tudi poslkusila tako delat kot ti pa bomo videli 🙂

Upam, da bo kaj.

BOm pa pogledala kako se reče temu gnojilo pa ti povem.

Je pa v takšni flaški z dolgim tulcem in se zapiči v zemljo in to gnojili kaplja noter 14 dni in potem 3 mesece ne rabiš gnojit.

Hvala še 1x za nasvete.

Lep dan pe naprej

********************************************* We all know that cats rule the world!

Meni je cvetličarka strogo zabičala – eno žličko vode na 14 dni in nič več.

Zato to o kopanju ne vem.

Mi pa krasno cvetijo in jih imam res kar nekaj, na senčnatih oknih.

meni so vse tri super cvetele potem pa naenkrat vse tri crknile….sovražim jih

če boste v tem koncu… tule se pa da nekaj videt……

tudi jaz ti zelo priporočam da si prebereš stran od “oceanorchids” tam boš našla vse odgovore za tvoja vprašanja. Tisto o odrezati odcvetelo vejo ali ne je pa tako, če jo pustiš, potem največkrat pošene cvetove še na tej vejici vendar so ti cvetovi manjši in ne tako lepi. Če pa vejico odrežeš bo pognala novo in cvetovi bodo lepši. Verjemi imam mnogo izkušenj in že 5. leto zelo bogato cvetijo

Meni tudi ne uspe, da bi zacvetela ponovono orhideja z ozkimi listi, ne vem, kaj delam narobe. Vse ostale pa mi skorajda cvetijo skozi vse leto, razen ko imajo tisto 2 mesečno fazo mirovanja. Zalivam jih po potrebi, približno enkrat na mesec jih stuširam, kolikor mi je znano, ne marajo praha na listih, nato jih odcedim in postavim na severno okensko polico. Nekje sem brala, da ne marajo direktnega sonca, zato pri meni vidijo poleti le vzhodno sonce, ki ni tako zelo močno. Sem lansko pomlad kupila v hoferju eno orhidejo z 4 stebili, ni za verjeti, še zdaj mi cvete in še poganja ven nove cvetove, je pa res, da se mi je pa ena posušila in ne vem zakaj. Gnojim pa z gnojilom za orhideje 1-2x na mesec.

HJa upam, da bodo meni tudi zacvetele – čimprej 🙂 delam pa res vse tako kot je treba. Sem že brala ja.. kako je treba.
Ampak je pa zanimico tudi kako vsaka cetličarka govori drugače.

********************************************* We all know that cats rule the world!

New Report

Close