Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek orto zdrava prehrana

orto zdrava prehrana

upam, da boš naslednji vikend tudi referiral, kej se dobrega skuhala.
Kaka ideja vedno prav pride.

Mojega fotra je doletelo tole “par let manj”, na srečo je bilo “samo” skrajno resno opozorilo in je dobil še eno priložnost. In se pri 75 uči načel zdrave prehrane.
A si že kdaj pomislila na to, da mogoče ne gre za to, da boš živela nekaj let manj, ampak tudi, da boš zadnjih 20 let preživotarila…..

A veš, to je pač “tveganje”, ki ga sprejemam, ko si privoščim tudi šnicel pa tudi čokolado, pa sladkor, pa belo moko, pa maščobo… Jasno ne kar naprej, pa ne vsak dan, privoščim si pa. Pa če me bo zaradi tega pobralo, jebiga, me pač bo. Da bom pa zdaj na rezervo živela izključno od semenk, bučk in riža ipd., kar sploh ni nobena garancija, da bom pa potem zdrava in srečna dočakala 115 let… Ne, hvala.
Prepričana sem, da si tudi z odrekanjem reči, ki jih imamo radi, povzročamo ravno tako veliko, če ne še večjo škodo, kot če bi tisti šnicel ali karkoli drugega “grešnega” pač zmazali in bili poleg zadovoljni.
Mi je mo vse po vrsti, pa vse z zdravo mero, pa smo zdravi in šlank.

kako sem se pa jaz cotu nasmejala….sem se skoraj polulala :)))))…

a veš, si se tudi meni precej zasmilil…revček

Ja, moj oče je tudi pristaš načela do konca, pa dobro. Pri 65 je dobesedno krepoto, z zdravjem na koncu, tako da še malo, pa bo priklenjen na posteljo. Pa ni neke konkretne bolezni, samo leta in leta in leta nezdrave prehrane. Hja, ko bi hitro šel, bi lahko rekel, da je bilo vredno, po dvajsetih letih, ko bodo zanj skrbeli drugi, pa vprašanje.

Ha-ha-ha,
ne boš verjel. V nedeljo, ko sem prebrala prilogo Nedela, sem tudi jaz naredila pečeno proseno kašo, katero danes že 3. dan čisto sama jem – pa tako je dobra…

Drugače pa sem preizkusila še grahovo juho z ajdovo kašo (3/4 jo je končalo v školjki), kuskus s piščancem in zelenjavo, no ta je s težavo šel v promet.

Ampak kul je probat še kaj drugačnega kot stare dobre preizkušene recepte.

Pa DOBER TEK ob novitetah!

Kako je to butasto, da nekateri govorite, da VSI tisti, ki jedo izključno zdravo hrano so SKOZI bolni; vi, ki jeste vse in predvsem nezdravo hrano, niste NIKOLI bolni. To je eno veliko posploševanje in kaže na omejenost.

Se mi zdi da ravno tako kaže na omejenost mentaliteta, da so vsi tisti, ki jedo zdravo hrano VEDNO zdravi, tisti, ki je ne jedo, pa bodo vsi pocrkali od raznih hudih bolezni.

Jaz bi pa recept za tole kašo, po mojem mora biti zanimivo za poskusiti.
Rustika, ali pa kdo drug, če se vam da, lepo prosim.

Tudi tisti, ki govorijo, da če se je samo zdravo hrano, bodo živeli do 120. leta, ostali pa mogoče do 40, so omejeni. Jaz nisem tista, ki posplošuje, to si prej ti.

Aja? Kje pa vidiš moje posploševanje? Iz tvoje trditve sem izpeljala diametralno nasprotno trditev in obe lahko držita ali pa tudi ne.

New Report

Close