Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek osebna služnost med zakoncema

osebna služnost med zakoncema


Zakaj ga pa ne izplačaš? Tako bi se najlažje uredilo. Ponudi mu izplačilo za polovico. Zdaj so cene na dnu.[/quote]

Ker me odkup ne zanima.[/quote]
Stanoval bi, odkup te ne zanima, najemnine ne bi plačal, davka tudi ne? Tebi je pa fajn :))
Potem pa ponudi solastniku, da tebe izplača in si kupi svoje stanovanje. Morda bi pa on rad živel tam, pa ne more, ker ti stanuješ tam:)
Še najboljše pa je, da to stanovanje prodate in si razdelite denar.

Yacka,

Kako pa je to pri dvostanovanjskih hisah, kjer je moz lastnik svoje polovice? Ali tudi ce imata starsa sluznostno pravico v tem delu (ni etazne lastnine, je pa dvostanovanjska hisa), mož pa ima še našo nepremičnino, kjer je prijavljen? Je potem tukaj služnost smo na polovici OK?

Isto. Čeprav imate to v praksi kot dvostanovanjsko hišo, je v zemljiški knjigi zavedena kot ena nepremičnina. In tako je služnost samo na polovici in to ne vpliva na davek.

Da bi vplivala, bi morali nareriti etažno lastnino. Hišo razdeliti v 2 ločeni stanovanji (2 nepremičnini) potem pa bi bila služnost na celotni nepremičnini, če bi bila vpisana na enem stanovanju.

Isto. Čeprav imate to v praksi kot dvostanovanjsko hišo, je v zemljiški knjigi zavedena kot ena nepremičnina. In tako je služnost samo na polovici in to ne vpliva na davek.

Da bi vplivala, bi morali nareriti etažno lastnino. Hišo razdeliti v 2 ločeni stanovanji (2 nepremičnini) potem pa bi bila služnost na celotni nepremičnini, če bi bila vpisana na enem stanovanju.[/quote]

Vem, da smo to nekje spreminjali. Ker smo dobili od Sklada za eko nalozbe vec, ker je dvostanovanjska hisa. Bo pa ocitno res treba speljat etazno lastnino. Meni se zdi to cisto brezvezen strosek, drzava samo sluzi.

Isto. Čeprav imate to v praksi kot dvostanovanjsko hišo, je v zemljiški knjigi zavedena kot ena nepremičnina. In tako je služnost samo na polovici in to ne vpliva na davek.

Da bi vplivala, bi morali nareriti etažno lastnino. Hišo razdeliti v 2 ločeni stanovanji (2 nepremičnini) potem pa bi bila služnost na celotni nepremičnini, če bi bila vpisana na enem stanovanju.[/quote]

Vem, da smo to nekje spreminjali. Ker smo dobili od Sklada za eko nalozbe vec, ker je dvostanovanjska hisa. Bo pa ocitno res treba speljat etazno lastnino. Meni se zdi to cisto brezvezen strosek, drzava samo sluzi.[/quote]

Ja, čudovita mala določba…

V prejšnjih verzijah zakona, še v verzijah, tik preden so sprejeli sam zakon, ni bilo niti govora o tem, da bi morala biti služnost vpisana na celotni nepremičnini.

Do zadnje (sprejete verzije) je pisalo takole:

– za nepremičnine, na katerih je v zemljiško knjigo, skladno z določbami zakona, ki ureja
stvarnopravna razmerja, vpisana osebna služnost, fizična ali pravna oseba, imetnik osebne
služnosti,

Izgleda, da so preračunali, da bo potem davka premalo…

Oba z možem podelita služnost otroku, ki predvidevam da ni lastnik in je na tem naslovu stalno . prijavljen. Tako bo otrok imel služnost na celotni nepremičnini in bo zavezanec za plačilo davka po nižji stopnji.

Če si ti do zdaj dobivala položnice za plačilo davka, pa nima veze, ker zdaj jih bodo pošiljali vsem tistim, ki so zavezanci za davek po novem zakonu.

In zakaj te potem skrbi davek? Položnico bo dobil on, ne ti.[/quote]

Do sedaj je prihajala položnica samo na moje ime, zato.[/quote]
Ti ne poznaš osnov. Davek na nepremičnine velja od letos. Prej ga ni bilo. Plačeval se je NUSZ. Nadomestilo za uporabo stavbnih zemljišč.
Jaz ga naprimer za prazno stanovanje nisem plačevala, ko pa sem stanovanje oddala, ga je pa za tisto obdobje plačal najemnik, ker je on uporabljal stanovanje.
Tako je bilo pri nas. Naša občina je tako urejala. Verjetno tudi vaša, ker si ti, ki tam stanuješ plačala uporabo zemljišča.

Do sedaj je prihajala položnica samo na moje ime, zato.[/quote]
Ti ne poznaš osnov. Davek na nepremičnine velja od letos. Prej ga ni bilo. Plačeval se je NUSZ. Nadomestilo za uporabo stavbnih zemljišč.
Jaz ga naprimer za prazno stanovanje nisem plačevala, ko pa sem stanovanje oddala, ga je pa za tisto obdobje plačal najemnik, ker je on uporabljal stanovanje.
Tako je bilo pri nas. Naša občina je tako urejala. Verjetno tudi vaša, ker si ti, ki tam stanuješ plačala uporabo zemljišča.[/quote]

Seveda ne poznam osnov, saj mi do pred kratkim ni bilo treba o njih razmišljati, ker so mi zadostovale osnove transparentnosti in poštenja……kajne?

Davek od premoženja je obstajal že prej.

New Report

Close